Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 796 of 1175 FirstFirst ... 296 696 746 786 794 795 796 797 798 806 846 896 ... LastLast
Results 15,901 to 15,920 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #15901 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Mda... ei realizeaza ca au fost anuntate tablete 1080P? Sau ca exista telefoane cu ecran 720P (si se inmultesc)? Nu mai vorbim de evolutia GPU-urilor, ca e vorba de smartphone-uri sau PC, incercarea de a introduce standardul 4K etc. Daca se tin de acel ciclu de 10 ani, consola lor va fi depasita de orice smartphone, de console portabile si vor limita evolutia. Iar prin evolutie nu ma refer doar la evolutie grafica, ci si la evolutia AIului, multiplayer-ului (mai multi jucator/harta), tehnologiilor precum PhysX.

  2. #15902 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by faxiu View Post
    Sunt exclusivitati care cer un anume FW minim. Ca atare un PS3 "prefer XBOX Live" va ajunge mai scump decat crezi cand va trebui sa dai bani pe joc... Pentru exclusivitati ma refer. Plus ca vei fi dezamagit sa afli ca transferul la PS3 este limitat la viteza BD-ului. Clar mai mic decat torrent punct ro.

    @Luckos: eu m-am fript un card PSN de 50$ fix pt. ps plus. Mi-a dat doar 12 luni. Probabil ca daca luam unul generic de 50...
    Daca sugerezi ca torrentul este mai rapid decat sa cumpar eu originale(cam asta am inteles eu), nu ti-ai gasit omul. Stiu exact cat va ajunge un PS3+ exclusivitati. Eu doar nu intelegeam de ce tot intreaba lumea la bazar intreaba ce FW are PS3-ul, am inteles acum, pt ca nu au intentia de a cumpara originale=> pirati.

  3. #15903 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    1.Nu prea inteleg ce zici...PS3 are Bluray incorporat...
    2.Ps3-ul face tot ce face un media player,si da,merge fara lag,dar subtitrarea cum s-o schimbi cum vrei...?
    3.Da,merge doar daca HDD-ul este format FAT32,NTFS nu citeste .

    ---------- Post added 08-01-2012 at 05:19 PM ----------

    Aa... si baietzi,am si io o problema.Cand bag discul de RDR in consola,se invarte putin,apoi se aude ca si cum s-ar incalci ceva si mi-l da afara sau nu mi-l mai citeste.Il citeste cand are chef.Precizez ca este putin fisurat la gaoace,dar fisura nu atinge partea de unde ps3-ul citeste pe disc.Am testat si celelalte discuri si nu face asa.
    Multam!
    Revin cu aceeasi problema.Ma puteti ajuta?

  4. #15904 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Realizeaza, sigur ca realizeaza. Si ce daca ?! Se cumpara in draci jocuri pe consola(e).
    Nu exista concurenta, alt aspect. Poate WiiU sa mai dezmorteasca lucrurile.

    TV-urile care apar acu in 2012 si au fost prezentate la CES stiu deja chestii pe care le faci cu kinect-ul, de exemplu.
    Va recunoaste comenzi vocale, recunoastere faciala, multitask, etc. Tot felul de nebunii.
    De ceva timp incoace nu mai poti tine un device pe piata 6 ani. Ce 10 ???
    Dupa 2 ani e praf, nu se mai uita nici dracu la el. Astea sunt vremurile. Dezvoltarea tehnologica are alt ritm.

    Binenteles ca esti penibil ca in 2012 inca sa imi ofertezi ceva care ruleaza content la 720p !
    Asta e parerea mea. Altii cred altceva.

    ---------- Post added 11-01-2012 at 06:55 PM ----------

    Si sa punem bomboana pe coliva.
    Urmeaza o tableta dedicata pt. gaming, apropo de ce zicea erik95 mai sus, si nu numai el.
    Fiona, ca asa se numeste, se vrea sa rupa gamingul in doua, desi vorbim de o tableta.
    Va fi dotata cu un procesor Core i7 (probabil pe 22nm), Dolby 7.1 (certificat THX), rezoluţie 1280x800.

    Deci, ce vreau eu sa reamintesc 'unora': "Microsoft si Sony, ne miscam si noi mai cu talent ?"
    Project Fiona | Razer� | For Gamers. By Gamers.�
    Razer Project Fiona gaming tablet hands-on video and pictures | The Verge

    ---------- Post added 11-01-2012 at 07:09 PM ----------

    Si ca sa inchei apoteotic, i-a uitati aici specificatii de smartphone:
    Tegra 3, quad-core, camera la 13,1MP la standardul ISO 25,600.
    Fujitsu showcases quad-core Tegra 3 smartphone at CES - GSMArena.com news

  5. #15905 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    ...Precizez ca este putin fisurat la gaoace...
    Pai nu-l accepta PS3-ul... Cu discuri de'astea perverse vi la el?

    E posibil ca spartura sa fi ajuns in partea citita, desi nu se vede acest lucru...

  6. #15906 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Pai nu-l accepta PS3-ul... Cu discuri de'astea perverse vi la el?

    E posibil ca spartura sa fi ajuns in partea citita, desi nu se vede acest lucru...
    Merci,nu stiam ca ps3-ul e atat de sensibil

  7. #15907 SP
    Member faxiu's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Daca sugerezi ca torrentul este mai rapid decat sa cumpar eu originale(cam asta am inteles eu), nu ti-ai gasit omul. Stiu exact cat va ajunge un PS3+ exclusivitati. Eu doar nu intelegeam de ce tot intreaba lumea la bazar intreaba ce FW are PS3-ul, am inteles acum, pt ca nu au intentia de a cumpara originale=> pirati.
    My bad. Ideea de baza aia era totusi, ca cei care isi cauta console bune de modat ajung sa dea mai multi bani decat daca ar fi mers pe corect. Sorry de reactie dar asta m-a atras pe mine la PS3. Imposibilitatea modarii, ceea ce duce la o experienta mai placuta de joc. Asa era atunci. Din fericire cei modati nu au loc pe PSN deci inca este bine.

    @FishuBon3: sensibil chiar si la software. Mie de exemplu nu vrea sa-mi ruleze colectia animata spiderman care s-a dat impreuna cu gazeta sporturilor. Imi da eroarea de copie pirat...

  8. #15908 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Revin cu aceeasi problema.Ma puteti ajuta?
    Daca la altele nu ai problema fisura e motivul.Chiar daca nu atinge zona cu datele ai grija cu discul acela fisurat,un amic a avut un disc cu aceeaşi problema dar pt calculator si s-a spart in cd rom.Bafta!

  9. #15909 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by faxiu View Post
    My bad. Ideea de baza aia era totusi, ca cei care isi cauta console bune de modat ajung sa dea mai multi bani decat daca ar fi mers pe corect. Sorry de reactie dar asta m-a atras pe mine la PS3. Imposibilitatea modarii, ceea ce duce la o experienta mai placuta de joc. Asa era atunci. Din fericire cei modati nu au loc pe PSN deci inca este bine.

    @FishuBon3: sensibil chiar si la software. Mie de exemplu nu vrea sa-mi ruleze colectia animata spiderman care s-a dat impreuna cu gazeta sporturilor. Imi da eroarea de copie pirat...
    Ahh...acum am inteles....ai presupus ca atunci cand am zis ca nu o sa stau pe PSN pt ca prefer xbox live, am xboxul modat..
    Not the case, im original all the way. Doar ca prefer xbox live, chit ca platesc abonament, din motive pe care nu are rost sa le spun pe acest thread, nu isi au locul.
    Multumesc tuturor din nou pt raspunsuri. Imi voi lua un PS3 cat de curand.

  10. #15910 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  11. #15911 SP
    Member s0whaT's Avatar
    E clar atunci . Solutia vine tot din partea Pc ului .
    Un PC performant legat la un TV cu diagonala mare + Controller Xbox .

    Ps1 a fost lansat in 1994 - Ps2 2000 - Ps3 2006 - Ps4 2012 WHUAAAAA!!

  12. #15912 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu zic ca in niciun caz nu-l lanseaza anul asta, inca mai pot stoarce din PS3. Dar in niciun caz nu va fi un ciclu de 10 ani, in 2014 cel tarziu ar trebui deja sa fie pe rafturi in magazine. Acum depinde si de concurenta, daca cei de la Microsoft anunta ceva la E3-ul de anul asta sau se hotarasc sa scoata noua consola mai devreme, ii cam va forta si pe cei de la Sony sa faca asta. Ramane de vazut, dar tot raman la parerea mea - nu mai tarziu de 2014 si in niciun caz anul asta.

  13. #15913 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Eu zic ca in niciun caz nu-l lanseaza anul asta, inca mai pot stoarce din PS3. Dar in niciun caz nu va fi un ciclu de 10 ani, in 2014 cel tarziu ar trebui deja sa fie pe rafturi in magazine. Acum depinde si de concurenta, daca cei de la Microsoft anunta ceva la E3-ul de anul asta sau se hotarasc sa scoata noua consola mai devreme, ii cam va forta si pe cei de la Sony sa faca asta. Ramane de vazut, dar tot raman la parerea mea - nu mai tarziu de 2014 si in niciun caz anul asta.
    Sper sa nu mai fie diferenţa de un an intre cele doua console, eu merg pe un anunţ la e3 in 2013 cu o lansare in primăvara 2014

  14. #15914 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Killzone Coming to the PSN

    On January 24, Killzone - the original PS2 entry in the series - will be released on the PlayStation Network. It'll cost $10.

  15. #15915 SP
    Member BoTeAlEx's Avatar
    Am vazut ca pe PS Store UK la sectiunea January Sale, NFS Hot Pursuit Super Bundle. Intrebarea mea e daca acest pack contine si jocul nfs hp si cu online pass sau contine doar DLC-uri. Ms

  16. #15916 SP
    Member eastbason's Avatar
    Salutare!
    O scurta intrebare am si eu. Se merita un stabilizator de tensiune pentru o consola? Fluctuatii prea mari nu am la retea...si in plus eu cand nu ma joc...scot consola din priza...dar sunt curios daca utilizeaza cineva si daca este folositoare!

  17. #15917 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Vreti PS4? Fiti cuminti, Sony anunta remake-uri de PS2. Long life...

  18. #15918 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by BoTeAlEx View Post
    Am vazut ca pe PS Store UK la sectiunea January Sale, NFS Hot Pursuit Super Bundle. Intrebarea mea e daca acest pack contine si jocul nfs hp si cu online pass sau contine doar DLC-uri. Ms
    Conţine tot ce trebuie

  19. #15919 SP
    Member claudiutk's Avatar
    ce ziceti de 4K? ps3 a avut 720p frecvent si 1080p rar, ps4 sa aiba 4K rar? desi, trecerea de la 720 la 1080 dubleaza numarul de pixeli, pe cand de la 1080 la 4k... de 2*4 ori mai multi pixeli

    ---------- Post added 12-01-2012 at 09:43 PM ----------

    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    E clar atunci . Solutia vine tot din partea Pc ului .
    Un PC performant legat la un TV cu diagonala mare + Controller Xbox .

    Ps1 a fost lansat in 1994 - Ps2 2000 - Ps3 2006 - Ps4 2012 WHUAAAAA!!
    si slim-urile intermediare, respectiv 1997, 2003 si 2009, ceea ce rezulta un ciclu de 3 ani constant de 5 ori pana acum

  20. #15920 SP
    Junior Member t0t3nk0pf's Avatar
    Quote Originally Posted by eastbason View Post
    Salutare!
    O scurta intrebare am si eu. Se merita un stabilizator de tensiune pentru o consola? Fluctuatii prea mari nu am la retea...si in plus eu cand nu ma joc...scot consola din priza...dar sunt curios daca utilizeaza cineva si daca este folositoare!
    Nu ai nevoie neaparat de stabilizator (bineinteles, daca poti ia-l), insa ar fi bine sa ai un prelungitor cu surge protection.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4289 Last Post: 13-06-2024, 10:18
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts