Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 157 of 224 FirstFirst ... 57 107 147 155 156 157 158 159 167 207 ... LastLast
Results 3,121 to 3,140 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #3121 SP
    Member MadDoc's Avatar
    @traznet: bine ca esti ok!

  2. #3122 SP
    Junior Member traznet1984's Avatar
    si eu ma bucur ca am scapat doar cu atat si sper sa nu faca nimeni pe "desteptu' " ,ca mine, sa se increada prea mult in norocul lui. acuma vad cat de instabili pot deveni acesti acumulatori daca nu sunt folositi corespunzator. de acum incolo o sa ma gandesc de 15 ori cand o sa-mi "trazneasca" sa testez ceva insumi daca intr-adevar se poate intampla.
    so...
    Happy Vapin' ( dar cu protectie )

  3. #3123 SP
    Junior Member ciuciunghezu's Avatar
    Quote Originally Posted by ciuciunghezu View Post
    salutare! daca vreunul dintre voi are un nicobox de care nu se mai foloseste si vrea sa'l vanda...sa'mi dea de veste plss...
    Am rezolvat problema...multumesc frumos tuturor celor care au avut intentia sa ma ajute!
    Oameni buni ce se intampla in ultima vreme pe acest forum de sunt asa de "incinse-ca atomizatoarele" spiritele?
    Sincer, inainte de primul meu post pe acest thread am citit toate paginile acestui forum si imi pot spune parerea ca: atmosfera forumului era alta... citeam cu interes tot ce se posta...acum...
    LE @traznet imi pare rau ptr ce ai patit...

  4. #3124 SP
    Member digital_smoker's Avatar

    cartomizoare

    care de pe aici in afara de radurek vapeaza pe cartomizoare?

    pe mine ma intereseaza cat va tin cartomizoarele ... de cate ori le umpleti si daca simtiti o diferenta spre bine de la atomizoare.


    si mai am o intrebare pentru toata lumea : Cat va costa vapingul pe luna in medie? puteti sa specificati si pe ce dati bani.

  5. #3125 SP
    Junior Member kkmk's Avatar
    Quote Originally Posted by digital_smoker View Post


    si mai am o intrebare pentru toata lumea : Cat va costa vapingul pe luna in medie? puteti sa specificati si pe ce dati bani.
    pe mine ma costa pana in 150 ron- 35 atomizorul, 60-80, lichidele si........(tobe).......20-25 ron TRANSPORTUL!!!

    PS. Multumesc pentru PM. bagat la cap. tu le-ai incercat?

  6. #3126 SP
    Member digital_smoker's Avatar
    Quote Originally Posted by kkmk View Post
    pe mine ma costa pana in 150 ron- 35 atomizorul, 60-80, lichidele si........(tobe).......20-25 ron TRANSPORTUL!!!

    PS. Multumesc pentru PM. bagat la cap. tu le-ai incercat?
    eu numai glicerina fumez si sunt multumit de calitate. nu ma plang deloc deloc

    eu pana acum (aproape 2 saptamani) am consumat 10 ml glicerina si 1 atomizor (chiar daca tomizorul merge eu il schimb la maxim 2 saptamani.

    asa ca la un mic calcul pe luna iese ceva de genul... 30 lei lichidul , 50 lei atomizoarele.... deci cam 80 de lei...

  7. #3127 SP
    Junior Member kkmk's Avatar
    păi, mai ai o ţ�ră şi ai să patentezi şi PERPETUUM MOBILE! 10 ml �n două săptăm�ni?!

  8. #3128 SP
    Junior Member Crouella's Avatar
    In primul rand buna seara. Sau buna dimineata? Irelevant.. Citesc forumul acesta de ceva vreme si am si facut recent, adica de vreo cateva ore bune, un cont, sa pot sa ma arunc si eu in randurile "aburitorilor". Momentan fumez "analoage", dupa cum le numiti voi, adica 1 pachet pe zi. Vreau sa ma las de tigari dar nu vreau sa ma las de tot. Asta inseamna ca ador sa fumez dar vreau sa o fac mai sanatos, mai "trendy", mai putin costisitor si cel mai important mai putin "mirositor, imbacsit, enervant" pentru cei din jur. Asa ca, dupa lungi si extenuante cautari am ajuns la 2 tipuri de e-tigari care cred ca mi s-ar potrivi. Aici am nevoie de ajutorul vostru: Janty Mini Fogger sau DSE 901?? And this is the quesion.. La amandoua imi place varianta neagra. Nu stiu ce sa aleg si daca vine vorba de Mini Fogger, e simplu fiindca au un singur distribuitor "oficial". DSE 901 in schimb ma cam baga in ceata fiindca oscilez intre 2 magazine virtuale.. Ideea e ca avand o fetita de 1 an si 9 luni nu imi permit sa arunc banii pe un produs aiurea asa ca astept cu nerabdare sfaturile voastre.

  9. #3129 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by Crouella View Post
    In primul rand buna seara. Sau buna dimineata? Irelevant.. Citesc forumul acesta de ceva vreme si am si facut recent, adica de vreo cateva ore bune, un cont, sa pot sa ma arunc si eu in randurile "aburitorilor". Momentan fumez "analoage", dupa cum le numiti voi, adica 1 pachet pe zi. Vreau sa ma las de tigari dar nu vreau sa ma las de tot. Asta inseamna ca ador sa fumez dar vreau sa o fac mai sanatos, mai "trendy", mai putin costisitor si cel mai important mai putin "mirositor, imbacsit, enervant" pentru cei din jur. Asa ca, dupa lungi si extenuante cautari am ajuns la 2 tipuri de e-tigari care cred ca mi s-ar potrivi. Aici am nevoie de ajutorul vostru: Janty Mini Fogger sau DSE 901?? And this is the quesion.. La amandoua imi place varianta neagra. Nu stiu ce sa aleg si daca vine vorba de Mini Fogger, e simplu fiindca au un singur distribuitor "oficial". DSE 901 in schimb ma cam baga in ceata fiindca oscilez intre 2 magazine virtuale.. Ideea e ca avand o fetita de 1 an si 9 luni nu imi permit sa arunc banii pe un produs aiurea asa ca astept cu nerabdare sfaturile voastre.
    iti recomand joye 510 in varianta mini sau xl sau pretiosul ( care merge cu atomizor de joye510).

  10. #3130 SP
    Junior Member mark78's Avatar
    Quote Originally Posted by digital_smoker View Post
    ai dat 3 milioane... sunt ceva banuti...

    esti clar inrait cu vapatul... nu vreau sa ma gandesc cat fumai inainte analoage...

    ce ai luat tu acolo e dinamita curata... sa o folosesti sanatos.

    maine asteptam cu drag review ...
    Sa incep cu avantaje: multe...atomizorul parca merge mult mai bine,abur generosi(atomizorul are cam 0 luna),bateria tine...o vesnicie, placut la atingere,variaza cantitatea de vapori in functie de suprafata degetului aplicata pe buton(daca pot sa spun asa,de fapt e un senzor).
    Dezavantaje nu am gasit inca....si nici nu cred ca o sa gasesc.
    Oricum bani care i-am dat pe el sunt amortizati de mult timp. Consider da am luat 20 pachete de tigari.
    Dar faza dura este ca am vazut ca o sa apara si alte variante ale lui,cu acumulator tip AA si AAA.
    Cred ca o sa mai fac ceva achizitii.
    Pe primul il las pentru acasa si timp pierdut pe drumuri,iar celelante la birou.
    Oricum nu cred ca exista pe piata la ora actuala altceva mai bun ca el.

    Acum chiar nu inteleg pe uni, sau lasat de analoage din ce motiv: bani ..sanatate.
    Pana la urma trebuie sa te gandesti la amandoua. O investitie in ET este de lunga durata, singurele consumabile sunt atomizoarele si cartusele.

    PS. Nu fac referire la nimeni.

    Spor la Vaping

  11. #3131 SP
    Member digital_smoker's Avatar

    asd

    Quote Originally Posted by mark78 View Post
    Sa incep cu avantaje: multe...atomizorul parca merge mult mai bine,abur generosi(atomizorul are cam 0 luna),bateria tine...o vesnicie, placut la atingere,variaza cantitatea de vapori in functie de suprafata degetului aplicata pe buton(daca pot sa spun asa,de fapt e un senzor).
    Dezavantaje nu am gasit inca....si nici nu cred ca o sa gasesc.
    Oricum bani care i-am dat pe el sunt amortizati de mult timp. Consider da am luat 20 pachete de tigari.
    Dar faza dura este ca am vazut ca o sa apara si alte variante ale lui,cu acumulator tip AA si AAA.
    Cred ca o sa mai fac ceva achizitii.
    Pe primul il las pentru acasa si timp pierdut pe drumuri,iar celelante la birou.
    Oricum nu cred ca exista pe piata la ora actuala altceva mai bun ca el.

    Acum chiar nu inteleg pe uni, sau lasat de analoage din ce motiv: bani ..sanatate.
    Pana la urma trebuie sa te gandesti la amandoua. O investitie in ET este de lunga durata, singurele consumabile sunt atomizoarele si cartusele.

    PS. Nu fac referire la nimeni.

    Spor la Vaping

    bravo pentru pretiosul...

    am o mentiune : toate componentele sunt consumabile. pana si bateriile...

    pretiosul imi place foarte mult si cred ca o sa aiba succes printre fumatorii inraiti. singurul sau dezavantaj este marimea... adica nu prea vad o domnisoara sau doamna cumparand asa ceva.

    spor la pufaneala.

    PS: sunt sigur ca nu faci referire la nimeni

  12. #3132 SP
    Junior Member mark78's Avatar
    Quote Originally Posted by digital_smoker View Post
    bravo pentru pretiosul...

    am o mentiune : toate componentele sunt consumabile. pana si bateriile...

    pretiosul imi place foarte mult si cred ca o sa aiba succes printre fumatorii inraiti. singurul sau dezavantaj este marimea... adica nu prea vad o domnisoara sau doamna cumparand asa ceva.

    spor la pufaneala.
    consumabile ma refer la cele care se schimba pe termen scurt,ai dreptate cu bateria ..dar asta se schimba la un un (sau mai mult).
    in legatura cu marimea..am spus si mai sus...o sa apara si variante mai mici din ce am vazut..mai mic ca o baterie de 901 sau cat una de 510.
    Tot ce pot sa spun ...este ca sunt f multumit pana acum.

    Keep vaping

  13. #3133 SP
    Member digital_smoker's Avatar
    Quote Originally Posted by Crouella View Post
    In primul rand buna seara. Sau buna dimineata? Irelevant.. Citesc forumul acesta de ceva vreme si am si facut recent, adica de vreo cateva ore bune, un cont, sa pot sa ma arunc si eu in randurile "aburitorilor". Momentan fumez "analoage", dupa cum le numiti voi, adica 1 pachet pe zi. Vreau sa ma las de tigari dar nu vreau sa ma las de tot. Asta inseamna ca ador sa fumez dar vreau sa o fac mai sanatos, mai "trendy", mai putin costisitor si cel mai important mai putin "mirositor, imbacsit, enervant" pentru cei din jur. Asa ca, dupa lungi si extenuante cautari am ajuns la 2 tipuri de e-tigari care cred ca mi s-ar potrivi. Aici am nevoie de ajutorul vostru: Janty Mini Fogger sau DSE 901?? And this is the quesion.. La amandoua imi place varianta neagra. Nu stiu ce sa aleg si daca vine vorba de Mini Fogger, e simplu fiindca au un singur distribuitor "oficial". DSE 901 in schimb ma cam baga in ceata fiindca oscilez intre 2 magazine virtuale.. Ideea e ca avand o fetita de 1 an si 9 luni nu imi permit sa arunc banii pe un produs aiurea asa ca astept cu nerabdare sfaturile voastre.
    eu as merge pe janty

    ---------- Post added 19-03-2010 at 09:03 AM ----------

    Quote Originally Posted by mark78 View Post
    consumabile ma refer la cele care se schimba pe termen scurt,ai dreptate cu bateria ..dar asta se schimba la un un (sau mai mult).
    in legatura cu marimea..am spus si mai sus...o sa apara si variante mai mici din ce am vazut..mai mic ca o baterie de 901 sau cat una de 510.
    Tot ce pot sa spun ...este ca sunt f multumit pana acum.

    Keep vaping

    da , cu siguranta o sa evolueze tehnologia.

  14. #3134 SP
    Junior Member mark78's Avatar
    Quote Originally Posted by digital_smoker View Post
    bravo pentru pretiosul...

    am o mentiune : toate componentele sunt consumabile. pana si bateriile...

    pretiosul imi place foarte mult si cred ca o sa aiba succes printre fumatorii inraiti. singurul sau dezavantaj este marimea... adica nu prea vad o domnisoara sau doamna cumparand asa ceva.

    spor la pufaneala.

    PS: sunt sigur ca nu faci referire la nimeni
    Quote Originally Posted by digital_smoker View Post
    eu as merge pe janty
    acum sti si tu ....gusturile nu se discuta
    stiu din experienta ca in cazul butonului mecanic acesta are o durata de viata limitata,iar in cazul celor auto ....eu sunt patit( se activa la zgomot puternic,sau curgea lichidul in baterie cand incarcam prea mult.

  15. #3135 SP
    Member digital_smoker's Avatar

    asd

    Quote Originally Posted by mark78 View Post
    acum sti si tu ....gusturile nu se discuta
    stiu din experienta ca in cazul butonului mecanic acesta are o durata de viata limitata,iar in cazul celor auto ....eu sunt patit( se activa la zgomot puternic,sau curgea lichidul in baterie cand incarcam prea mult.
    fiecare model are avantaje si dezavantaje.

    de exemplu mie imi plac alea de la intellicig doar ca daca tragi 5 secunde din un evolution iti taie curentul pentru 2 minute... si altceva... atomizoarele se duc foarte repede... dar tigarile sunt premium , stilate , frumoase , etc...

    joye 510 e smecher la pufanit doar ca e mai naspa cu bateria manuala si daca vrei automata nu poti pentru ca se autoactiveaza.

    dse 901 are avantajul bateriei dar nu scoate abur ca joy e 510.

    dse 801 e un pix lung badaran si cu cartusul mare dar foarte impractic,,,, cine naiba a pus vatelina pe AFARA????

    e timpul sa incerce lumea si janty , poate e o revelatie.. u never know.

  16. #3136 SP
    Junior Member LucianCM's Avatar
    Quote Originally Posted by Crouella View Post
    In primul rand buna seara. Sau buna dimineata? Irelevant.. Citesc forumul acesta de ceva vreme si am si facut recent, adica de vreo cateva ore bune, un cont, sa pot sa ma arunc si eu in randurile "aburitorilor". Momentan fumez "analoage", dupa cum le numiti voi, adica 1 pachet pe zi. Vreau sa ma las de tigari dar nu vreau sa ma las de tot. Asta inseamna ca ador sa fumez dar vreau sa o fac mai sanatos, mai "trendy", mai putin costisitor si cel mai important mai putin "mirositor, imbacsit, enervant" pentru cei din jur. Asa ca, dupa lungi si extenuante cautari am ajuns la 2 tipuri de e-tigari care cred ca mi s-ar potrivi. Aici am nevoie de ajutorul vostru: Janty Mini Fogger sau DSE 901?? And this is the quesion.. La amandoua imi place varianta neagra. Nu stiu ce sa aleg si daca vine vorba de Mini Fogger, e simplu fiindca au un singur distribuitor "oficial". DSE 901 in schimb ma cam baga in ceata fiindca oscilez intre 2 magazine virtuale.. Ideea e ca avand o fetita de 1 an si 9 luni nu imi permit sa arunc banii pe un produs aiurea asa ca astept cu nerabdare sfaturile voastre.
    Compari totusi doua produse din clase diferite: MiniFogger este din clasa supermini (este mai mic decat 901), 901 este din clasa mini (din aceiasi clasa face parte si Dura C de la Janty sau 510). De asemenea cand compari niste produse compara si garantia pe care o primesti cand le cumperi. Vei gasi fara garantie, cu 1-2 luni si chiar si 1 an. De aici poate proveni si o diferenta semenificativa de pret...

  17. #3137 SP
    Junior Member mark78's Avatar
    Quote Originally Posted by digital_smoker View Post
    fiecare model are avantaje si dezavantaje.

    de exemplu mie imi plac alea de la intellicig doar ca daca tragi 5 secunde din un evolution iti taie curentul pentru 2 minute... si altceva... atomizoarele se duc foarte repede... dar tigarile sunt premium , stilate , frumoase , etc...

    joye 510 e smecher la pufanit doar ca e mai naspa cu bateria manuala si daca vrei automata nu poti pentru ca se autoactiveaza.

    dse 901 are avantajul bateriei dar nu scoate abur ca joy e 510.

    dse 801 e un pix lung badaran si cu cartusul mare dar foarte impractic,,,, cine naiba a pus vatelina pe AFARA????

    e timpul sa incerce lumea si janty , poate e o revelatie.. u never know.
    mda...cum am spus si cu alta ocazie...fiecare trebuie sa gaseasca ceea ca i se potriveste....eu din fericire nu am cautat prea mult...am citit acest forum cap..coada,si altele din tare si afara....din cate vad ai incercat ceva ET. la care te-ai oprit?

  18. #3138 SP
    Member digital_smoker's Avatar
    Quote Originally Posted by mark78 View Post
    mda...cum am spus si cu alta ocazie...fiecare trebuie sa gaseasca ceea ca i se potriveste....eu din fericire nu am cautat prea mult...am citit acest forum cap..coada,si altele din tare si afara....din cate vad ai incercat ceva ET. la care te-ai oprit?
    acum am baterie KR808D cu atimizor normal de dse 901. lichid numai pe glicerina.

    sunt super multumit

    ---------- Post added 19-03-2010 at 09:53 AM ----------

    Quote Originally Posted by LucianCM View Post
    Compari totusi doua produse din clase diferite: MiniFogger este din clasa supermini (este mai mic decat 901), 901 este din clasa mini (din aceiasi clasa face parte si Dura C de la Janty sau 510). De asemenea cand compari niste produse compara si garantia pe care o primesti cand le cumperi. Vei gasi fara garantie, cu 1-2 luni si chiar si 1 an. De aici poate proveni si o diferenta semenificativa de pret...
    eee.... long time no see pe forum mister Lucian...

    sunt de acord , doar ca nu inteleg cum un DSE se poate numi MINI.

    eu consider ca fiind logic ca un mini sa fie mai mic decat o tigara analogue. ce depaseste marimea analogue e mare...

  19. #3139 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by digital_smoker View Post
    acum am baterie KR808D cu atimizor normal de dse 901. lichid numai pe glicerina.

    sunt super multumit

    ---------- Post added 19-03-2010 at 09:53 AM ----------



    eee.... long time no see pe forum mister Lucian...

    sunt de acord , doar ca nu inteleg cum un DSE se poate numi MINI.

    eu consider ca fiind logic ca un mini sa fie mai mic decat o tigara analogue. ce depaseste marimea analogue e mare...
    Pai cine te opreste sa pui un adaptor pe bateria de KR808 si apoi sa treci pe atomizor de 510?


    901 se numeste mini pentru ca prima aparitie care a fost numita tigare era V8 de la Ruyan si era un penstyle (copiat apoi designul in DSE801, BE112, Joye302, RN4072 etc.) Comparandu-le e normal sa se numeasca MINI 901-le si restul din acea clasa.

    Mai mici au urmat Super Mini care incet-incet au inceput sa fie fiabile. Din cauza dimensiunii cartusul este insa practic neexistent.

    Spuneai de dimensiunea pretiosului?
    Ce spui de asta insa? Are 2mm mai mult ca bateria DSE901 la lungime.


  20. #3140 SP
    Member digital_smoker's Avatar
    Quote Originally Posted by MadDoc View Post
    Pai cine te opreste sa pui un adaptor pe bateria de KR808 si apoi sa treci pe atomizor de 510?


    901 se numeste mini pentru ca prima aparitie care a fost numita tigare era V8 de la Ruyan si era un penstyle (copiat apoi designul in DSE801, BE112, Joye302, RN4072 etc.) Comparandu-le e normal sa se numeasca MINI 901-le si restul din acea clasa.

    Mai mici au urmat Super Mini care incet-incet au inceput sa fie fiabile. Din cauza dimensiunii cartusul este insa practic neexistent.

    Spuneai de dimensiunea pretiosului?
    Ce spui de asta insa? Are 2mm mai mult ca bateria DSE901 la lungime.

    YouTube- The Precious - M(edium) size
    nu cred ca lungimea e problema...
    cred ca grosimea si greutatea... e foarte gros si foarte greu... nu poti sa mergi cu el pe strada pufanind... in nici un caz nu poti sa ii dai drumu la o intalnire de exemplu...

    la asta ma refeream... la greutate si grosime... pretiosul e pentru munca (cu toate ca mai rad colegii de tine cand te vad cu kilogramele la gura) si pentru acasa.

    o tigara electronica tre sa fie si stilata si mica , nu numai sa produca aburi.

    PS: sper ca intelegi ca discut obiectiv si strict la subiect. si eu mi as cumpara unul pentru acasa , doar ca nu am ches acum

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 157 of 224 FirstFirst ... 57 107 147 155 156 157 158 159 167 207 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts