Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 341 of 452 FirstFirst ... 241 291 331 339 340 341 342 343 351 391 441 ... LastLast
Results 6,801 to 6,820 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #6801 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Daca te referi la Collectors, nu au , am sunat eu

  2. #6802 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    it.addi - in afara de cele care ruleaza acum, nu vor mai fi in curand alte promotii de pret, dar vom face promotii la precomenzi.
    GreyhounD - este in stoc la magazin, da.

  3. #6803 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar

    Requiem pentru fumat

    Hotarat lucru sunt intr-o dispozitie cum nu se poate mai proasta, asta pentru ca n-am fumat de vreo saptamana. Probabil ca de asta am gasit solutia de a-mi ineca amarul la cate un shopping fugitiv, la cateva minute de sofat-distanta de birou. Da, e un comentariu maschilist sau misogin, cum vreti voi. E oricum mai bine decat sa fumez.

    Trec peste momentul lansarii, zi in care doar datorita lui GreyhounD si a minunatiei de smartphone pe care-l avea am reusit sa cumpar ceva (nu functiona niciun calculator in locatie pentru a face o comanda online).

    Trec si peste momentul in care am fost sunat de o doamna foarte draguta care m-a intrebat daca doresc sa comand produsul care acum se afla in stoc (produsul "pre-comandat" in magazinul fizic pentru a putea cumpara produsul din stoc).

    Astazi (in timp ce vizualizam o tigara uriasa din care trag un singur fum, unul singur) am intrat in magazin. In fata mea era un domn care vroia sa achizitioneze super editia de colectie Far Cry 2 (PS 3) la super pret: 50 lei, plus alte cateva lucruri, mie doar asta mi-a atras atentia. Atat ca trebuia sa faca o comanda online. Atat ca browser-ul/ internetul/ pc-ul/ etc-ul functiona intr-o maniera lenta. Sau proasta. Sau proasta si lenta. Atat ca domnul cu pricina a vazut ca nu poate sa-si reaminteasca parola. Asa ca d-ra foarta draguta l-a sunat pe RvsS, acesta nefiind insa in masura sa recupereze parola (normal, e o chestiune securizata).

    Intr-un final, in timpul sugestiei de a-si crea un cont nou, domnul cu pricina si-a pierdut rabdarea, politicos, si a plecat.

    Eu insa mi-am recuperat buna dispozitie si, dupa ce i-am explicat d-rei (foarte dragute) printre lacrimi ca nu rad cu rautate, am cumparat si eu un cadou pentru un prieten. Nu inainte de a fi invitat sa scriu in campul "comentarii" faptul ca l-am ridicat din magazin pentru a nu fi sunat mai tarziu pentru confirmare, lucru care iarasi nu m-ar fi deranjat.

    Multumesc

  4. #6804 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Salut,

    orice imbold e un pas inainte, asa o vom considera, multumim. Problemele semnalate.

    1. Se misca greu PC-ul - este o problema a furnizorului de net, al carui nume nu-l dau (inca) pentru ca a promis ca va rezolva. Nu s-a rezolvat inca. PC-urile sunt noi.
    2. E nevoie de cont pentru a face comanda. Da, este o politica a firmei. Creeaza uneori neplaceri, dar vom ramane pe aceasta politica.
    3. Nu am acces la parola din pacate. Daca uneori nu ajunge mailul de la "Recupereaza parola" (se intampla uneori pe conturi de yahoo), solutia temporara este crearea contului. Aceasta problema este pe lista de rezolvat si se lucreaza la ea pentru noul site.
    4. Am trecut si adresa acum in bannerele noastre pentru ca, desi s-au scanat de multe ori codurile cu adresa, nu toata lumea poate sa le acceseze asa. S-a ales si abordarea traditionala in acest caz.
    5. Pentru comenzile unde se doreste ridicare din magazin am atasat cred ceva mai devreme un printscreen - se poate adauga ca adresa alternativa contului GameShop Concept store. Sau se poate scrie in comentarii. Pe site-ul viitor se va rezolva problema prin introducerea automata a acestei optiuni pe site, fara sa fie necesare modificari in contul vostru.

    Toate problemele sunt valide si multumim, toate sunt abordate spre rezolvare.

  5. #6805 SP
    Member viezure's Avatar
    Stati putin ca nu inteleg. Si daca vreau sa ridic ceva din magazin, nu pot pentru ca trebuie sa dau comanda? Ca sa ridic fizic un joc de pe raft?

  6. #6806 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Da, faci o comanda, dar nu este necesar sa o faci de acasa, cand esti la magazin te autentifici pe calculatoarele disponibile in magazin, plasezi comanda si iei produsul.

  7. #6807 SP
    Member viezure's Avatar
    Adica stau sa-mi bag parola acolo, s-o vada toti?

    Si cu promotia de azi cum sta treaba? Pe banner scrie ca nu se aplica pt comenzile efectuate pe gameshop.ro.

    Si pana la ce ora e deschis azi, mai gasesc ceva interesant?

  8. #6808 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Răzvan, am și eu o precomandă la Dirt 3. Imi poți spune te rog c�nd ajunge pe la mine?

  9. #6809 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar

    Smile

    Hai frate, ca nu-i f'un cont de banca sa-ti fure patrimoniul (nimic personal)
    Ce se creponeaza unii ... vai mai fac si comanda?? dureaza fix 2 minute cu netul ala cu viteza melcului(desi acasa am super conexiune, dar nu m-a deranjat ca acolo erau unele probleme tehnice). Plm se mai intampla, dar unii exagereaza de zici ca vine sfarsitul lumii.
    In schimb, bai, faceti ceva cu fix-ul ala ca n-are semnal. Temporar audaugati un alt numar...imho.


    PS: mie-mi place arhitectura magazinului ^^

    nu in ultimul rand, felicitari pt initiativa legata de ziua de azi.

  10. #6810 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by goodfellam View Post
    Răzvan, am și eu o precomandă la Dirt 3. Imi poți spune te rog c�nd ajunge pe la mine?
    �l poţi cumpăra din altă parte..
    S-a specifact acum ~1-2 săptăm�ni pe thread că nu vor mai primi acest joc.(din păcate)

  11. #6811 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Quote Originally Posted by anotherchild View Post
    �l poţi cumpăra din altă parte..
    S-a specifact acum ~1-2 săptăm�ni pe thread că nu vor mai primi acest joc.(din păcate)
    Ok, mersi pentru răspuns. Am ratat știrea și tot așteptam

  12. #6812 SP
    Member Imouthes's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    2. E nevoie de cont pentru a face comanda. Da, este o politica a firmei. Creeaza uneori neplaceri, dar vom ramane pe aceasta politica.
    Deci daca vin in magazin si nu doresc sa completez acel formular nu voi fi servit daca voi dori sa cumpar ceva? "Politica firmei" ?

    O.G. 99/2000 - art.63: "Se interzice a se refuza consumatorului, fara un motiv justificat, conform prevederilor legale in vigoare, vanzarea unui produs sau prestarea unui serviciu".

  13. #6813 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    motiv justificat=politica firmei....simplu.

  14. #6814 SP
    Member Imouthes's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    motiv justificat=politica firmei....simplu.
    Dar factura cine o intocmeste ? Personalul din magazin, sau tot noi ?

  15. #6815 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    cel mai simplu este sa-ti faci cont de acasa si la Concept Store spui doar numele si e-mail-lul si termini toata treaba...eu unul nu am o problema cu metoda asta intrucat cumpar de cativa ani buni de la gameshop..insa pentru cineva care e la prima comanda intr-adevar e cam neplacut..

  16. #6816 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    daca nu ai cont online furnizezi datele fetei de la casa...
    daca ai cont online ii spui nr de tel care e atasat contului si iti face pe loc comanda pe contul respectiv.

    ce e asa de greu de inteles?

  17. #6817 SP
    Member viezure's Avatar
    De curiozitate, ce date? Efectiv stai sa-ti faci cont in magazin? Numai mie mi se pare ciudat?

  18. #6818 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Mi se pare foarte misto gameshop si tot ce au facut dar metoda cu contu' ii cam peste mana. Daca merge un tip fara mail sa cumpere un joc? Il pune domnisoara de la casa sa-si faca e-mail ca sa ii faca un cont.
    -Doamna, io n-am casuta postala electronica.
    -Atunci nu-ti tre' jocuri!
    sau
    -Hai fa-ti una acuma la noi. Uite asta cu laser frate ii mouseu, aia cu butoane ii tastatura
    -Domnisoara nu mi se vede parola. Tot baga bulinute in loc de "mazare". Ii stricat calculatoru' asta.
    Poate ca unora li se pare imposibil sa nu aiba cineva e-mail da' poate cumpara un cadou pt. cineva, e mai in varsta si nu are nevoie. Si sincer nu inteleg de unde vine nevoia de comanda online. Singura explicatie pe care o gasesc ii ca nu au un program de contabilitate in care sa poata introduce manual datele pt. factura, doar sa le ia dintr-o comanda online sau li lene sa le introduca.
    Va rog sa nu-mi luati in nume de rau postul(daca se poate). Oricum nu-s din bucuresti si nu o sa intru prea curand in magazin dar cum Rvss a spus ca accepta orice sugestii/pareri/reclamatii mi-am zis si io cei 0.06 lei (2 centi la cursul bnr de azi)

  19. #6819 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Voi credeti ca lor le place sa complice lucrurile? O fac pt ca-s nevoiti ... De unde nevoia de comanda online? Pt ca in tara asta exista legi date de cretini. In cazul in care vine o persoana in varsta, dupa acum a spus Dudel, pobabil il trece pe contul angajatului si gata

  20. #6820 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Mi se pare foarte misto gameshop si tot ce au facut dar metoda cu contu' ii cam peste mana. Daca merge un tip fara mail sa cumpere un joc? Il pune domnisoara de la casa sa-si faca e-mail ca sa ii faca un cont.
    -Doamna, io n-am casuta postala electronica.
    -Atunci nu-ti tre' jocuri!
    sau
    -Hai fa-ti una acuma la noi. Uite asta cu laser frate ii mouseu, aia cu butoane ii tastatura
    -Domnisoara nu mi se vede parola. Tot baga bulinute in loc de "mazare". Ii stricat calculatoru' asta.
    Poate ca unora li se pare imposibil sa nu aiba cineva e-mail da' poate cumpara un cadou pt. cineva, e mai in varsta si nu are nevoie. Si sincer nu inteleg de unde vine nevoia de comanda online. Singura explicatie pe care o gasesc ii ca nu au un program de contabilitate in care sa poata introduce manual datele pt. factura, doar sa le ia dintr-o comanda online sau li lene sa le introduca.
    Va rog sa nu-mi luati in nume de rau postul(daca se poate). Oricum nu-s din bucuresti si nu o sa intru prea curand in magazin dar cum Rvss a spus ca accepta orice sugestii/pareri/reclamatii mi-am zis si io cei 0.06 lei (2 centi la cursul bnr de azi)
    Daca iti vine a crede chiar cunosc oameni care nu au email si cu atat mai putin conturi pe diferite site-uri pe net. Oameni care au copii si care cumpara jocuri si sunt exact cum ai zis si tu, mai in varsta.
    @Ma_Plictisesti™ tocmai asta e faza, ca nu merge asa. Fiecare client are nevoie de cont.

    Oricum, respectele mele pentru magazin. Am vazut ca arata foarte bine din poze. Probabil o sa ajung si eu curand pe-acolo sa-l vad live.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts