Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 93 of 171 FirstFirst ... 43 83 91 92 93 94 95 103 143 ... LastLast
Results 1,841 to 1,860 of 3408

Thread: Super Street Fighter 4

  1. #1841 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    I'm a friend.

  2. #1842 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Cand am zis de "pro" nu ma refeream neaparat aici, am si specificat ca am avut mai multe conturi si am primit acolo numai raspunsuri de genul "hai ma daca esti smecher joaca cu mine ca te sparg de n-ai aer" sau "hai vino tu cu spam d-ala sa vedem daca ne bati". Asta pentru mine inseamna atitudine de "pro" sau vorbit de sus. Iar expresii de genul "imi plac jocurile mai simple" sau "care nu necesita executie" automat duc la o intelegere de acest gen.

    Asa pot sa raspund si eu, de ce nu poti castiga ca la ssf4, la acele jocuri mai simple, daca sunt mai simple? Pentru ca in nici un caz nu sunt random, ca la Dungeons and Dragons sa dea jocul cu zarul. Ci pentru ca exista alte elemente care separa skill-ul, nu neaparat inputul, si asta nu inseamna ca jocul este mai "slab".

    Cat despre MK, voi ati inceput ca vin sa imi vars frustrarile aici, sau chestii de genul, eu nici nu am mentionat asa ceva.

    Iar cu executia, am priceput ca ai scris ca "face parte", dar din restul postului reiese ca si cum numai asta conteaza, restul este "random". De asta am si insistat.

    In nici un caz nu vin sa fac flame aici, dar sa zicem ca atribui ne-intelegerea asta faptului ca nu prea explic bine punctul de vedere (e un obicei de-al meu mai vechi).

  3. #1843 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Group hug

  4. #1844 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Edit lolwutUmm..era un post al lui bozy care a disparut...oricum asta era raspunsul meu:

    Singurul lucru ce mi se pare ciudat la comunitatea ssf4 este ca atunci cand zici un lucru negativ despre joc, esti intampinat cu un val de cutite si rage , sa te duci de unde ai venit de la spamu din <insert whatever game here>, si asa mai departe. Si nu, nu ma refer doar la comunitatea de aici, acest lucru este general valabil.

    La tekken de exemplu, am putut spune punctele de vedere de ce nu imi place jocul fara sa fiu trimis in gulag. La fel am probleme si cu anumite lucruri din MK sau Soul Calibur, si nici acolo nu am intampinat ostilitate. Iar apoi normal ca imi face placere sa vin la offlines, numai ca in weekend imi este foarte greu, mai ales ca acum sunt in crunch time la munca si stau pana noaptea.

    Inca ceva, eu nu am nici o problema cu discutiile mai "piperate", ma supar incredibil de greu si nu am nici o problema gen sa fiu "salty" sau alte lucruri. Apoi, sper ca nu am suparat pe nimeni personal, doar discutand despre un joc. Ar fi cam ciudat si exagerat, si sigur nu e intentia mea.

  5. #1845 SP
    Junior Member bogdanbibi's Avatar
    Quote Originally Posted by SwingShot View Post
    La tekken de exemplu, am putut spune punctele de vedere de ce nu imi place jocul fara sa fiu trimis in gulag. La fel am probleme si cu anumite lucruri din MK sau Soul Calibur, si nici acolo nu am intampinat ostilitate
    s-a sesizat titu maiorescu al fighting game-urilor. nu mai bine ar fi fost sa faci ceva ce-ti place, decat sa enumeri chestii care nu-ti plac?

    orice campion are parte de hateri, si cum SSF4 e seful jocurilor de gen, are parte de cei mai multi ... am observat asta la fanii jocurilor concurente. aia de la KOF ca SF e mult mai simplu, ca personajele masculine nu arata ca niste femei etc. aia de la Tekken ca la jocul lor se dau cele mai mari premii la turnee, deci e mai smecher. aia de la MK ca story mode-ul si unlockables de la SF sunt praf sau neexistente, de parca ar conta asa ceva. fanii DOA ca gagicile sunt prea imbracate samd.

    si cum e cel mai popular joc de gen, are si cei mai multi cocalari care-l joaca, si probabil aia ti-au raspuns mai agresiv decat posturile tale initiale. asta nu-i motiv sa nu-ti placa jocul. nu-ti place cand joci contra idiotilor gen mash machines, dar e foarte misto cand joci cu un amic de acelasi skill level.

    si inca ceva. daca tot nu-ti place ca poti sa castigi spam-uind honda headbutt, blanka ball etc. (desi astea sunt week 1 tactics) de ce ai jucat si tu in acelasi mod? (ai spus ca ai castigat multe meciuri cu spam la greu de honda headbutts, bison kicks) nu era frumos sa joci "as it should be played"?

  6. #1846 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Am zis ca nu imi place din cauza modalitatilor pe care trebuie sa te bazezi ca sa reusesti sa ocolesti garda adversarului, nu ca poti casiga spamand cateva miscari. Iar apoi in orice joc vor exista plusuri si minusuri, pe baza carora vor fi intotdeauna discutii in contradictoriu. Nu vad de ce trebuie mereu sa se transforme in flamewars

    Iar apoi, titu maiorescu what the......asa, gratis

  7. #1847 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Ba baieti, mai luati o pauza va rog. Fiecare cu ale lui. Poate e o samanta de adevar in faptul ca iubitorii de SSF sunt mai "inflacarati" de gen Hai sa stingem flacara si sa revenim la subiect

    A fost fain offline-ul de sambata. Desi fara Mike, am reusit sa ne trollam suficient si intre noi La mai mare cu Soze, iese caterinca mare organizand micile turnee.

    Avand in vedere ca avem EVO next weekend, incepusem noi sa vorbim de ideea de a ne strange si viziona impreuna stream-ul. Haideti sa ne tinem de idee si sa facem cumva sa o punem in practica. Cand ati vrea sa ne strangem? (primul stream parca e vineri seara). Eu propun sambata seara. Vedem pe parcurs si unde ne putem intalni.

  8. #1848 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Interesant, numa sa nu ma luati la bataie pe acolo

  9. #1849 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Imi iau stick-ul cu mine si il controlez pe Mike aka Diddles.
    Cu o executie precisa NORMAL!

  10. #1850 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Nimeni nu-l poate controla pe Mike decat el insusi!

    Deci sambata seara?

    Swing, baietii sunt pasnici de obicei, cand nu fac fatalitati sau d-astea de gen
    Mai arunca Mike cu controllere uneori, tre sa dai un focus attack sau block repede si se rezolva...

  11. #1851 SP
    Member Ares's Avatar
    singura sansa a mk-ului de a mai atrage fani este sa-l faca mmorpg

  12. #1852 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Lol, hai sa nu mai vb de MK aici.

    Raducu, ne putem strange sambata seara la tine la vechea locatie, pt stream de EVO?
    Se poate?

  13. #1853 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Ce este acela un MK?

    Nu acum sincer si Swingy a spus ca nu e jocul lui de suflet.
    Sa-l lasam sa isi dea si ultimul duh in liniste...

    Pana una alta SSF4 e THE BEST..si noi suntem niste ELITISTI caci avem executie. 133957d1306799427t-super-street-fighter-4-ps3-trollicons.gif

  14. #1854 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by alecs View Post
    Pana una alta SSF4 e THE BEST..si noi suntem niste ELITISTI caci avem executie. Attachment 135141
    Daca nu spamezi Bison's St.HK nu esti ELITIST. Inca sunt salty de la ultima noastra St.HK battle

  15. #1855 SP
    Member Aquashark's Avatar
    deci.. Evo is stacked this year!

    sunt pe putin 32 de jucatori WORLD CLASS, 32 A-Rank.. si cred ca inca pe atatia jucatori cu potential (dark horses), incat sa faca din top 128 la SSF un lung sir de meciuri incredibile.

    per total sunt jucatori din 44 de tari inscrisi, ceva mai international de atat n-am intalnit

    5 more days!

  16. #1856 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    135141d1306799427t-super-street-fighter-4-ps3-133957d1306799427t-super-street-fighter-4-ps3-trol.gifClick image for larger version

Name:	135141d1306799427t-super-street-fighter-4-ps3-133957d1306799427t-super-street-fighter-4-ps3-trol.gif
Views:	52
Size:	1.3 KB
ID:	135163Click image for larger version

Name:	135141d1306799427t-super-street-fighter-4-ps3-133957d1306799427t-super-street-fighter-4-ps3-trol.gif
Views:	52
Size:	1.3 KB
ID:	135163Click image for larger version

Name:	135141d1306799427t-super-street-fighter-4-ps3-133957d1306799427t-super-street-fighter-4-ps3-trol.gif
Views:	52
Size:	1.3 KB
ID:	135163

  17. #1857 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    In acele 44 de tari nu se afla Romania .Trebuie sa trimtem si noi pe cineva la anu.

  18. #1858 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Vezi sa nu te simti....

  19. #1859 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    FuriaMaro

  20. #1860 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Mike, zic sa-i dai binecuvantarea ta lui Fantomel. Astfel, cu voia ta - SSF Allmighty - zic ca ar incinge Fantomel niste trollfaces pe acolo

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 93 of 171 FirstFirst ... 43 83 91 92 93 94 95 103 143 ... LastLast

Similar Threads

  1. Super Street Fighter IV Videos By Solozaur in forum Videos
    Replies: 37 Last Post: 13-04-2011, 09:16
  2. Super Street Fighter IV confirmat By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 13-01-2010, 20:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts