Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 58 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast
Results 401 to 420 of 1159

Thread: Mafia II

  1. #401 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    ESTE! Xbox LIVE Marketplace | Mafia II e asa de greu sa cauti ?

  2. #402 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Pe consola nu apare. Stie el ce spune.

    LE: Abia acum a aparut.

  3. #403 SP
    Banned Spike2k's Avatar
    Pai cand ma uit la demo-uri pe consola nu vad jocul, dau la new release si degeaba si am gold o luna gratis mi-am facut alt cont, stie cineva ce are?

  4. #404 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Nu cred ca beneficiezi de "Gold Exclusives", decat daca ai subscriptie platita.

  5. #405 SP
    Member unlike's Avatar
    Damageul masinilor cand si drivingul + feelingul este extraordinar. Masinile sunt foarte variate, fiecare se controleaza diferit si se gasesc si masini de mare tonaj . Asemanator cu GTA, poti pune masini in garaj la "safehouseul" tau. Imi place ca la alegerea masinii din garaj primesti detalii gen cai putere, viteza maxima, etc.
    Nu mai vorbesc de soundtrack. Masinile au radio, dar nu cred ca se poate schimba postul, eu nu am reusit. Secventele de shooting sunt intense, in sensul ca nu te plictisesti si trebuie sa fii mereu atent.
    Foarte foarte important si de mare efect este sistemul de physics. Peretii se sparg, lemnul crapa, sar scantei in stanga si in dreapta, si orice ai lovi se misca asa cum te-ai astepta sa se miste .
    Hand-to-hand combat-urile sunt spectaculoase chiar si cu "pietonii" .

    Ca si minusuri, grafica este putin stearsa, chiar si la maxim, iar anti-aliasingul nu prea isi face treaba corect. De asemenea am observat ca nu poti intra in apa cand mergi pe jos, cu toate astea, cu masina poti sari in apa, dar esti spawnat fara masina la mal .. un pic cam ciudata treaba, poate in full nu va fi asa.
    Toate commenturile astea le-am facut pe baza variantei de PC a demoului. Astept si eu varianta pe PSN sa vad cum e .

    PS : Se aseamana cu GTA IV in multe privinte, poti cumpara mancare de la hot-dog stands si presupun ca iti creste viata, poti intra in anumite magazine.

    Fizica e absolut extraordinara, trebuie sa ma repet !!

  6. #406 SP
    Banned Spike2k's Avatar
    aici vorbim de varianta de console deci te rog frumos, vreau sa aud parerea unuia care l-a jucat pe xbox360 cum se vede grafica

  7. #407 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    cursorul cum este ? ca in fillmulete, crucea aia alba si urata ? sau se poate schimba din options cu altceva, gen un punct ?

  8. #408 SP
    Member unlike's Avatar
    Nu e o cruce, e un cursor alb. Si apropo de asta, harta mi se pare mica, nu asta din demo, ci toata.

  9. #409 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Am terminat acum demo-ul. Grafica super tare, un plus pentru PhysX, un minus pentru anti-aliasing, sper ca varianta de PS3 sa nu arate prea rau. Grafica este aproape de perfectiune cand vine vorba de umbre sau de peisaje. Atentie mare la detalii. Sound foarte bun, radio si voice acting de calitate. Gameplay-ul e la nivelul din GTA4, dar mult mai realist, iar luptele sunt mult mai antrenante. Acum asteptam sa vedem cum va fi povestea in jocul full. De la mine are pana acum un 10, dar astept si demo-ul pe PS3 in seara asta.

    Spike2k, du-te si te joaca Crysis daca vrei numai grafica.

  10. #410 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    deci sa incepem.

    avem benchmarkul asa:



    si jocul asa:



    mi se pare ca arata inacceptabil pt aa16x.


    acum plusuri si minusuri:

    +++ super misto muzica.
    + masinile au combustibil si trebuie sa te duci la benzinarii
    + daca faci un accident urat de tot poti muri in masina
    + te opreste politia daca depasesti viteza
    + damage misto la masini si se controleaza mai bine ca in gta
    + foarte atmosferic in timpul luptei, mori imediat daca iti prinde un glonte in cap


    - desi e setat cu aa16x nu ai zice... tot ca fiind fara aa pare, deci pe consola o sa fie cam la fel
    - obiectele le vezi aparand in planul indepartat... tot ca sa nu streseze memoria video de la console.
    - din pacate este excesiv de scriptat
    - nu te lasa sa impusti civilii in timpul misiunilor
    - nu poti trage cu pistolul din masina
    - nu poti schimba postul de radio

  11. #411 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    SS-ul ala e pus pe CG. Probabil e pe low, la mine arata de 2x mai bine decat in screenshot.
    A aparut time fixer, PM ca sa va dau executabilul jocului modificat. E decat o linie de modificat, marimea nu difera aproape deloc. Linia e: FST DWORD PTR DS:[ESI+4C] ( D9 56 4C ) la 004F5F86.

  12. #412 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by unlike View Post
    Masinile au radio, dar nu cred ca se poate schimba postul, eu nu am reusit.
    In casa, se poate schimba postul.

    LE: Si in masina, din d-pad.

  13. #413 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    ss-ul e facut de mine cu totul pe maxim.

  14. #414 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    L-am luat si eu de pe Steam si cand dau play, apare " Preparing to launch Mafia 2- Demo" -> apare sigla aceea de la inceput cu 3 personaje si dupa aceea nimic. Ce are ?

  15. #415 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    L-am luat si eu de pe Steam si cand dau play, apare " Preparing to launch Mafia 2- Demo" -> apare sigla aceea de la inceput cu 3 personaje si dupaceea nimic. Ce are ?
    Ai instalata ultima versiune de DX si PhysX ?
    P.S: Ai probleme cu tasta Space ? e al nu stiu catelea post in care folosesti niste cuvinte de care nu s-a auzit pana acum.

  16. #416 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Ai instalata ultima versiune de DX si PhysX ?
    P.S: Ai probleme cu tasta Space ? e al nu stiu catelea post in care folosesti niste cuvinte de care nu s-a auzit pana acum.
    Si vorbesti de altii.
    LE: my bad, acum mi'am dat seama ca ultimul "a" se presupune a fi un ă.

  17. #417 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Si vorbesti de altii.
    Ce a gresit?

  18. #418 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Si care e problema in postul meu ? E corect "instalata versiunea".

  19. #419 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    m-am chinuit ceva si am facut PC vs XBOX360 (maine fac si cu imagini de pe ps3)
    Attached Images Attached Images dsc05942x.jpg dsc05944l.jpg dsc05946f.jpg dsc05948a.jpg dsc05952o.jpg dsc05950r.jpg dsc05953.jpg dsc05955v.jpg dsc05959v.jpg dsc05957.jpg

  20. #420 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Nu puteai sa le atasezi?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 58 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia 3 By flavi_us in forum Console Club
    Replies: 464 Last Post: 25-07-2021, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts