Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 686 of 788 FirstFirst ... 186 586 636 676 684 685 686 687 688 696 736 786 ... LastLast
Results 13,701 to 13,720 of 15756

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #13701 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    8 Upcoming Xbox 360 Games, That aren’t coming to PS3 | GameSector

    in afara de gears of war...restul par niste glume, sa fim seriosi
    State of Decay pare interesant
    A key element of the game is that it’s set in a completely open, sandbox world and developers in real-time, shaped by the players very actions, dynamically generating content based on your choices and the ever-increasing zombie threat.

  2. #13702 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Eu aștept RYSE, sper să fie o experiență cu adevărat unică. Am așteptări mari de la Crytek cu jocul ăsta...

  3. #13703 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Cand cumpar o consola nou, downloadez GT-ul pe consola cea nou si pot downloada si jocurile sau dlc-urile care le-am cumparat pe consola cea veche ?
    Sau mai e nevoie de altceva ?

  4. #13704 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    ^Danny

    Can I transfer a content license from one Xbox 360 console to another?

    Yes, you can transfer content licenses from one console to another once every four months.

    If your console was recently repaired or if you’ve purchased a new console, use the license transfer option on your console to transfer content licenses. Here’s how:

    -On your console, sign in to Xbox LIVE using the gamertag that you used to purchase the content.
    -Go to Settings and select Account.
    -Go to Your Billing Options and select License Transfer.
    -Follow the instructions to transfer the content licenses.
    Digital Rights Management | Xbox License Transfer | Xbox DRM - Xbox.com

  5. #13705 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Ok, am reusit. Merci !

  6. #13706 SP
    Member angloma's Avatar
    fratilor voi ce rezolutie aveti la xbox? pana acum ma jucam la 720p , la optimal resolution detecteaza 1080i ,desi tvul suporta si 1080p(este full hd ) , diagonala tvului este de 82cm iar distanta este cam de 4 metri de mine , ce recomandati? 1080p , optimal resolution 1080i sau 720p?

  7. #13707 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    720p! la distanta la care esti (4m) poti pune si 480p ca nu e mare diferenta. Daca stateai mai aproape era ceva...
    1080i nu recomand, mai bine mergi pe progresiv 720

  8. #13708 SP
    Member angloma's Avatar
    si despre 1080p ? oare dc nu-l detecteaza ca optimal resolution .hm... cablul hdmi este hama cu mufe aurite , unii spun ca nu conteaza ,altii ca da, am zis sa dau un ban in plus si sa cumpar unu klumea

  9. #13709 SP
    Junior Member Mihai09's Avatar
    Buna ziua ! Am si eu cateva intrebari.. Luna asta vreau sa imi cumpar un Xbox 360 si vreau sa stiu cate ceva despre el.
    1. Merita sa il modez ?( RGH am inteles ca se numeste modarea si ca pot baga toate jocurile pe HDD. )
    2. Pot naviga pe internet de pe Xbox ? ( filme online , google , youtube , facebook etc. )
    3. Daca il modez cum bag jocurile pe HDD?
    4. Ce se gaseste Free in Marketplace ?

    Cam atat vreau sa aflu momentan. Sper sa imi puteti raspunde..
    Quote / PM va rog.

  10. #13710 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Mai am cateva intrebari. Eu acuma imi copiez save-urile pe cloud, userul la care ii vand consola poate sa foloseasca cloud-ul cu save-urile mele in el? Sau daca am transferat licenta la ei pe site si acum formatez HDD-ul, userul respectiv nu are cum sa vada ce am eu in cloud si practic pentru el e o "noua" consola?

  11. #13711 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by angloma View Post
    si despre 1080p ? oare dc nu-l detecteaza ca optimal resolution .hm... cablul hdmi este hama cu mufe aurite , unii spun ca nu conteaza ,altii ca da, am zis sa dau un ban in plus si sa cumpar unu klumea
    Nu este de la cablu, jocurile nu-s 1080p! in dashboard ce rezolutie iti afiseaza?

    ---------- Post added 06-02-2013 at 12:48 PM ----------

    Quote Originally Posted by Mihai09 View Post
    [COLOR="white"] Buna ziua ! Am si eu cateva intrebari.. Luna asta vreau sa imi cumpar un Xbox 360 si vreau sa stiu cate ceva despre el.
    1. Merita sa il modez ?( RGH am inteles ca se numeste modarea si ca pot baga toate jocurile pe HDD. )
    2. Pot naviga pe internet de pe Xbox ? ( filme online , google , youtube , facebook etc. )
    3. Daca il modez cum bag jocurile pe HDD?
    4. Ce se gaseste Free in Marketplace ?

    Cam atat vreau sa aflu momentan. Sper sa imi puteti raspunde..
    Quote / PM va rog.
    1) NU! http://www.consolegames.ro/forum/f15...odezi-consola/
    2) Din cate stiu da, are iE.
    3) http://www.consolegames.ro/forum/f15...odezi-consola/
    4) Nimic interesant, ca sa ai acces la jocuri trebuie sa platesti, fie jocurile fie subscriptia GOLD, daca vrei multiplayer trebuie sa platesti subscriptia Gold, Microsoft nu ofera chestii chestii interesante nici daca platesti abonamentul Gold, spre deosebire de Sony care iti dau.

    PS: nu este nevoie sa scrii cu BOLD Fonts, se vede si pe "normal"

  12. #13712 SP
    Member angloma's Avatar
    pai am am dat optimal rezolution si mi-a setat pe 1080i , nu ar fi trebuit sa se seteze la 1080p? tu cum ai setarile facute la video settings?

  13. #13713 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    inseamna ca nu stie consola 1080p.
    eu am PS3, si am acelasi optiuni de rezolutie insa merg pe 720p. Crede-ma ca nu te ajuta acel 1080p. Poate la urmatoarea generatie de console.

  14. #13714 SP
    Member angloma's Avatar
    oki , raman la 720p atunci , mersi

  15. #13715 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Mai am cateva intrebari. Eu acuma imi copiez save-urile pe cloud, userul la care ii vand consola poate sa foloseasca cloud-ul cu save-urile mele in el? Sau daca am transferat licenta la ei pe site si acum formatez HDD-ul, userul respectiv nu are cum sa vada ce am eu in cloud si practic pentru el e o "noua" consola?
    Din moment ce nu-i vinzi si contul n-are cum sa acceseze/foloseasca salvarile, sunt profile-locked.

  16. #13716 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Sorry adibose, dar dacă nu ai xbox 360 și nu știi răspunsul cu certitudine, de ce răspunzi? No offense!

    Tv-ul nu trece pe 1080p deoarece jocul nu poate fi redat 1080p. Astăzi majoritatea jocurile sunt făcute pentru 480-720p și foarte puține pentru 1080p (extraordinar de puține...) așa că tv-ul îți face upscale la 1080i și nu la 1080p deoarece jocul este hd și nu full hd!

    -------
    2. Pot naviga pe internet de pe Xbox ? ( filme online , google , youtube , facebook etc. )
    Da poți naviga atât folosind internet explorer, cât și aplicațiile dedicate pentru facebook, twitter, netflix, youtube etc. Pentru cele mai multe, îți trebuie însă abonament gold.

    4. Ce se gaseste Free in Marketplace ?
    Nu sunt prea multe lucruri gratis, iar ofertele nu sunt întotdeauna cele mai bune. În comparație cu STEAM sunt patetice în 90% din cazuri, dar cu diferite ocazii se mai dau și jocuri gratis (în 2012 Walking dead episode 1 de crăciun, wreckateer când xbox live a făcut 10 ani etc.)

    Și nu-ți moda consola! Gustă puțin din xbox live și crede-mă, atunci când nu vei mai avea acces la el îți va părea rău!

  17. #13717 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Sorry adibose, dar dacă nu ai xbox 360 și nu știi răspunsul cu certitudine, de ce răspunzi? No offense!
    Nu ma supar, dar l-am dezinformat?

  18. #13718 SP
    Member angloma's Avatar
    totusi n-ar trebui xboxul sa recunoasca 1080p ca rezolutie nativa la optimal resolution? e cam ciudat ca se seteaza pe 1080i doar , am trecut pe 720 oricum , dar asa de curiozitate

  19. #13719 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Eu nu ma mai bag ca ma cearta scofield91
    M-a renegat ca mi-am vandut xbox-ul dupa 4 ani si mi-am luat ps3

  20. #13720 SP
    Member angloma's Avatar
    , eu pana acum am avut numai PSuri , am zis sa incerc si ceva nou si m-a prins microsoftul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1152 Last Post: 11-06-2024, 08:50
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts