Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 39 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 ... LastLast
Results 641 to 660 of 777

Thread: Kinect (Project Natal)

  1. #641 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Banuiesc ca ai nevoie doar de acel transformator.

  2. #642 SP
    Member Szergiu's Avatar
    mai astept pe cineva care chiar are kinect din sua...
    eu am telefon din sua si folosesc doar un adaptor...acel transformator cu care vine e capabil sa functioneze si la 220 pt ca nu are nevoie de multi W...(curent slab)

  3. #643 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Quote Originally Posted by Szergiu View Post
    mai astept pe cineva care chiar are kinect din sua...
    eu am telefon din sua si folosesc doar un adaptor...acel transformator cu care vine e capabil sa functioneze si la 220 pt ca nu are nevoie de multi W...(curent slab)
    S-ar putea sa ai nevoie de un adaptor. In SUA stiu ca prizele si intrerupatoarele difera fata de cele din Europa. Stiu ca este un adaptor 3 pin to 2 pin, cred ca de asta o sa ai nevoie.

  4. #644 SP
    Member Szergiu's Avatar
    adaptoru ala nu'i problema ca e cativa lei ...transformatorul de tensiune e destul de scump...

  5. #645 SP
    Junior Member bigstation's Avatar
    Iti trebuie doar un convertor de tensiune ieftin... cam 50-60 de lei la 200w. Xbox-ul are nevoie de 135, dar sa fi sigur ca scoate atat iei unul putin mai mare. Am eu kinect din sua si asa functioneaza f ok.

    Nu incerca sa-l bagi in priza fara convertor ca o sa-l arzi.

  6. #646 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dupa cum am promis... revin cu noi impresii legate de Kinect. Daca initial a esuat lamentabil, dupa o repozitionare Kinect-ului (nu prea stralucita, fiind oarecum in diagonala camerei)... pot spune ca ne-am schimbat opinia si jucaria e destul de ok. A avut chiar mare succes la party-ul de ziua Cristinei... in special cu MotionSports si (o sa radeti) Kinectimals (toata lumea l-a indragit pe Aldo, tigrutul). De fapt, daca pana acum la party-uri cel mai mare succes il aveau Wii-ul + SingStar + ceva multi (fighting and stuff), de data asta cel mai mare succes l-a format trio-ul SingStar + Kinect + iPad.

    P.S. Pe de alta parte, de cand am Kinect am avut vreo 4-5 freeze-uri in jocuri de Kinect... si asta in timp ce era distractia in toi. No fun at all, Microsoft. Not at all !

  7. #647 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    VG247 � Blog Archive � Dude hacks Kinect to take photos, post them in Minecraft
    de departe cel mai tare hack din ultimul timp lol. Nu vreau sa supar pe nimeni da vad ca adevaratul potential al knectului e dovedit de hackeri nu de developeri . why?
    VG247 � Blog Archive � Man hacks Kinect, plays CoD4, Zelda, DOOM + zecile de alte hack-uri...

  8. #648 SP
    Member okayo's Avatar
    Destul de tare. Intr-adevar treaba cu adevarat interesanta au preluat-o si o dezvolta hackeri.
    O data cu aparitia acestor mici/multe aplicatii vad o umbra in curtea competitiei.
    @Monky... never had a freeze. Poate partea de racire sau unitatea dvd sau jocul in sine

  9. #649 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  10. #650 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    VG247 � Blog Archive � Max Payne hacked for Kinect use
    This is awesome. Remember that dude on Sunday who hacked Kinect to play Modern Warfare 1 and The Legend of Zelda using the camera? He’s now done it to Max Payne.

    Jack Schofield’s latest hack sees the Remedy actioner being use with the motion controller, albeit with a Wiimote as well.
    Check it out below

  11. #651 SP
    Member okayo's Avatar
    Bazat pe acest filmulet, va dati seama ce potential are tehnologia asta (senzor plasat in fata unei vitrine, intr-un lift, etc...in tari evident civilizate)... la nivel de reclama, interactiune, everything... the best is yet to come... depinde cine are banii cu adevarat sa o faca the real way.
    Interactive Window Concept | Fubiz

  12. #652 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Tehnologia este veche, iar daca vroia cineva sa o foloseasca in scopurile mentionate de tine, o facea demult. Cat despre modul de joc, cum ramane cu "you are the controller"? Vad ca are niste chestii in maini...fire, alea, alea...Asta asa ca o mica rautate, pentru cei care tot urlau ca Move=Wii si nimic mai mult.

  13. #653 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    pentru cei care tot urlau ca Move=Wii si nimic mai mult.

    what in the name of Zgabearta Iftode is that supposed to mean?

  14. #654 SP
    Member okayo's Avatar
    @ffocus. In mod sincer unde ai vazut tu firele??? Eu tot ce am jucat pana acum pe kinect (3 jocuri) numai ceasul l-am avut la mana. "You are the controler" nu e un slogan gratuit ca sa te faca sa cumperi. Asa este intr-adevar fara sa iau partea MS care ma uimeste cu mult peste masura pe alte parti.
    Baga un youtube kinect calibration si gasesti clar ce vrea sa zica "You are the controler"... senzorul iti identifica scheletul pe baza a mult prea multe puncte de referinta.
    Posibil ca tehnologia sa fie veche dar abia acum e accesibila... si internetul era vechi dar pana a devenit accesibil ptr toti a trecut ceva vreme. La fel si PC-ul.
    Anyway vorbeam de posibile aplicatii ale tehnologiei, nu de Wii=Move cea si in fapt si pare. Cel putin eu nu gasesc diferenta.

  15. #655 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by okayo View Post
    @ffocus. In mod sincer unde ai vazut tu firele???
    Pai in primele 5 secunde, daca te uiti atent, vei vedea...

    Quote Originally Posted by okayo View Post
    Baga un youtube kinect calibration si gasesti clar ce vrea sa zica "You are the controler"... senzorul iti identifica scheletul pe baza a mult prea multe puncte de referinta.
    Ma refeream in cazul de fata, unde foloseste ceva mai mult decat "you". Restul de jocuri oficiale (Adventures, Kinectimals, etc), da, doar tu esti controller-ul.


    Quote Originally Posted by okayo View Post
    Wii=Move cea si in fapt si pare. Cel putin eu nu gasesc diferenta.
    Nici eu nu o gasesc.

  16. #656 SP
    Member okayo's Avatar
    Pe la ce faci tu referire este de fapt un hack la un joc de pc. la jocurile normale ptr kinect nu tii nimic in mana.

  17. #657 SP
    Junior Member nebunu1's Avatar
    am primit si eu Kinectul
    E PREA TARE

  18. #658 SP
    Junior Member filipkrepelka's Avatar
    am kinect deja de aproape 2 luni, sunt super incantat de el inca, si m-am jucat si pe wii si pe move dar nu exista comparatie.

  19. #659 SP
    Junior Member nebunu1's Avatar
    Un top 5 for Kinect Games !?(pareri ceva)
    1.Kinect Sports
    2.Kinect Adventures
    3.Your Shape:FE
    4.Dance Central
    5.Game Party in Motion

    Yours ?

  20. #660 SP
    Junior Member filipkrepelka's Avatar
    1. Dance central
    2. Your shape
    3. nu mai pot spune ca nu imi place altceva

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 39 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 03-06-2010, 16:08
  2. Natal se lanseaza in Octombrie By erik95 in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 13-05-2010, 21:49
  3. Replies: 25 Last Post: 27-03-2010, 18:37
  4. Cercetari pentru Natal 2 By zNowkid in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 22-03-2010, 21:27
  5. Zvon: detalii despre lansarea Project Natal By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 17-11-2009, 10:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts