Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 112 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 73 ... LastLast
Results 441 to 460 of 2234

Thread: Killzone 2

  1. #441 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    super tare
    resistance 2 cu grafica lui ma inebunise ,iar acesta nu mai am cuvinte
    l-am comandat de pe 20 ianuarie

  2. #442 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    am terminat si eu demoul de 2 ori. eu am fost nevoit sa reduc sensitivitatea pe Y si X cu 2 puncte pentru ca nu nimeream nimic. am modificat si controlul pe standard 2 si e mai ok. nu stiu de ce, ma asteptam la un control similar cu gears, insa nu e deloc asa. nu ramii in cover automat, tre sa tii butonul apasat, sa dai de stick intr-o parte ca sa iesi si sa mai pui si zoom, insa cu putin antrenament iese fff bine.

    dpdv grafic cred ca e inutil sa comentez. atentia pentru detalii si faptul ca au reusit sa redea locatii exterioare atit de bine (si de cursiv), arata ca au muncit enorm. mi-a placut si partea de AI. inamicii nu stau intr-un loc ff mult timp si iti mai arunca cite o grenada in speranta ca te scot din cover. cei cu care joci tu isi fac cit de cit treaba si chiar daca nu killaresc prea multi inamici, macar sunt buni ca momeala.

    doua probleme minore am insa de mentionat. nu imi place ca nu vad cite gloante mai am decit in momentul in care reincarc. si eu sunt adeptul HUD-urilor minimaliste dar totusi, parca mi-as fi dorit un numar acolo..ceva care sa fie tot timpul pe ecran. a doua problema este tremuratul meniului. dupa 30 de secunde de browsat prin meniu (am tot modificat chestii de control) eram ametit si nu mai puteam sa urmaresc imaginea, o senzatie extrem de nasoala. voi ati patit asa ceva?

    anyway, mai las controlleru de PS3 din mina pentru ca mai am un demo de incercat, de data asta pe consola rivala, Halo Wars.

  3. #443 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Ai dreptate in privinta meniului, chiar te ameteste putin daca stai cateva minute prin el
    Cat despre gloantelor... mie unul mi se pare ok, chiar daca nu iti arata numarul ramas in incarcator. Nu stiu daca ai observat, dar arma are sunete diferite dupa ce tragi un anumit numar de gloante si suna din ce in ce mai goala pana la reload.

  4. #444 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu prima data am crezut ca mi-i s-a stricat LCD-ul din cauza meniului ala, deabea dupa cateva secunde am realizat ca e de la joc.Cu displayul nu am treaba,e bine totusi ca ma avertizeaza sonor arma cand e pe gatate incarcatorul,chestia aia e chiar folositoare tinand cont de cat dureaza un reload

  5. #445 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Ai dreptate in privinta meniului, chiar te ameteste putin daca stai cateva minute prin el
    Cat despre gloantelor... mie unul mi se pare ok, chiar daca nu iti arata numarul ramas in incarcator. Nu stiu daca ai observat, dar arma are sunete diferite dupa ce tragi un anumit numar de gloante si suna din ce in ce mai goala pana la reload.
    nu am observat pentru ca am jucat cu sunetul la minim azi-noapte. pina ma mut in noul apartament stau cu socri si am consolele si plasma in camera in care dormim (si bineinteles nevasta-mea dormea la ora aia iar modelu ala de panasonic nu are iesire ptr casti). o sa il mai iau inca o data la butonat cu sunetu mai tare.

  6. #446 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Quote Originally Posted by eXistenZ View Post
    mi se pare mie sau grafica de la killzone 2 e de 10x mai buna decat cea a lu Crysis ?
    Hai sa nu exageram totusi. Rulez Crysis pe un PC nu tocmai "uber" (Q6600 + GTX 9800 + 2 GB ram) intr-o rezolutie si cu detalii peste Killzone 2. Dar nu asta e ideea. La fel cum Crysis pe PC a stabilit noi "recorduri" in materie de grafica, fizica si AI, la fel o face si Killzone 2 pe console, unde se presupune ca sunt echivalentul hardware al unui PC hi-end de acum 3 ani.
    Trecand peste control, pt. ca nu m-am obisnuit cu nici una din schemele predefinite de ei, jocul este un deliciu vizual si auditiv, cel putin pana am sa pun mana pe varianta full pt. multiplayer, tot felul de detalii, care la prima vedere nu bagi de seama (praf, picaturi de apa care curc din tevi, sunetul armelor and so on.). Sper ca in varianta finala sa-mi pot stabili eu insumi controlul, daca nu, alt.2 ramane si pt mine.

    LE: are si indicator de gloante, in dreapta jos, dar nu-ti indica numarul exact (ma rog, nu am stat sa numar excat cate liniute sunt acolo)

  7. #447 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar

  8. #448 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by SeikQ View Post
    Hai sa nu exageram totusi.

    Nu a exagerat absolut deloc.

  9. #449 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar

  10. #450 SP
    Member psycho-07's Avatar
    cand te intorci repede se vede tinta in ceata sper sa nu fie asa in jocu full , si mai e si meniu ala cidat de te ameteste

  11. #451 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    Quote Originally Posted by psycho-07 View Post
    cand te intorci repede se vede tinta in ceata sper sa nu fie asa in jocu full , si mai e si meniu ala cidat de te ameteste
    de parca tu te joci in meniu :doh:
    o data stai mai mult sa vezi pe la setari dupa care ,decat intri si dai imediat sa te joci
    sau tu stai si te uiti 6 min la meniu dupa care te joci ?

    PS: am spus mai sus ca imi palce super mult dar am uitat sa mentionez ca si sunetu e super
    am z5500 cu cablu optic -iar cand jucai demo si ajunsa inauntru se auzea super fain gloantele care loveau tabla aia de pe acolo

  12. #452 SP
    Member psycho-07's Avatar

    emptysilence

    Quote Originally Posted by emptysilence View Post
    de parca tu te joci in meniu :doh:
    o data stai mai mult sa vezi pe la setari dupa care ,decat intri si dai imediat sa te joci
    sau tu stai si te uiti 6 min la meniu dupa care te joci ?

    PS: am spus mai sus ca imi palce super mult dar am uitat sa mentionez ca si sunetu e super
    am z5500 cu cablu optic -iar cand jucai demo si ajunsa inauntru se auzea super fain gloantele care loveau tabla aia de pe acolo
    si eu am sistem z-5500 si se aude marfa si nu ma deranjeaza meniu doar ca e ciudat , pe mine ma intereseaza sa nu se mai vada tremuratu ala cand te invirti cu arma sau mai ales cand pui tinta si te imisti iti ramane punctu ala in urma , poate cand apare jocu full nu se mai vede in rest jocu e superb

  13. #453 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    DAMN!!!.Deci am inceput bine ,poate ca uni dintre noi nu pot fara Killzone 2 ,altii pot iar pentru altii este un drog.Bunul nostru coleg de pe forum Aabelus are un prieten din Ungaria care lucreaza la SONY si acest individ(prieten) i-a trimis jocul Killzone 2 lui Aabelus ,yup damn ( va ganditi de ce scriu eu in numele lui ? pentru ca m-a lasat si pentru ca vreau sa mai am un post ).Deci Aabelus a terminat jocul in 7 ore si 30 de min. aproximativ zice el,si e AWESOME ,niceeee deci daca nu ma credeti pozele mai jos
    Attached Images Attached Images asas.png asasas.png asasasad.jpg ky.png sds.jpg

  14. #454 SP
    Member reikkoo's Avatar
    2 bluray ?unu in care arata cum a fost facut jocul?
    si de curiozitate cat ocupa jocul ?30 gb?

  15. #455 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Quote Originally Posted by reikkoo View Post
    2 bluray ?unu in care arata cum a fost facut jocul?
    si de curiozitate cat ocupa jocul ?30 gb?
    a zis ca nu stie cati gb are ,cel alb este o copie a jocului

  16. #456 SP
    Member reikkoo's Avatar
    deci are de 2 ori jocul ? nu vinde unu din ele?

  17. #457 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Quote Originally Posted by reikkoo View Post
    deci are de 2 ori jocul ? nu vinde unu din ele?
    pai nu-l mai are pentru ca i l-a dat inapoi la prietenu ala care lucreaza Pentru SONY

  18. #458 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

  19. #459 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by eXistenZ View Post
    DAMN!!!.Deci am inceput bine ,poate ca uni dintre noi nu pot fara Killzone 2 ,altii pot iar pentru altii este un drog.Bunul nostru coleg de pe forum Aabelus are un prieten din Ungaria care lucreaza la SONY si acest individ(prieten) i-a trimis jocul Killzone 2 lui Aabelus ,yup damn ( va ganditi de ce scriu eu in numele lui ? pentru ca m-a lasat si pentru ca vreau sa mai am un post ).Deci Aabelus a terminat jocul in 7 ore si 30 de min. aproximativ zice el,si e AWESOME ,niceeee deci daca nu ma credeti pozele mai jos
    haha, foarte tare

  20. #460 SP
    Member UrSuLeTzU's Avatar
    indeed...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 112 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 73 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts