Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 267 of 452 FirstFirst ... 167 217 257 265 266 267 268 269 277 317 367 ... LastLast
Results 5,321 to 5,340 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #5321 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    +1 legat de pret, la pretul ala am ajuns si eu dupa ce am bagat codul de membru. Acum numai sa treaca timpul ceva mai repede, ca-i grea asteptarea
    exista un cod de membru CG

  2. #5322 SP
    Member mihaidinbuc's Avatar
    salut Razvan

    KillZone3 cand apare la precomanda?

    Mersi

  3. #5323 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Killzone 3 va veni in aceleasi conditii ca si GT 5 - adica il vom trece pe site cam cu 1-2 saptamani inainte de lansare, pretul va fi aproximativ 260 lei si va fi livrat la lansare (maxim 1-2 zile dupa). Inca nu este pe site pentru ca asteptam confirmarea de la distribuitor.
    scrise nenea razvan cu 2-3 pagini in urma..

  4. #5324 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Ca sa ma asigur ca am precomandat editia corecta, cu ce voiam eu, la 239,90 lei, Dragon Age 2 Signature Edition de pe gameshop.ro contine:
    "1. Jocul Dragon Age 2
    2. Cod pentru a descărca un personaj și misiuni bonus
    3. Posibilitatea de a descărca coloana sonoră a jocului
    4. Diverse arme suplimentare"?
    Am primit confirmarea ca asa va fi.

    ---------- Post added 11-01-2011 at 12:02 PM ----------

    Am adaugat figurina Assassin's Creed- Altair. Pagina Produsului
    In stoc acum.

    Sa speram ca vor ma fi si altele in curand.

  5. #5325 SP
    Junior Member raul79's Avatar
    de unde ati scos preturile alea la kinect si la bundel, mai ieftin le iei de pe piata, fenomenal de scump un mare minus pentru gameshop cu stima

  6. #5326 SP
    Member kosashu's Avatar
    Marele minus vine de la modul in care au modificat preturile pentru Kinect. La precomanda a fost 649 lei, apoi a fost parca 749. Cand au vazut ca produsul are trecere, ce au spus ei... hai sa facem si noi un leu cinstit... si l-au facut 829 lei. Cu 180 lei mai mult fata de pretul de precomanda! RUSINICA! Am fost client gameshop.ro, dar in acest moment sunt foarte dezamagit de ei!

    p.s. Vreau sa ii felicit pe cei de la best distribution pentru figurina Altair si mai ales pentru pretul ei!

  7. #5327 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Răzvan, figurina Altair este disponibilă și �n magazine gen Media Galaxy, ai idee?

  8. #5328 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Referitor la pretul de la Kinect - de foarte multe ori afisam un pret mic la precomanda si apoi cand se lanseaza un produs pretul devine mai mare, nu este ceva neobisnuit. Pur si simplu incercam sa oferim un pret cat se poate de mic celor care urmaresc site-ul si sunt hotarati sa cumpere. Nu inteleg de ce cineva este dezamagit de acest sistem, practic daca vrei un Kinect si esti hotarat sa il iei, faci precomanda la pretul initial. Chiar daca se mareste pretul intre timp, produsul se va trimite la pretul din precomanda, cel mai mic posibil. Mie mi se pare ca toata lumea castiga in acest sistem.

    Graft - din pacate, nu, cantitatea este limitata si nu a putut fi distribuita si in magazine.

  9. #5329 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    270 lei pt noul spider-man si 280 lei pt black ops mi se par chiar niste preturi foarte nesimtite tinand cont ca jocurile nu sunt foarte noi. si va mai mirati ca romanii pirateaza mult...rusine sa va fie

  10. #5330 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    parca te-a obligat cineva sa le cumperi sau ti-au bagat mana in buzunar.

    asta da mentalitate.
    incerci sa te simti mai bine ca piratezi jocurile sau ce?

  11. #5331 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    sa stii ca am x360 slim si deci nu e modata si nici nu sunt avutul avutilor sa cumpar jocuri ja preturile astea. eu as fi vrut sa cumpar kinect dar cand am vazut cum au crescut pretul...

  12. #5332 SP
    Member theste99's Avatar
    De parca Split/Second, Marvel ALiance 2, Toy story 3, Heavy Rain, Brutal Legend, Hereos Over Europe, Street Fighter, Resident Evil si multe, multe altele ar avea preturi normale.

    Joc lansat acum 2 ani la 250 de lei..

  13. #5333 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    calin_kalf - producatorul recomanda pretul de 70 euro pentru COD 7 PS3 de exemplu. Ei recomanda asta in conditiile unui TVA de 19-21%, asa cum este in restul tarilor europene. La noi TVA este 24% si pretul este sub cel recomandat. 70 EUR inseamna 300 lei.

    In plus, la precomanda a avut un pret mai bun. Referitor la piraterie - personal nu ma mira nimic, dar sa stii ca aceasta a scazut simtitor in Romania in ultimii ani. Oricum nu cred ca te pot convinge cu argumente, tu vrei jocuri ieftine si cu asta basta. Eu te inteleg si facem tot posibilul, dar de ce nu ai precomandat Kinect la 649 ?

    ---------- Post added 12-01-2011 at 12:05 AM ----------

    theste99 - am explicat in mai multe randuri acest aspect. Sunt multe tari in care, dupa o perioada de la lansare, producatorul sustine o reducere de pret. La noi nu se intampla asa inca. Nu inseamna ca nu se va intampla, avem semnale foarte pozitive (a se vedea preturile foarte bune la multe jocuri in perioada sarbatorilor din magazine - FIFA 11, NFS, Medal of Honor). Totusi, nu toti producatorii fac asta inca. Unii poate nu o vor face niciodata, cu altii discutam si cred ca vom ajunge la acest gen de acord.

    Intre timp, noi facem reduceri de pret. Sunt si oferte foarte bune (Jocuri Xbox 360 la 29,9 lei de exemplu in magazine), si jocuri la care treptat scade pretul. Avem in oferta mii de jocuri, daca alegi 4-5 ceva mai vechi si la care nu a scazut pretul inca, asta nu inseamna ca este o regula, dimpotriva.

    Ai aici - Listare platforma - produse la care pretul a scazut de exemplu. Categoria trebuie sa fie adusa la zi cu noi produse reduse, dureaza un pic pentru ca se lucreaza si la un nou site in paralel.

    Sa ne amintim insa si de ofertele (foarte multe de altfel cu preturi foarte foarte mici):
    - AC Brotherhood - a fost la precomanda la 179,9 lei, era atunci cel mai bun pret din Europa! Asa ceva nu se obtine fara negocieri, sacrificii, multa munca.
    - La COD 6 am avut la Prestige Edition un pret incredibil pentru aceasta versiune foarte scumpa (cu ochelari infrarosu inclusi). La fel, e greu sa reusesti asa ceva, dar incercam.

    Sper ca ti-au fost de folos informatiile.

  14. #5334 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    nu am precomandat kinect pt ca m-am gandit ca pretul va mai scade iar cand a ajuns la 750 deja erati peste ShopTo

  15. #5335 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Este o piata libera, se poate cumpara de oriunde este mai avantajos.

  16. #5336 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Calif, bine ai venit in regimul democratic, unde esti liber sa-ti cumperi ce vrei, de la ce comerciant vrei. RvsS nu cred ca se supara daca, la lansarea jocului X, hotarasti sa nu cumperi de la gameshop si alegi o oferta mai avantajoasa. In acelasi timp, gameshop poate pune si pretul de un catralion la Kinectul ala, e dreptul lor, oricat ai fi tu de bosumflat si supi, fara sa ai tu automat dreptul da a le bate obrazul legat de preturi. Eu unul pot spune ca am prins niste preturi mai mult decat ok pana acum la gameshop. Asta este, asa-i romanul suparat, tine minte numai fazele nasoale, pe alea bune nu le pune la la socoteala.

    Iti urez mult noroc cu precomenzile la Altex sau la Flanco, acolo sigur ai niste reduceri mai mari, in calitate de membru al acestui forum, sau pentru ca esti client fidel lol lol

  17. #5337 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Nu ma intelegeti gresit, apreciez personal foarte mult orice comentariu, chiar si negativ despre orice aspect, inclusiv pret.

    Nu prea ma impac cu apelativul "Rusinica" pentru un singur pret care nu este pe placul cuiva, dar trecem si peste asta. E o metode de exprimare, deci o acceptam.

  18. #5338 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    si va mai mirati ca romanii pirateaza mult...rusine sa va fie
    Extrapoland, as avea dreptul sa fur o Honda Civic (modelul hatchback, ala nou) de la dealership, doar pentru ca imi place tare tare mult, dar nu am nici pe departe banii necesari sa mi-o permit.

  19. #5339 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    SH e mai ieftin - Honda Civic, 2008r., 1799cm3, 103kW - Autovit. E ca un joc piratat, mai lipseste un update, mai lipseste un manual, un multiplayer, un online pass... Dar e ieftin

  20. #5340 SP
    Member kosashu's Avatar
    Incepe sa imi placa polemica ce s-a starnit! Singura nedumerire ce o am este de ce ati marit pretul senzorului Kinect de la 749 la 829, in conditiile in care (banuiesc) pretul dvs de achizitie a ramas acelasi. Stiu ca piata e libera, stiu ca fiecare are dreptul sa isi faca politica de preturi asa cum doreste, dar despre voi (gameshop.ro si implicit best distribution) credeam ca intr-adevar doriti sa ajutati aceasta nisa sa ia avant si sa mai limitati pirateria omniprezenta la noi in tara! Si ati si facut-o, cand ma gandesc doar la pretul pentru AC Brotherhood, Bundle Guitar Hero 5, COD 6 Prestige, COD Black Ops Prestige ... etc.! Insa cand am vazut cresterea asta (depre care eu cred ca este) artificiala a pretului pentru Kinect..... am ramas cu un gust amar. Bafta multa si spor la vanzari!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts