Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 23 of 23

Thread: Final Fantasy XIII: diferentele intre versiunile de PS3 si Xbox 360

  1. #21 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Asa MonkY, alimenteaza flamewar-ul, ca bine-ti sade

    Ma doare fix in cot cine ce joc si pe cate discur scoate. Pe mine nu ma intereseaza brandul Sony, Microsoft, Nintendo. Pe mine ma intereseaza pur si exclusiv jocurile. Nu-mi pasa de facilitati media, nu-mi pasa pe ce disk vin. Din partea mea, pot veni si pe diskette de 3,5" ca nu ma supar. Asa ca puneti voi la suflet un simplu text, un nume, ca oricum producatorilor nu le pasa de afinitatile voastre. Conteaza un singur lucru pentru ei - banul. Daca din acest mariaj ies jocuri bune, atunci unde-i supararea ca X scoate pe Y discuri pe cand Z scoate pe 1 singur?

    Flameboy wars ftw!!!
    Eu vreau mai repede FF XIII.

    P.S.: Era sa uit, ca o nota de subsol - http://www.consolegames.ro/forum/f7-...pus-pe-treaba/ Chitaie vreunu ca Microsoft a pierdut "exclusivitatea" lui Dead Rising?
    Stati si va ambalati la posturile unor copii de 1-14 ani care n-au altceva de facut decat sa isi dezvolte personalitatea pe forum. It's all about the freakin' games nene.

  2. #22 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Mai oamenilor, cand a iesit pe piata 360-ul si cand a iesit bluray-ul ? A fost diferenta de 1 an. Ce rost are MS sa dea cu flit la milioane de console vandute si sa scoata de acum jocurile pe bluray ? Iar FF nu a iesit prima oara pe o consola de la Sony. Daca e sa mergem pe tipul asta de gandire, SONY au furat prima oara FF. Oricum primele posturi din stire sunt de toata jena. Oameni frustrati care nu au ambele console acasa si arunca cuvinte de o prostie fenomenala si care nu inteleg conceptual de BUSINESS.

  3. #23 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Khan, de ce sa vinzi jocurile FF de GBA si DS ? Hell no ! Eu ma refeream la istoria mea cu Final Fantasy... stai linistit. Mai exact, la mine a "explodat" totul cu FF VII (Cloud rulez !). Deh, poate a tinut de poveste, poate de combinatia de 3d cu pre-rendered backgrounds. Si muzica ! A fost unul din jocurile de PSx (prin 97) care m-au fascinat de la A la Z. Restul, in special cele 2d, nu prea m-au atras atat de tare. Daca tie iti plac la nebunie, why give up on them ?

    Cat multidisk, eu m-am referit la ce se anunta pt. viitor, nu la anul care deja se considera trecut... Si problema nu e neaparat ca vor iesi multidisk... ar trebui sa ne intrebam de fapt cat de mult sunt deja taiate jocurile actuale. Imi si imaginez cum MW2 ar fi avut inca 20 de harti incluse, dar n-au fost puse pentru ca nu mai era loc pe DVD... si ca sa nu se supere vreo tabara, au taiat la toti. Imi imaginez cum Assassin's Creed 2 avea inca 3-4 ore de gameplay, dar s-a taiat pentru ca la fel, a atins limita impusa de DVD DL, iar 2 disk-uri nu erau ok de la departamentul comercial. Si tot asa... So, in final... Why limit the developers ?

    P.S. Daca ar fi dupa mine, as adopta cat mai repede BluRay 2.x si as trece rapid la productia discurilor alora de 200GB. In felul asta, fiecare joc ar deveni "Special Edition". Ar putea pune linistiti pe un disk si making off, si extras, filmulete, trailere, demo-uri, etc... Cine spune ca spatiul mai mare nu e necesar, se minte pe sine...
    Nu prea cred faza cu "taiatul" si "sacrificatul".

    Nu incape pe DVD - scoatem DLC deci mai multi bani pentru noi cu acelasi efort. Producatorilor LE CONVINE aceasta limitare.
    Daca n-ar mai avea limitarea asta nu ar avea nici o scuza pentru faptul ca imi trantesc un DLC la 2 saptamani dupa lansare (desi si-asa e patetic, dar aduce bani).

    EA planuieste ca pe viitor (cel putin pe iPhone) sa lanseze jocurile FREE si cu DLC la greu. Si cand Microsoft spune ca "e mai mult decat suficient un Dual Layer" stie ca astea sunt tendintele producatorilor si ca n-are rost sa se complice cu Blue Ray.

    Singurul motiv pentru care nu primim mai mult content pe un disc e FOAMEA producatorilor si in nici un caz limita de spatiu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Final Fantasy XIII @ Xbox 360 By DJ_Andrei in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 12-04-2010, 10:19
  2. Replies: 15 Last Post: 08-08-2008, 02:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts