Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 58 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast
Results 441 to 460 of 1159

Thread: Mafia II

  1. #441 SP
    Banned Spike2k's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Pai Singularity normal ca ti-a mers ca are un *** de grafica. Tu mai vrei sa mai activezi si PhysX pe configuratia aia?

    In alta ordine de idei, am incercat si versiunea de PS3. Anti-aliasing mult mai slab decat pe PC si un mare WTF: pe PC e PhysX si pe console e ... blur. Oricum, pe PS3 se controleaza ceva mai bine masina decat pe PC.
    in ce sens mai bine? mai usor? mai arcade?

  2. #442 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am jucat si eu 2 min pe xbox. Cursorul este acelasi, de care ziceam ca nu-mi place si a zis cineva de aici ca ar fi altfel. Acea cruce oribil de mare si alba si nici o optiunea sa o schimb sau dezactivez.

    Referitor la condus, voi cum jucati ? pe simulare sau "normal" ? pe simulare mi se pare chiar super ok.

    Plusuri au fost spuse. Minusuri mai putin. o sa incerc sa scriu eu cateva, cele mai deranjante...

    Vai...nu are buton de Jump... wtf ?!?!

    Nici lipsync-ul nu este bine facut.

    Se laudau cu super fizica la paltoane (este foarte buna) dar tot le trec mainile prin ele, armele si nici prea spectaculoasa nu este (cel putin pe Xbox), la picioare se lipeste cand alearga, nu se misca fluid...

  3. #443 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    A aparut si pe PSN+ cum spunea cineva pe pagina trecuta.
    Pff.... nu mai am rabdare pana apare si pentru cei fara Plus.

  4. #444 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike2k View Post
    in ce sens mai bine? mai usor? mai arcade?
    Este mai natural cu gamepad decat pe tastatura. Nu stiu pe ce setare era ca nu m-am uitat. L-am jucat 15 minute si am iesit din el.

  5. #445 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cursorul este acelasi, de care ziceam ca nu-mi place
    +1
    Este absolut oribil!

  6. #446 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    M-am convins. Jocul este pur si simplu superb, dar am mai gasit cateva neajunsuri.

    Am observat si diferenta dintre fizica pe calculator (din ce am vazut in filmulete) si cea de xbox, mai ales la garduri, care se "rup" cate 4-5 bucati mari de gard odata, nu se fac praf individual, la fel la balustradem la masini, la geamuri. Parca este un alt joc pe PC

    Sincer nu prea am vazut fizica la obiecte. Am tras intr-o lampa din tavan si nu s-a spart, nu s-a miscat, nu nimic...

    Nu-mi place ca obiectele din decor au fff putine poligoane. Nu exista lumini dinamice, iar cele care sunt sa para dinamice, nu "interactioneaza" cu umbra jucatorului (care de multe ori nu exista).

    Per total este un joc de milioane care il voi juca si rejuca multi ani de acum inainte, cum am facut si cu primul, poate ne "ajuta" baietii cu patch-uri dupa lansare...

    E ciudat ca s-au gandit la multe chestii minore si au omis altele cam deranjante, gen faptul ca volanele alea se invart doar jumatete de "rotatie" pentru ca rotile sa fie intoarse complet... era vorba de o animatie in plus, in care invartea mai mult la volan...

    Trebuie sa recunosc ca arata destul de nashpa pe Xbox. Masinile apar la 3-4 m in fata ta, sunt foarte putine... e cam ciudat.

    Da, SirANdrew, merita luat pe PC daca te tine calculatorul actual, nu sa mai bagi inca 10-12 mil intr-un PC care sa-l ruleze calumea.

    Eu ma voi multumi cu el asa, cu micile neajunsuri. Sunt sigur ca va fi un joc foarte bun la story, mai ales.

  7. #447 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    concluzia e ca merita luat pe pc si nu pe consola insa.

  8. #448 SP
    Banned Frankie's Avatar
    Pe PSN cand apare ???

  9. #449 SP
    Member donatelo's Avatar
    A scris cineva pe paginile anterioare.
    Chiar atat de greu ?

    ---------- Post added 10-08-2010 at 10:51 PM ----------

    Nu am jucat varianta pe PC pentru ca nu merge.
    Am jucat demo-ul pe xbox 360 si mi-a placut.
    Un singur minus am la Radio ca sunt numai 2 posturi.

  10. #450 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Daca e sa o iei asa, si Batman merita luat tot pe PC, ca si ala are o grafica net superioara cand ii bagi PhysX. Eu il iau pe PS3, cu toate ca imi ruleaza decent si pe PC cu totul la maxim (prind vreo 25 fps cand am PhysX la high si vreo 30 fps fara PhysX).

  11. #451 SP
    Banned Spike2k's Avatar
    hai frate ca nu arata asa de rau pe Xbox, totusi daca arata asa urat pe Xbox pe PS3 ar arata si mai urat...

  12. #452 SP
    Member donatelo's Avatar
    istrategie - Sunt pareri si pareri unii o sa zica ca varianta pe PC e mai buna altii ca varianta pe xbox 360 sau ps3.

  13. #453 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike2k View Post
    hai frate ca nu arata asa de rau pe Xbox, totusi daca arata asa urat pe Xbox pe PS3 ar arata si mai urat...
    Iar incepem cu trollisme dinastea?

    Hai sa va lamuresc eu: PC graphics > PS3 & Xbox 360 graphics. Deci, varianta de PC este clar cea mai buna la grafica, la fel cum e la toate jocurile care au PhysX (Batman si altele).

  14. #454 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    e clar. urmatoarea generatie de console trebuie neaparat sa aiba PhysX...

    L-am incercat pe "rasnita" mea fara PhysX si e chiar jucabil, in 20 fps, dar cu PhysX, media a fost de 9.1 fps...

  15. #455 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Crezi tu ca producatorii nu puteau sa faca jocul perfect ? Toate detaliile cu volan , lampa etc , daca vroiau .. il faceau dar asta ar insemna alte luni in developing si dupa cum stim toti vor bani , ei fac jocuri cat sa multumeasca gamerul in big picture nu in detalii .. toti sunt scam cash bug fest.

  16. #456 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Luni de developing? in aia 7 ani de cand au confirmat prima oara nu puteau sa bage cateva detalii in plus?
    Cu PhysX fara PhysX, nu ma intereseaza decat sa-mi ruleze jocul decent, nu ma intereseaza cat de detaliat este fundul deformat al unuia care tocmai i-am indesat o dinamita, cu speranta ca voi vedea cat de frumos va zburda domnu pe podea.

  17. #457 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Tu chiar crezi ca au lucrat 7 ani la Mafia 2 ? Inseamna ca sunt prea incapabili cu atata timp la dispozitie si tot nu e perfect jocul , nu uita ca au avut si alte proiecte intre timp , astia de la 2k..

  18. #458 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Nu spun ca nu au lucrat 7 ani, si chiar daca au inceput mai tarziu, ce naiba nu au vazut si ei in alte jocuri? nu puteau sa invete de la altii chiar daca... nu ar fi corect?
    Trash it and flush it, fudge everything, just gimme tha story, some guns and i'll take care of it

  19. #459 SP
    Member coxanovici's Avatar
    MAN la luat cineva de pe PSN wtf !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  20. #460 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    L-am jucat pe PS3 de ieri seara, de ce?

    ---------- Post added 11-08-2010 at 01:34 AM ----------

    [url]

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 58 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia 3 By flavi_us in forum Console Club
    Replies: 464 Last Post: 25-07-2021, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts