Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 84 of 84

Thread: Xbox 720 va fi de 6 ori mai puternic decat predecesorul si va citi Blu Ray-uri

  1. #81 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Tie chiar iti pare ca aceste console sunt ieftine ? (eu aici ma raportez la salariul mediu al romanului de rand si la pretul de lansare al acestora, care de fiecare data a fost mai mare.. da e logic, orice noua aparitie/ tehnologie e mai scumpa, dar oare nu s-a ajuns la un asa avans tehnologic care sa permita un pret comparabil cu cel al modelului anterior ?.. desigur, ce zic/ sper eu nu se poate aplica in conditiile de piata actuale). Da, in comparatie cu un joc bun ele sunt ieftine (oricum preturile jocurilor sunt putin exagerate), ca sa nu mai vorbesc de pretul unui pc comparabil ca putere/ rezultate cu cel al unei console. Aici te aprob.
    Referitor la SSD: eu ma gandeam la ceva asemanator SSD-ului, deci tot un mediu de stocare flash de dimensiuni mici (fizic cat si ca stocare media). Astfel nu ar mai fi necesar nici un bluray/ dvd, iar spatiul ocupat de el ar putea fi folosit de altceva. Nu stiu cat de mult ar mai putea sa consume inca o placa video in sli/ cf, dar acum sunt destule solutii de racire adecvate care pot fi folosite cu succes. Probleme cu racirea ar putea aparea la modari rgh nefacute corect, altfel nu ar trebui sa fie.
    Ce zic eu aici cu siguranta nu va fi pus in practica de MS, fiindca nu ar avea nimic de castigat din asta, ba dimpotriva. Dar din punctul de vedere al unui gamer eu asta mi-as dori..

  2. #82 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    O placa video high end costa 500$, cred ca putem considera o consola de 250$ ieftina (si salariul din Romania e irelevant, nu sunt gandite special pentru noi). PS3ul, daca nu ma insel are un singur cooler care ma indoiesc ca ar face fata.
    O singura placa high end e destul de mare si consuma 2-300W, 2 ar consuma si mai mult si ar ocupa si mai mult spatiu. Pentru asa configuratii cred ca este nevoie de o carcasa spatioasa si bine aerisita si de o sursa puternica. Si cred ca s-ar indeparta de conceptul de consola.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  3. #83 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Poate in afara e 250, la noi nici cea mai ieftina varianta de xbox ori ps3 nu ajunge la aceasa valoare (aici nu ma refer la cele sh ori wii). la noi e cam 400, iar salariul nu e irelevant fiindca totusi noi ne bazam pe puterea noastra de cumparare (altfel de ce am mai cumpara console aici si de ce s-ar mai vinde ele aici..)
    Conceptul de consola ar trebui mereu redefinit. daca nu se intampla si nu s-ar fi intamplat asa nu ar fi aparut nici un psp ori ps vita, si poate nici xbox-ul nu ar fi ajuns slim.

  4. #84 SP
    \ tudyniuz's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Similar Threads

  1. Wii 2 cu 80% mai puternic decat Xbox 360? By MonkY in forum Console News
    Replies: 50 Last Post: 26-04-2011, 10:52
  2. Replies: 10 Last Post: 28-01-2010, 10:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts