Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 37 of 37

Thread: L.A. Noire vine pe mai multe discuri

  1. #21 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Si care e problema ca vine pe mai multe discuri? Logic vorbind. Care este pana la urma problema? Ca undeva dupa 7-8-9-10 ore de gameplay trebuie sa te ridici din canapea si sa te duci sa schimbi discul si atat?

    Am stat si am incercat sa inteleg de ce stirea a fost formulata ca si cand "vai doamne, uite ce dezamagire, vine pe trei discuri?" Final Fantasy tot trei discuri, Lost Odysey are patru.

    Mi se pare complet nefondat tonul stirii.

  2. #22 SP
    Member emanuel's Avatar
    pai de exemplu eu am un hdd de 20 gb, si nu sunt sigur ca e suficient ca sa pot instala jocul. Asta inseamna pt mine automat versiunea de ps3 (la fel a stat faza si cu ffXIII, star ocean, etc).

  3. #23 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Voi chiar nu intelegeti? Nu conteaza de cat ai HDD-ul, pe Xbox va trebui sa le tot schimbi chiar daca ai instalat jocul pe HDD. Cand ajungi la discul doi, chiar daca ai discul instalat pe HDD, consola iti va cere sa ai discul doi in consola. La fel si pentru cel de-al treilea disc. Avantajul instalarii il consta doar in rularea mai putina a discului in timpul jocului. Atat! Nu inseamna ca nu mai schimbati discurile intre ele.

  4. #24 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by emanuel View Post
    pai de exemplu eu am un hdd de 20 gb, si nu sunt sigur ca e suficient ca sa pot instala jocul. Asta inseamna pt mine automat versiunea de ps3 (la fel a stat faza si cu ffXIII, star ocean, etc).
    De ce ? Nu poti sa il joci fara sa il instalezi ?

  5. #25 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Voi chiar nu intelegeti? Nu conteaza de cat ai HDD-ul, pe Xbox va trebui sa le tot schimbi chiar daca ai instalat jocul pe HDD. Cand ajungi la discul doi, chiar daca ai discul instalat pe HDD, consola iti va cere sa ai discul doi in consola. La fel si pentru cel de-al treilea disc. Avantajul instalarii il consta doar in rularea mai putina a discului in timpul jocului. Atat! Nu inseamna ca nu mai schimbati discurile intre ele.
    Si daca instalarea jocului este ca la Forza Motorsport 3? Acolo ai doua discuri, dar folosesti doar unul. Cel de al doilea contine doar content pe care il instalezi o data si atat.

  6. #26 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Si daca instalarea jocului este ca la Forza Motorsport 3? Acolo ai doua discuri, dar folosesti doar unul. Cel de al doilea contine doar content pe care il instalezi o data si atat.
    Ma indoiesc sa fie asa din moment ce sunt 3 discuri nu doua. La Forza 3 e o exceptie pentru ca este doar conent. Aici va fi probabil si gameplay pe celelalte discuri. De exemplu la Mass Effect 2 chiar daca instalezi, tot trebuie sa schimbi discurile. Mass Effect 2 e mai mare. Va fi la fel si cu LA Noire.

  7. #27 SP
    Member emanuel's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate� View Post
    De ce ? Nu poti sa il joci fara sa il instalezi ?
    teoretic da, DAR: zgomot mare, loading times, si, binenteles, uzarea mai mare - pericol de RROD. S-a terminat garantia la consola si nu mai joc nici un joc fara sa il instalez - nu vreau sa risc.

  8. #28 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Posibilitatea de RROD nu dispare oricum.

  9. #29 SP
    Member emanuel's Avatar
    nu dispare dar se micsoreaza

  10. #30 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    In nici un caz. Daca ii vine sa dea RROD, o face si daca joci numai arcade-uri.

  11. #31 SP
    Member emanuel's Avatar
    . Naspa . si eu care ziceam ca daca il instalez nu mai am probleme...
    Oricum, am jasper, si pana acum nu am avut probleme, sper sa nu am nici de acum. Legat de joc, sa apara La noire, sa vad daca ma intereseaza, care versiune e mai buna. De principiu totusi prefer jocul instalat pe hdd, ruleaza mai fain.

  12. #32 SP
    Member liviu15's Avatar
    si daca gandesti putin nu trebuie sa instalezi toate discurile , instalezi pe primul si cand il cere pe al doilea il stergi pe primul si il instalezi pe al doilea si asa mai departe , daca tot ti neaparat sa le instalezi , pentru mine e un lucru bun ca vine pe mai multe discuri deoarece probabil are si calitatea mai mare , multe jocuri care au venit pe mai multe discuri au fost mai bune , poate pe piratii ii oftica asta deoarece trebuie sa cumpere mai multe discuri , dar pretul e acelasi indiferent de cate discuri are daca il cumperi original , deci nu vad nici un motiv de ingrijorare.

  13. #33 SP
    Member emanuel's Avatar
    Quote Originally Posted by liviu15 View Post
    si daca gandesti putin nu trebuie sa instalezi toate discurile , instalezi pe primul si cand il cere pe al doilea il stergi pe primul si il instalezi pe al doilea si asa mai departe , .
    nu stiu daca merge asa, cred ca cere install la toate de la inceput. DAca ar merge varianta ta ar fi fain.

  14. #34 SP
    Member liviu15's Avatar
    Quote Originally Posted by emanuel View Post
    nu stiu daca merge asa, cred ca cere install la toate de la inceput. DAca ar merge varianta ta ar fi fain.
    Eu unul am facut asa la majoritatea jocurilor pe mai multe jocuri si te asigur ca merge , forza 3 nu merge asa deoarece pe discul 2 sunt doar un fel de dlc-uri , piste si masini care ocupa pana in 2gb , dar la restul jocurilor pe fiecare disk e jocul in sine cu o anumita parte a povestii. Daca nu ar merge cum zic eu ar trebui sa te oblige sa instalezi primul disc ca sa poti sa le joci pe celelalte.

  15. #35 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by emanuel View Post
    nu stiu daca merge asa, cred ca cere install la toate de la inceput. DAca ar merge varianta ta ar fi fain.
    "Varianta" lui a mers la Mass Effect 2.

  16. #36 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Luati-va si voi un stick de 16 Gb si e rezolvata problema.

  17. #37 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    in caz ca va plangeati ca e nasol ca LA Noire e pe 3 disk-uir, ce ati fi zis de era pe 6?
    LA Noire originally six discs on 360, says Team Bondi | VG247
    Speaking to GameSpot, McNamara said that the number of discs was going to be at six unless it was massively compressed.
    “We’ve always been called stupidly ambitious,” he said. “Along with Rockstar, we make very big games.
    “It took a lot of effort to get down to three discs – I think we were on four or five or six at one point – and to get it onto one Blu-ray [for PS3]. We’re pretty pleased that we got it down to that in the end.”
    McNamara continued: “It’s the biggest map that we’ve done and that Rockstar have done, so there’s a lot of detail in there, and also a lot of actor’s performances, 21 hours worth.”
    Rockstar confirmed a couple of weeks ago the 360 version would contain three discs in the game, with one Blu-ray for PS3. The publisher said that you’ll only need to swap discs twice through the game during “natural breaks” in its story.
    LA Noire launches today in the US. It releases here in the UK on Friday for PS3 and 360. Get a reviews round-up for it here.

    P.s. this was just a fun fact... nu trebuie sa inceapa inca un wave de certuri pe tema 1 disk vs 6

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 25 Last Post: 25-10-2011, 14:25
  2. L.A. Noire vine si pe X360 By erik95 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 07-02-2010, 22:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts