Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 112 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 85 ... LastLast
Results 681 to 700 of 2234

Thread: Killzone 2

  1. #681 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Important:

    Seb, QA Manager @ Guerrilla Games ii raspunde unui user pe forumul site-ului Killzone.com

    Intrebare: "Will the DLC when ever it is release (nothing in mind just clarifying any future content ) will it be locked to the region that I bought the game for or not for example if I get the European version(region 2) of Killzone 2 and buy content from the US(region 1) store will it be compatible for it or not (will the maps for example be playable on the European version"

    Raspuns: "It �should� work with either version, but this is something we are going to look into. Bit too early now."

    Concluzia este ca nici ei nu stiu inca daca DLC va fi compatibil cu toate regiunile.
    Pot sa iti spun eu ca DLC-urile iti vor merge doar cu un joc din acceasi regiune ca si Store-ul de pe care este luat. Fiecare joc are un cod prin care se identifica (BLUS-xxxxx, BLES-xxxxx - le vezi pe cotorul carcasei la un joc), iar DLC-ul, care se instaleaza ca Game Data, nu poate fi accesat de joc decat daca are acelasi Product Code.
    Concluzia e ca ei stiu, dar probabil nu vor sa spuna chestia asta.

  2. #682 SP
    Member psycho-07's Avatar
    am jucat killzone 2 cu boti si merge sa asculti muzica in timp ce te joci , oare merge si in online ?

  3. #683 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    da, o sa mearga si online. normal ca da, doar e facut de Guerilla Games
    a funny vid: http://www.insidegamer.nl/playstatio...e2/videos/9737

  4. #684 SP
    Member psycho-07's Avatar
    marfa

  5. #685 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Nu imi vine sa cred ca unii deja joaca multiplayer si eu stau pe un forum si astept jocul.

  6. #686 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    din pacate nu pot sa va spun acum care a fost efectul, dar veti afla peste citeva zile
    PS nu, din pacate nu e vorba de PS Store...yet
    Sa fie oare vre-un suport de M&K ca in UT3?
    Nu ne mai tine pe jar!

  7. #687 SP
    Member cristian77's Avatar
    referitor la muzica ce se poate asculta in timpul jocului...sound effects,voices,etc mai merg,
    se inlocuieste doar muzica originala a jocului,restul ramane intact?

  8. #688 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    sunt 99% sigur ca linear pcm 7.1 sound effects raman neshimbate daca iti pui muzica ta in mp.
    oh boy.. this is the KILLZONE day for me 9h to go...

  9. #689 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Serverele in Europa cel putin sunt UP de aproximativ 1 ora. Voi verifica mai tarziu daca pot sa joc de pe contul US sau doar cel de EU.

  10. #690 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    pai normal, azi se lanseaza in EU.

  11. #691 SP
    Member psycho-07's Avatar
    merge si pe cel de us

  12. #692 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    The [RSA] Killzone 2 romanian clan is CREATED!!!

    Cateva mentiuni: in momentul crearii clanului sunt 2 optiuni de completat: numele intreg si initialele. A fost o mica problema deoarece nu a incaput denumirea de Romanian Strategic Alliance in totalitatea ei avand mai multe caractere decat numarul permis de meniul jocului.

    Astfel am facut un mic compromis cu care sper ca veti fi cu totii de acord numind clanul RO Strategic Alliance (RO = bineinteles Romania).

    Am dat invite userilor din lista mea de prieteni. Este destul de enervanta invitatia catre un membru nou pentru ca trebuie scris tot ID-ul de PSN dupa care se trimite automat.

    Catre cei care nu au primit invitatii: va rog frumos sa va postati aici dorinta de face parte din clan precum si ID-ul de PSN de pe care veti juca Killzone 2 online. Am sa incerc sa va trimit tuturor doritorilor invite.

    Exista optiunea de a preda "sefia" clanului catre un alt user, asa ca am sa fac acest lucru de indata ce vreun doritor de "functie de conducere" primeste jocul - parca Istrategie dorea asta. Singurul lucru pe care il cer este maxima seriozitate: exista un meniu extrem de bine realizat in care se pot organiza meciuri pe date calendaristice, se pot provoca alte clanuri, alte clanuri ne pot provoca pe noi etc. etc. Deci sa va ganditi bine daca doriti sa fiti clan leader deoarece acest lucru nu va presupune doar sa pui 3 initiale inaintea pseudonimului.

    Este absolut fenomenal online. Am jucat 6 sau 7 meciuri si doar intr-unul dintre ele am experimentat putin lag.

    [RSA] FTW!!!

  13. #693 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    eu ma bag ,psn id : stegerean ,abia astept mai zine rash ceva de multiplayer ,ce clasa ti se pare cea mai buna ? feelingu cum e ?

  14. #694 SP
    Member reikkoo's Avatar
    psn id reikkoo i'm in jocul imi va veni saptamana viitoare

  15. #695 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    RSA
    psn id: Enthroll
    iau jocu azi dar cred ca in 2 sapt max o sa pot juca online (upgrade substantial la net)

  16. #696 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    O chestie foarte benefica: cand intri online poti sa alegi regiunea pe care doresti sa joci. De exemplu, eu joc de pe ID-ul de US, dar am ales ca si "playground" Europa. E extrem de bine gandit pentru prevenirea lagului.

  17. #697 SP
    Member reikkoo's Avatar
    cum e la fifa bun asa

  18. #698 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    daca voi juca de pe un cont US si voi alege EU,si sa zicem ca cand va aparea DLC eu il downloadez ( US ) si joc pe EU va merge ?

  19. #699 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by eXistenZ View Post
    daca voi juca de pe un cont US si voi alege EU,si sa zicem ca cand va aparea DLC eu il downloadez ( US ) si joc pe EU va merge ?
    100% da. ("ca cand va aparea")

  20. #700 SP
    Member reikkoo's Avatar
    dai invite si lui pshicho07 si jucati intre voi doi ca are si el jocul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 112 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 85 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts