Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 77 of 381 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 87 127 177 ... LastLast
Results 1,521 to 1,540 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #1521 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Un motiv �n plus pentru care iubesc această țară minunată. NOT!

  2. #1522 SP
    Junior Member Mistiq's Avatar

    buna

    salut imi explica si mie cineva cum sa fac o comanda pe shopto ,am introdus adresa si datele cardului inclusiv 3d secure dar imi apare
    Error:
    Transaction not authorised
    ce nu am facut bine ?

  3. #1523 SP
    Member Atrium's Avatar
    Ai grija sa fie adresa introdusa corect, numele de-asemenea.

    Daca tot nu merge, suna la banca ta (ai numar de telefon pe spatele cardului) si intreaba care ar fi problema.

    Eu unul chiar azi am incercat sa cumpar ceva de pe ShopTo si nu am putut pentru ca nu era setat cum trebuie 3D Secure-ul. Am sunat la banca si mi-au spus ca se rezolva dar ar putea dura ceva. Se pare ca au avut multi probleme cu acest 3D Secure intrucat am gasit multi oameni care se plangeau de acest lucru chiar pe forumurile VeriSign.

    De-asemenea, sa verifici daca prin intermediul cardului tau poti cumpara de pe site-uri internationale.

    Cel mai usor este sa suni la banca, cei de acolo iti pot spune exact care este problema si cum sa faci sa o rezolvi.

  4. #1524 SP
    Junior Member Mistiq's Avatar
    nu stiu am incercat pe zawi desi e cam alfel procedura de inscriere si mi-a mers sa fac comanda.

  5. #1525 SP
    Junior Member Dynamix's Avatar
    Un mare pentru cei de la shopto. Mi-au expediat Sports Champions joi dimineata(transport de 2,5 lire, unsigned) si azi la pranz l-am primit.

    Asta in timp ce inca mai astept un joc trimis de zavvi pe 22 septembrie(de fapt astept sa treaca 30 de zile ca sa le pot cere banii inapoi) iar cu altul am avut "noroc" si a ajuns dupa "doar" doua saptamani.

    Asa ca Shopto(cu plata prin PayPal ) FTW!

  6. #1526 SP
    Member ReLLicK's Avatar
    wow....eu am comandat ac2 si pop5 de pe zavvi si mi-au venit dupa 4 zile...

  7. #1527 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by ReLLicK View Post
    wow....eu am comandat ac2 si pop5 de pe zavvi si mi-au venit dupa 4 zile...
    You were lucky

  8. #1528 SP
    Member Aliosa's Avatar
    si mie imi veneau repede, resident evil gold expediat din Uk vineri ajuns luni.
    dar la ultimele comenzi expediate din Franta vad ca am asteptat cam 2 saptamani.
    Inca mai am o comanda din 30.09, sper sa ajunga.

  9. #1529 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Există vreo șansă să mai găsesc pe undeva Fallout: New Vegas Collectors Edition? Toate shop-urile de afară au doar ediția standard

  10. #1530 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Graft, uite pe eBay -> Fallout New Vegas Collectors Edition items - Get great deals on Video Games items on eBay UK!, vad ca trimit in RO, dar pretul e destul de piperat

  11. #1531 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Merci, dar e �ntradevăr foarte piperat.

    �nvățare de minte, data viitoare să fac precomandă din timp, nu cu o zi �nainte de lansare.

  12. #1532 SP
    Member Bugghy's Avatar
    Uite aici, Graft:
    Fallout: New Vegas Collector's Edition - PlayStation 3 - GAME.co.uk
    Vorbeste cu Robert Dinu ptr comanda

  13. #1533 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Merci man, uite ca de game.co.uk uitasem

  14. #1534 SP
    Member Bugghy's Avatar
    De 3-4 zile, toate coletele de pe zavvi care trebuiau sa imi plece au ramas blocate pe "Awaiting Despatch". Sunt singurul care a patit asta? Adica a comandat cineva ceva in ultimele 3-4 zile si a plecat intre timp?

  15. #1535 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    holy cow . acuma m-am utiat pe game.co.uk si am observat ca se vand niste jocuri pt psp la pret incredibil si au si niste collector-uri f rare . Da de livrat livreaza in Romania ? Cand am vazut ca au collectors la dissidia si inca cateva jocuri am zis cu voce tare :"holy f@%^" . Some of those things are really rare (si ei au spus asta ) .

    Deci livreaza in Romania sau nu ?

  16. #1536 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Nu livreaza in Romanica,vorbeste cu Robert Dinu.Am pus si link la el pe thread,pentru cine mai este interesat

  17. #1537 SP
    Junior Member laptarul's Avatar
    Quote Originally Posted by Bugghy View Post
    De 3-4 zile, toate coletele de pe zavvi care trebuiau sa imi plece au ramas blocate pe "Awaiting Despatch". Sunt singurul care a patit asta? Adica a comandat cineva ceva in ultimele 3-4 zile si a plecat intre timp?
    La fel mi s-a intamplat si mie - de o saptamana sta in processing . Nu mai stiu de unde sa comand fiindca cei de la shopto.net nu-mi accepta cardul nici mort.

  18. #1538 SP
    Member Bugghy's Avatar
    Quote Originally Posted by laptarul View Post
    La fel mi s-a intamplat si mie - de o saptamana sta in processing . Nu mai stiu de unde sa comand fiindca cei de la shopto.net nu-mi accepta cardul nici mort.
    Deci e de la ei problema.. Si eu am stat vreo 4 zile pe processing inainte de asta dar am zis ca poate a fost ceva temporar. Chestia deranjanta e ca mi-au luat banii dar coletele nu pleaca..
    PS: Pe shopto iti recomand Paypal. Faci cont Paypal, pui cardul acolo si cand platesti pe shopto, alege Checkout with paypal sau ceva de genul

  19. #1539 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by Bugghy View Post
    PS: Pe shopto iti recomand Paypal. Faci cont Paypal, pui cardul acolo si cand platesti pe shopto, alege Checkout with paypal sau ceva de genul
    Asta daca valoarea este sub 40 de Lire. Ce trece de aceasta suma va trebui platit direct cu cardul. Pe care mentionez ca trebuie sa ai activat 3D Secure, si nu numai activat, ci si configurat corect. La Raiffeisen cel putin, activarea acestuia dureaza cel putin 14 zile.

    Insa vezi, ca ShopTo are si outlet pe Ebay. Nu ai nevoie de 3D secure, accepta si PayPal chiar si la produsele mai scumpe. Doar ca sunt ceva mai piperate preturile.

    ShopTo Outlet

    Enjoy

  20. #1540 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ati cumparat careva din UK de pe amazon sau shopto, thehut etc. console sau alte obiecte care au greutate de 3-4 kg si sunt voluminoase? Daca da imi puteti spune unde le-ati primit? Acasa, la oficiul postal de care apartineti sau la oficiul postal vamal si vi sa desfacut pachetul pentru taxe vamale??

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 77 of 381 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 87 127 177 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts