Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 55 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 1096

Thread: Demon's Souls

  1. #1061 SP
    Member pufy's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Hai sa nu exageram totusi.
    Mie nu mi se pare banal ,tot nu reusesc sa trec de Gargoyle ,de parca nu era de ajuns 1 ,mai vine si baby brother sa-l ajute

  2. #1062 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Stii cum ii bateam eu ? "Puneam" intotdeauna "fantana" din mijlocul podului intre mine si gargui. E greu pana il omori pe primul, trebuie sa insisti si sa fii atent in toate directiile, you can do it !

  3. #1063 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    singura metoda cu care am reusit sa bat pe Man Eater cand eram la NG++++ a fost cu ajutorul a altor jucatori. Dupa o luna de cautat useri pe lumea aia nenorocita, am reusit sa dau nu doar un luptator compentent, ci de DOI. chiar nu ma asteptam la asa ceva. A fost greu si pt noi trei, desi ei aveau arme serioase si eu tot atacam cu magie in continuu. La inceput Flame Lurker-ul mi s-a parut cel mai greu boss de omorat, dar dupa NG+ am realizat ca Man Eater merita premiul asta...

  4. #1064 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Flame Lurker este unul dintre cei mai misto bosi din toate jocurile ce le-am jucat.Poate nu e asa de greu dar ca prima impresie cand il vezi si atmosfera cand te bati cu el e de nedescris.Cam la fel e si Nito din Dark Souls,f misto designul si atmosfera unde te bati cu el, pacat ca te troluiesc rau scheletii aia din jur altfel ar fi fost de nota 10 si asta.
    La Man Eater am folosit aceeasi tactica ca si Enthroll...am tinut in permanenta fantana aia cu foc intre mine si ei si nu aveau cum sa ma impinga jos de pe pod,mai dateam o lovitura 2,iar ma ascundeam dupa fantana,tot asa

  5. #1065 SP
    Junior Member notimetoslose's Avatar
    FlameLurker-ul e intradevar un boss greu dar nu e chiar atat de greu. Tot secretul e ai o arma cu magic enchant pe ea si sa faci dodge cand se pregateste sa loveasca pamantul, cateodata se mai prinde in piese de decor si te mai lasa sa dai cateva bucati moca, asa ca nu a fost cine stie ce. Pot sa zic ca mai naspa ca FlameLurkerul e drumul pana la el, incluzand toti monstrii aia care stau dupa colt, exploding stuff, muste si viermi, dar odata ce ai invatat nivelul e foarte usor sa ajungi la el si sa il pui la respect.
    Cu Man Eater e aiurea ca te da jos de pe pod, si cand vin doi deja e prea nasol ca nu poti sa fugi de amandoi in jurul cazanului din mijlocul podului.
    Ce arme ati folosit si din cate lovituri l-ati rupt pe primul?

  6. #1066 SP
    Member Moromete's Avatar
    ...primul meu personaj a fost Wanderer...Flamelurker a pus capat aventurii...am murit de 4-5 ori in body form...am ramas fara provizii dupa ce facusem farming la provizii (nu citisem nimic despre joc)...CLAR, nu eram pregatit...20+ ore pierdute

  7. #1067 SP
    Member pufy's Avatar
    Eu am jucat cu Knight si l-am batut pe FL cu rapier +5 cu sticky white stuff...Culmea din prima ,desi cu un an in urma primul meu char a fost Templar si m-a batut imediat


    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Stii cum ii bateam eu ? "Puneam" intotdeauna "fantana" din mijlocul podului intre mine si gargui. E greu pana il omori pe primul, trebuie sa insisti si sa fii atent in toate directiile, you can do it !
    O sa mai incerc ,momentan sunt in Rage si vine sesiunea ,btw stiu ca este un thread dedicat dar nu va doriti toti ca Dragon's Dogma sa aibe Co-opul pe care ni-l dorim toti la DS ?

  8. #1068 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by pufy View Post
    O sa mai incerc ,momentan sunt in Rage si vine sesiunea ,btw stiu ca este un thread dedicat dar nu va doriti toti ca Dragon's Dogma sa aibe Co-opul pe care ni-l dorim toti la DS ?
    Daca co-op-ul jocului va fi semana cel putin cu cel din DS (si cred ca asta e si ideea celor de la Capcom), atunci o sa cumpar acel joc in ciuda faptului ca nu mi se pare cine stie ce... un hack&slash fetival. Dar cine stie...nici acu 3 ani multa lume nu prea avea incredere in seuccesul pe care il va avea Demon's Souls si uite ca in prezent deja are un "spiritual successor".

    p.s. in mai putin de o saptamana o fiu acasa deci o sa pot sa ma apuc de Dark Souls. O sa vad cam care e diferenta intre cele doua jocuri din punct de vedere al dificultatii.

  9. #1069 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    p.s. in mai putin de o saptamana o fiu acasa deci o sa pot sa ma apuc de Dark Souls. O sa vad cam care e diferenta intre cele doua jocuri din punct de vedere al dificultatii.
    Incearca pe cat poti sa nu te uiti pe site-ul biblie, il stii tu. Face jocul mai frumos si mai wtf omg, crede-ma ca ai timp in al doilea run sa joci jocul "ca la carte", si iti dai tu seama pe unde nu trebuie sa calci la lvl mic.

  10. #1070 SP
    Member pufy's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Daca co-op-ul jocului va fi semana cel putin cu cel din DS (si cred ca asta e si ideea celor de la Capcom), atunci o sa cumpar acel joc in ciuda faptului ca nu mi se pare cine stie ce... un hack&slash fetival. Dar cine stie...nici acu 3 ani multa lume nu prea avea incredere in seuccesul pe care il va avea Demon's Souls si uite ca in prezent deja are un "spiritual successor".

    p.s. in mai putin de o saptamana o fiu acasa deci o sa pot sa ma apuc de Dark Souls. O sa vad cam care e diferenta intre cele doua jocuri din punct de vedere al dificultatii.
    Daca va fi ceva de genul eu zic ca va merita ,btw pe DKS merge co op ca in DS ?

  11. #1071 SP
    Member Moromete's Avatar
    Quote Originally Posted by Moromete View Post
    Demon's Souls era cu adevarat "hardcore" daca nu exista magie in joc, asa, ai mereu la dispozitie "planul B"...incerc sa fac 100% pana in 2012
    ...Pure Bladestone gasita din 5 incercari...noroc sau ce?...99 ore gameplay (Ce te omoara te face mai puternic) regret ca s-a terminat tortura

  12. #1072 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da stiu ce simti. Am stat si farmat zile bune la pure bladestone fara noroc si cand colo intru in joc cu cateva zile inainte de release la Darks Souls si pica din prima. Aveam un sentiment de bucurie plina de injuratori la adresa black phantomului din 4-2.

  13. #1073 SP
    Member krOOm's Avatar
    Am inceput si eu Demon's Souls acum 3 zile si mi am ales clasa knight , o clasa din care am inteles ca este greu de jucat cu ea la inceput.Ma gandesc sa o iau de la inceput ca sa imi iau alta clasa ,dar mi am pierdut cateva ore jucand.PS:care e faza cu BODY FORM si SOUL FORM.eu is in soul form si am inteles si se si vede ca bara de viata nu este umpluta pana la capat.Cum as putea sa fac bara de life sa fie pana in capat.

  14. #1074 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Nu ai cum,in soul form ai viata 50%,maxim 70-75% nu mai tin minte exact daca echipezi un inel special(cling ring cred ca se cheama) ca sa o cresti de la 50 la 70,viata 100% poti avea doar in body form.

  15. #1075 SP
    Member krOOm's Avatar
    Pai si cum fac sa trec in body form?

  16. #1076 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Omori un demon tip boss

  17. #1077 SP
    Member caine_rau's Avatar
    Dar in body form o sa fi expus invaziilor altor playeri. In plus daca mori cat esti in body form tendinta lumii tale trece spre black, inamicii devenind mai puternici( dar au si drop mai mare la itemuri rare). Cel mai bine intra pe wiki. Ai acolo toate informatiile.

  18. #1078 SP
    Member Moromete's Avatar
    poate vreti sa retraiti placerea...sau durerea

  19. #1079 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    cred ca am mai postat eu asta acum cateva luni bune(daca nu ma insel...). E dement individul oricum. Prima data am crezut ca-i trucat.

  20. #1080 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Nu se mai joaca nimeni Demons Souls? tocmai am "nivelat" si eu cei 16 bosi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 55 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 01-02-2011, 23:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts