Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast
Results 61 to 80 of 105

Thread: Battle.net, LoL & PSN servers under attack!

  1. #61 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by bdevil View Post
    Nu ai nicio optiune de cancel, iar cand apesi orice buton nu se intampla nimic. Singurul lucru care raspunde e butonul PS care iese in meniul consolei. Ramane blocat pe Messi si pe rotita care gandeste la nesfarsit.
    man scoate cablul de net din consola sau opreste wifi din consola si o sa vezi ca va merge...

  2. #62 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Platesc Xbox Live Gold si sunt mandru

  3. #63 SP
    Banned Templier's Avatar
    poate cineva a vrut sa isi faca CV-ul mai gras si sa bata la usa lui Sony a doua zi cu solutia la servieta! nu e o noutate, cred, pentru nimeni ca sa obitii mai multi bani nu mai investesti in diverse parti. in plus cat de ironica e toata faza : baietii vor sa imi faca un bine prin a-mi strica un serviciu. wow don't do me any more service Mr. Hacker

  4. #64 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  5. #65 SP
    Member Snake's Avatar
    Astia si-o cauta rau de tot cu lumanarea. Hacking-ul e una, dar amenintarile teroriste sunt cu totul alta poveste. Presimt un sfarsit destul de urat pentru cei de la Liquid Squad.

  6. #66 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Se pare ca au atacat si Xbox Live:

    https://twitter.com/LizardSquad/stat...67531152752642
    Attached Images Attached Images xbl.png

  7. #67 SP
    Member pufy's Avatar
    Trebuie sa recunoastem ca au un stil amuzant baietii

  8. #68 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nah ca acum au luat bani de la Sony
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    P.S. Serverele de Xbox Live par a fi neafectate. Oh, the irony...
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    E confirmat ca Lizard Ladies lucreaza pentru Microsoft.

    Smart move...

  9. #69 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    E clar mana celor de la Nintendo!

  10. #70 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Neeee, bOuyaaaaa

  11. #71 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Observ ca fanbotii Sony nu se pot abtine sa se bucure de raul altuia, insa regret sa-i anunt ca Microsoft deja a rezolvat problema iar Xbox Live-ul e up and running. Chiar am facut un Ryse in multiplayer si cumparat un joc, just for the fun of it.

    Bine, sunt convins ca exista o foarte mare probabilitate ca in noaptea asta unii sa incerce un ritual satanist or something... eventual sa se joace cu papusa voodoo pusa bine deoparte, poate reuseste totusi sa pice si concurenta, nu doar "zeul suprem". O sa ma duc sa verific daca e luna plina, sa vad care sunt sansele.

    Sincer, am ajuns sa ma simt pe console cam la fel de aiurea cum era pe forumul celalalt, unde nu ne inghitea niciun pc gamer. Cam atat de mult vad ca va urati intre voi, fanbotii Sony cu ceilalti. Zic ceilalti pentru ca invers nu vad o inversunare atat de mare cum este in tabara PlayStation.

    Eu in continuare refuz sa iau parte la vreo tabara, dar trebuie sa recunosc ca in ultimele 15 ore or so m-a dezgustat atat ce a facut Sony (adica nimic) cat si ce au facut fanii sai. Daca ati ajuns sa va bucurati unii de raul altuia...

  12. #72 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Observ ca fanbotii Sony nu se pot abtine sa se bucure de raul altuia, insa regret sa-i anunt ca Microsoft deja a rezolvat problema iar Xbox Live-ul e up and running. Chiar am facut un Ryse in multiplayer si cumparat un joc, just for the fun of it.

    Bine, sunt convins ca exista o foarte mare probabilitate ca in noaptea asta unii sa incerce un ritual satanist or something... eventual sa se joace cu papusa voodoo pusa bine deoparte, poate reuseste totusi sa pice si concurenta, nu doar "zeul suprem". O sa ma duc sa verific daca e luna plina, sa vad care sunt sansele.
    MonkY incearca si tu sa nu mai pui paie pe foc daca tot spui ca iti pasa de aceasta comunitate, randurile de mai sus incita asa zisa tabara Sony. Indirect ai dat in mine si in Renegade, nu vad pe altcineva care a comentat tweet-urile. Nu ne bucuram, stai linistit. Ar trebui sa fii impartial, chiar daca nu esti moderator, esti totusi administratorul acestui forum, care din cate stiam isi doreste altceva. Seara buna, prea multa suparare ieri si azi.

  13. #73 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Am verificat acum - PSN-ul functioneaza perfect!

  14. #74 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Observ ca fanbotii Sony nu se pot abtine sa se bucure de raul altuia, insa regret sa-i anunt ca Microsoft deja a rezolvat problema iar Xbox Live-ul e up and running. Chiar am facut un Ryse in multiplayer si cumparat un joc, just for the fun of it.
    Arata-mi si mie acei fanboy care se bucura de raul celor de la Microsoft pentru a putea sa-i banez. Te-ai putut conecta la Xbox Live pentru ca au fost afectate doar anumite servere din SUA.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Bine, sunt convins ca exista o foarte mare probabilitate ca in noaptea asta unii sa incerce un ritual satanist or something... eventual sa se joace cu papusa voodoo pusa bine deoparte, poate reuseste totusi sa pice si concurenta, nu doar "zeul suprem". O sa ma duc sa verific daca e luna plina, sa vad care sunt sansele.
    Insinuezi cumva ca exista useri pe acest forum care simpatizeaza cu persoane responsabile de terorism cibernetic si care au ajuns chiar pana la amenintari cu bomba? Este o acuza destul de grava si ar trebui luate masuri impotriva lor.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sincer, am ajuns sa ma simt pe console cam la fel de aiurea cum era pe forumul celalalt, unde nu ne inghitea niciun pc gamer. Cam atat de mult vad ca va urati intre voi, fanbotii Sony cu ceilalti. Zic ceilalti pentru ca invers nu vad o inversunare atat de mare cum este in tabara PlayStation.
    Si nu in putine cazuri chiar tu ai fost unul dintre cei care alimenteaza acest conflict pueril. Era o remarca inflamatoare chiar la sfarsitul acestui articol. I-a dat Dant3 quote.
    Attached Images Attached Images gif_300x169_8b193a.gi.gif

  15. #75 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Eu recunosc ca am fost unul dintre aceeia care s-au bucurat ca nu doar zeul sony a fost doborât de niste tineri frustrati.. dar nu am postat nimic pt ca nu vreau sa risc banarea.. despre seful nostru toată lumea stie ce fanboy este. Pe cand nici nu apăruse ps4 si ii găsea numai hibe.. ca se va supraincalzii si ca va da ilod etc.. eu despre Sefu cred aceleasi lucruri scrise mai sus dar culoarea mea nu-mi permite sa vociferez atat..

    ---------- Post added 25-08-2014 at 13:55 ----------

    Dar cum eu am dreptul sa fiu de partea cuiva asa si seful are dreptul la liber arbitru , singura diferenta este ca eu recunosc asta!

  16. #76 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Arata-mi si mie acei fanboy care se bucura de raul celor de la Microsoft pentru a putea sa-i banez.
    Poti sa incepi cu tacconi. Pe restul cred ca ii stii bine.
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Te-ai putut conecta la Xbox Live pentru ca au fost afectate doar anumite servere din SUA.
    Chiar si pe US, inclusiv in timpul spike-ului maxim, serverele de US au fost up and running. Nu au fost 100%, dar au functionat. Aici probabil se vede diferenta dintre unii si altii - nu mai spun care, ca se intelege. In plus daca o fac, o sa fiu trecut iar la categoria fanboy.
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Insinuezi cumva ca exista useri pe acest forum care simpatizeaza cu persoane responsabile de terorism cibernetic si care au ajuns chiar pana la amenintari cu bomba? Este o acuza destul de grava si ar trebui luate masuri impotriva lor.
    No offense, dar tu ca moderator in loc sa te uiti la cei care posteaza propuneri pentru a pune oamenii la zid sa-i impuste, esti mai interesat de terorism cibernetic... nu mai zic nimic.
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Si nu in putine cazuri chiar tu ai fost unul dintre cei care alimenteaza acest conflict pueril. Era o remarca inflamatoare chiar la sfarsitul acestui articol. I-a dat Dant3 quote.
    Daca te referi la "Xbox Live servers are still up... si the irony", era un statement. Era un fapt real, la care nu se putea inflama decat un faboy - oricine altcineva a luat totul ca atare. Da, stiu ca multora nu le place ca sunt prea direct si ca spun tot ce am de spus, si nici nu cred ca se va schimba acest lucru.
    Quote Originally Posted by tacconi View Post
    Eu recunosc ca am fost unul dintre aceeia care s-au bucurat ca nu doar zeul sony a fost doborât de niste tineri frustrati.. dar nu am postat nimic pt ca nu vreau sa risc banarea.. despre seful nostru toată lumea stie ce fanboy este. Pe cand nici nu apăruse ps4 si ii găsea numai hibe.. ca se va supraincalzii si ca va da ilod etc.. eu despre Sefu cred aceleasi lucruri scrise mai sus dar culoarea mea nu-mi permite sa vociferez atat..
    tacconi, m-am lamurit de ceva vreme de nivelul de inteligenta la care poti urca (sau cobori). Daca tu nu vezi diferenta dintre o discutie pe baze tehnice si posturi de fanboy care asteapta sa cada drobul de sare, atunci n-am ce-ti face. Eu zic sa te intorci la icoana cu Ceausescu si sa ma lasi cu aberatiile tale. Serios, ai inceput sa ma obosesti si incepe sa-mi para rau ca ti-am scos ban-ul.

  17. #77 SP
    Senior Member Trefla's Avatar


    Monky la un moment dat o sa imi dai dreptate despre ce am vorbit mai demult.

  18. #78 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Voi astia in ROSU, faceti pace ca altfel va dau BAN

  19. #79 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ma gandesc serios sa iau o pauza de CG... si-asa am ajuns sa muncesc mai mult aici decat la job... O sa-i las pe cei care imi dau lectii despre ce stiri sa scriu si ce nu... nu mai plictisesc lumea cu chestii tehnice sau "fanboysme"... Eventual impart in mai multe domenii site-ul, gen playstation.consolegames.ro si restul.consolegames.ro - poate asa va fi mai bine. Sau poate transform CG-ul intr-un "shop" ca dincolo, si stau si numar bani...

    Anyway, ca sa nu fiu complet off-topic, vad ca Sony a postat public despre problema. Cam tarziu, dar mai bine decat niciodata:
    Update: PlayStation Network is Back Online – PlayStation.Blog
    UPDATE: The PlayStation Network and Sony Entertainment Network are back online and people can now enjoy the services on their PlayStation devices. The networks were taken offline due to a distributed denial of service attack. We have seen no evidence of any intrusion to the network and no evidence of any unauthorized access to users’ personal information.
    In light of today’s issue, the networks will not undergo the regularly scheduled maintenance, which was planned for Monday, August 25. We will provide an update shortly for when the maintenance will be rescheduled.
    We sincerely apologize for the inconvenience caused by this issue. Thanks for your patience and support.
    ***
    Like other major networks around the world, the PlayStation Network and Sony Entertainment Network have been impacted by an attempt to overwhelm our network with artificially high traffic.
    Although this has impacted your ability to access our network and enjoy our services, no personal information has been accessed.
    We will continue to work towards fixing this issue and hope to have our services up and running as soon as possible.
    We regret any inconvenience this may have caused.

  20. #80 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    ce naibilor, cearta pentru nimic..

    mai bine s-ar sterge offtopicul si gata

    on topic :

    multumim "sefilor" de la sony ca ne-au dat drumul la jucarie..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts