Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 294 of 452 FirstFirst ... 194 244 284 292 293 294 295 296 304 344 394 ... LastLast
Results 5,861 to 5,880 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #5861 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Incepe sa-mi para rau ca am mediatizat super oferta cu 50% discount... Am ratat si eu cateva jocuri, dar nu e capat de tara. C'est la vie... Eu nu inteleg insa de ce va refulati la adresa lui RvsS. El e aici din proprie initiativa, ca sa dea o mana de ajutor... Nu-l luati va rog ca pe "angajatul vostru" ca ne suparam. La fel de aiurea mi se pare si expresia "Eu sunt stapanul tau pentru ca eu sunt clientul". Sa fim seriosi... e o piata libera, nu e nimeni stapanul nimanui. Incercati sa intelegeti situatia si sa fiti mai respectuosi cu o persoana care nu e platita la numarul de posturi sau raspunsuri pe forum. Bafta!
    Nu e vorba de asta..normal ca nu e un capat de tara...doar sunt jocuri...dar mi dupa cum am mai zis...mi se pare LIPSA de Profesionalism si LIPSA de respect FATA de clienti dupa felul in care au fost preluate comenziile...
    Si da..nu este normal ca Razvan sa fie tras la raspundere...dar el e practic calea de comunicare cu Gameshop avand in vedere raspunsuriile primite de la operatori...e ca si cum cumparam un produs de la un magazin..iar a doua zis se strica..si venim cu el la magazin..dar e alt vanzator...el n-are nicio vina...dar ...

    Si poate prin valul acesta de nemultumiri pe care le-a transmis Razvan mai departe ..poate asa se vor invata minte si cei de la Gameshop ca pe viitor sa
    nu faca promotii mai "complexe" decat le permite logistica...la ce promotie(impropriu spus) au facut ce se asteptau ?sa aiba 10-20 de comenzi in plus fata de o zi obisnuita ?

    Quote Originally Posted by dante23481 View Post
    monky e o vb care nu am inventat o noi si te rog incearca sa fii impartial, nu a spus nimeni ca suntem stapani,dar modul cum s au preluat comenzile e dezastruos,daca platim ceva avem dreptul de a critica sau nu un serviciu, nu sa injuram sau sa batjocorim nu asta e democratia,poate pt unii nascuti dupa 89 asta e...revenind nu am cerut decat o explicatie la modul de preluare a comenzilor, tie nu ti se pare aiurea sa faci 2 comenzi una vineri si una duminica, primesti telefon pt confirmarea comenzii de duminica, spun ok sa vina dar mai am una domnisoara, facuta vineri vreau sa o confirm si pe aceea, raspuns nu se poate nu am ajuns la ea....aaa? si apoi sa primesc mesaje ca unul din jocurile comandate vineri nu mai este pe stoc, nu i frumos,deci nimeni nu i stapanul nimanui,ai inteles gresit faza cu clientul e stapanul
    dap..dar in fond inca n-am platit nimic...noi comentam mai mult asa "la obraz"...si te inteleg cu chestia cealalta...putea sa dea un CTR+F si sa iti gaseasca si cealalta comanda..ca pana la urma comenziile vin intr-un mail..dar deh..

  2. #5862 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    horatiu25air - am inteles ca este o problema la acest titlu. S-a scos titlul de pe site deocamdata ca sa nu mai fie discutii. Voi verifica sa vad exact cine primeste acest produs si cand a facut comanda ca sa vedem daca este o greseala aici la procesarea comenzilor. Multumesc.

  3. #5863 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Incepe sa-mi para rau ca am mediatizat super oferta cu 50% discount... Am ratat si eu cateva jocuri, dar nu e capat de tara. C'est la vie... Eu nu inteleg insa de ce va refulati la adresa lui RvsS. El e aici din proprie initiativa, ca sa dea o mana de ajutor... Nu-l luati va rog ca pe "angajatul vostru" ca ne suparam. La fel de aiurea mi se pare si expresia "Eu sunt stapanul tau pentru ca eu sunt clientul". Sa fim seriosi... e o piata libera, nu e nimeni stapanul nimanui. Incercati sa intelegeti situatia si sa fiti mai respectuosi cu o persoana care nu e platita la numarul de posturi sau raspunsuri pe forum. Bafta!
    monky e o vb pe care nu am inventat o noi si te rog incearca sa fii impartial, nu a spus nimeni ca suntem stapani,dar modul cum s au preluat comenzile e dezastruos,daca platim ceva avem dreptul de a critica sau nu un serviciu, nu sa injuram sau sa batjocorim nu asta e democratia,poate pt unii nascuti dupa 89 asta e...revenind nu am cerut decat o explicatie la modul de preluare a comenzilor, tie nu ti se pare aiurea sa faci 2 comenzi una vineri si una duminica, primesti telefon pt confirmarea comenzii de duminica, spun ok sa vina dar mai am una domnisoara, facuta vineri vreau sa o confirm si pe aceea, raspuns nu se poate nu am ajuns la ea....aaa? si apoi sa primesc mesaje ca unul din jocurile comandate vineri nu mai este pe stoc, nu i frumos,deci nimeni nu i stapanul nimanui,ai inteles gresit faza cu clientul e stapanul

  4. #5864 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Fiind o firma privata, cred ca-si rezerva dreptul de a prelua comenzile exact cum doresc (sau cum pot). Iar chestia cu "daca platim ceva avem dreptul de a critica" nu e valabila. Nu ai platit absolut nimic facand o comanda. Platesti doar dupa ce ti se livreaza ceea ce ai comandat (si confirmat telefonic). Atat. Restul sunt doar vorbe...

    P.S. Daca iti doreai un titlu cu adevarat, ti l-ai fi achizitionat oricum cu mult inainte de oferta actuala cu 50% discount. Ceea ce se intampla acum este pentru norocosi. Asta este, unii chiar nu au noroc

  5. #5865 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Fiind o firma privata, cred ca-si rezerva dreptul de a prelua comenzile exact cum doresc (sau cum pot). Iar chestia cu "daca platim ceva avem dreptul de a critica" nu e valabila. Nu ai platit absolut nimic facand o comanda. Platesti doar dupa ce ti se livreaza ceea ce ai comandat (si confirmat telefonic). Atat. Restul sunt doar vorbe...

    P.S. Daca iti doreai un titlu cu adevarat, ti l-ai fi achizitionat oricum cu mult inainte de oferta actuala cu 50% discount. Ceea ce se intampla acum este pentru norocosi. Asta este, unii chiar nu au noroc
    da...asta ar putea sa o dea ca scuza oficiala ..ca isi rezerva dreptul...partea proasta este ca nici atata lucru n-au facut...doar i-a durut in brisca de clienti...

    si da...si eu imi doream gt5..dar problema era ca nu aveam banii necesari sa il iau la pret intreg..
    ceea ce au facut ei acum e ca si cum zic:

    "Pai dupa ce ca e la jumate de pret mai comentati ?"

    Este exact ca si cum noi am fi o multime de saraci..si ei ne-ar fi aruncat niste mancare...si unii s-ar fi plans ca n-au mai prins..

  6. #5866 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Lasa ca poate la urmatoarea promotie vor invata din greselile trecutului...

  7. #5867 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    MonkY, poate eu consider ca un anumit joc nu merita suma respectiva si ca acuma ajuns la un pret apropiat de valoarea lui vreau sa il cumpar
    Si nu e pentru norocosi, nu scrie nicaieri tombola, desi cam aia e.
    Nimeni nu are nimic cu Razvan, dimpotriva, cred ca toata lumea apreciaza ceea ce face, doar ca e lipsit de logica ca unul care comanda aceelasi produs dupa doua zile sa beneficieze de el, in detrimentul unuia care a plasat o comanda acuma trei zile.


    P.S.:Sa nu mai vorbesc de faza cu produsul confirmat care pana la urma nu a mai fost in stoc.

  8. #5868 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    da...asta ar putea sa o dea ca scuza oficiala ..ca isi rezerva dreptul...partea proasta este ca nici atata lucru n-au facut...doar i-a durut in brisca de clienti...

    si da...si eu imi doream gt5..dar problema era ca nu aveam banii necesari sa il iau la pret intreg..
    ceea ce au facut ei acum e ca si cum zic:

    "Pai dupa ce ca e la jumate de pret mai comentati ?"

    Este exact ca si cum noi am fi o multime de saraci..si ei ne-ar fi aruncat niste mancare...si unii s-ar fi plans ca n-au mai prins..

    si dante23481..totusi datorita lui Monky a fost posibila aparitia consolegames forum pe care ne exprimam noi acum nemultumiriile ..deci..chiar merita respect..
    am spus eu ca nu il respect? pe el sau razvan de la gameshop, am spus ca doar avem pareri diferite si nu suport scuza asta, eu te am facut eu te omor, respect pt idee, pt promotii, cel mai bun forum de specialitate, de aceea am si cont doar pe CG, daca nu sunt de aceeasi parere cu moderatorii trebuie sa tac? atata timp cat nu jignesc eu zic ca e ok, criticile venite de la prieteni sunt constructive asa stiu eu,latru acum ca sa nu se mai repete greselile, atata tot. voi incerca sa nu mai postez pe acest thread, sunt inteles gresit

  9. #5869 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Asta e baieti traim in Romania,unde pe banii tai esti luat de prost,si niste domnisoare nu stiu niste reguli simple,asta e.Treceti peste oricum de apreciat initiativa,sunt multi care au prins niste jocuri la pret de nimic asa ca nu va mai plangeti!


    Le:Razvan vezi ca Street Fighter 4 Collectors Edition inca mai apare in stoc iar colega ta mi a spus astazi ca numai este in stoc,iarasi

  10. #5870 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    S-a rezolvat. Multumesc.

  11. #5871 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Am fost si eu sunat pentru confirmare. Din pacate nu mai e NFS: Hot Pursuit pe stoc, dar am optat pentru Saboteur si Just Cause 2 in locul lui. Banuiesc ca nu e vreo problema daca nu am specificat, cand am fost sunat, de promotia cu -50%.

  12. #5872 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Razvan - nu este o problema.

  13. #5873 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Gata, au ajuns si cei de la Fan Curier Multumesc Gameshop pentru reducere!

  14. #5874 SP
    Junior Member Amur's Avatar
    Fain, am comandat vineri seara pe la 22, si nici azi nu am fost sunat. Oricum nici nu se va mai intampla vazand ca deja bate vantul prin stoc. Ar fi fost normal ca atunci cand plasezi o comanda sa ti se rezerve produsele respective si nu sa le primeasca altii care au facut-o dupa 2-3 ore. Probabil se preiau comenzile in functie de totalul facturii.

  15. #5875 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by Honord View Post
    Gata, au ajuns si cei de la Fan Curier Multumesc Gameshop pentru reducere!

    Poze!!!:X

  16. #5876 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by Amur View Post
    Probabil se preiau comenzile in functie de totalul facturii.
    In niciun caz.Da-mi emailul tau pe PM.

  17. #5877 SP
    Junior Member Usktu's Avatar
    a sosit azi comanda, GT5. Multumesc GS.

  18. #5878 SP
    Junior Member master_raresh's Avatar
    Am facut ieri o comanda de xbox live gold 3 luni si au trecut 24h si nu am primit nici un telefon! De ce?

  19. #5879 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Razvan, am avut 5 comenzi facute in ziua cand ai anuntat promotia, EXACT la cateva minute dupa ce a aparut bannerul pe site.. Pentru figurina Altair nu am fost sunat, dar vad ca altii care au comandat dupa mine au primit figurina.. Sper sa nu raman fara!
    Restul au ajuns azi, multumesc.

  20. #5880 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by master_raresh View Post
    Am facut ieri o comanda de xbox live gold 3 luni si au trecut 24h si nu am primit nici un telefon! De ce?
    Altii care au facut comanda vineri ce sa mai zica ?

    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Razvan, am avut 5 comenzi facute in ziua cand ai anuntat promotia, EXACT la cateva minute dupa ce a aparut bannerul pe site.. Pentru figurina Altair nu am fost sunat, dar vad ca altii care au comandat dupa mine au primit figurina.. Sper sa nu raman fara!
    Restul au ajuns azi, multumesc.
    Nu ai citit post-uriile de pe paginiile anterioare...comenziile nu au fost luate in ordine..iar figurina nu mai este stoc (si eu am luat una tot vineri pe la 22 si de asemenea n-am fost sunat)..deci ai sanse 0 sa o primesti..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts