Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 71 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 ... LastLast
Results 361 to 380 of 1402

Thread: Discutii generale despre scoala

  1. #361 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Ne-a spus o profa acum cateva zile ca daca nu primesc ce vor,au de gand sa inghete anul scolar cu doar cateva zile inainte de incheiere.

  2. #362 SP
    Senior Member tray's Avatar
    s-a gandit cineva sa aplice la o universitate din strainatate?
    sau aveti prieteni/colegi plecati la studii in afara? ar fi interesante niste opinii

  3. #363 SP
    Junior Member igc95's Avatar
    Imi place felul in care la PROTv disperau aia ca s-au dat la examen texte nestudiate in clasa la testarea nationala, probabil nu au inteles principiul unui text la prima vedere
    Oricum, mi s-a parut usor subiectul, desi a fost cam ambigua formularea la unele exercitii.

  4. #364 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    s-a gandit cineva sa aplice la o universitate din strainatate?
    sau aveti prieteni/colegi plecati la studii in afara? ar fi interesante niste opinii
    Ce ai vrea sa stii? Am niste prieteni plecati in Anglia.

  5. #365 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    Ce ai vrea sa stii? Am niste prieteni plecati in Anglia.
    niste impresii generale,gen :unde locuiesc in campus sau chirie ?la cati bani ies cu cazare+studii /an? ai posibilitatea sa lucrezi part time?

  6. #366 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Am vorbit cu un amic care e la University of Essex. Locuieste in campus, sunt case, dar fiecare are camera lui, bucataria e la comun. Cazare+mancare pe saptamana am inteles ca ~150lire, legat de taxa de scolarizare faci contract cu statul englez, iti platesc ei studiile si banii ii returnezi dupa ce te angajezi, se stabileste o rata lunara care ulterior e oprita din salariu, poti sa lucrezi oriunde, pt ca englezii platesc pe ora si lucrezi cate ore iti permite timpul intr'o zi.

  7. #367 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Cate note trebuie sa am la o marerie la care fac 2 ore/saptamana?
    Imi poate incheia media cu doua?

  8. #368 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu. Minim 3, in mod normal. Insa din ce am inteles in cazuri speciale se poate incheia media si cu mai putin note.

  9. #369 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Jacobi View Post
    Cate note trebuie sa am la o marerie la care fac 2 ore/saptamana?
    Imi poate incheia media cu doua?
    oricum majoritatea profesorilor nu tin cont de regulament.Daca n-au chef se poate cu 2 ,se poate si cu 3

  10. #370 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    oricum majoritatea profesorilor nu tin cont de regulament.Daca n-au chef se poate cu 2 ,se poate si cu 3
    In clasa a 8a am trecut fara nici o nota la religie si cu o singura nota la desen (2 materi de forma)

  11. #371 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Nu. Minim 3, in mod normal. Insa din ce am inteles in cazuri speciale se poate incheia media si cu mai putin note.
    Asa stiam si eu. Am doi zece la engleza iar maine dam test pentru a treia nota si nu vreau sa ma duc.
    Multumesc mult!

  12. #372 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Care mai e treaba cu greva ? Pe 31 ingheata anul sau... ?

    Si eu ma aflu in situatia asta penibila cu notele. N-am destule pentru a-mi incheia mediile la sport si chimie.

    Pff.

  13. #373 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Care mai e treaba cu greva ? Pe 31 ingheata anul sau... ?

    Si eu ma aflu in situatia asta penibila cu notele. N-am destule pentru a-mi incheia mediile la sport si chimie.

    Pff.
    Stii cand e penibil? Cand esti a 12a si esti in situatia asta. Nu spun ca am alergat dupa notele la materii precum sport sau geografie... dar totusi. Mai avem atat de putin si la mai mult de jumatate din materii nu avem (da, vorbesc la plural, despre toata clasa) note destule...

    Pe 31 e greva generala. Bugetarii, metrorex, ratb, cfr, tarom, jumate de Romania or sa faca o maaaare greva.

    Poate sunt putin deplasat dar mi-ar placea sa se inghete anul... Ma sperie ingrozitor bacul! Simt ca nu stiu destul... nu am invatat nimic 4 ani si am deschis cartea tarziu... nu am destul exercitiu... vai doamne, cata frica imi e de bac


    Later edit: daca va intrebati de ce sunt online la ora asta... termin un proiect pentru maine.. sa mai iau o nota. Yupee.

  14. #374 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Stiu ca pe 31 e greva, dar vroiam sa stiu daca se mai stie ceva de inghetarea anului sau nu.

    Dar nu inteleg ceva. Sa zicem ca ingheata anul. Repet din nou clasa a 9-a. Ce se va intampla cand incepe scoala ? Se vor parcurge aceleasi lectii ? Sau nu asa e cum se intampla ?

  15. #375 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Stiu ca pe 31 e greva, dar vroiam sa stiu daca se mai stie ceva de inghetarea anului sau nu.

    Dar nu inteleg ceva. Sa zicem ca ingheata anul. Repet din nou clasa a 9-a. Ce se va intampla cand incepe scoala ? Se vor parcurge aceleasi lectii ? Sau nu asa e cum se intampla ?
    Stiu raspunsul la intrebare ,dar nu doresc sa il scriu, refuz sa ma gandesc ca se va ajunge la o asa nerorocire.

  16. #376 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Un coleg a pus o intrebare interesanta: Dar cu cei care trebuie sa vina la anu' in clasa I ce se intampla? Repeta gradinita?

    tray: Te rog sa raspunzi la intrebare daca sti.

  17. #377 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Da, tray. Spune.

  18. #378 SP
    Member taz@'s Avatar
    @ Jacobi:daca ingheata anul,teoretic ar trebui sa repete gradinita pt ca nu vor fi locuri in cls 1 si ei repetand anul.....dar stati linistiti ca nu o sa se ajunga acolo,bag mana in foc ca base/boc o sa ii prosteasca iara pe prosti asa cum a facut-o de fiecare data,sindicatele o sa inghita niste gogosi de 2 lei,o sa se ajunga la anumite intelegeri pe care,evident,domnia sa nu o sa le respecte si uite asa roata autobuzului se tot invarte.....

  19. #379 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Degeaba se fac greve pentru că Basescu nu are de unde să ne dea bani și din mașinile lui nu vinde.
    Țara a �nceput să sărăcească , avem nevoie de �mprumutul de la FMI și condiția lor a fost să scadă -25% din salariile bugetarilor , dacă nu primim acel �mprumut vom avea salarii 0 pentru că țara a intrat �n rahat după cum probabil toată lumea se aștepta

    Legat de anul școlar nu mă pricep dar sunt sigur că o să fiți anunțați �n timp util..

  20. #380 SP
    Member taz@'s Avatar
    amice,nu stiu daca te-ai uitat la tv in ultima vreme dar FMI a spus clar si raspicat ca nu doreste ca in Romania sa se scada salarile/pensile/indemnizatiile etc,ci sa mareasca impozitul pe masini de lux,alimente de lux,aur,sa scada salarile celor bogati samd...si cand ai spus ca Basescu nu are de unde sa ne dea bani,inteleg multe lucruri despre tine;acum o luna doamna Udrea a cheltuit 100.000 E pe un studiu de fezabilitate intr-un catun din "Fundatica de jos" si in fiecare luna i-a din banii publici sa isi cumpere posete si haine de zeci de mii de euro,domnul Boc vrea sa faca un site care o sa coste jumate de milard de euro,cei din parlament/camera deputatilor cheltuiesc pe luna peste 500.000 de euro pt ca ei sa stea la hoteluri de 4 stele,si multe multe altele;atat te rog:gandeste-te ce o sa se intample cand o sa trebuiasca sa dam banii imprumutati inapoi(30 de miliarde de euro+datorii stranse din 2007-2009 in valoare de 10 miliarde de euro)........

    Dar gata ca am deviat de la topic rau de tot,scuze lol

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 71 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii generale GSM By MonkY in forum GSM
    Replies: 44 Last Post: 14-06-2024, 16:58
  2. Discutii generale By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 13-09-2021, 19:56
  3. Replies: 8 Last Post: 02-12-2014, 23:20
  4. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52
  5. Lineage 2 - Discutii Generale By OlBlueEyes in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 16-10-2010, 12:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts