Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 92 of 171 FirstFirst ... 42 82 90 91 92 93 94 102 142 ... LastLast
Results 1,821 to 1,840 of 3408

Thread: Super Street Fighter 4

  1. #1821 SP
    Senior Member Minimize's Avatar

  2. #1822 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Quote Originally Posted by Smileymike101 View Post
    Lol @ Team PLM refference.

    Also, legat de trollul lui Swingshot.Aud atatea comentarii de genu, "A, pai asa iau si eu Honda sau X sau Y si castig".Da luati-i frate, sa va vedem.Cand se mai organzeaza un Battlekon,veniti la turneu ,luati unu dasta random cu care va mandriti si aratati-ne ca se castga random la jocul asta si ne lasam atunci.Veniti, luati unu din personajele alea enumerate, castigati fara sa stiti ce faceti sau despre ce e jocul(ca deh, din ce inteleg, atat e de brandead jocul, ca si nea Costel cu oile si ogarii poate intra peste noi din greseala, sa puna mana pe controller si sa il elimine pe Fantomel), aratati astfel ca jocu e praf si ne lasam.Ok asa?
    On second thought...never mind
    Am zis eu mai devreme, cum se zice ceva de jocu asta, raspunsul stas e: "hai ma vino tu daca esti smecher, etc". Am mai vazut asta pe undeva...parca dupa blocuri sau ceva de genu. E ceva specific ssf4, dar nu pricep de ce..poate ma lamuriti voi

  3. #1823 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    You done ? good.

    Quote Originally Posted by SwingShot View Post
    Sunt sigur ca daca s-ar muta Daigo in RO si ar da numa perfecturi pe bara la comunitatea "pro ssf4" din ro ar muri si acest joc cum a murit Mortal Kombat. Pacat ca nu voi fi satisfacut niciodata de acest scenariu.
    Nu se considera nimeni pro aici, suntem cel mult la nivel medium.
    Daca a murit MK nu are rost sa vii sa iti versi frustrarile aici cu astfel de comparatii, acest joc (SF4) va avea o longevitate f mare asa ca scuteste-te de comparatii de genul.
    Doar MK nu a murit ca esti tu Daigo de romania al mk-ului, nu ? Cel putin sper nu crezi asta .


    MK este slabut ca si joc competitic insa fun, l-am asteptat si eu destul , plictisit de SF4 chiar. A venit demo-ul si in 10 minute faceam 50%+ combos cu scorpion, deci nu cere o exectutie prea mare. Am spus din prima clipa celor care m-au intrebat ca jocul are prea multe elemente random. Tie iti plac jocurile mai simple , mai lipsite de executie ; unora le plac jocurile cu o executie mai grea, pentru ca asta face parte din ceea ce diferentiaza nivelul de skill al jucatorului, altfel ar fi prea mult randomness.

  4. #1824 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Inca o data mi-ai demonstrat punctul de vedere cu expresii gen: "Doar MK nu a murit ca esti tu Daigo de romania al mk-ului, nu ?"

    Pentru voi la ssf4, orice comentariu asupra jocului se traduce in "va sparg pe toti la ssf4, sunteti toti noobi", si atunci primesc comentarii de acest gen. Am zis eu ca sunteti voi pro? Nu inteleg...Iar apoi nu am venit sa imi vars nici o frustrare, era un forum in care fiecare isi expune parerea, si ma indoiesc ca am facut vreun atac la persoana in ce am zis eu.

    Apoi ma indoiesc ca numai executia separa skill-ul jucatorilor. Daca ar fi ca tine, s-ar juca numai ssf4. Sau pentru voi intr-un fighting game exista numai executie si random? Atunci se explica.

    Inca o data, am conturi pe mai multe forumuri la Soul Calibur, Tekken, SF4, MK, nu numai in RO, si numai la street fighter primesc asemenea reactii cand spun o parere despre joc. Este foarte curios

    Iar apoi poate sunteti voi de nivel mediu, dar vorbiti prea "de sus" cu pleava care joaca si jocurile alea "random".

  5. #1825 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Quote Originally Posted by SwingShot View Post
    On second thought...never mind
    Am zis eu mai devreme, cum se zice ceva de jocu asta, raspunsul stas e: "hai ma vino tu daca esti smecher, etc". Stiu ca defapt nu asta mi s-a zis ,iar ceea ce s-a intamplat a fost ca eu am zis ca e jocul e doar pentru noob si ca pot sa iau Honda si sa castig turnee si un user cu bun simt mi-a sugerat sa demonstrez aceste de vorbe, to "back them up", dar sunt scrub si voi zice un one liner sa par superor intelectual in timp ce zic cu voce tare "La La La La" si ma prefac nederanjat in lumea mea de zane
    Burp

    Poate primesti asemenea raspunsuri numai la street fighter forums, pentru ca toti suparatii ca jocul lor favorit suge intra randomly pe forumurile de street fighter si zic random FALSE garbage despre joc precum "va bat pe toti cu random desi nu stiu sa joc trololol" sau "Sell game for proft" ca sa se simta jmecheri.
    Si marvel e mort si nu ma vezi intrand pe street fighter forums sa ii intreb pe toti de ce sunt asa de ratati si ca ce vad ei in gramada asta de gunoi.Smash Brothers se joaca competitv.Nu inteleg de ce, dar nu intru peste ei sa fac asalt, ci le respect parerea si inclinatiile de gaming.
    Sf are probleme, da.Ceva timp n urma cred ca am facut si eu huge rant post, dar doar pentru a le evidenta si sa fac lumea "aware", nu cu mesajul "Suntet toti noobi, vndeti-va jocu, eventual aruncati-va in lac".Multi user aprobau sau adaugau/modficau, in functie de opinia lor, fara sa insulte TOATA comunitatea si sa-i faca vagabonzi neandertaleni din spatele blocului.

  6. #1826 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by Smileymike101 View Post
    Burp
    joke...?

  7. #1827 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    joke...?
    Trebuie cel putin 2 caractere sa te lase sa postezi.M-am simtit marinimos si am folosit 4.

  8. #1828 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Btw, inca ceva la remarca cu "jocuri simple". Sa inteleg ca cine castiga la restu jocurilor(ca de ex, MK) castiga pt ca jocul e random. Un jucator de ssf4, mare mahar frate, cu executia la punct, pierde vs un altul la ALT joc pt ca jocu e prost nu jucatorul. Serios asta imi ziceti?

    Iar apoi poate daca cineva *cough cough Smileymike* ar trece peste raeg-ul de pro de la acest joc si ar citi mai atent am zis ca se poate castiga la fel de lejer cu spam in acest joc ca si in MK. Am jucat suficient, si nu cu voi cei 5-6 oameni de aici, si am castigat suficient si la SSF4 spamand kick de bison si cap de honda sau cannon spike. Ca in orice joc, cand dai de unul mai bun ca tine, pierzi, si nu pt ca jocu e random, ci pt ca esti mai slab.

    Ca sa fiu mai clar, numai la ssf4 community exista ideea de "the chosen race" si restul sunt inferiori, si din pacate pt voi nu este asa.

    Iar inca o data, eu nu am venit aici sa fac SSF4 vs nimic, doar am expus niste puncte de vedere pe care vad ca nu le-ati contrazis inca. In orice video pe care il vad, jump-in-ul si crossupul domina acest joc. Mecanica asta nu ma atrage, si am tinut sa lamuresc asta dar ce s-a inteles a fost ca :

    "Va sparg pe toti la ssf4 spamand cu honda", "I am right you are wrong", "I am smart you are dumb".

    Sa inchei pt ca din experienta mea cu ssf4 communities stiu deja ca acest argument nu poate fi terminat, asa ca ma voi abtine de la a comenta si de a "manji" acest joc perfect vreodata, iar apoi imi voi face un shrine sa ma inchin la el pentru ca nu sunt demn, si sunt fortat sa joc jocuri simple, unde castig doar prin noroc ca jocul e random.

  9. #1829 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Sunt mediocru la SF.
    Una e sa joci random online si sa castigi spamand sh!t si alta e, cum zici tu, la turnee.NU vei castiga un turneu spamand headbutt, sau scissor kicks.
    Daca avem constant aceleas topuri si acelas castigator, chiar crezi ca e random spam spam spam?
    Meaty crossups nu domina.Sunt puternice si oarecum enervante, dar nu domna.Cel mai mult afecteaza pe plan phisic, ca il fac pe adversar sa doreasca sa apese butoane cu orice pret.Deejay are un crossup grozav; nu il vezi castigand.Block + smart tech pana advesarul e out of range se ocupa de asta.Intradevar, trebuie sa ai rabdare astfel incat sa iesi din presiune, caci reversalurle vor da wiff,dar nu este o one tactic win.Doar personajele cu dive kick profita abuziv de meaty crossup.

  10. #1830 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Of...eu incep sa cred ca sunt prea batut in cap ca sa pot sa imi exprim punctul de vedere concret sa fiu inteles.

    Normal ca nimeni nu castiga la turnee spamand random stuff. La nici un joc. Doar este ceva de bun simt. Nu asta am zis, daca asta s-a inteles, atunci greseala mea. Eu am zis ceva de mecanica jocului..in fine, si am trolat un pic mai mult, asta e, greseala mea.

    Iar apoi sa nu credeti ca am venit aici sa fac scandal, pur si simplu folositi acest thread pt discutiile de offlines, si am primit un SMS si am vrut sa raspund sa nu las oamenii cu ochii in soare. Apoi am zis daca tot am venit, sa zic ceva si on-topic, asta e, am cautat-o cu lumanarea.

    Ma refer la faptul ca aud ca mama la MK castigi cu spin spin spin. La soul calibur nici nu am zis, cred ca eram executat cu tommygun-ul in padure daca aduceam vorba, ca la ala se castiga numa cu spam de triunghi sau cine stie. Am spus ca da, dar si la ssf4 se poate castiga numa cu spam de headbutt sau diferite miscari. Normal, era de bun simt ca nu bati pe cineva experimentat in orice joc, cu asemenea tactici.

    Of of of

  11. #1831 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Eu spamez space in Pinball si castig tot timpu.

  12. #1832 SP
    Member SwingShot's Avatar
    GG.

    Iar apoi inca un lucru pe care nu il inteleg. Tot primesc raspunsul cu "jocul e prea random, jocul e prea simplu". Nu pricep. Iti place un joc, inveti mecanica, il joci, si castigi sau pierzi. Exista cineva aici care considera ca a pierdut la MvC sau MK pt ca jocul era random, si ca de fapt castigatorul doar a avut noroc? Serios?

  13. #1833 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Da, eu am fost scos in primul turneu Battlekon la MVC din cauza la random pipe spam.
    Postul cu pinballu era la caterinca, la fel cum sunt si altele.Nu-mi lua trollingul in nume de rau, sau ca fiind serous bussines serios, it's for fun.
    Daca e vorba de o discutie serioasa privind problemele jocului, le dscut cu mare placere, si am ce zice despre ele.Dar nu pot rata asemenea oportunitat, e prea fun, mai ales cand cineva precum Furiaalba le citeste cu atata serozitate si crede ca ce am scris acolo imi reprezinta toata instruirea primita in viata asta, si altele de dinainte.Dar he, nu ne poate intelege pe noi, "analfabetii" cu SF-ul, lol.

  14. #1834 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Da si eu am trollat ca gluma dar apoi m-am trezit bombardat si huiduit asa ca a iesit ce a iesit
    Apoi, am vazut meciul tau la MvC dar tot ce a fost random a fost cum spama omul ala. Acum dupa ce te-ai mai antrenat un pic, nu te vad sa mai fi pierdut la asa ceva. Deci nu e tot de skill treaba?

  15. #1835 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Unele afrmatii insultatoare nu pareau, precum nu inteleg ce vedeti la joc sau de ce e asa hype la turnee.Sell the game is also kinda rough.Eu folosesc remarci ceva mai putin insultatoare, precum: "Frumos turneu, pacat ca e si MK".
    Meh, sa zicem ca n-a fost chiar asa random, dar totusi,in MVC si MK pot surveni random wins, mai ales cu xfactor in MVC.SF e acceptat in general ca fiind less prone to random fata de celelalte fightere nou aparute.

  16. #1836 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Ups...oricum sa fie clar de acum incolo, ssf4 pentru mine este un joc de fighting bun, dar care nu ma atrage. Acelasi lucru il zic si despre tekken. Orice alte remarci de genu: este o excretie, vindeti-l etc, sunt puse doar la troll, normal ca am macar 3 neuroni in cap sa pot intelege chiar doar de bun simt, de ce jocul asta a ajuns unde a ajuns.

    Btw, cand era EVO? Sa intru pe stream sa trollez si acolo ca uite ce spam de jumpins, pana imi iau banip

  17. #1837 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Incepe pe 29.Despre tekken, eu zic la fel.O fi bun, dar nu ma atrage.Ceea ce chiar ma oftica, in schimb, este MK,prentru se fac acum tot felul de turnee, cu premii serioase, cum a fost ala cu centura, sau chiar se dau echipamente Razer, in timp ce la alte fightere precum MVC sau SF(dintre care probabil cel mai relevant ar fi SF) pauza, ceea ce nu mi se pare corect, avand in vedere ca sunt la fel de bune ca MK cel putin, SF fiind mai balansat chiar.Si nu zic asta ca ce zeu oi fi eu, probabil ca la un turneu serios de SF de 64 de oameni as face abia un top 16 sau ceva de genu, dar consider ca cei ce si-au aratat skillul de mai multe ori merita premiati (Fantomel, Team PLM represent).

  18. #1838 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by SwingShot View Post
    Inca o data mi-ai demonstrat punctul de vedere cu expresii gen: "Doar MK nu a murit ca esti tu Daigo de romania al mk-ului, nu ?"

    Pentru voi la ssf4, orice comentariu asupra jocului se traduce in "va sparg pe toti la ssf4, sunteti toti noobi", si atunci primesc comentarii de acest gen. Am zis eu ca sunteti voi pro? Nu inteleg...Iar apoi nu am venit sa imi vars nici o frustrare, era un forum in care fiecare isi expune parerea, si ma indoiesc ca am facut vreun atac la persoana in ce am zis eu.

    Apoi ma indoiesc ca numai executia separa skill-ul jucatorilor. Daca ar fi ca tine, s-ar juca numai ssf4. Sau pentru voi intr-un fighting game exista numai executie si random? Atunci se explica.

    Inca o data, am conturi pe mai multe forumuri la Soul Calibur, Tekken, SF4, MK, nu numai in RO, si numai la street fighter primesc asemenea reactii cand spun o parere despre joc. Este foarte curios

    Iar apoi poate sunteti voi de nivel mediu, dar vorbiti prea "de sus" cu pleava care joaca si jocurile alea "random".
    Swingshot , nu te cunosc, nu ma cunosti dar!:

    Cand intri pe un forum al unui joc care are aproape 2000 de posturi deja, poate te astepti ca jocul sa fi fost criticat si toate puctele discutate de tine sa fi fost analizate anterior , nu ? Chiar si tu te-ai asteptat la o reactie de genul asta cand ai postat, asa ai si scris. Stii de ce , pentru ca majoritatea suntem dezamagiti de MK dar nu ne vezi pe threadul jocului incercand sa aratam cu degetul ceea ce este evident deja ; cel putin nu pe mine.

    Am zis eu ca sunteti voi pro? Nu inteleg
    Poi scuza-ma , dar inainte sa iti editezi postul ai folosit de cel putin doua ori expresia "pro" sau "voi astia pro" , eu ce sa mai inteleg ?

    Apoi ma indoiesc ca numai executia separa skill-ul jucatorilor. Daca ar fi ca tine, s-ar juca numai ssf4. Sau pentru voi intr-un fighting game exista numai executie si random? Atunci se explica.
    "unora le plac jocurile cu o executie mai grea, pentru ca asta face parte din ceea ce diferentiaza nivelul de skill al jucatorului"
    Ce se intampla? stam la 400km distanta unul de celalalt dar eu sper ca inca vorbim/scriem aceeasi limba .

    Iar apoi poate sunteti voi de nivel mediu, dar vorbiti prea "de sus" cu pleava care joaca si jocurile alea "random".
    Nu iti vorbesc de sus , nu ma consider mai sus decat tine , doar imi exprim argumente si contraargumentele mele, la fel ca si tine. Nu te asteptai sa te ia nimeni in brate cand ai venit si ai criticat un joc pe un forum unde au mai ramas "vre-o 6" fani ai jocului , nu? Era mai rau daca erai ignorat total.

    Da, cu siguranta jocul are meaty cross-ups care devin enervante, insa nu sunt chiar asa multe miscari care pot fi spamate cum incerci tu sa spui . Sa folosesc un exemplu dat tot de tine, honda headbutt nu este safe decat daca este EX (nu iti permiti sa il dai de prea multe ori sau daca este facut de pe light punch care este cam ineficace. Nu trebuie sa fii pro ca sa poti invinge usor orice jucator care spameaza, trebuie doar sa intelegi putin mecanica jocului.

    Iar pe Mike nu trebuie sa te superi, el cel mai mult probabil, iar este high.

  19. #1839 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    I dont get high.I'm always above.

  20. #1840 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Quote Originally Posted by SwingShot View Post
    Of...eu incep sa cred ca sunt prea batut in cap ca sa pot sa imi exprim punctul de vedere concret sa fiu inteles.

    Normal ca nimeni nu castiga la turnee spamand random stuff. La nici un joc. Doar este ceva de bun simt. Nu asta am zis, daca asta s-a inteles, atunci greseala mea. Eu am zis ceva de mecanica jocului..in fine, si am trolat un pic mai mult, asta e, greseala mea.

    Iar apoi sa nu credeti ca am venit aici sa fac scandal, pur si simplu folositi acest thread pt discutiile de offlines, si am primit un SMS si am vrut sa raspund sa nu las oamenii cu ochii in soare. Apoi am zis daca tot am venit, sa zic ceva si on-topic, asta e, am cautat-o cu lumanarea.

    Ma refer la faptul ca aud ca mama la MK castigi cu spin spin spin. La soul calibur nici nu am zis, cred ca eram executat cu tommygun-ul in padure daca aduceam vorba, ca la ala se castiga numa cu spam de triunghi sau cine stie. Am spus ca da, dar si la ssf4 se poate castiga numa cu spam de headbutt sau diferite miscari. Normal, era de bun simt ca nu bati pe cineva experimentat in orice joc, cu asemenea tactici.

    Of of of
    In final ti-ai revenit. Nu prea intelegeam sincer ce vrei de fapt de la viata celor de aici pana acum. De fapt te plictiseai putin si ai zis sa arunci manusa pe thread-ul de SSF, pentru ca ai catalogat tu deja comunitatea ca fiind mai tupeisti asa (woldwide din cate am inteles, toti forumistii ssf sunt niste golani). Acum ce sa zic, se vede clar ca nu-l cunosti pe Mike si ca te pui la mintea lui. Greseala pe care o facem toti uneori...

    Revenind pe subiect, mie a ajuns sa-mi placa SSF si atat momentan. Am incercat MK, chiar mi-a placut putin dupa care m-am redresat. Nu mai conteaza de ce pentru ca stam toata noapte si discutam prostii cand poate avem si lucruri mai bune de facut.

    SSF si MK au minusuri comune: spam de diverse crap moves, random players care pot uneori pune probleme celor experimentati, mash, etc. Sarind peste parerea mea care zice ca in SSF aceste lucruri sunt mai putin evidente decat in MK, fiecare dintre noi gaseste in final o apartenenta mai buna catre un joc decat catre altul. Pe motive preconcepute pentru unii (pt mine, MVC pare un joc de copii mici) si pe motive testate de ceilalti, cu argumente.

    Daca domina sau nu jump-in crossups ti-a zice ca nu. Insa sunt anumite caractere care pot folosi asta ca o tactica buna de combo starter si care tind sa o foloseasca mai des. Nu cred ca ma pot plange de baietii care joaca bine de pe aici din comunitate ca sunt buni pentru ca spameaza crossups sau pentru sa topaie intr-o veselie pe ecran.

    Tind sa cred ca esti totusi putin salty pe comunitatea SSF si din alte motive si-as vrea sa cred ca vrei in continuare sa primesti SMS-uri care te invita la offlines. Daca nu, just say so. Eu sincer am vrut sa te includ in gasca noastra insa nu stiu cati prieteni ti-ai facut pe aici prin ultimele posturi.

    Eu unul sunt neutru inca desi as prefera sa revenim la trolling-ul de fun, fara prea multe aluzii mai mult sau mai putin adevarate despre comunitatea de aici.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 92 of 171 FirstFirst ... 42 82 90 91 92 93 94 102 142 ... LastLast

Similar Threads

  1. Super Street Fighter IV Videos By Solozaur in forum Videos
    Replies: 37 Last Post: 13-04-2011, 09:16
  2. Super Street Fighter IV confirmat By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 13-01-2010, 20:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts