Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 498 of 499 FirstFirst ... 398 448 488 496 497 498 499 LastLast
Results 9,941 to 9,960 of 9970

Thread: Jocuri cu preturi bune

  1. #9941 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Quote Originally Posted by burebistas View Post
    Wow, multumim Paul pentru heads up. Tocmai i-am dat redeem pe un cont fresh de japonia si se descarca acum . Asteptam jocul de ceva vreme sa se mai ieftineasca, dar greu. Acum sa speram ca nu le revoca sony sau ceva. Forbidden west e 100 de lei tot pe eneba PS JP pentru cine e interesat (pret ok zic eu).

    Daca apare GOW Ragnarok la un pret bun, scrieti si aici va rog
    Hey, ce varianta ai luat? Cea din link la 66 de lei de la Kingofdeals? sau ai luat una mai ieftina, de la Rabbit Games, la 45 de lei?

  2. #9942 SP
    Member Gabby95's Avatar
    Quote Originally Posted by awaytokill View Post
    Hey, ce varianta ai luat? Cea din link la 66 de lei de la Kingofdeals? sau ai luat una mai ieftina, de la Rabbit Games, la 45 de lei?
    L-am luat eu chiar acum pe cel de la Rabbit Games la 43(49 cu tot cu taxe) si nu am intampinat probleme, acum e la downloadat. Thx Paul for the tip.

  3. #9943 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Quote Originally Posted by Gabby95 View Post
    L-am luat eu chiar acum pe cel de la Rabbit Games la 43(49 cu tot cu taxe) si nu am intampinat probleme, acum e la downloadat. Thx Paul for the tip.
    Confirm si eu ca l-am luat acum, se descarca. A fost super rapid. Thx Paul

  4. #9944 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Deci gunoaiele de la Eneba m-au pus sa le fac screenshot-uri si apoi tot eu is nevoit sa iau legatura cu Playstation ca sa aflu cand a fost revendicat acel cod si sa le trimit celor de la Eneba dovezi ca sa-mi pot revendica saracia de 50 de lei dat pe codul Spiderman 2 care a fost activat anul trecut in Decembrie, pe trustpilot sunt o groaza de review-uri negative de 1 stea, oameni care au patit la fel.
    Eu unul m-am convins de Eneba si de gunoaiele de selleri de pe acolo care mai strecoara si cate un cod folosit!


  5. #9945 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu mai cumparati de la tarabe din astea. Daca vrei poti sa il joci si pe moca, cumperi de pe olx si vinzi cand termini cu aceiasi bani, nu inteleg de ce ai sustine black market.

    Developers tell people to pirate their games instead of using G2A

  6. #9946 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pe la mine prin oras tot peste 200 de lei s-a cerut pe OLX chiar si recent, jocul deja este vechi si eu unul nu as fi data atata pe el, nu stiu ce tin asa de preturi, m-am repezit si eu ca prostu sa-l cumpar ca ma plictiseam si as fi jucat ceva.

  7. #9947 SP
    Manager paul's Avatar
    Sony nu mai vinde coduri prin third-party, deci sunt legit. Au fost incluse in bundles pe care japonezii nu le-au vrut. Le gasiti si pe alte siteuri, inclusiv eBay si variante japoneze de-ale lor.

    @Srachi ti-au raspuns Eneba? Ti-au dat banii inapoi sau alt cod? Cu sellerul nu se poate lua legatura direct?

  8. #9948 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cu Eneba am schimbat vreo 15 email pana acum, ba mi-au zis sa fac screenshoturi la cod si mesajul primit cand dau redeem, ba m-au pus sa fac screenshoturi la tranzactii, ba la subscritions(pt ce la subscripții nu stiu).
    Apoi mi-au dat link sa iau legătura cu PlayStation că să-i intreb cand a fost activat codul si sa le trimit screenshot cu raspunsul, era link către PlayStation US, aia au zis ca sa iau legătura cu PS din zona mea, Eneba apoi a zis sa contactez PS Japonia pe chat sa le dau codu si să-mi zica cand s fost activat, japonezii pe chat ziceau ca nu au staff vorbitori de engleza si sa le las mesaj si ca or sa revin cu un emaila.
    Apoi le-am scris la PS România si mi-au răspuns in 5 minute cu informațiile despre acel key code, înainte sa atasez poza aici le-am trimis la eneba un screenshot cu datele astea pe care le-au cerut, încă nu mi-au răspuns deci încă nu am banii inapoi. In loc sa ma joc mi-am pierdut o groază de timp cu tâmpiții ăștia, cu sellerul eu nu am cum sa iau legătura, probabil acum su sami dea banii inapoi da nu mi se oare normal ca eu sa fac săpături nu ei!!

  9. #9949 SP
    Junior Member burebistas's Avatar
    Quote Originally Posted by awaytokill View Post
    Hey, ce varianta ai luat? Cea din link la 66 de lei de la Kingofdeals? sau ai luat una mai ieftina, de la Rabbit Games, la 45 de lei?
    Salut, scuze pentru raspunsul tarziu. Am luat de la "MGG Studio" cu 43 de lei (azi e putin mai scump vad) pentru ca aveau multe vanzari in ultimele luni. Ceilalti selleri par sa fie mai noi pe Eneba si de asta am mers pe unul cu "vechime". Vad ca l-ai luat deja insa, spor la joaca

    Pe eneba, mergi cam "la noroc" cand cumperi de la ei din pacate, in general ii evit (la fel si Kinguin/G2A), dar am zis ca se merita o incercare de data asta la cum tine Sony de preturi generatia asta si sunt alergici la discounts.

  10. #9950 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Dupa ce am trimis ieri mail cu screenshot la e-mail-ul trimis de Playstation Romania unde mi-au zis la ce data si ora a fost revedincat codul, m-a anuntat Eneba ca anunta seller-ul, adica nu stiu dupa ce imi zice mie ca-l anunta, dupa dovada aia Eneba trebuia sa-mi ramburseze banii pe loc si sa-si bata ei capu mai departe cu seller-ul nu sa stau eu dupa raspunsul seller-ului ca nu mai e problema mea , ar fi fost problema Enebei ca m-a tepuit vanzatorul lor!

    Anyway, mi-au trimis ieri apoi iar e-mail ca se face rambursarea banilor, pe loc mi-a si intrat mesaj de la Revolut ca o rambursare este inițiata doar ca nu e finalizata, azi s-a finalizat totul si mi-au intrat banii inapoi, mi-am recuperat saracia, am vrut sa cumpar si sa joc ieftin Spiderman 2 si in schimb mi-am pierdut o groaza de timp pe recuperarea banilor, cred ca am schimbat circat 20 de e-mail-uri, nici nu ar fi fost treaba mea sa fac pe detectivul si sa alfu cand a fost revendicat acel cod, ar fi fost treaba Enebei sa-si ieie la purecat hotul ala de seller.

  11. #9951 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Am și eu o mică povestioară despre Eneba. Am dat de ei când am reînceput să folosesc PS prin 2020, aveam nevoie să încarc cu credit contul meu PSN UK. Am folosit Eneba de vreo 2 ori, dar la un moment dat nu mai puteam fce plata cu cardul BT. Am sunat la BT și mi-au spus că au blocat orice fel de tranzacții către Eneba pentru că au fost multe rapoarte de înșelăciune din partea lor. Mi-au spus că pot debloca tranzacția pentru 15 minute și că eu sunt liber să o fac în acea perioadă de timp. Am cumpărat creditul de PSN atunci și n-am avut probleme în a folosi codul. Am citit prin alte părți că nici alții n-au avut probleme (în general cu credit cumpărat pe PSN sau Xbox Live). De atunci am revenit la CDKeys com, mai ales după ce am observat că prețul afișat de Eneba nu e cel final - ajungeam să plătesc uneori și mai mult decât pe CDKeys. Luați-o ca pe o anecdotă, mai sunt oameni care cumpără de pe Eneba și n-au probleme. Nici nu spun că pe CDKeys nu poți avea probleme. Am avut rezervele mele de la primul mesaj citit aici despre super oferta de pe Eneba.

  12. #9952 SP
    Manager paul's Avatar
    CDkeys vinde direct, fara sellers. Asta e riscul la Eneba, G2A, Kinguin, etc. unde depinzi de seriozitatea sellerului si felul in care customer support te trateaza. Imi pare rau pentru Srachi, sa nimeresti din prima asa experienta e descumpanitor.

    Anyway, e Spring Sale pe PS Store.

    In aplicatia Altex, azi si maine: 15% extra la gama de jocuri video PlayStation 5 brand Sony - Gaming, Jocuri - Altex.

  13. #9953 SP
    Member Gabby95's Avatar
    Poate intereseaza pe cineva, voucherul poate fi folosit numai la achizitia de accesorii/jocuri Sony.
    Attached Images Attached Images screenshot_20240411_165945.jpg

  14. #9954 SP
    Manager paul's Avatar
    E "Black Friday de primavara" la Altex: https://altex.ro/promo/black-friday/.../jocuri-video/ .
    E "Revolutia preturilor" la eMag: https://www.emag.ro/label/RVP-Gaming...console-jocuri .

    Aruncati o privire, poate gasiti ceva ce va intereseaza.

  15. #9955 SP

  16. #9956 SP

  17. #9957 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    La Altex - FF XVI Deluxe Ed PS5 are preț bun - 328 lei. Nu prea i-a scăzut niciodată prețul până acum.

    https://altex.ro/final-fantasy-xvi-d...JOCPS5FFXVIDE/

    Sent from my KB2005 using Tapatalk

  18. #9958 SP
    Manager paul's Avatar
    A inceput "May Savings" pe PlayStation Store:

    - Lords of the Fallen Deluxe Edition - 189.95 RON
    - RESIDENT EVIL 2 - $9.99
    - Resident Evil 4 - $19.99
    - FINAL FANTASY XVI - $34.99
    - Yakuza: Like a Dragon PS4 & PS5 - $11.99
    - Persona 5 - $7.99
    - What Remains of Edith Finch - $4.99
    - DEATHLOOP - $11.99
    - Prince of Persia The Lost Crown - $29.99
    - Monster Hunter Rise PS4 & PS5 - 47.25 RON
    - Hi-Fi RUSH - 97.93 RON

    Si multe altele, dati Search.

    Sfat: Daca vanati un joc, cel mai bine e sa il adaugati in Wishlist (fiecare varianta/editie in parte daca are mai multe) si primiti notificare (pe consola, dar si in aplicatie) cand e la reducere.

  19. #9959 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Rise of the Ronin 259 lei pe altex

  20. #9960 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    Rise of the Ronin 259 lei pe altex
    Și la emag

    Sent from my KB2005 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Jocuri si aplicatii cu preturi bune - PC By Alexandru in forum Jocuri PC
    Replies: 626 Last Post: 08-04-2024, 12:13
  2. Jocuri SH cu preturi bune By MonkY in forum Console Club
    Replies: 40 Last Post: 13-03-2017, 13:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts