Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 200 of 224 FirstFirst ... 100 150 190 198 199 200 201 202 210 ... LastLast
Results 3,981 to 4,000 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #3981 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Pentru cei interesati, aici

  2. #3982 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    Pentru cei interesati, aici
    Am trecut in urma cu vreo ora jumate pe la posta. Nu mi-a ajuns inca pachetul. Sper ca ai trecut corect adresa mea la destinatar.

  3. #3983 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Maine cred ca ajunge. Am pus corect adresa(aia din PM)

    ---------- Post added 16-03-2011 at 04:02 PM ----------

    Quote Originally Posted by mast View Post
    Ionut cred c-ar trebui sa aduci mai multe . Ma abonez cu un set, daca sosesc.
    Multumesc anticipat.
    Mai esti interesat?

  4. #3984 SP
    Junior Member sl4sh's Avatar
    Salut. De 3 zile am intrat si eu in clubul detinatorilor de tigara eGo, elichid cu aroma Kent high, PG, de la Dekang. Dar imi irita gatul foarte tare. Din ce cauze e? Din cauza lichidului?

  5. #3985 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Posibil sa nu fie Dekang. Incearca cu VG. Incearca sa schimbi si sursa de unde iei lichidul.

  6. #3986 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by sl4sh View Post
    Salut. De 3 zile am intrat si eu in clubul detinatorilor de tigara eGo, elichid cu aroma Kent high, PG, de la Dekang. Dar imi irita gatul foarte tare. Din ce cauze e? Din cauza lichidului?
    Sau incearca cu nivel mediu de nicotina si VG, bineinteles. Si daca gustul e iute pe gat(de ars, incins), inseamna ca tre' sa alimentezi cu picaturi de lichid.

  7. #3987 SP
    Junior Member mast's Avatar
    Da Ionut, ai PM. Astazi ajung in Brasov si sper sa ne intalnim sa-l ridic personal.

    Am comandat tigarea la care am atasat link-ul de mai sus, cand soseste revin cu comentarii.

  8. #3988 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    Maine cred ca ajunge. Am pus corect adresa(aia din PM)[COLOR="Silver"]
    L-am primit. Multumesc. Aroma e ok, taria e ok. Un sfat pentru altii care vor folosi clearomizer: folositi mustiuc, nu aburiti prin capacelul lui, pentru ca datorita faptului ca are filamentul asezat sus, partea de sus a tubului se incalzeste si daca il folositi mai intens bineinteles ca se va incinge si va incinge si buzele. Dar cu mustiuc e ok.

  9. #3989 SP
    Junior Member mast's Avatar
    M-am intalnit azi cu Ionut si-am intrat in posesia clearomizoare-lor pe care le-am si pus in functiune. Pana acum totul este ok, am sa revin cu detalii despre cat rezista, la un tur de forta ca al meu , despre aroma si cantitatea de aburi (mi se pare ca este putin mai scazuta decat la atomizoarele LR, dar acestea sunt de 3 ohmi si sunt mai rezistente).
    Multumesc Ionut ca te-ai deplasat sa te intalnesti cu mine, marfa super OK.

    Bafta tuturor!

  10. #3990 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by mast View Post
    M-am intalnit azi cu Ionut si-am intrat in posesia clearomizoare-lor pe care le-am si pus in functiune. Pana acum totul este ok, am sa revin cu detalii despre cat rezista, la un tur de forta ca al meu , despre aroma si cantitatea de aburi (mi se pare ca este putin mai scazuta decat la atomizoarele LR, dar acestea sunt de 3 ohmi si sunt mai rezistente).
    Multumesc Ionut ca te-ai deplasat sa te intalnesti cu mine, marfa super OK.

    Bafta tuturor!
    E normal sa fie mai scazuta decat la LR-uri. Dar, ca rezistenta in timp, in mod normal ar trebui sa tina destul. Mai ales ca se spala usor si repede. Deci scapi mai repede de imbacseala si cureti usor toate depunerile. Acu', sa vedem cum ne-o fi norocul. Singura chestie mai deranjanta pentru mine, este faptul ca se lungeste cu vreo 2 cm EGO-ul meu. In schimb, am scapat de stresul picuratului din 5 in 5 pufuri.

  11. #3991 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Ionutz, ai pm de la mine pentru cinci ozeneuri din alea !

  12. #3992 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Waw, postul 500 (la tine). La mai mare...
    Ti-am raspuns tot acolo

  13. #3993 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Sa fie pline ))))))))))))

  14. #3994 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Aia inseamna sa le desigilez si sa le fac si rodajul

  15. #3995 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar

    Thumbs up

    Maxim 10 fumuri ai voie/bucata. Apropo, sintem la pagina 200 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  16. #3996 SP
    Member pepino967's Avatar
    Alte impresii legate de "clearomizer": umplerea trebuie facuta cu seringa, merge si picurat cu flaconul de lichid, dar trebuie scoasa garnitura de sus si asta iese cam greu de acolo. Eu deja am stricat un clearomizer din cauza ca, incercand sa scot garnitura aia, a iesit tubul brusc si s-a rupt unul din filamentele din interior, care sunt lipite pe acea tija metalica. Ca sa scot garnitura aia a trebuit la urmatorul sa scot tubul apoi sa imping garnitura in exterior, sa pun tubul la loc, am umplut tubul cu lichid, am pus din nou garnitura si abia dup-aia am inceput sa aburesc. Am mai observat ca ET-ul trebuie tinut cu bateria inclinata in sus(ca sa vina lichid spre rezistenta care incalzeste) si din cauza asta mai trece lichid pe langa garnitura si imi vine in mustiuc. Cred ca asta si din cauza ca scotand garnitura din tub, probabil ca n-am reusit sa o fixez foarte bine la loc cum era inainte. Si inca ceva: sa scoateti tubul cu foarte mare grija, ca altfel, daca iese prin forta brusc, pe langa faptul ca riscati sa rupeti acele filamente metalice din interior(sunt f. subtiri si sensibile), mai riscati sa rupeti sau sa sara garnitura din interiorul conectorului si se va scurge lichid pe la baterie.
    TH e ok, dar cam prea dulce gustul fata de atty clasic.

  17. #3997 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Firele alea cu un letcon le poti repara.Garnitura aia de la rezistenta eu o imping usor cu o "teaca" de la un ac de seringa, iar de scos merge cu o agrafa indoita in forma de L
    Uite cam asa:

  18. #3998 SP
    Member pepino967's Avatar
    Tot cu o agrafa indoita in varf am incercat si eu, insa n-a vrut nici cu dat dracu'. De impins, tot cu teaca acului de seringa din pachetul lor am impins si eu, dar destul de greu se etanseizeza la loc cum a fost.

  19. #3999 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    eu ziceam teaca de la un ac de seriga de metal, nu seriga in sine

  20. #4000 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    eu ziceam teaca de la un ac de seriga de metal, nu seriga in sine
    Da. Tot aia e. Am incercat si cu teaca unui ac de metal. Nu vrea ea sa mai intre fest peste locasul filamentului. O indes cat pot si tot mai ramane ceva spatiu pe unde se prelinge cate un firicel subtire de lichid in timp. Ultima oara(in urma cu vreo ora jumate) parca am reusit sa o fixez mai bine. E si ca dracu, ca tre' sa potrivesti cele 2 crestaturi fix peste crestaturile locasului filamentului. Altfel, degeaba imping ca nu-i permite. In fine, una peste alta, odata deprins si obisnuit cu el, e ok. Tu, cand tragi, tot cu bateria inclinata in sus o tii, asa-i? Nu mult. Cam 20-25 de grade.
    In alta ordine de idei "ionutz72", uita-te si la pozele astea, te rog.
    Le-am gasit pe acest site: http://www.cloudsofvapor.com/store/1...martcarts.html . Este vorba de un tip de clearomizer mai scurt (regular), dar care nu stiu daca se potrivesc la bateriile de EGO si Joye510, iar in cealalta poza e vorba despre cartuse tip rezervor cam cum sunt cele de EGO-T, dar sunt pentru atomizoare clasice. E un fel de hibrid, adica rezervor cu o bucatica mica in cap, de pisla sau buretel ce-o fi el. Pare interesant. Crezi c-ai putea sa faci rost?
    Daca se potrivesc la DSE 901, tot e bine, pentru ca am adaptor si il pot pune la bateria EGO.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 200 of 224 FirstFirst ... 100 150 190 198 199 200 201 202 210 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts