Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 38 of 38

Thread: Star Wars Outlaws

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vazusem pe thread despre S&B, dar nu mai avea data de lansare pe anu asta, deci anularea nu-si are rostul.

    Cat de Avatar, asa este, desi 0 marketing pt "ultima 100m" + postarea asta care m-a pus sa-mi pun semne de intrebare.

    Oricumun joc de genu lui Outlaws nu-l vad sa se lanseze in prima parte a anului, ci mai devreme Septembrie/Octombrie.

  2. #22 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Hm, Avatar se zvoneste ca va avea preview-uri incepand de saptamana viitoare: https://insider-gaming.com/avatar-fr...y-impressions/ .
    Parca e un trend nou sa lase marketing-ul pe "ultimii 50m", probabil si ca sa nu concureze cu alte jocuri mari pentru atentie, cum ar fi Alan Wake 2 si Spider-Man 2 in cazul asta.

  3. #23 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Next fiscal year este apr 2024-mar 2025, nu 2025';

  4. #24 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Corect, ar putea sa se lanseze totusi in 2024 daca-l amana doar cateva luni.

  5. #25 SP
    Manager paul's Avatar
    Story trailer:

    Lansare in 30 august.

  6. #26 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Iese pe 30 August 2024, iar cei care achizitioneaza Gold Edition vor avea acces la joc cu 3 zile mai devreme (asa cum se tot obisnuieste in ultima vreme).
    Presupun ca fanii universului rezoneaza altfel cu personajele, locatiile si time-frame-ul:


    Pentru mine este doar foarte interesant

  7. #27 SP
    Junior Member staedler's Avatar
    Absolut, rezonam altfel, cam la tot ce s-a prezentat. Han Solo frozen in carbonite in palatul lui Jabba, probabil va aparea si Boba Fett, sindicatele, Pike, Hutts, plus alta factiune, creata special de Ubisoft pentru acest joc, locatii cunoscute, unele noi, personajele noi par si ele bine facute, etc. Si gameplay-ul pare foarte bun, space travel, sistemul de reputatie cred ca joaca un rol important.
    Abia astept, arata belea. Si e o gura de aer proaspat, ne detasam putin de jedi, lightsabers, the force; Fallen Order si Survivor au fost si ele super.

  8. #28 SP
    Member olteanug's Avatar
    După două trailere văzute, deja presimt că o să fie de DUZINĂ, în stilul Ubisoft, cu open-world vast și pustiu și cu mult grinding și quest-uri 90% plictisitoare.

    Cred că nici fanii împătimiți după Star Wars (la modul patologic, gen care au figurină Darth Vader în mărime naturală cu care dorm în pat, au colecții cu săbii laser/nave spațiale și au pijama de Jedi) nu cred că sunt entuziasmați.

    Pentru mine era mai bine dacă lăsau franciza să se odihnească în pace alături de Back to the Future.

    Nu-mi place deloc direcția pe care o ia franciza, în stil MCU.

    ---------- Post added 15-04-2024 at 02:00 ----------

    În plus, nici măcar nu e chiar Star Wars, că nu o să mânuim săbii laser din ce am văzut din trailere.

    E un fel de Han Solo în varianta feminină.

    Că EA are drepturile de autor pe partea de cavalerii JEDI, deci numai de la EA putem avea jocuri în care ne luptăm cu săbii laser.

    Ubisoftului nu i-a rămas decât să facă jocuri Star Wars cu pungașii spațiați.

  9. #29 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by olteanug View Post
    Că EA are drepturile de autor pe partea de cavalerii JEDI, deci numai de la EA putem avea jocuri în care ne luptăm cu săbii laser.
    Din ce gaura scoti informatiile astea ?
    Sunt doar presupuneri de-ale tale pe care le imprastii pe aici de parca ar fi informatii reale.

  10. #30 SP
    Member olteanug's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Din ce gaura scoti informatiile astea ?
    Sunt doar presupuneri de-ale tale pe care le imprastii pe aici de parca ar fi informatii reale.
    Ai tu o explicație mai bună pentru care avem porcăria asta cu pungașa spațială care e de fapt un Far Cry în third person și cu mod de Star Wars?

    Un joc la nivelul lui Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy II de acum 20 ani care să fi avut grafica de azi și chiar mecanicile din Assassins Creed?


  11. #31 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Doar o secunda trebuie sa te uiti pe lista de jocuri Star Wars si-ti dai seama ca ce spui tu e fals: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...rs_video_games .
    Eclipse si KOTOR – Remake sunt ambele jocuri cu "sabii laser" si nu sunt facute de EA.

    Problema e ca nu e prima data cand faci lucrul asta. Pe thread-ul Frontiers of Pandora te-a prins razvanrazy ca nici macar nu ai jucat jocul dar totusi te plangeai de el cam cu aceleasi argumente ca si aici. Aici iarasi ai postat un articol speculativ de parca ar fi o confirmare si de thread-ul asta sa nici nu discutam; nu am avut energie sa-ti raspund la cat de multe ineptii ai putut scrie.

  12. #32 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Dunning–Kruger effect

    Ar fi mult prea multa energie consumata in a-i arata toate momentele in care a vorbit pe langa subiect si gresit. Folosise acum putin timp sintagma ''secolul xy'' si cand cineva i-a atras atentia ca a gresit anii, a inceput cu teoriile lui legate de interpretarea calendarului si cum vede el altfel lucrurile. Cand folosesti un termen care descrie in mod specific o perioada, nu vii tu ulterior sa creezi alte legi universale despre el.

  13. #33 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Asta-i Khan cu prostiile lui nemuritoare!!

  14. #34 SP
    Junior Member staedler's Avatar
    Quote Originally Posted by olteanug View Post
    După două trailere văzute, deja presimt că o să fie de DUZINĂ, în stilul Ubisoft, cu open-world vast și pustiu și cu mult grinding și quest-uri 90% plictisitoare.

    Cred că nici fanii împătimiți după Star Wars (la modul patologic, gen care au figurină Darth Vader în mărime naturală cu care dorm în pat, au colecții cu săbii laser/nave spațiale și au pijama de Jedi) nu cred că sunt entuziasmați.

    ---------- Post added 15-04-2024 at 02:00 ----------

    [/COLOR]În plus, nici măcar nu e chiar Star Wars, că nu o să mânuim săbii laser din ce am văzut din trailere.

    E un fel de Han Solo în varianta feminină.

    Că EA are drepturile de autor pe partea de cavalerii JEDI, deci numai de la EA putem avea jocuri în care ne luptăm cu săbii laser.
    ...
    Salut.
    Eu sunt un pic entuziasmat, unele din motive au fost expuse mai sus. Star Wars nu inseamna doar jedi si sabii laser, sunt multe alte lucruri in acest univers. Lumea creata, undergroundul, societatea civila, pildele, era sa zic religia, nu e cazul, chiar daca, ce este in SW, are inspiratie din mai toate religiile, samd. Vad ca ai ce ai cu Ubisoft si tot ce iese de la ei, e prost. Si poate uneori, jignesti pe altii. Sincer, nu stiu cum e cu Ubisoft, nu am jucat Far Cry, Assassins Creed am jucat ceva demult, iar altceva facut de ei, nu stiu sa fi jucat, sau nu imi amintesc, in afara de Avatar, care a fost fun. Si nu am jucat, pentru ca nu m-au atras, la vremea respectiva. Am Far Cry 6, The Division, dar nu am apucat sa le joc inca. Jocuri Star Wars, le-am cam jucat pe toate, ultimele, evident Fallen Order si Survivor. In ce priveste filmele, voi posta in celalalt thread, daca am timp.

    Si apropo, sunt un "patologic" pasionat, pensionat, de 55 de ani, exilat la tara. Sunt un om normal zic eu, nu imi canta greierii in cap si nici nu imi curg mucii in ciorba. Asta ca sa ai o parere la cine faci referire in unele din postarile tale. Ironici putem fi toti. Nu am pijama de Jedi, am in schimb, un halat de baie negru, cu simbolul imperiului. De Darth Vader ce sa zic, o figurina in marime naturala nu prea mai este "figurina". Masca Black Series o am, sabia originala o am, trebuie sa fac rost doar de un costum de calitate si il fac in marime naturala. Il pun pe hol, ca in camera nu mai am loc. De dormit cu el e complicat rau. In rarele ocazii in care, din varii motive, nu dorm cu nevasta, dorm in camera de gaming, cu un Chewbacca din plus, de 45 de cm.
    Postez o poza cu un perete si cu patul. E cam debandada pe acolo, in special in vitrina, dar trecem peste. Promit ca fac curat in camera, dupa care fac poze la tot si le postez in "Coltul de rai al consolistului".
    Attached Images Attached Images camera-2.jpg camera-1.jpg

  15. #35 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Guys, cred ca am mai zis-o si o repet, omul are legit probleme psihice, mai cunosc un personaj exact la fel si e cu diagnostic. Ca el a primit diagnosticul sau nu, e altceva, dar nu-l mai luati in serios sau cititi si luati in serios ce pare de luat in serios, ca nu e 100% aberatie, e o cireasa si in tortul ala, undeva. Dar tre' sa ignorati 90% din restul tortului.

  16. #36 SP
    Member olteanug's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Dunning–Kruger effect

    Ar fi mult prea multa energie consumata in a-i arata toate momentele in care a vorbit pe langa subiect si gresit. Folosise acum putin timp sintagma ''secolul xy'' si cand cineva i-a atras atentia ca a gresit anii, a inceput cu teoriile lui legate de interpretarea calendarului si cum vede el altfel lucrurile. Cand folosesti un termen care descrie in mod specific o perioada, nu vii tu ulterior sa creezi alte legi universale despre el.
    1. Nu ești psiholog.
    2. Nu poți să dai diagnostic pe baza a ce citești pe Wikipedia unde poate scrie oricine, inclusiv tu, inclusiv eu. Nu este Britannica.
    3. Parcă era vorba că ne ignorăm reciproc.

    ---------- Post added 17-04-2024 at 05:44 ----------

    Quote Originally Posted by staedler View Post
    Salut.


    Si apropo, sunt un "patologic" pasionat, pensionat, de 55 de ani, exilat la tara. Sunt un om normal zic eu, nu imi canta greierii in cap si nici nu imi curg mucii in ciorba. Asta ca sa ai o parere la cine faci referire in unele din postarile tale. Ironici putem fi toti. Nu am pijama de Jedi, am in schimb, un halat de baie negru, cu simbolul imperiului. De Darth Vader ce sa zic, o figurina in marime naturala nu prea mai este "figurina". Masca Black Series o am, sabia originala o am, trebuie sa fac rost doar de un costum de calitate si il fac in marime naturala. Il pun pe hol, ca in camera nu mai am loc. De dormit cu el e complicat rau. In rarele ocazii in care, din varii motive, nu dorm cu nevasta, dorm in camera de gaming, cu un Chewbacca din plus, de 45 de cm.
    Postez o poza cu un perete si cu patul. E cam debandada pe acolo, in special in vitrina, dar trecem peste. Promit ca fac curat in camera, dupa care fac poze la tot si le postez in "Coltul de rai al consolistului".
    Ai înțeles ce ai vrut din postarea mea.

    Dar totuși, la 55 ani să dormi cu Chewy de pluș și să-l hai pe Solo „pietrificat” în mărime naturală......mi-ai întrecut așteptările când ziceam că sunt unii fani care dorm cu Darth Vader în mărime naturală.

    Acum congrats pentru ce ai colectat.

    Nah, taicămiu la 50 ani mă consideră „inapt” și „retardat social” că la 25 ani încă mă mai jucam jocuri video.

    Alți bărbați care se consideră macho men, gen Andrew Tate, chiar ar râde de tine pentru colecția aia sau de mine doar pentru că mă joc jocuri video și de ce nu am avut până la vârsta mea o iubită.

    Andrew Tate m-ar considera pe mine și pe tine niște ciudați pentru că nu avem pectorali, că nu avem colecție de Buggati și nu ne spargem în cluburi cu droguri și femei în fiecare noapte.

    Cu toate că apoi ar veni psihologii și bărbații progresiști și liberali (din ăia pro-feminism) din lumea bună care l-ar judeca pe Andrew Tate pentru atitudine toxică, pentru comiterea de infracțiuni, pentru că exploatează femei și le tratează ca pe niște obiecte sexuale, pentru că ar cumpăra Buggati din bani murdari și se pretinde un model viciat al masculinității care de fapt nu e masculinitate, e primitivism.
    Apoi s-ar lua de mine și de tine pentru aspecte mărunte, cu toate că și ei au o latură psihopată ascunsă (probabil pedofilie sau homosexualitate dusă la extrem cu fetish-uri scârboase ce ar implica dominare sexuală, uro, latex, cătușe și canabis).


    Fiecare cu ce-l doare, asta e.

    ---------- Post added 17-04-2024 at 05:51 ----------

    Până la urmă, așa zisa normalitate e definită la modul subiectiv. ȘI ACUM 100-500-1000 ANI era cu totul altă normalitate. Acum 500 ani erai cool dacă râdeai cum ardeau ereticii și vrăjitoarele pe rug, iar acum 2000 ani era cool să te duci la arenă și să râzi cum se băteau gladiatorii sau cum omorau animale și oameni nevinovați.
    Și acum, prin țările islamice, normalitatea e altfel definită, să nu mai zic de Rusia, China, Afganistan, Texas și Coreea de Nord care în ochii europeanului ar părea o lume plină de cruzime și un experiment social.

    Dar fiecare vede normalitatea cum vrea!

    ---------- Post added 17-04-2024 at 05:52 ----------

    Unii, în 2024, nu consideră că e normal să dormi cu Chewy de pluș la 55 ani sau să fii virgin și gamer la 25-30 ani.

  17. #37 SP
    Junior Member staedler's Avatar
    Usor cu pianul pe scari, am inteles perfect ce ai scris si am raspuns la ce m-a interesat. Nu am timpul necesar sa scriu pe aici, construiesc o cladire prin curte, dar acum ploua.
    Pe vremea mea, cand dadeam de cineva care avea de doua ori varsta mea, n-aveam tupeu sa il privesc prea mult in fata, pentru mine era "nenea/domnul" sau cel mult "nea", asta daca era vreo ruda sau prieten de familie. Acum, cu tastaturile, all goes to ****.
    Ia sa-l intrebi pe tatal tau, ca sunt mai mare ca el, ce se intampla cand/daca deschidea el gura in fata parintilor sau daca se tragea de sireturi cu cei mult mai in varsta ca el.
    Eu la anii tai, umblam cu platosa de aluminiu la coloana, ca era facuta tandari de la o cazatura de trei etaje, si tot umblam din floare in floare, de, nu prea era internet atunci si nici jocuri.

    Tu in schimb, nu te-ai prins de ironie, cu toate ca am specificat ca toti putem fi ironici. Ai punctat de doua ori chestia cu Chewie. Dar, nu e problema, sunt un pacifist, am si uitat. Si cand dormi singur, e nice sa tii ceva in brate.

    Nu stiu ce legatura are Andrew Tate cu discutia, dar ca idee, nu ar avea de ce sa rada. El colectioneaza masini, eu colectionez altele, gaming and movie related. Doar banii fac diferenta. Noi ne jucam, el se joaca. Daca nu stiai, cauta pe net, a facut scandal in puscarie, ca nu l-au lasat cu Playstationul, deci despre ce vorbim? De mine, poate doar sa rada ca nu am bani sa imi iau elicopter, sa il tin in curte. De tine poate rade, pe partea cu femeile, dar doar o vreme, nu o sa fii virgin forever.
    In ce ma priveste, cu femeile, eu mi-am mancat portia, cu varf si indesat, din toate categoriile sociale, apoi, ca orice om normal, am comis-o si m-am insurat. Iar la tine, e simplu, canalizeaza-ti parte din energie in cautari de caldura trupeasca, nu doar pe forum sau internet. Si nu sunt ironic, chiar ar fi de bine. Sa vezi ce doi bani nu o sa mai dai pe toate prostiile din lumea asta mare.
    Pace si prietenie, tot nu s-a oprit ploaia.

  18. #38 SP
    Member olteanug's Avatar

    Thumbs up

    Mersi. Forța să fie cu tine!



    Damn, și mă gândesc că tu ai fi un scenarist mai bun decât ....nenea ăla sau tanti care a proiectat jocul ăsta.

    Nu știu cine e și nici nu mă interesează, dar nu prea pare să doarmă cu Chewie în pat și să aibă vreo sabie laser.

    Tu ai fi furnizat povești mult mai bune decât ce ne-a fost livrat în Star Wars Battlefront 2 din 2017.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:24
  2. Replies: 1 Last Post: 13-11-2010, 00:11
  3. Lego Star Wars III: The Clone Wars anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 12-02-2010, 00:56
  4. Replies: 2 Last Post: 15-10-2009, 08:33
  5. Replies: 9 Last Post: 29-07-2009, 16:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts