Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 58 of 381 FirstFirst ... 8 48 56 57 58 59 60 68 108 158 ... LastLast
Results 1,141 to 1,160 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #1141 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    eu cred ca astia de la zavvi sunt idioti, am comandat vreo 20 de jocuri, in 2 comenzi, si ei le trimit cate unul in pachet.
    la 20 de pachete creste riscul ca unele sa se piarda prin Posta (deocamdata nu au ajuns decat 3).
    Nu sunt idioti, ei trimit pachetele ca scrisori pentru ca e mai rentabil pentru tine ca si cumparator. Un colet cu 20 de jocuri te-ar fi costat cel putin dublu la transport
    In plus, numarul celor care cumpara cate 20 de jocuri de-odata este redus deci impactul nu este atat de mare asupra target-ului lor de clienti.

  2. #1142 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    motivul e simplu: prefera sa se piarda cateva decat toate mi-au zis multi selleri ca asta e motivul real pt care se trimit unu per parcel

  3. #1143 SP
    Member Aliosa's Avatar
    pai eu cred ca mai repede se pierde un plic mic, decat un colet mare. La prima comanda de 12 jocuri, nu cred ca i-ar fi costat 5,6 lire shippingul si restul de bani le ramaneau lor.
    Daca se pierde ceva, primesc vreun refund sau e pileala mea?

  4. #1144 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    pai eu cred ca mai repede se pierde un plic mic, decat un colet mare. La prima comanda de 12 jocuri, nu cred ca i-ar fi costat 5,6 lire shippingul si restul de bani le ramaneau lor.
    Daca se pierde ceva, primesc vreun refund sau e pileala mea?
    I-ar fi costat vreo 20 de lire shipping-ul la un colet mare

  5. #1145 SP
    Junior Member Kadesh's Avatar
    Buna ziua. Am avut un xbox 360 modat care a dat e74. Vreau acum sa-mi cumpar o alta consola, si sunt 100% hotarat sa n-o mai modez deoarece lucrez in domeniul media si am 2 job-uri si n-am timp mult de jocuri, si in mare parte pe consola xbox am terminat wolfestein, fear 2 si cod mw2, in rest am jucat fifa08,09 si 10 aproape zi de zi. Intrebarea mea este, daca am de gand sa cumpar fifa 2010 nou/sh de pe forumuri si sa-l joc ONLINE, si apoi anul acesta sa mai joc un world cup 2010 si un fifa 11, imi recomandati sa cumpar PS3 sau tot XBOX 360 ??? adica stiu ca la xbox trebuie platit serviciul "live", dar la ps3 merge jucat online fara plata si fara probleme ?? (am fiberlink de la RDS si router D-Link). Va rog mult sa ma ajutati!!!

  6. #1146 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Pentru a juca online pe 360 ai nevoie de LIVE, un serviciu platit, iar pe PS3 folosesti PSN, gratis.

  7. #1147 SP
    Junior Member Kadesh's Avatar
    Ok, multumesc frumos, acum, daca scoatem modarea din calcul, care e mai rentabila ?? xbox 360 sau ps3 ??

  8. #1148 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Quote Originally Posted by Kadesh View Post
    Ok, multumesc frumos, acum, daca scoatem modarea din calcul, care e mai rentabila ?? xbox 360 sau ps3 ??

    Atari 2600

  9. #1149 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Kadesh View Post
    Ok, multumesc frumos, acum, daca scoatem modarea din calcul, care e mai rentabila ?? xbox 360 sau ps3 ??
    Daca vrei in mare parte pentru Fifa, PS3 pentru ca nu trebuie sa platesti ca sa joci online. Daca vrei pentru orice gen de joc, oricare. Ambele au exclusivitati foarte bune, iar unele jocuri arata sau se misca mai bine pe o platforma.

  10. #1150 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Kadesh View Post
    Buna ziua. Am avut un xbox 360 modat care a dat e74. Vreau acum sa-mi cumpar o alta consola, si sunt 100% hotarat sa n-o mai modez deoarece lucrez in domeniul media si am 2 job-uri si n-am timp mult de jocuri, si in mare parte pe consola xbox am terminat wolfestein, fear 2 si cod mw2, in rest am jucat fifa08,09 si 10 aproape zi de zi. Intrebarea mea este, daca am de gand sa cumpar fifa 2010 nou/sh de pe forumuri si sa-l joc ONLINE, si apoi anul acesta sa mai joc un world cup 2010 si un fifa 11, imi recomandati sa cumpar PS3 sau tot XBOX 360 ??? adica stiu ca la xbox trebuie platit serviciul "live", dar la ps3 merge jucat online fara plata si fara probleme ?? (am fiberlink de la RDS si router D-Link). Va rog mult sa ma ajutati!!!
    Daca ai jucat FIFA atat de mult, cred ca te-ai obisnuit cu controlerul de X360, deci nu vad dilema. Doar pentru 50$ pe an, te tenteaza PS3, sau nu vrei sa ne spui tot?

  11. #1151 SP
    Junior Member Kadesh's Avatar
    da, ma tenteaza ps3 pt ca am avut 2 ani de zile ps2 si n-am avut nicio problema cu el, si l-am vandut si tot a functionat, pe cand xbox-u a murit dupa 1 an si 6 luni, nimic nu mi s-a stricat atat de repede, si sunt hotarat sa nu mai modez, iau 3 jocuri pe an pt ca atat am timp, sunt maniac al fotbalului (fifa si fm la greu). dar in acelasi timp nu vreau sa fac o prostie pt ca nu sunt chiar cunoscator in domeniu, si de aceea va cer sfatul. eu jucam pe xbox maxim 2 ore pe zi, si a murit dintr-o data si foarte repede, mi se pare incredibil. in spatiul in care era tinut am pus 2 ventilatoare de 12 inch de calculator alimentate la priza, deci nu exagerez dar decodorul de la BOOMTV era mai incins decat xbox-ul.

  12. #1152 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by Kadesh View Post
    da, ma tenteaza ps3 pt ca am avut 2 ani de zile ps2 si n-am avut nicio problema cu el, si l-am vandut si tot a functionat, pe cand xbox-u a murit dupa 1 an si 6 luni, nimic nu mi s-a stricat atat de repede, si sunt hotarat sa nu mai modez, iau 3 jocuri pe an pt ca atat am timp, sunt maniac al fotbalului (fifa si fm la greu). dar in acelasi timp nu vreau sa fac o prostie pt ca nu sunt chiar cunoscator in domeniu, si de aceea va cer sfatul. eu jucam pe xbox maxim 2 ore pe zi, si a murit dintr-o data si foarte repede, mi se pare incredibil. in spatiul in care era tinut am pus 2 ventilatoare de 12 inch de calculator alimentate la priza, deci nu exagerez dar decodorul de la BOOMTV era mai incins decat xbox-ul.

    Daca principalul factor in discutie e fiabilitatea, ia un PS3 si gata dilema. Si cand te saturi de Fifa te mai uiti si la un blu-ray. But be prepared to get disconnected from the PSN on a daily basis

  13. #1153 SP
    Junior Member Kadesh's Avatar
    ok, multumesc mult BOGA, am mai citit si eu niste review-uri si se pare ca in materie de online gaming, xbox live e cel mai bun.
    as vrea sa va mai intreb, daca-mi iau in clipa asta un elite, cum stiu daca este Jasper sau nu ???

  14. #1154 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by Kadesh View Post
    ...
    as vrea sa va mai intreb, daca-mi iau in clipa asta un elite, cum stiu daca este Jasper sau nu ???
    daca iei nou ar trebui sa fie jasper. nu se mai fabrica falcon.

  15. #1155 SP
    Member Wargasm's Avatar

  16. #1156 SP
    Junior Member Kadesh's Avatar
    wargasm, multumesc

  17. #1157 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Apelez iar la ajutorul vostru...
    Am incercat pe PayPal sau dau Add Funds, sa adaug ceva bani pe cont. Si cand intru acolo imi apare asta...

    Add Funds is Not Available

    PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account.

    When you make a payment, PayPal charges the buyer's credit card and instantly credits the seller's PayPal account.


    Ce pot face?
    Mersi!

  18. #1158 SP
    Member wampirash's Avatar
    In contul de PayPal trebuie sa adaugi un card de credit/debit . Vezi ca ai acolo la "Profile" optiunea "Add/Edit Credit Card". Mergi acolo si introduci toate datele cardului de pe care vrei sa faci cumparaturile.
    De fiecare data cand vei plati cu PayPal iti va retrage de pe cardul respectiv.

  19. #1159 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    motivul e simplu: prefera sa se piarda cateva decat toate mi-au zis multi selleri ca asta e motivul real pt care se trimit unu per parcel
    Si daca se pierd, primesc vreun refund, imi trimit alt joc, sau am pierdut banii (ma refer la jocuri luate de pe zavvi)

  20. #1160 SP
    Senior Member huber's Avatar
    dar tare greu este sa citesti si din paginile anterioare ? Da dupa 30 de zile daca nu iti ajunge jocul te pune sa completezi o hartie pe care ti-o trimit ei si acolo selectezi refund sau sa iti trimita din nou jocul .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 58 of 381 FirstFirst ... 8 48 56 57 58 59 60 68 108 158 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts