Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 141 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 ... LastLast
Results 1,941 to 1,960 of 2805

Thread: Modern Warfare 2

  1. #1941 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Dar Scrambler-ul nu te face indetectabil pe radarul lor?...in sensul ca nu te vad pe radar?

  2. #1942 SP
    Junior Member henak's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    Dar Scrambler-ul nu te face indetectabil pe radarul lor?...in sensul ca nu te vad pe radar?
    Scrambler opreste radarul inamicului cand esti aproape de el. E ca si cum ai activa Counter-UAV. Dar ca si la Counter-UAV chiar daca are Scrambler poti sa il vezi cu heartbeat sensor.
    Cold-Blooded te face nedetectabil si pe Radar si pe Heartbeat, si pe Killstreak Rewards gen Chopper Gunner si AC130.

  3. #1943 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Quote Originally Posted by henak View Post
    Scrambler opreste radarul inamicului cand esti aproape de el. E ca si cum ai activa Counter-UAV. Dar ca si la Counter-UAV chiar daca are Scrambler poti sa il vezi cu heartbeat sensor.
    Cold-Blooded te face nedetectabil si pe Radar si pe Heartbeat, si pe Killstreak Rewards gen Chopper Gunner si AC130.
    Scramblerul mi se pare cel mai aiurea perk. De fiecare data cand imi dispare radarul stiu ca inamicul e aproape si de cele mai multe ori imi dau seama unde se ascunde. L-as redenumi in UAV

  4. #1944 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Quote Originally Posted by henak View Post
    Scrambler opreste radarul inamicului cand esti aproape de el. E ca si cum ai activa Counter-UAV. Dar ca si la Counter-UAV chiar daca are Scrambler poti sa il vezi cu heartbeat sensor.
    Cold-Blooded te face nedetectabil si pe Radar si pe Heartbeat, si pe Killstreak Rewards gen Chopper Gunner si AC130.
    Cu Cold-Blooded esti detectabil de "scanner-ul" heartbeat. Ninja te face invizibil pe scanner-ul heartbeat.

  5. #1945 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by henak View Post
    Scrambler opreste radarul inamicului cand esti aproape de el. E ca si cum ai activa Counter-UAV. Dar ca si la Counter-UAV chiar daca are Scrambler poti sa il vezi cu heartbeat sensor.
    Cold-Blooded te face nedetectabil si pe Radar si pe Heartbeat, si pe Killstreak Rewards gen Chopper Gunner si AC130.
    Dintre killstreaks te face nedetectabil doar la sentry gun si uav, iar pt a fii nedetectabil pe heartbeatsensor, cum a zis SeiQ, iti trebuie ninja.

    Am incercat de curand o clasa stealth

    O arma de asalt (Care va place voua mai mult) cu 2 attachuri (bling) silencer si heartbeatsensor. Perk 2 Cold Blooded si perk 3 Ninja Pro. Recomand !!

  6. #1946 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    Scramblerul mi se pare cel mai aiurea perk. De fiecare data cand imi dispare radarul stiu ca inamicul e aproape si de cele mai multe ori imi dau seama unde se ascunde. L-as redenumi in UAV
    Cum am spus si eu, am incercat sa fac o strategie si un stil de joc care se bazeaza pe scrambler. Tu vii sa gasesti omu cu scrambler, Click! Click! BOOM! Claymore in your face. Foarte eficient este si Heartbeatul la arma. Scrambler + Heartbeat iti o fera o arma silentioasa (nu isi da seama lumea unde esti pe radar cand tragi) fara a fi nevoie de Bling. Asta permite folosirii comboului de Claymore + Scavanger. Plus ca lumea te vede de la distanta ca punct rosu, si se indreapta spre tine, numai ca sa intre in capcana ta. Nu este un build de Rush si nici unu Defensiv, e o combinatie. Te pui intr-o zona a hartii, usor agresiva si devii un ghimpe in coasta inamicului, apoi replocate. Pe o harta mica, gen Scrapyard esti rege, nimeni nu prea joaca la stealth Build acolo, deci nu prea vezi oameni cu Ninja. Si scramblerul tau acopera juma din harta. Arunci smokeuri, si sub acoperirea fumului pui claymore ofensiv. Uneori chiar trag arma in gold la inceputul meciului ca sa atrag lumea in capcana mea. Killstreakuri folosesc UAV, Sentri, Harrier. Este foarte, foarte eficient Sentriul cu Smoke, dai fum peste el, inamicul nu il vede, dar sentriul ia tintele prin termal, deci trage prin fum. Stau cu scrambler, lumea vine sa ma gaseasca, PRRRRRRRR!

    ---------- Post added 16-01-2010 at 12:10 PM ----------

    Quote Originally Posted by jack View Post
    Dintre killstreaks nu te face nedetectabil decat la sentry gun si uav, iar pt a fii nedetectabil la heartbeatsensor, cum a zis SeiQ, iti trebuie ninja.

    Am incercat de curand o clasa stealth

    O arma de asalt (Care va place voua mai mult) cu 2 attachuri (bling) silencer si heartbeatsensor. Perk 2 Cold Blooded si perk 3 Ninja Pro. Face ravagii !!
    Nici Harrier, Atack Heli, Pave Low nu trag in tine cu Cold Bloded, AC130, Chopper si Predator te vad fara chenar rosu. Te vezi exact cum te vezi prin termal scope. Totul e gri si tu esti gri. E incredibil de usor sa dai jos un Chopper cu Cold Bloded + Stinger.

    ---------- Post added 16-01-2010 at 02:53 PM ----------

    Hehe, in sfarsit m-am prins cum sa opresti nebunii cu Care Pack, Lightweight si Marathon. E nevoie de 2 Claymore in acelasi loc totusi in loc de una. Pui pe prima cu fata spre directia din care care vine, la un colt ceva. Pe a doua o pui in fatza primei dar cu laserele in directia opusa de unde vine cutitaru. Asa, cand trece, o detoneaza pe prima care explodeaza si o declanseaza pe a doua, care il omoara.

  7. #1947 SP
    Junior Member henak's Avatar
    Cum se face restore la UAV?

  8. #1948 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    @henak, te uiti pe cer dupa un avion negru care zboara destul de sus si tragi in el. Din 3-4 burst'uri de M16 cade.

  9. #1949 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Quote Originally Posted by henak View Post
    Cum se face restore la UAV?
    Restore la UAV? Te referi la situatia cand inamicii au Counter-UAV up si cinva face ca radarul sa nu mai fie in purici? Pai, daca asta e intrebarea atunci: daca te uiti atent pe cer observi niste avioanase zburand, cel de UAV si Counter-UAV sunt identice, scoti stingeru si tragi in ele, sau AT4 sau dac vateva rafale de arma.

  10. #1950 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Am jucat azi pentru prima oară cu Akimbo Models si mi s-au părut haioase rău. Făceam ravagii in echipa inamica. Jucam cu hardline la UAV, CounterUAV si Predator pentru a apară steaguri. In permanenta aveam uav si cred ca 70% din durata unui joc inamicii erau scrambled.
    O sa vina in cur�nd un patch care nerfeaza modelele si scoate speed boost de pe carepackage. De asemena scoate XP hack.

  11. #1951 SP
    Junior Member Markry's Avatar
    Quote Originally Posted by Wickyz View Post
    O sa vina in cur�nd un patch care nerfeaza modelele si scoate speed boost de pe carepackage. De asemena scoate XP hack.
    We�ve updated the PC version of Modern Warfare 2, including the following fixes:

    - Care Package, Emergency Airdrop, and Sentry Gun marker grenades sprint speed normalized.
    - Sentry Guns: Improved placement detection, preventing cases of Sentry Guns inside geometry.
    - Model 1887: Bling using Akimbo and FMJ combination now has same range and damage as non-Bling Model 1887s.
    - Improved player collision removing cases of getting into geometry and �elevators�.
    - Mouse latency tweaks for more mouse movement consistency. (PC-ONLY)
    - Fixes to prevent various texture hacks (PC-ONLY)

    - Fix to prevent various XP hacks, including the prevention of obtaining negative XP.

    These fixes, excluding the ones I�ve labeled as (PC-ONLY), are currently in test for the Xbox 360 and PS3 versions as well. Before you ask why there is a delay from PC to consoles, it�s because we can update IW-NET directly and therefore the fastest. The console versions require additional testing through their respective manufacturers.

  12. #1952 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Quote Originally Posted by Markry View Post
    - Improved player collision removing cases of getting into geometry and �elevators�.
    Adica am scapat de glitcheri??

  13. #1953 SP
    Junior Member Markry's Avatar
    Tot ce e posibil, eu vreau sa scap de cutitari...

  14. #1954 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    Quote Originally Posted by Markry View Post
    Tot ce e posibil, eu vreau sa scap de cutitari...

    De cutitari,akimbo shotgunneri si grenade launcheri.

  15. #1955 SP
    Member DJ-InFeRnO-'s Avatar
    Server full de RO a fost super!!
    dsc00144.jpg

  16. #1956 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Quote Originally Posted by George-ST View Post
    Server full de RO a fost super!!
    Attachment 46649
    Foarte tare! A mai fost de vreo 10 ori asa!Sper ca lumea sa se mai intoarca si la Killzone dupa campionat

  17. #1957 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Microsoft clarifies Mod War 2 DLC deal News | Eurogamer

    "We have a 30-day timed exclusive on the Modern Warfare content packs," a spokesperson told Eurogamer. "So it will be available on other platforms, but you get to try and play on Xbox 360 first."

  18. #1958 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Quote Originally Posted by k1du View Post
    Foarte tare! A mai fost de vreo 10 ori asa!Sper ca lumea sa se mai intoarca si la Killzone dupa campionat
    Fara Killzone pentru mine. Am detestat jocul ala. Nu sufeream turelele si roboteii zburatori.

  19. #1959 SP
    Member justamodel's Avatar
    Patchu pe pc e live dar mai sunt inca care fug cu fumigena in mana fara sa realizeze ca nu mai au speed boostul

  20. #1960 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by justamodel View Post
    Patchu pe pc e live dar mai sunt inca care fug cu fumigena in mana fara sa realizeze ca nu mai au speed boostul
    )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 141 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 ... LastLast

Similar Threads

  1. Modern Warfare 3 By AndRewqp in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 13-04-2010, 17:27
  2. Un controller Modern Warfare 2 ? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 22-07-2009, 17:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts