Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 53 of 55 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 LastLast
Results 1,041 to 1,060 of 1096

Thread: Demon's Souls

  1. #1041 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by pufy View Post
    desi incerc sa joc de capul meu nu prea imi iese
    Welcome to the club
    Stai sa vezi cat de obscur e Dark Souls...

  2. #1042 SP
    Member Moromete's Avatar
    ...cum a fost faza cu Yuria the Witch...nici prin cap nu imi trecea sa folosesc palaria acolo...

  3. #1043 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Asta a fost singurul meu repros jocului, faptul ca fara wiki e imposibil sa iti dai seama / gasesti unele chestii.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  4. #1044 SP
    Member Imperatore's Avatar
    mai gasesti cate ceva ,putine intr-adevar, nu chiar toate...

  5. #1045 SP
    Junior Member Valerio's Avatar
    Epic Game 10+ am reusit sa il termin.

  6. #1046 SP
    Member pufy's Avatar
    Ok so...am fost invadat iar tipul a fost atat de scarbos ca isi schimba sulita cu dmg de foc cu o alta arma mai mica ca dmg.
    M-a lesinat cand s-a plictisit de mine...jerk!

  7. #1047 SP
    Junior Member vodalus's Avatar
    a game with a great atmosphere!

    demons-souls-003.jpg

  8. #1048 SP
    Member pufy's Avatar
    I kinda need help,de unde pot face rost de shards-uri pentru a upgrada purple shield ca m-a disperat dragonul albastru .
    Eu am folosit sufletele demonilor pentru a-mi upgrada dexterity deoarece vreau sa folosesc white bow pe Knight,se poate?

  9. #1049 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Eu am jucat pana la sfarsitul archstone-ului 4, cu 1-2 bosi omorati per archstone, si de atunci am schimbat consola si nu mi-am pastrat salvarea. Avand in vedere indemanarea mea, ce imi recomandati pentru un new game?

  10. #1050 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Depinde ce vrei sa faci, daca vrei un fast run iti recomand un mag, este destul de op si vei reusi sa termini "new game" fara mari probleme. Daca vrei o provocare mai mare poti incerca un fighter clasic cu scut/arma.

  11. #1051 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Eu am jucat ca royal bazat pe soul arrow, thiefs ring si cloak cu magic 50 si restul 10 dar, daca ma prindea vreunul de aproape, era game over. M-ar interesa un build bazat pe scut si arma, are dezavantaje mari? Vreun scut sau arma unic, important sau recomandat de care ar trebui sa stiu? Vreo alta strategie sau recomandare sau item? Multumesc

  12. #1052 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Hmm, este foarte multe de descris, asa ca iti voi da link-uri de la doua tipuri de melee builds:

    Faith Build: acesta se bazeaza in principal pe crearea unei arme "Blessed" si pe miracole, de aici si numele.

    BBS build: acesta este bazat pe obtinerea Blue Blood Sword si pe distribuirea punctelor intr-un mod eficient pentru folosirea ei.

    Ambele specs sunt bune, daca urmareste ce scriu jucatorii pe acolo nu o sa ai mari probleme, restul deminte doar te atentia si dexteritatea cu care joci.

  13. #1053 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Am luat si eu jocul...greu.

  14. #1054 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Am luat si eu jocul...greu.
    da nu ii frumos? O sa vezi dupa ce bati primul tau boss ce bine o sa te simti . The feeling of satisfaction is priceless Spor la jucat si bine-nteles succes... o sa ai nevoie

  15. #1055 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Greu e putin spus. E un joc la care ai nevoie de mult timp. Dificultatea e zdruncinanta. Eu l-am jucat vreo 10 ore, mai mult nu am putut. Timpul nu imi permite sa il joc. Nu e un joc la care sa joci cate 30 de minute deodata ca in alte RPG-uri. Oricum, pot sa spun ca satisfactia de a reusi ceva in joc e mult mai mare. Sper ca intr-o zi sa am timp sa il duc pana la capat.

  16. #1056 SP
    Junior Member notimetoslose's Avatar
    Nu ce sa zic. Jocul e foarte gameplay wise, insa te scoate din sarite in anumite momente. Eu dupa 80 de ore de gameplay/grinding/killing bosses am reusit intr-un final sa ajung la Maneater si imi sincer teama sa mai incarc salvarea.
    Maneater are un obicei stupid de a te impinge incat sa cazi de pe pod, iar drumul pana la el e destul de lungut+red phantom si asta ma cam enerveaza. Cred ca l-am facut de vreo 30-40 de ori si nu mai am chef. Eu nu am mai intrat in joc de aproape 2 ani de zile din cauza asta si imi pare sincer rau pentru ca stiu garantat ca urmatorul boss e simplu ca braga.
    Problema cu demon souls nu e ca e greu, asta e acceptabil, problema cu demon souls e ca nu e balansat bine. Daca Maneater era la sfarsit de nivel mai ziceam, dar asa...
    Ma gandeam sa imi fac respec din Knight in Hunter (pentru ca se pare ca e mult mai simplu sa joci cu arcul si arbaleta decat sa te agiti ca un ametit cu sabiul si scut, desi e lame), dar vine problema timpului pe care nu il am.
    Nu cred ca o sa imi cumpar Dark Souls, ar fi prea mult.

  17. #1057 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Dark Souls, este mult mai banal decat Demon's Souls, nici un boss nu iti pune probleme acolo. In schimb la Dark Souls mobi din level sunt mai "greuti" La Maneater incearca sa te bati cu el in mijloc stand cu spatele la foc, asa nu o sa te arunce de pe pod.

  18. #1058 SP
    Member Moromete's Avatar
    Demon's Souls era cu adevarat "hardcore" daca nu exista magie in joc, asa, ai mereu la dispozitie "planul B"...incerc sa fac 100% pana in 2012

  19. #1059 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Daca te enerveaza Maneater asa de mult, omoara-l pe primul prin fog fara sa intrii, cu arcul, si apoi foloseste warding pt al doilea, stand mereu cu spatele la torta.

    La Dark Souls au fost niste bosi mai greuti, dar parca nimic nu te extermina psihic la fel de mult ca un prim encounter cu FlameLurker. Iar Maneater este the pinnacle of rage.

  20. #1060 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Dark Souls, este mult mai banal decat Demon's Souls
    Hai sa nu exageram totusi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 53 of 55 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 01-02-2011, 23:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts