Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 161 of 251 FirstFirst ... 61 111 151 159 160 161 162 163 171 211 ... LastLast
Results 3,201 to 3,220 of 5003

Thread: Ce ma enerveaza (acum)

  1. #3201 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Da, juma' de kil' de palinca.

  2. #3202 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Doh, same here. Am adormit pe la 3 si ceva si abia ce m-am trezit. La 10 trebuia sa fiu deja la sala. Dang it.

    Si in legatura cu aurolacii. Pe mine tare m-a zgamaiat in ... sa ma iau de unul odata. Eram cu o prietena, ne duceam la mine sa vedem un film. Pana in blocul in care stau eu, este un gang (tunel) pe unde mai stau aurolacii. Eu m-am dus pana la magazin o fuga ca uitasem sa iau ceva, dar respectiva nu a vrut sa intre pentru ca era racoare afara. Cat am stat eu in magazin, un libidinos a bagat mana in ea ca sa ii dea banii. Pe gang nu mai era nici naiba si prietena respectiva a inceput sa tipe. In magazin, nu se auzea nimic. Liniste si pace. Cand am deschis usa, se auzeau tipete. M-am dus repede, a venit si vanzatorul si l-am prins pe aurolacul ala cand vroia sa fuga cu o borsetuta cu bani. I-am dat cateva picioare si l-am izgonit de acolo. Toate bune si frumoase. La vreo 2 zile distanta, cand sa ies din bloc peste ce dau? Aurolacul venise cu mai multi dupa el. Am intrat calm in bloc de parca nu s-ar fi intamplat nimic, am urcat la etajul 2 la administrator si i-am povestit ce se intampla si i-am aratat "gloata". Omul, normal ca a vrut sa faca un bine si sa ii izgoneasca, dar sa vezi dupa aceea, ca aurolacii se plangeau la el, ca eu i-as fi batut si nu stiu ce si ca nu pot sta si ei pe gang. De atunci, timp de vreo 2 zile, alegeam ore care mai de care mai exotice in care sa ma duc si sa arunc cu ce apuc dupa ei, pana nu au mai stat pe acolo. Cred ca apa fiarta aruncata de pe bloc i-a calmat. De atunci am dezvoltat o antipatie generala pentru tot ce este mai inchis la culoare decat mine. Poate sa fie si Barrack Obama. E negru?, tre' sa moara!

  3. #3203 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Și cum mă... a băgat mâna în ea ca să-i dea bănuți?

  4. #3204 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Mi-e scarba si mi-a stricat dimineata tipul care a cumparat Humble Origin Bundle si dupa a venit pe forum sa vanda key-urile la preturi de 10 ori mai mari.

  5. #3205 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    ca azi a batut vantul foarte tare in portul Agigea, in special de dimineata si n-am prins nici chefal nici stavride si nici altceva in afara de niste guvizi lesinati. poate maine!

  6. #3206 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    ^Vantul de pe plaja...+aglomeratia de la mare in minivacanta asta

  7. #3207 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    Trattoria Bongiorno Baneasa: niste nesimtiti ordinari. Am asteptat 40 de minute dupa niste amarate de paste care au mai fost si reci cand au venit, 1 ora 30 pentru o inghetata cu 3 cupe banala si mai trebuia sa imi aduca o prajitura, dar erau deja aproape 2 ore si nu aveam timp sa stau dupa ei, toate astea in conditiile in care au adus aceste alimente muuuult mai repede la alte mese si au servit cu prioritate si foarte rapid mai multe persoane venite mult dupa noi, care nu am remarcat sa fi fost VIP-uri, doar si-au insirat smartphone-urile si iPod-urile pe masa. Nu am patit asa ceva la nici un restaurant cu adevarat de fite, nu inteleg de ce astia se comporta asa. Daca vor sa isi selectioneze clientii o pot face altfel.

  8. #3208 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar


  9. #3209 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by drac_baltat View Post
    Trattoria Bongiorno Baneasa: niste nesimtiti ordinari. Am asteptat 40 de minute dupa niste amarate de paste care au mai fost si reci cand au venit, 1 ora 30 pentru o inghetata cu 3 cupe banala si mai trebuia sa imi aduca o prajitura, dar erau deja aproape 2 ore si nu aveam timp sa stau dupa ei, toate astea in conditiile in care au adus aceste alimente muuuult mai repede la alte mese si au servit cu prioritate si foarte rapid mai multe persoane venite mult dupa noi, care nu am remarcat sa fi fost VIP-uri, doar si-au insirat smartphone-urile si iPod-urile pe masa. Nu am patit asa ceva la nici un restaurant cu adevarat de fite, nu inteleg de ce astia se comporta asa. Daca vor sa isi selectioneze clientii o pot face altfel.
    Imi pare rau, ma bucur insa ca ai vorbit despre asta. Tot in zona e si Trattoria Il Calcio (Sos. Nordului, Ambasada Chinei) sau Capricciosa (la intersectia din apropierea aeroportului Baneasa). Nu-s perfecti insa nu mi s-a intamplat niciodata ceva similar, nici macar in zilele/ serile deosebit de aglomerate.

  10. #3210 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by drac_baltat View Post
    Trattoria Bongiorno Baneasa: niste nesimtiti ordinari. Am asteptat 40 de minute dupa niste amarate de paste care au mai fost si reci cand au venit, 1 ora 30 pentru o inghetata cu 3 cupe banala si mai trebuia sa imi aduca o prajitura, dar erau deja aproape 2 ore si nu aveam timp sa stau dupa ei, toate astea in conditiile in care au adus aceste alimente muuuult mai repede la alte mese si au servit cu prioritate si foarte rapid mai multe persoane venite mult dupa noi, care nu am remarcat sa fi fost VIP-uri, doar si-au insirat smartphone-urile si iPod-urile pe masa. Nu am patit asa ceva la nici un restaurant cu adevarat de fite, nu inteleg de ce astia se comporta asa. Daca vor sa isi selectioneze clientii o pot face altfel.
    Eu am patit-o mai rau, din pacate nu mai stiu cum se numea restaurantul (eram in sibiu), dar ca tot e pe subiect, dupa ce i-am cerut o bere, chelnerul m-a invitat (si nu intr-un mod frumos) sa mi-o iau singur din frigider (in conditiile in care eram 8 insi la o masa mare, afara la terasa). Dupa care mi-a adus alta salata fata de ce-i cerusem si mi-a zis s-o las acolo c-o ia el (si n-a luat-o). Si dadea mereu ochii peste cap. Ma jur ca-mi venea sa-i dau cu o sticla-n cap, asemenea oameni trebuie sa fie concediati instant, am cerut cu managerul, dar nu era acolo . Dar, cum karma's a bitch, s-a pacalit la nota de plata si nu trecuse o portie de mancare

  11. #3211 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Am comandat ieri niste casti de la PCGarage si comanda e inca in desfasurare cand pe site scria ca e in stoc... am sunat si mi-au spus ca s-ar putea sa ajunga numai saptamana viitoare comanda.. furnizorul Philips Romania poate sa-si bage castile pe zona rectala cat mai sus.

  12. #3212 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Garajul a inceput s-o ia urat pe ulei. Un amic si-a comandat o placa video(era pe stoc) si a facut prostia sa plateasca in avans pt a economisi ceva bani. Produsul a ajuns la el dupa mai bine de o saptamana. Timp in care suna la relatii cu clientii dar nu raspundea nimeni.

  13. #3213 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Spiritul de meltean si de fomist al romanului.Multi stiu la ce ma refer.

  14. #3214 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am facut pană la 2km de casa. Pe intuneric total. Au trecut sute de masini pe langa mine intr-o ora si niciuna nu a oprit. In Romania opreau cativa. Macar mai exista o sansa si pentru noi. Dar am reusit sa tin telefonul cu dinții incat sa vad sa montez rotile cum trebuie.

  15. #3215 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Spiritul de meltean si de fomist al romanului.Multi stiu la ce ma refer.
    Man. Mi se pare foarte nasol ce faci. Nu scria nicaieri ca nu ai voie sa postezi pana nu mai poti. Eu am postat vreo 4-5 poze. Daca eram ales ce ziceai? Sau daca era ales un user cu un singur post? Asta este. Unii au noroc, altii si-l fac.

  16. #3216 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Man.Nu vreau sa stam off-topic, insa ce naiba noroc cand juma' de thread e ocupat de o persoana.E ca si cum as juca un bilet la loto cu toate variantele si sa colorez fiecare numar si cifra, apoi sa castig, ca na, am avut noroc.

  17. #3217 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    chiar si daca toata lumea avea cate un post erau sanse foarte slabe ca sa castige cineva anume... unii au noroc altii isi fac norocul cu mana lor... puteai sa pui si tu 500 de poze.

  18. #3218 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Man.Nu vreau sa stam off-topic, insa ce naiba noroc cand juma' de thread e ocupat de o persoana.E ca si cum as juca un bilet la loto cu toate variantele si sa colorez fiecare numar si cifra, apoi sa castig, ca na, am avut noroc.
    Mai revino-ti, ca nu ai avut nimic de pierdut. Niciodata sa nu te superi la castigul altuia, daca tu nu ai avut nimic de pierdut. Nu e ca si cum ti s-a luat tie un joc si daruit altcuiva. Din cate vad eu a castigat cel care a depus un efort mai mult si a avut si putin noroc. Ca a fost corect sau nu, cine-s eu sa judec? Nu mai fi asa ofticos ca esti mic, nu-i bine.

    ON: ca nu gasesc vointa/motivatia sa invat ca lumea si mai mult de o ora pe zi. Pur si simplu ma plictisesc si-mi pierd concentrarea and im back to procrastinating.

  19. #3219 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Ok. Haideti sa ne intoarcem la subiectul threadului. Pestisor, intelege ca nu ai de ce sa te superi. A castigat, asta e. Nu trebuie sa facem caz din asta. Pana la urma suntem toti o comunitate aici. Sau tu te super de faptul ca un user relativ nou a castigat? Daca castigam eu, sau eagle-eye sau Cristy mai faceai asa?

    ON: Conexiunea la Xbox Live pentru ca nu am putut sa joc cu un prieten Call of Duty.

  20. #3220 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mi-e rau la stomacel. Pestele nu mi-a cazut bine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 161 of 251 FirstFirst ... 61 111 151 159 160 161 162 163 171 211 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci -> Acum! By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 10786 Last Post: 05-05-2024, 11:59
  2. Ce te joci acum - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 176 Last Post: 04-04-2023, 11:34
  3. Ce ma bucura (acum) By HoTSaucE in forum Offtopic
    Replies: 1190 Last Post: 08-02-2019, 15:58
  4. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  5. Ce iti place (acum) ! By mariuck in forum Offtopic
    Replies: 55 Last Post: 29-01-2010, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts