Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 381 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 78 118 168 ... LastLast
Results 1,341 to 1,360 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #1341 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Fain. Deci �mi pot lua adio de la jocuri.
    In cel mai rau caz da, dar iti vei recupera banii Sper totusi sa nu fie cazu si sa iti primesti jocurile. E destul de nasol sa stai cu niste bani blocati o luna, cu toate ca banuiesc ca nu e o suma importanta.

    Desi, daca ma gandesc mai bine .. eu cu game guide-ul m-am ales cu vreo 5 lei in plus la refund datorita diferentei de curs. Sunt un mic speculator

  2. #1342 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    In cel mai rau caz da, dar iti vei recupera banii
    Am mai auzit-o pe asta. La faza trecută nu mi-am recuperat nimic. Nici thehut n-a reactionat și nici banca. Am mai stat c�teva zile și-am luat jocul de la noi, la supra preț evident, cu 350/370 de lei (ceva de genul).

    Nu mă mai obosesc.

  3. #1343 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Pana la urma, shopto ramane singurul magazin strain care nu face figuri? Si care nu te arde la pretul si durata transportului, cum fac cei de pe Amazon?

  4. #1344 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Penultima oara am luat de la zavvi AC2. A fost livrat in 2 saptamani deci pana pe 21 cel putin mai ai de asteptat. Dupa aia am luat Brutal Legend, a ajuns in 2 zile.
    Nu zic ca n-au si astia partea lor de vina dar sa nu uitam ca totusi apelam la serviciile postei sa ne ajunga jocurile.
    Cu toate problemele (cel mai mult am asteptat un joc o luna jumate) nu a existat pana acum joc sa nu-mi vina si am facut peste 10 comenzi la ei (adunat TheHut + Zavvi).

  5. #1345 SP
    Member Bugghy's Avatar
    Fiecare shop are plusurile si minusurile lui.. Sa nu uitam ca acum cateva luni a fost nebunie cu baza de date a cardurilor de pe ShopTo, cand au fraudat "baietasii" in draci. Eu am 38 comenzi finalizate la Zavvi si toate au ajuns in maxim 14 zile (media e cam 8 zile) in provincie, chiar consider serviciul ireprosabil. Despre fratii TheHut nu am aceeasi parere (din 9 comenzi au ajuns 2).

    RonanN1-Bate-i la cap cu mailurile si cu serviciul de contact de pe site ca iti raspund pana la urma. O sa primesti fie o foaie pe care sa o printezi si sa o trimiti inapoi pentru refund/replacement, fie iti dau banii inapoi direct (cu conditia sa fie valoare mica, gen sub 10 lire).

  6. #1346 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    wow si shopto are preturi bune... si zici ca e mai "safe"? o sa-l incerc in mod sigur.

  7. #1347 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Ana are mere. Irina și Oana au struguri.

  8. #1348 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Shopto au shipping mare, mi-am facut cont cu gandul sa-mi cumpar tekken 6 arcade stick edition, ca e 50 de lire si mi-au pus inca 35 de lire livrare prin TNT, asa ca PAS.
    De pe zavvi am cumparat vreo 40 de produse (jocuri, blu-ray-uri si parfumuri) si mi-au sosit absolut toate (3 jocuri au venit cu carcasa sparta, dar riscurile meseriei). Au promotii f bune, iar 1 lira shippingul mi se pare rezonabil. Trebuie doar sa urmaresti promotiile (aseara mi-am comandat The Book of Eli - blu-ray la 10 lire - inclusiv transport).
    Pe zavvi gasesti foarte multe jocuri sub 20 de lire, nu stiu cate jocuri gasiti in Romania sub 100 de RON.

    Si Graft, nu mai sta asa de multa noaptea man, ca incepi sa dai rateuri....

  9. #1349 SP
    Member richardm27's Avatar
    Quote Originally Posted by richardm27 View Post
    Eu astept FF XIII de pe 24.06, dupa 15 zile lucratoare le-am dat mail sa-i intreb de "sanatate" si mi-au zis sa mai astept inca 15 zile dupa care or sa ma bage in seama....deocamdata fac ca ei si pe urma calare ca nu mai e de gluma !
    Oricum am ajuns la concluzia ca mai degraba dau niste lire in plus pentru tracking decat sa mai am experiente de astea !
    Tocmai ce am primit mail:
    Dear Richard Marculesteanu,
    We can confirm that the refund for the products listed below has been successful. This will show on your credit card statement within 5 working days
    Your Order: 11786140
    Quantity Title Refunded Price 1 Final Fantasy XIII EUR 21.95 Should you need any further help, please contact one of our customer service colleagues and they will be happy to help.
    Kind Regards,
    zavvi
    Sincer....preferam jocul ! Sa vedem ce se mai intampla ca mai am 2 pe drum de la ei.

  10. #1350 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am ridicat jocurile de ~ două ore -




  11. #1351 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Am ridicat jocurile de ~ două ore -
    Si.. totul e bine cand se termina cu bine. Just give the lil green dudes some credit

  12. #1352 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Eu am comandat de vro 7 ori dupa TheHut si doar o singura data am avut o "problema" cu AC1 ,care nu era in stoc.Am asteptat 3- 4 zile si daca am vazut ca tot nu l-au trimis ,am anulat comanda.

  13. #1353 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am văzut pe suami salami (aka. zavvi.com) că este opțiunea:

    • Got a discount code? Enter it here:
    ...unde găsesc acel cod? Nu e ca și pe play-asia.com că primesc un cupon cu reducere de 5%?

    Eu n-am primit nimic cu Bayonetta. Mai vreau să cumpăr două jocuri și sunt curios cum e treaba la ei.

    Mulțumesc.

  14. #1354 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Am dat comanda la un joc pe play.com si la statusul comenzii imi apare "Packing: 21/07/2010". Comanda am facut o de pe data de 17.

    Ce ar trebui sa insemne "packing"? Ca azi il impacheteaza sau ce?

  15. #1355 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    ce ti-ai luat mariusel ? S/S cumva ?

  16. #1356 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Am văzut pe suami salami (aka. zavvi.com) că este opțiunea:

    • Got a discount code? Enter it here:
    ...unde găsesc acel cod? Nu e ca și pe play-asia.com că primesc un cupon cu reducere de 5%?

    Eu n-am primit nimic cu Bayonetta. Mai vreau să cumpăr două jocuri și sunt curios cum e treaba la ei.

    Mulțumesc.
    poate te ajuta pagina asta:
    Zavvi Discount Codes | Vouchers & Promotional Codes

  17. #1357 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    De cand livreaza play.com si in RO? Eu stiuam ca nu livrau in Romania...

    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Am dat comanda la un joc pe play.com si la statusul comenzii imi apare "Packing: 21/07/2010". Comanda am facut o de pe data de 17.

    Ce ar trebui sa insemne "packing"? Ca azi il impacheteaza sau ce?

  18. #1358 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    plateste el si trimite cuiva in una din tarile acceptate de ei

  19. #1359 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    As avea si eu o intrebare :

    Indiferent de ceea ce cumperi de pe amazon transportul este 10 Lire?
    si la 1 singur joc tot 10 Lire este?

    Multumesc!

  20. #1360 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    la categoria video games la un produs da, se pune diferenta de tva si 10 lire drum

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 381 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 78 118 168 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts