Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 97 of 141 FirstFirst ... 47 87 95 96 97 98 99 107 ... LastLast
Results 1,921 to 1,940 of 2805

Thread: Modern Warfare 2

  1. #1921 SP
    Member ramusg's Avatar
    Sa nu va luati de grenadieri, eu sunt seful lor. Super tare jocul dar de cand cu prestige trebuie sa muncesc din greu, ce sensibilitate aveti la soricelul cu manete? Eu folosesc 6.

  2. #1922 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    pai cu ce sa joc, toata lumea avea GL aseara. A fost frumos dar pe la 11 era haos deja, nu prea mai era tactica. Cand am vrut sa nu mai folosesc GL, am vazut ca toti aproape il foloseau. ramusg , eu folosesc 3 sau 4 , nu imi mai aduc aminte.
    Kobayashi - tu joci cu maneta sau ai mouse ?...oricum, joci bine. Nu prea au fost echilibrate echipele aseara.

  3. #1923 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Joc cu maneta,thanks.Da asa se intampla mai tot timpul in MW2,e sistemul asta prost de matchmaking,nu inteleg ce era asa greu sa ne lase sa facem noi echipele.Si pe Private game deabea cand incepe meciul te lasa sa alegi in ce echipa sa joci,pai de unde sa sti fiecare in ce echipa joaca daca nu ai lista cu jucatorii in fata ca sa poti face echipele,e prost gandit din start.
    Da au fost cateva meciuri mai stranse destul de faine aseara,ne-am fost adunat cativa

  4. #1924 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Studentul View Post
    Facem lista pentru diseara de la 21.00 (PS3):
    1.MuthuRaoul
    2.Studentul

    OFF: nu pot sa nu zambesc de fiecare data cand iti vad avatarul. lol

  5. #1925 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Joc cu maneta,thanks.Da asa se intampla mai tot timpul in MW2,e sistemul asta prost de matchmaking,nu inteleg ce era asa greu sa ne lase sa facem noi echipele.Si pe Private game deabea cand incepe meciul te lasa sa alegi in ce echipa sa joci,pai de unde sa sti fiecare in ce echipa joaca daca nu ai lista cu jucatorii in fata ca sa poti face echipele,e prost gandit din start.
    Da au fost cateva meciuri mai stranse destul de faine aseara,ne-am fost adunat cativa
    Ultimul meci care l-am jucat eu inainte sa ma bag la somn a fost foarte palpitant si strans. Pierdeam dar spre final am reusit sa scot un Chopper Gunner dintr'un noroc crunt (5 man G18 spray) care m-a ajutat sa tin 3 si apoi 2 baze destul incat sa castigam meciul pe muchie de cutit. Pe Favela se intampla treaba.

    Nu prea inteleg cum puteti voi juca cu UMPul, eu personal nimic nu pot sa fac cu el. Ma depaseste felul in care trage. Prefer Vectorul sau Akimbo G18. Mi se pare ca are un recul mai nebun decat F2000 UMPul, totusi cand ma uit in Killcamuri lumea trage cu el fix pe tinta. E o smecherie cu UMPul?

  6. #1926 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    cu orice arma , daca joci suficient, te obisnuiesti.

  7. #1927 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    cu orice arma , daca joci suficient, te obisnuiesti.
    Pentru mine nu e valabil, am pur si simplu blocaj psihologic cand e vorba de anumite arme, cum ar fi UMPul sau SCAR-H. Mi se pare mult mai usor un crossmap cu F2000 decat cu SCAR-H. Sa ma fi auzit acum cateva zile ce tamtam faceam pe voice chat despre SCAR, am ajuns cu el cu mare chin la 300 de killuri, dar mi-am facut nervii zob. Dar UMPul chiar mi se pare cea mai dubioasa arma din joc. Voi cum trageti cu el? Full auto? Burst? Single round? Vedeam killcamuri cand unu ma ia din sniper range de undeva cu UMP full auto, eu nu pot omora pe cineva de la 10m cu full auto de UMP. Sare tinta aia ba in stanga, ba in dreapta, ba in sus, ba in jos, ba iar in stanga. Si mi se pare ca nu omoara destul de repede in close range. Mult mai mic killtime la MPK5 sau la Vector, ambele fara SP.

  8. #1928 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    In meciul ala pe Favela eu am fost in echipa care a pierdut parca,m-ai disperat cu choper gunul tau.Dar dupaia parca am picat in aceeasi echipa si am primit amandoi choper guner si nu au mai avut nici o sansa baietii, tot pe Favela.
    Cat despre UMP,intradevar e o arma f ciudata,si mie imi tb cam 1 ora de joc ca sa ma obisnuisc cu ea cand incep,si trag tot timpul full auto.Are avantaje si dezavantaje,e buna la damadge,are quick aim si large clip,dar are recul mai mare si 0 aim asist daca nu folosesti holografic seight,sau cel putin asa mi s-a parut mie ca fara holo mi-era f greu sa omor cu ea,adica ii nimeream dar nu apucam sa-i omor ca mi se ducea tinta de pe ei datorita reculului,dar de cand am pus holografic pe ea nu mai am treaba.

  9. #1929 SP
    Member justamodel's Avatar
    Sniper agresiv cu fast aim e buildul preferat, urmeaza ump cu marathon si lightweight. Cu UAV, care package si predator.
    I hate campers and nubtubers!

    Chopperul nu ar trebui sa stea mai mult de 5 sec in aer. Fiecare ar trebui sa aiba o clasa sa il dea jos. Mori o data schimbi clasa il dai jos e mai bine decat sa mori de 10 ori ca prostu..

  10. #1930 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Incercam in seara aceasta sa jucam si modurile mai putin "celebre"? Eu nu am jucat niciodata capture the flag

  11. #1931 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Quote Originally Posted by justamodel View Post
    Sniper agresiv cu fast aim e buildul preferat, urmeaza ump cu marathon si lightweight. Cu UAV, care package si predator.
    I hate campers and nubtubers!

    Chopperul nu ar trebui sa stea mai mult de 5 sec in aer. Fiecare ar trebui sa aiba o clasa sa il dea jos. Mori o data schimbi clasa il dai jos e mai bine decat sa mori de 10 ori ca prostu..
    Quickscopingul mi se pare o blasfemie asupra la ce ar trebui sa fie snipingul, hardscoping ftw. Alergatu cu cutitu pe harta mi se pare mai enervant decat nubetuberii sau camperii, nu mai vb de faza cu care pack. Camperii si nubetuberii nu ma deranjeaza mai deloc, nu am avut niciodata probleme cu nici unul.
    Zic chestia asta ca sa demonstrez ca fiecare are o parere despre joc, si la urma urmei nimic nu e overpowerd sau antijoc. Pe tine te seaca camperii, pe mine cutitarii. Daca nu te poti adapta la stilul lor de joc problema ta.

    Am incercam un build nou de killstreakui, UAV,Harrier,AC130(Chopper) si mi se pare mai util decat cu predator, plus ca ajuti si echipa destul de mult.

  12. #1932 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Ai mai mult de lucru pentru Harrier(ca la Harrier->ChGun->Nuke)
    Eu am mai jucat 3rd camera deathmatch sau ceva de genul...foarte tare! l-am rupt pe unu, nu mai stia de el

  13. #1933 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Oh, how mean.
    Attached Images Attached Images nogames.jpg

  14. #1934 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    hai ca a fost frumos si aseara, nu am putut sa stau mai mult, unii mai au si servici . Am descoperit UMP-ul. Mi se pare o arma foarte rapida. Si magazia e suficinta zic eu. deocamdata am deblocat rapid fire, silencer si red dot. cred ca ar fi o combinatie interesanta FMJ+Rapid Fire + un perk de stopping power. ar face ravagii. e un joc foarte tactic daca ai o echipa buna ,unde fiecare membru are headset si poti comunica cum trebuie. Ne vedem diseara pe la 9.

  15. #1935 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Quote Originally Posted by k1du View Post
    Ai mai mult de lucru pentru Harrier(ca la Harrier->ChGun->Nuke)
    Eu am mai jucat 3rd camera deathmatch sau ceva de genul...foarte tare! l-am rupt pe unu, nu mai stia de el
    Am scos f des chopperu cu UAV in loc de pred. Il scoti usor cu UAVul in aer. Si in plus, atata timp cat ai UAV echipa scoate tot felu de Air Support.

    ---------- Post added 14-01-2010 at 01:50 PM ----------

    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    hai ca a fost frumos si aseara, nu am putut sa stau mai mult, unii mai au si servici . Am descoperit UMP-ul. Mi se pare o arma foarte rapida. Si magazia e suficinta zic eu. deocamdata am deblocat rapid fire, silencer si red dot. cred ca ar fi o combinatie interesanta FMJ+Rapid Fire + un perk de stopping power. ar face ravagii. e un joc foarte tactic daca ai o echipa buna ,unde fiecare membru are headset si poti comunica cum trebuie. Ne vedem diseara pe la 9.
    FMJ pe un SMG e cam inutil, are grad de penetrare 0, si cu FMJ devine unu, deci trece prin tabla. La 0 trece doar prin lemn. Haios e FMJ pe LMG, trece prin aproape tot.

  16. #1936 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar



  17. #1937 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Hmm, m-am certat azi ceva de groaza cu donsoara Intervention. M-a suparat cu timpul monstru intre lovituri. Asa ca l-am luat pe nenea Walter2000 si in primul meci am dat un Tripple Kill (poc, poc, poc). Foarte faina arma, am scos Intervention de pe toate Kiturile.

  18. #1938 SP
    Member justamodel's Avatar
    Nici mie nu imi place Interventionul. Eu cu Barrettu` joc.

  19. #1939 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu m-am inteles f bine in seara asta cu UMP-ul si cutitul,I powned

  20. #1940 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Au fost astazi niste SUPER meciuri. Lumea parca renunta la inhibitiile legate de KDR sau camping si jocul devine super dinamic. Au fost niste meciuri de FFA super marfa, Capture The Flag si Domination. Sper sa ne intalnim mai des in jocuri private pentru amuzament.

    Legat de arme, tot descopar cat de superb poate sa fie WA2OOOul, e geniala arma. Am facut o calsa noua destul de interesanta, ma tot gandeam cum sa folosesc eficient Scrambler.

    TAR-21/SCARH cu Heartbeat Sensor
    AA-12
    Claymore
    Smokegrenade
    Scavanger
    Stopping Power
    Scrambler

    Functioneaza pe anumite harti, in general se prefera ceva foarte mic sau ceva cu multe labirinte (Favela, Scrapyard, Skidrow, Karachi). Te invarti prin zone de CQB, plantezi Claymore, dai un smoke peste el. Lumea vine sa gaseasca "nubu" cu Scramble .. Click! Click! BOOM! Si cu Scavanger iei din nou munitie. Cel mai frumos e ca arma ta este efectiv cu Silencer cand e vorba de close range, nimeni nu stie de unde tragi cand sunt aproape dar totusi vin spre tine de la distanta. Tu ai Heartbeat Sensor si stii cand cineva se apropie. Important e sa nu stai in locurile "clasice" de campat. Stai uneori mai agresiv, prin locuri ciudate unde lumea chiar NU se asteapta. Scramblerul creeaza mare confuzie intre inamici, ideea este sa nu joci agresiv, altfel toti se asteapta sa ii ataci. Dar totusi nu poti campa, trebuie sa momesti inamicul spre tine. Cand ataci impreuna cu echipa nu sta langa ei, altfel conduci inamicii fix la echipa ta. E cel mai frumos sa stai un pic in fata ei, dar pe aproape, cineva se misca aiurea concentrat la radar sa gaseasca omu cu scrambler, BAM, moare de la un coechipier.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 97 of 141 FirstFirst ... 47 87 95 96 97 98 99 107 ... LastLast

Similar Threads

  1. Modern Warfare 3 By AndRewqp in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 13-04-2010, 17:27
  2. Un controller Modern Warfare 2 ? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 22-07-2009, 17:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts