Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 39 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 ... LastLast
Results 621 to 640 of 777

Thread: Kinect (Project Natal)

  1. #621 SP
    Member i.gamer's Avatar
    ^Nu dar vreau sa-mi cumpar.Mi se pare mai bun ca Move-ul deoarece Move-ul se bazeaza pe conceptul Wii-ului.Nothing original!

  2. #622 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by i.gamer View Post
    Inutile?Asta are tupeu mai mult decat am eu lol
    Nu esti tupeist... doar obositor.

  3. #623 SP
    Member okayo's Avatar
    A propos de spatiu si perceptia kinect. La 2.5 metri departare in Fitness Evolved daca stau cu mainile ridicate in pozitie verticala practic el poate vedea de la baza piciorului pana la coate. In general nu e nevoie ca in jocuri sa fi in pozitia asta dar e bine de stiut ca spatiul necesar (distanta de la senzor) e bine sa fie cat mai mare.
    Altfel mi se pare amuzant ca sunt useri care nu au kinect si vorbesc despre el. Ar fi mai util sa ne lansam in pareri dupa ce utilizam efectiv jucaria.

  4. #624 SP
    Junior Member dUMYnator's Avatar
    CES 2011 Brings Us The First Of The Kinect Clones For PC
    Ce-i de la Microsoft sunt al naibii de incapatanati daca nu baga Kinect si pentru PC. Uite ca Asus a profitat de prostia lor.

  5. #625 SP
    Member okayo's Avatar
    Eu cred ca e o miscare proasta. In general cand stai la computer ai o distanta destul de mica fata de monitor deci motion tracking zero. Ca sa joci un joc de la 2-3m si sa te uiti la un monitor de 22 iar e o gluma buna. Incearca sa prinda o particica din piata pentru cei care se iluzioneaza ca ar avea aceeasi experienta fara sa-si cumpere xbox. Desi intr-o prima faza ideea nu are potential caci Microsoft a luat crema, ramane de vazut la pret vand asus si evident cine se baga sa faca jocurile pe pc. oricum startul a fost dat iar tehnologia o sa fie tot mai des utilizata.

  6. #626 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Din ce am citit pe diverse site-uri exista un hack care permite folosirea Kinect-ului pe PC, iar rezultatele sunt destul de bune, mai ales ca este folosit si in jocuri.

  7. #627 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Exista driver, care fac oarecum din Kinect un webcam. Folosind acel driver, se fac unele aplicatii cu suport de Kinect. Iar jocurile cu suport pentru Kinect pe PC, sunt destul de putine, si alea au suport de la comunitate. Vezi Mario.

  8. #628 SP
    Member okayo's Avatar
    Exact despre asta vroiam si eu sa scriu. Ok l-a hackuit cineva dar aplicatiile jocurile alea chiar trebuie sa fie facute special pentru el altfel si pe xbox am juca totul cu kinect. Iar ca sa-ti iei kinect doar pentru webcam cred ca iesi mult mai ieftin sa-ti iei chiar un webcam. Baietii oricum sunt la inceput de drum si posibilitatile sunt multe... o sa vedem multe lucruri interesante de la cei care il fac bucati pentru al vedea cum functioneaza si mai apoi pentru a dezvolta tot felul de aplicatii.

  9. #629 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Wrong... se pot juca RUSE, WoW, Mario, in curand si PCSX2 ar putea avea suport. Si sunt convins ca in viitor (chiar daca neoficial) vom vedea mai multe.

  10. #630 SP
    Member okayo's Avatar
    Strategia o sa fie super tare pe kinect dar cand procesorul va fi mai rapid sau senzorul mai accurate sa poti face mutarile mult mai rapid. Adica la viteza cu care navighezi in meniurile kinect nu cred ca se poate juca o strategie.

  11. #631 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Ma rog, nu am zis doar Mario, oricum sunt putine jocuri. Toate se folosesc de driver-ul video adaptat pentru Kinect.

  12. #632 SP
    Junior Member beeci's Avatar
    Quote Originally Posted by okayo View Post
    Strategia o sa fie super tare pe kinect dar cand procesorul va fi mai rapid sau senzorul mai accurate sa poti face mutarile mult mai rapid. Adica la viteza cu care navighezi in meniurile kinect nu cred ca se poate juca o strategie.
    RUSE pe PC cu Kinect:

  13. #633 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by beeci View Post
    Cum spuneam, pe Xbox 360 nu numai ca se foloseste o rezolutie mai mica (la jumatate din cat poate camera de fapt) dar are si unghiuri mult mai mici. Ca dovada, in demo-ul de la RUSE se poate observa clar ca omul se joaca de la 1m de Kinect... in timp ce la mine vrea in faza de calibrare sa ma duc mai departe de 2m...

    Sper ca in final sa fie vorba doar de ceva extra-setari/calibrari software... si sa se poata face acelasi lucru si pe hardware-ul pt. care a fost conceput Kinect-ul... nu doar pe PC.

  14. #634 SP
    Member okayo's Avatar
    Dupa cum se vede si din link kinect mai nou se poate juca si in patru :-)))


    ---------- Post added 04-01-2011 at 08:19 PM ----------

    Pe xbox din cate stiu nu poti sta pe canapea si sa joci si parca am citit pe undeva de useri care intrebau de lucrul asta. Si da la calibrare mai ales la patratele din spate iti cere mai mult de 2 metri.la faza asta cred ca il poti pacali daca montezi senzorul mai sus decat este tv-ul... sa zic la inaltimea capului tau. Poti incerca de proba. Macar asa iti poate vedea corpul pana la genunchi.

  15. #635 SP
    Member raptorscream's Avatar
    @monky: pe gamespot parca era un articol in care era dezbatut subiectul ca microsoft nu v'a aduce imbunatatiri la kinect ...

  16. #636 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Pai la nivel hardware nu prea este posibil. Ar fi culmea ca dupa un an sa scoata Kinect 2 sau Kinect +. Era greu sa lase loc de upgrade. La software se mai poate umbla, dar cam atat.

  17. #637 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    How You Become the Controller

    ---------- Post added 05-01-2011 at 12:07 PM ----------

    Este atat de prost/praf acest device, incat multa lume ii testeaza capabilitatile.


  18. #638 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by raptorscream View Post
    @monky: pe gamespot parca era un articol in care era dezbatut subiectul ca microsoft nu v'a aduce imbunatatiri la kinect ...
    Pai nici nu au nevoie de imbunatatiri hardware... ci deblocarea hardware-ului actual si imbunatatirea software-ului. Dupa cum se poate simplu vedea, pe Xbox 360 rezolutia este la cel mult jumatate din cat poate acelasi Kinect dar pe PC... Poate de aceea si problemele actuale, unghiuri mai mici, etc... Oricum, daca tipul se poate juca RUSE de la maxim 1m de TV, e semn ca se poate... si eventual chiar juca "in fotoliu" (odata ce va scana probabil doar mainile... ma indoiesc ca vei juca o strategie cu picioarele )

  19. #639 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    [url]

  20. #640 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Am o intrebare pentru posesorii de kinect/
    Vreau sa stiu daca ,Kinect(din USA) functioneaza si in Europa la fel ca telefoanele+alte chestii care nu consuma mult curent...
    Imi puteti spune daca apare pe undeva pe kinect(pe transformator in special) \
    Input 110V-220v
    Poza este de la transformatorul masinii de tuns...Eu doar am cumparat un adaptor de la acele"lamele cum e la americani"--->Priza noastra.
    O sa pot folosi Kinect din sua in Europa fara transformator de tensiune?(doar cu un adaptor)
    Multumesc
    Attached Images Attached Images 07012011799.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 39 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 03-06-2010, 16:08
  2. Natal se lanseaza in Octombrie By erik95 in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 13-05-2010, 21:49
  3. Replies: 25 Last Post: 27-03-2010, 18:37
  4. Cercetari pentru Natal 2 By zNowkid in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 22-03-2010, 21:27
  5. Zvon: detalii despre lansarea Project Natal By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 17-11-2009, 10:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts