Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 205 of 251 FirstFirst ... 105 155 195 203 204 205 206 207 215 ... LastLast
Results 4,081 to 4,100 of 5003

Thread: Ce ma enerveaza (acum)

  1. #4081 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Ascultam doar

  2. #4082 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  3. #4083 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Malach, dude, live goes on. Am si eu un prieten exact ca tine. E anul 2 de faculta si tot ce a facut pana acum a fost sa ii ocoleasca pe toti cu care a avut contact la un moment dat. La fel ca si tine posteaza peste tot ca fetele sunt cum sunt, ca isi uraste viata s.a.

    Sfatul meu, iesi in lume. Fii social, fa-ti prieteni noi, mai diversifica putin lucrurile. Daca o sa continui sa te plangi nu o sa ajungi nicaieri.

  4. #4084 SP
    Banned Templier's Avatar
    ma enerveaza ca se sterg aiurea post urile pe CG

  5. #4085 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Mă enervează femeile profitoare.

    PS: Tind să cred că e o tautologie, ceea ce am scris mai sus, oh well...

  6. #4086 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O răceală groaznica, deja e a doua in ultima luna...

  7. #4087 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Pai na...si eu am racit
    Si vremea asta de rahan...

  8. #4088 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Toti pe care ii stiu sunt raciti. Mie abia mi-a trecut si nu am chef de alta asa ca prefer sa nu ies din casa, nici ca as avea cu cine cand toti sunt in carantina.

  9. #4089 SP
    Member AzFaust's Avatar
    ^^ Mai rau faci ca nu iesi din casa. Stai la caldura si cand ai iesit iar in frig, 80% racesti. Fara sa mint, eu nu am mai racit de 4 ani. Nu mai luati pastile si corpul se invata cu raceala, pe urma va trece in 2-3 zile daca mai raciti

  10. #4090 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Ies din casa la liceu si cam atat. Nu bag pastile si alte tampenii de genul. Cea mai grava raceala din ultima perioada m-a tinut cca. 3 zile.

    Eu unul am casa la tara. Am crescut aici si nu am probleme cu frigul si restul.

  11. #4091 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    Ma dispera ca nu pot sa ma las de fumat. Adica nu prea mai fumez. In timpul saptamanii e ok, n am stres la cafea, nu am asociat nici un alt tabiet cu fumatul...daaaar daca ies la o bere doua zece s a terminat. Pur si simplu nu pot sa beau fara sa fumez.cred ca trebuie sa renunt si la alea ..straight edge society ce pana mea)

  12. #4092 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Tine de mentalitate. Daca iti pui in cap ca nu vrei, pai nu faci un lucru. Poate iti va fi mai greu la inceput dar obisnuieste-te sa bagi bere fara tigari. Gandeste-te doar ca daca fumezi ai sanse mai mari sa te ametesti. E ca si cum ai amesteca scrum cu bere in pahar, numai ca amesteci fum cu bere in interiorul tau :/ Pe mine ma tine un pachet pana la 2 luni. Mai bag cate o tigara cand am foarte mult de lucru pentru la desen sau cand efectiv nu am ce face si atarn prin casa.

  13. #4093 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    La mine e inversa treaba , cand beau fara sa fumez ma drojdesc mai repede. Si faza cu scrumul in bere e mit nu te imbeti mai repede.. Trust me. Oricum de lasat tot le las eu

  14. #4094 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by vishu View Post
    Ma dispera ca nu pot sa ma las de fumat. Adica nu prea mai fumez. In timpul saptamanii e ok, n am stres la cafea, nu am asociat nici un alt tabiet cu fumatul...daaaar daca ies la o bere doua zece s a terminat. Pur si simplu nu pot sa beau fara sa fumez.cred ca trebuie sa renunt si la alea ..straight edge society ce pana mea)
    Sfatul unui om care s-a lasat dupa 7 ani, renunta la baruri o perioada. Obligatoriu. Si faza cu "răritul" nu merge. Niciodata. Renunta complet, daca bei bere, bea-o singur, acasa, si evita locurile cu fumatori (publice, sau balconul de la munca, nu conteaza, evita-le). Mie cel mai greu mi-a fost, si imi este si acum, dupa doi ani, cand sunt inconjurat de multi fumatori. Succes!

  15. #4095 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    thanks for the tips. sunt constient ca nu rezolv nimic daca le raresc. sunt intr un impas, pt ca nu sunt genul de om care sa se inchida in casa, pt ca m as urca pe pereti. incept sa fac miscare, acum ca nu mai fumez, sa combat intr un fel .
    am destui ani de cand fumez...circa 12 ani un pachet pe zi cam asa. vai si amar. oricum ma bucur ca reusesc totusi sa nu ma gandesc la ele si sa nu fumez cand nu sunt beat

  16. #4096 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Nu prea ai de ales din pacate, e foarte greu sa te lasi daca stai langa fumatori. Cauta locuri in care se respecta regulamentul, si fumatul este interzis. E foarte bine ca faci miscare, mai ales daca si alergi, iti taie toata pofta de fumat.

  17. #4097 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Apropo de fumat, eu fumez de doi ani, și încerc să mă las dar sunt înconjurat de fumători, tot timpul, plus că nu am nicio motivație, sincer.
    Mi am cumparat cartea "În sfârșit nefumător " scrisă de Allen Car, însă stă pe raft de juma' de an, nici măcar nu am deschis o, poate intr o zi...Din câte am înțeles, a ajutat mulți oameni, dar nu cred că o carte m ar putea ajuta să mă las de fumat.

    Sunt conștient de cât de nocive sunt și de cat de scârbos este acest viciu, ca să nu mai vorbim de miros... Dar, dracu știe, nici nu mi amintesc de ce am început să fumez.

  18. #4098 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    Allen carr mi sa parut o mizerie. Dar da, din cate am inteles multi s au lasat de tigari dupa ce au citit o/vazut filmul. Poate o sa aiba efectul scontat si la tine. Ai doi ani. Ar trebui sa fie destul de lejer sa renunti.

  19. #4099 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu te poţi lasă de fumat, te poţi abţine, eu fumez vreo 3 luni după care mă las vreo 6, este îndeajuns să ies o noapte prin centru vechi şi iar mă apuc, de vreo 3-4 ani numai aşa o ţin, şi da este o luptă permanentă.

  20. #4100 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    E o prostie sa zici ca nu te poti lasa! Exista vreo glanda de care n-am auzit si care functioneaza pe baza fumului de tigara? Fiti mai seriosi, ce naiba?

    Toata chestia este de psihic, daca spui ca vrei sa te lasi dar in capul tau sunt numai tigari peste tigari, nu are rost sa te plangi, sincer. Nu cred ca intra cineva seara peste tine in casa si iti indeasa tigari pe gat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 205 of 251 FirstFirst ... 105 155 195 203 204 205 206 207 215 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci -> Acum! By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 10786 Last Post: 05-05-2024, 11:59
  2. Ce te joci acum - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 176 Last Post: 04-04-2023, 11:34
  3. Ce ma bucura (acum) By HoTSaucE in forum Offtopic
    Replies: 1190 Last Post: 08-02-2019, 15:58
  4. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  5. Ce iti place (acum) ! By mariuck in forum Offtopic
    Replies: 55 Last Post: 29-01-2010, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts