Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 156 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 118 ... LastLast
Results 341 to 360 of 3110

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #341 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Imi vine sa rad Dupa ce m-am uitat la acest filmulet de 15 minute eram intr-o stare euforica, nu-mi venea sa cred in ce mare fel arata jocul si ma rugam in secret ca si pe consola sa arate la fel (era jucat pe PC cu un controller Xbox, deocamdata nu se stie setarile detaliilor); trezindu-ma la realitate si uitandu-ma inprejur vad ca nici asemenea grafica nu e satsfacatoare... I guess it's time to go back to sleep
    Attached Images Attached Images 1421750398638.jpg

  2. #342 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Neah... e ok man. Fata de altii eu accept ca poate unora nu le place. Doar ca mai mult decat ce-am vazut in gameplay-ul de 15 minute (da, alte filmulete aratau mai bine, pentru ca erau zone diferite - de exp. acolo unde ard casele, erau boss fights sau anumite scene mai "artistice"), nu cred ca se poate... decat poate cu amanari de ani de zile (sa iasa DX12, sa scoata Sony super mega tool-uri, AMD super mega drivere si tone de firmware updates)... si va ajunge la un grad de realism pe care sincer eu nu-l vad bine in jocuri.

    Ba chiar, in momentul in care dispare grafica aceasta "de poveste" si devine totul prea realist... cred ca ma las de gaming, sau incep sa ma joc retro stuff. Serios, nu vreau sa vad in jocuri ceea ce vad si afara... Isi pierde ideea de vis, de basm, de cum vreti voi sa-i spuneti... Da, probabil nu e fiecare fir de iarba ca in realitate, insa la cat de masiv e jocul si la cum arata... eu nu vreau decat un super story... o coloana sonora sa mi se ridice parul de pe mana... si feeling. Asa cum reuseste un Final Fantasy cu grafica slaba sa te faca sa simti ceva (la naiba, mai si plangi la jocurile alea, oricat de macho man ai fi), sper sa se intample asta si la The Witcher.

    P.S. Trebuie sa recunosc... chiar daca nu mi-ar fi placut genul, as fi cumparat jocul asta si doar pentru grafica

  3. #343 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Razvan este prea rasfatat cred..

    cum naibi sa zici ca witcher , cel mai asteptat joc pe console si PC , este un joc mediocru..

    ma gandesc ca n-are cum sa fie mai slab decat Witcher 2 , care mie mi s-a parut super, deci OMG !

  4. #344 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Dacă repară combat-ul și rezolva problemele cu camera din 2, eu ma declar mulțumit. În rest nu ma interesează altceva.

  5. #345 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    L-ai jucat pe PC cu șoricel sau ce probleme cu camera? Nu imi amintesc probleme la varianta de xbox.

  6. #346 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Mie mi se pare ca arata extaordinar pentru lumea imensa pe care o are. Iar jocul asta merita cumparat numai pentru cat de mult content e in el si respectul developerilor pentru gameri (free DLC's, no-DRM pe PC and so on).

    Eu nu am jucat primele jocuri si nu pot spune ca ma atrag atat de mult, dar din ce am vazut din The Witcher 3, e un candidat serios la GOTY si nu cred ca fanii seriei (si nu numai) vor fi dezamagiti.

    L.E.: http://www.eurogamer.net/articles/20...jor-expansions - 2 expansion-uri care insumeaza 30 de ore de gameplay pentru $25 (sau $20 daca il cumparati odata cu jocul), not bad.

  7. #347 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Parca ziceau ca nu vor avea absolut niciun DLC/expansion pe bani...

  8. #348 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Din cate imi amintesc dintr-un interviu, spuneau ca daca scot ceva pe bani va fi un expansion care ofera destul de mult content.

  9. #349 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Deci nu mai dau nici ei free

  10. #350 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Totusi, ofera 16 DLC-uri free indiferent de ce versiune cumperi... nu le poti cere ca orice scot peste un an or so... sa fie tot free. La urma urmei ei adauga mai mult content prin DLC-uri decat altii in 2-3 iteratii ale aceluiasi joc. Poti decide daca mai vrei sa continui jocul sau nu ti-a placut si atunci te opresti la ce ti se ofera "in pachet".

  11. #351 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Practic sunt Expansions alea, in genul cum a fost Reaper of Souls la Diablo III. Alea da, pe alea merita sa dai bani pentru ca nu adauga 3 skin-uri, 5 quest-uri si o armura.

  12. #352 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Poate suntem prea obisnuiti cu DLC-uri daca am ajuns sa consideram diferite skinuri drept content extra. Am o alta denumire pentru aceste chestii: Vrajeli!
    Poate multi dintre voi nu cunoasteti CD Projekt Red dar ei sunt baietii care au lansat jocuri per foarte OK si cand a venit timpul, au revizuit absolut toate problemele, au adaugat mii de linii de dialog, revizuit combat, bagat NPC-uri si INCA doua povestioare pentru nici un ban in plus. Au facut acest lucru la amandoua jocuri Witcher si se mandresc pe buna dreptate cu ea.

    Acum insa parca vorbim de un studio diferit, un studio care ne prezinta cum o sa dea "gratis" 16 texturi a cate 10 minute de programare 4cheap, si iata, ne arata ca lucreaza la doua add-on content la un joc deocamdata NELANSAT. Wow CD Projekt, ati ajuns departe.
    Va rog sa nu ma intelegeti gresit, nu este nici o problema, absolut toti jucatorii de pe piata se folosesc de aceste mici artificii care atrag publicul dar atunci de ce se cred mai presus de restul publisherilor?

  13. #353 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    "Some games are very popular, real crowd pleasers, because they look good. But beware. They are like a wine that has been watered. A diluted wine is not a real wine, not a good wine, hardly the genuine article. Some games don't look so good, but you know that they have a kick, a tang, a genuine taste. They are like olives. The taste may be strong and bittersweet. The flavor lasts. You cultivate a taste for them. No one ever developed a taste for diluted wine."

    Acestea fiind spuse, Witcher 3 este unul din acele jocuri pentru care cultivi o pasiune, un gust, da poate nu arata la fel de bine ca [insert pretty game title here], dar sunt sigur ca nu va dezamagi, cel putin pe mine.

    Despre DLC cu plata, pentru 30 de ore la 20-30$ cat va fi pretul final este mai mult decat suficient, sunt unele jocuri care costa mai mult si au mai putine ore de joc, sincer daca ar trebui sa criticam ceva la Witcher 3 este faptul ca trece atat de greu timpul pana cand va fi la raft in magazin.

  14. #354 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Boghy.....si inaintea lansarii lui the order 1886 sau ac unity, au fost oameni care au avut rezerve vis a vis de cat de grozave vor fi, iar altii, ca si tine, "isi dadeau palme pe frunte" zicandu-si in sinea lor: uite ce idioti sunt astia, de critica asemenea masterpiece-uri. Dupa lansare, s-a dovedit ca idiotii aveau o oarecare dreptate.
    Poate ca in cazul the witcher nu va fi la fel si se va dovedi ca idiotii n-au avut dreptate. Sa dea domnul sa fie asa.

  15. #355 SP
    Junior Member EuGeniu's Avatar
    2monky
    Orice gameplay prezentat in video-uri e varianta pt pc, aia pt console doar jurnalistii au vazut-o.
    Referitor la grafica, xbo (a bit better than low settings, 900p) < ps4 (medium spre high settings, 1080p) < pc (deja depinde ce monstru ai )
    Daca comparam cu primul trailer, putem observa downgrade-ul, din pacate, oricum jocul arata foarte bine, tinand cont ca e open-world .

  16. #356 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Daca scenele de sex arata bine restul ce mai conteaza!

  17. #357 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mai oameni buni, despre ce vorbiti voi acolo? The Witcher 3 "banal" si "mediocru"... WTH?!? Sigur v-ati uitat la aceleasi filmulete si trailere? Ati citit aceleasi prezentari, lore si detalii despre joc? Ati setat si voi acolo 1080p? Nu stiu... incep sa ma intreb ce Dzeu s-ar putea mai mult. Mie mi se pare sublim... E un JOC, RPG OPEN WORLD, voi cred ca vreti un FILM... Recomand The Order 1866 pt. asta!
    MonkY, dintre jocurile (nu putine) pe care le-am jucat in lunga mea viata de gamer, tinand cont de varsta pe care o am, se numara si The Elder Scrolls Oblivion si Skyrim. RPG-urile open world, sunt exact genul cel mai iubit de mine. Despre Oblivion (care mie mi-a placut enorm) s-a vorbit mult si frumos inainte de lansare, si totusi, dupa lansare au fost destule voci care l-au criticat si poate nu pe nedrept in anumite cazuri. Skyrim a avut si el parte de destule critici. Asa ca, da-ne voie (mie si lui Razvan) sa avem totusi rezervele noastre si sa nu ne lasam impresionati de trailere si filmulete. Cum spuneam cu cateva pagini mai in urma pe acest topic, eu mi-am cumparat PS4 pentru acest joc, si prin urmare, lasand la o parte dezamagirea amanarilor repetate, am mari asteptari de la el. Sper sa nu fie ca si cu the Order 1886, fata de care, la fel, am avut mari asteptari....si am ramas cu ele, pentru ca jocul m-a dezamagit crunt.

  18. #358 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Eu va inteleg ce spuneti despre grafica dar uitati ceva, daca voi vreti grafica fotorealista, 4k si nu stiu eu ce AA nu o sa obtineti asa ceva never, ever pe o consola de 300 de euro, daca vreti asa ceva investiti intr-un pc vreo 2000 de euro si mai mult ca sigur veti obtine asa ceva. Nu este nicio ironie, dar cand te legi de grafica ca nu este extraordinara pe console atunci ti-ai ales tabara gresita, "cati bani dai, atata grafica ai". Downgrade toate jocurile vor avea nu este nicio exceptie, cand se lanseaza primul trailer jocul nu este nici 50% terminat si de obicei se apeleaza la artifici tehnice pentru a impresiona vizual.

    ---------- Post added 08-04-2015 at 09:39 ----------

    Ps: am jucat ME 2 si ME 3 cu 15-20 fps si pe low si tot am fost impresionat de joc deci grafica chiar nu conteaza la anumiye jocuri si acesta se numara printre ele

  19. #359 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Nu aveti cum sa ve legati de grafica din moment ce argumentele vi-s bazate pe videoclipuri compresate de pe Youtube. Intr-adevar putem vorbi de un downgrade fata de primele trailere dar asta e, CD Projekt nu mai este ce a fost.
    Ma mira ca nu va intereseaza/deranjeaza absolut anuntul mult prea prematur al acestor "expantion"-uri...

  20. #360 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    E clar ca avem de-a face cu o chestiune care tine de gust. La fel ca si cand compari o fotografie color cu o fotografie sepia sau la care se aplica nu stiu ce filtru. La fel ca si cum lui Ymy, Oblivion i se pare cel mai bun din serie iar mie mi-a placut Morrowind. Poate ca ar trebui sa oprim discutia aici si sa ne canalizam discutia spre ceva mai contructiv

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 156 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 118 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts