Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 107 of 156 FirstFirst ... 7 57 97 105 106 107 108 109 117 ... LastLast
Results 2,121 to 2,140 of 3110

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #2121 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    MAre grija cu 1.08, momentan nu imi mai recunoaste save-urile, pt ca imi lipsesc DLC-uri... Desi ieri am jcuat toata ziua fara probleme pe 1.08. In library si in alte pari apar ca existand, dar nu si dupa joc.
    Acum ii dau un restore licenses, sa vad daca functioneaza.

    ---------- Post added 08-08-2015 at 14:49 ----------

    EDIT: nu functioneaza nici rebuild database nici redescarcarea dlc-urilor
    Atasat eroarea, am facut un screen sa le trimit...
    Attached Images Attached Images main-menu.jpg

  2. #2122 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Twitter băieți sau forumul oficial, aici nu vede nimeni, de fapt vede cine nu trebuie

  3. #2123 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Le-am dat pe mail (contact form) si pe twitter.

    ---------- Post added 08-08-2015 at 16:23 ----------



    Quote Originally Posted by OEE View Post
    MAre grija cu 1.08, momentan nu imi mai recunoaste save-urile, pt ca imi lipsesc DLC-uri... Desi ieri am jcuat toata ziua fara probleme pe 1.08. In library si in alte pari apar ca existand, dar nu si dupa joc.
    Acum ii dau un restore licenses, sa vad daca functioneaza.

    ---------- Post added 08-08-2015 at 14:49 ----------

    EDIT: nu functioneaza nici rebuild database nici redescarcarea dlc-urilor
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Atasat eroarea, am facut un screen sa le trimit...
    Am reusit eventual sa gasesc o rezolvare inspirandu-ma de pe forumul steamworks. Se pare ca si cei cu PC au patit aceasta eroare in urma cu cateva patch-uri, culmea, tot dupa o lansare de pach.

    Ca solutie: restart PS4, intrati in joc, selectati continue. O sa dea iar eroarea in cauza. Continue iar, eroare, etc
    La un momentdat o sa functioneze si intra in save. (daca nu functioneaza dupa cateva continue, restart iar la consola)
    Nu va obositi cu reinstalarea jocului, a patch-urilor si a DLC-urilor, nu ajuta la nimic, inclusiv rebuild database.

  4. #2124 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Cata agitatie pentru jocu asta, bine ca l-am terminat repede inainte de toate patchurile astea cretine si nu mai trebuie sa ma ating de el. Trebuia sa stati si voi treji toate noptile ca mine sa il fi terminat mai repede si nu ati mai fi avut probleme

  5. #2125 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Chiar voiam sa il cumpar la toamna, dar probabil ca mai astept, toamna anului 2016 poate apare Enhanced edition pana atunci

  6. #2126 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Cata agitatie pentru jocu asta, bine ca l-am terminat repede inainte de toate patchurile astea cretine si nu mai trebuie sa ma ating de el. Trebuia sa stati si voi treji toate noptile ca mine sa il fi terminat mai repede si nu ati mai fi avut probleme
    Eu nu l- am terminat dar nu am avut probleme cu el pana acum. Il rumeg incet si ma bucur de fiecare quest in parte. Nu zic ca jocul nu are glitch-uri, e primul open world facut de cdprojekt, dar raportat la tot continutul jocului.. Goty fara dubii din pct meu de vedere.

  7. #2127 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Voi aveți opțiunea de NG+? Eu nu o am și am terminat jocul...

  8. #2128 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu o are nimeni, încă nu au lansat DLC-ul.

  9. #2129 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Pai la detaliile update-ului 1.08 zice New game + support

  10. #2130 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Care vine în 1.09

  11. #2131 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Adică doar au pregătit "terenul" )

  12. #2132 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  13. #2133 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Daca un joc nu e 1080p/60 fps asta nu inseamna ca e varza din pct de vdr tehnic. Cat timp il joaca si il termina atata lume, eu nu zic ca e varza.
    Hai sa folosim cuvintele care trebuie.

  14. #2134 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Problema e ca merge in unele zone constant cu 20 fps-uri. Asta e problema. Ne-am intors la PS3?

  15. #2135 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    La 20 fps jocul e varză cu cârnați dpdv tehnic. Dacă îmi urmăreai postările ai fi văzut ca nu am criticat calitatea jocului.
    Am spus-o și mă repet, asta și cu Fallout 4 se bat pt GOTY 2015, poate chiar MGS 5, deși nu e genul meu. În viitor nu mai citiți printre rânduri.

    PS: Nu ma luați cu faza, nu poate consola, alții au reușit.

    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    .
    Hai sa folosim cuvintele care trebuie.
    Hai să nu mai dăm sfaturi de genul ăsta! Atâta timp cât nu jignesc pe nimeni și dau banii pe ceva, am tot dreptul din lume să îmi expun nemulțumirea. Știu, ti-e rușine ca ai astfel de colegi.

  16. #2136 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    CDPR e renumit pentru astfel de probleme! La The Witcher 1 au luat engine-ul aurora de la Bioware (engine-ul de NWN), engine vechi de cel putin 5 ani pe vremea aia si a iesit un joc neoptimizat, cu timpi de incarcare uriasi chiar si pentru cine avea memorie ram peste recomandat (au rezolvat partial cu Enhanced Edition), apoi au repetat aceeasi greseala cu Witcher 2 Assassins of Kings unde si-au creat propriul engine grafic, RED Engine - aceeasi problema, oameni cu sisteme care depaseau cerintele recomandate aveau probleme de framerate, loading etc. (din nou au rezolvat cu Enhanced Edition sau felul lor de a spune editia pe care nu am putut-o lansa pentru ca skill-ul nostru nu ne egaleaza entuziasmul.) Am ajuns in prezent unde ce sa vezi, din nou skill-ul lor de a livra un produs bine pus la punct ( finisat e un cuvant care se regaseste in visele CDPR) le depaseste entuziasmul si se vede si lipsa lor de experienta in a lucra titluri pentru console...Asa ca haideti sa nu ne mai imbatam cu apa rece, 20fps in 2015 pe console unde s-au putut 30 fps constant si 60fps oscilatoriu deja este vorba de ceva de ordin tehnic.

  17. #2137 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Raman la parerea ca exagerezi. Ar fi putut sa ruleze mai bine, dar ia in considerare cum arata jocul, cat detaliu are jocul si mai ales cat de mare e lumea in joc. Eu n-am jucat asa ceva pe ps3 si ma pot lauda cu o colectie destul de mare de jocuri, mai ales open world.
    Faci sa para ca jocul pe care tu ai dat banii e de nejucat, sau varza dpdv tehnic, dar si eu ma joc acelasi joc pe acelasi sistem si eu nu cred ca e varza.
    Eu ti-am dat un sfat, problema ta ce faci cu el. Sincer nici nu vreau sa ma contrazic cu tine pe un forum, dar mi se paruse ciudat sa spui despre un joc pe care-l joc zilnic aproape ca are 20fps si e varza.

  18. #2138 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Din pct de vedere grafic nu am nimic cu jocul. Problema cu el tine de finisaje, de la gameplay la bug-uri, interacțiune, etc.

  19. #2139 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    @clovnusor asta înțelegi tu și văd ca nu renunți, încep să cred ca îți place polemica. Răsfoiește topicul și vei înțelege mai multe.

  20. #2140 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte dubios... Inainte de ultimul patch (cred), apa arata ca in prima poza (sunt pe Skellige), iar acum vad ca si-a pierdut textura...

    LE: Vai ce calitate a pozelor...pfff...le-am urcat pe twitter din lene, sa nu mai bag stick-u un consola... Tot mai bine-i la Xbox unde le urca automat la ei pe site si le poti lua la rezolutie maxima...
    Attached Images Attached Images cmoxzrlwgaaxvns.jpg cmox8z5wwaa07by.jpg cmoyd_jw8aaizsq.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 107 of 156 FirstFirst ... 7 57 97 105 106 107 108 109 117 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts