Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 119 of 386 FirstFirst ... 19 69 109 117 118 119 120 121 129 169 219 ... LastLast
Results 2,361 to 2,380 of 7702

Thread: Ultimate Team (Fifa 15)

  1. #2361 SP
    Member bdevil's Avatar
    Eu sunt pe DMZ cu ip-ul de PS4, si la NAT Type imi da Type 2, care e moderate. Nici macar Type 1 open. Ciudat tare.

  2. #2362 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    5 pack uri de 15k , nimic bun

  3. #2363 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    intreba cineva ceva de BPL , de ce isi fac toti echipa acolo .

    pai sunt mai multe motive - uite eu spre exemplu in Italia am cumparat absolut tot ce era bun ... si ca sa avansez ca si calitate la jucatori a trebuit sa schimb campionatul . uite echipa de italia :

    https://www.easports.com/fifa/ultima...aqYCQnLw4l:ps3

    in Germania nu am atacanti .. si e greu sa ii lipesc pe Tevez si Palacio de alte echipe .

    iar in Spania nu prea ai CAMi sau CM buni si rapizi sau completi plus ca daca vrei echipa buna .. messi 2-3 milioane .. cristiano 3-4 milioane .. bale 700.000 .. pana si ramos e 200.000 .. iar jucatorii care sunt medii , sunt slabi la ce bani se cer pe ei ..

    deci pt spania iti trebuie cel putin 1.000.000-1.500.000 coins pt o echipa buna .. cu un Bale Benzema Neymar .. numai astia 3 sunt 1.000.000 ..

    uite echipa mea de BLP , plus tevez si palacio la care nu renunt pana nu am bani de Aguero Neymar sau Hazard :

    https://www.easports.com/fifa/ultima...zpjhFnLyIe:ps3

    si nu va speriati de obicei am 100 chemestry ca joc 4-1-2-1-2 sau joc cu welbeck sau vargas ca atacanti si imi da chemestry peste 100 .

    Singurul pe care as putea sa il vand linistit e Alexis la 80-90.000 si as face usor 100.000 de coins dar ce pot sa cumpar de banii astia sa fie clar mai buna ?

    dar l-as vrea pe neymar sau hazard sau aguero .. si oricare din ei e 300.000

  4. #2364 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    cum ziceti ca e mai bine ? Cu optiunea de la Online Setings "aproximate match..." pe Yes sau pe No ? Eu pe Yes am lag infernal.. si pe No am lag ... chiar nu stiu ce sa mai fac.. in loc sa ma bat cu adversarul ma bat cu lagul Si nu am net slab.. am de la RDS de 500 mps, deci nu e de la mine..

    Eu am ceva de genul.. cand joc o data am lag cu toata lumea, cand joc alta data nu am lag deloc, la voi cum e?

  5. #2365 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Deschide porturile din router, vezi cateva posturi mai in spate, mie nu-mi gasea deloc adversar, astazi am deschis porturile si imi merge bine, im gaseste adversar din prima. De asemenea, pune consola in DMZ.

  6. #2366 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Quote Originally Posted by Cgx View Post
    intreba cineva ceva de BPL , de ce isi fac toti echipa acolo .

    pai sunt mai multe motive - uite eu spre exemplu in Italia am cumparat absolut tot ce era bun ... si ca sa avansez ca si calitate la jucatori a trebuit sa schimb campionatul . uite echipa de italia :

    https://www.easports.com/fifa/ultima...aqYCQnLw4l:ps3

    in Germania nu am atacanti .. si e greu sa ii lipesc pe Tevez si Palacio de alte echipe .

    iar in Spania nu prea ai CAMi sau CM buni si rapizi sau completi plus ca daca vrei echipa buna .. messi 2-3 milioane .. cristiano 3-4 milioane .. bale 700.000 .. pana si ramos e 200.000 .. iar jucatorii care sunt medii , sunt slabi la ce bani se cer pe ei ..

    deci pt spania iti trebuie cel putin 1.000.000-1.500.000 coins pt o echipa buna .. cu un Bale Benzema Neymar .. numai astia 3 sunt 1.000.000 ..

    uite echipa mea de BLP , plus tevez si palacio la care nu renunt pana nu am bani de Aguero Neymar sau Hazard :

    https://www.easports.com/fifa/ultima...zpjhFnLyIe:ps3

    si nu va speriati de obicei am 100 chemestry ca joc 4-1-2-1-2 sau joc cu welbeck sau vargas ca atacanti si imi da chemestry peste 100 .

    Singurul pe care as putea sa il vand linistit e Alexis la 80-90.000 si as face usor 100.000 de coins dar ce pot sa cumpar de banii astia sa fie clar mai buna ?

    dar l-as vrea pe neymar sau hazard sau aguero .. si oricare din ei e 300.000
    Am avut eu din Spania iar pe pozitia de CAM CM am folosit pe James , Iniesta , Modric ...super jucatori . Bale costa aproape 700k , Neymar undeva la 350k iar Benzema a ajuns la 80k , deci sare de 1mil de coins .

  7. #2367 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Am castigat titlul in Div 2 UT ... cu 7 victorii si o infrangere acum sa vedem ce e prin prima divizie

  8. #2368 SP
    Junior Member cRsRO's Avatar
    Unde se fac coins mai usor si mai multe la offline sau online?

  9. #2369 SP
    Member larry92's Avatar
    Quote Originally Posted by Cgx View Post
    intreba cineva ceva de BPL , de ce isi fac toti echipa acolo .

    pai sunt mai multe motive - uite eu spre exemplu in Italia am cumparat absolut tot ce era bun ... si ca sa avansez ca si calitate la jucatori a trebuit sa schimb campionatul . uite echipa de italia :

    https://www.easports.com/fifa/ultima...aqYCQnLw4l:ps3

    in Germania nu am atacanti .. si e greu sa ii lipesc pe Tevez si Palacio de alte echipe .

    iar in Spania nu prea ai CAMi sau CM buni si rapizi sau completi plus ca daca vrei echipa buna .. messi 2-3 milioane .. cristiano 3-4 milioane .. bale 700.000 .. pana si ramos e 200.000 .. iar jucatorii care sunt medii , sunt slabi la ce bani se cer pe ei ..

    deci pt spania iti trebuie cel putin 1.000.000-1.500.000 coins pt o echipa buna .. cu un Bale Benzema Neymar .. numai astia 3 sunt 1.000.000 ..

    uite echipa mea de BLP , plus tevez si palacio la care nu renunt pana nu am bani de Aguero Neymar sau Hazard :

    https://www.easports.com/fifa/ultima...zpjhFnLyIe:ps3

    si nu va speriati de obicei am 100 chemestry ca joc 4-1-2-1-2 sau joc cu welbeck sau vargas ca atacanti si imi da chemestry peste 100 .

    Singurul pe care as putea sa il vand linistit e Alexis la 80-90.000 si as face usor 100.000 de coins dar ce pot sa cumpar de banii astia sa fie clar mai buna ?

    dar l-as vrea pe neymar sau hazard sau aguero .. si oricare din ei e 300.000
    Frate , Callejon e foarte bun CAM ... e super bun ! sut senzatie + Pace !

  10. #2370 SP
    Junior Member cRsRO's Avatar
    Ce ziceti Cavani sau Remy?

  11. #2371 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    Il aveam rezerva pe Callejon intra pe link si vezi si rezervele te rog , dar si pe Giovinco CAM , dar Mertens era cel mai bun , aveam cea mai buna echipa de italia repet .. si imi ramasesera si bani dar .. a trebuit sa trec in alt campionat .. acum m-am blocat si la BPL .. nu stiu ce sa mai iau .. ca pt aia buni trebuie prea multi bani ..
    -
    pe offline se fac banii - la PLAY - Single Player Season si alegi diviziile si campionatele .
    -
    eu il prefer pe Cavani . Remy cu pace 90 alearga cat un alt atacant mai mic si slab cu pace 80 pt ca e inalt si greoi , greoi in miscari si fara dribling , Cavani e la jumatate de pret si are si executii super

  12. #2372 SP
    Junior Member cRsRO's Avatar
    Cum mai exact pe offline,la ce joc

  13. #2373 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Am intrat si eu azi prima oara pe online. Rating 64 am eu si chemistry 40. Primul meci 1-1 si s-a intrerupt conexiunea si nu am luat nici un punct. Al doilea meci am batut 2-1.
    Apoi am zis sa incerc un turneu eliminatoriu. Si am dat de unu cu o echipa din Anglia. 83 rating si 100 chemestry. 15-0 mi-a dat. Costa, Schurle, Kompany etc. Trecea ca prin branza. Cu fundasii mei de 60-65. Degeaba il bagasem si eu pe Torres ca nimic nu am putut sa fac. Macar gol de onoare sa fi reusit.
    Raman la turnee offline. 400 coins am luat la meciul castigat pe online. Asa iau 500 jucand offline seasons. Si iau si eu jucatori cand strang 30k-40k.

  14. #2374 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    te si cred si te si inteleg .. daca nu ai echipa nu intra in online e parerea mea . joaca pe offline invata jocul bine si fa.ti echipa .
    faci ca steaua in CL 26 de meciuri si 0 victorii ca tot esti dinamovist .
    deci nu fi si tu un cioban cu 4 clase ca puscariasul de gigi si iao nemteste si sistematizat piatra cu piatra . succes
    eu am 82 acum rating pe echipa mea de BPL :

    https://www.easports.com/fifa/ultima...WOE9LnLyMb:ps3

    si am luat jucatori utili ca daca luam de rating strangeam si 85 rating ca il luam pe silva de 87 cu 25.000 .. dar eu il am pe sancez de 85.000 cu rating 84 ..

    si exemplele pot continua

  15. #2375 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar

    Fifa 15 (next gen)

    Dupa atatea meciuri jucate am ajuns la concluzia ca există o metodă de a te apăra pe care eu nu am descoperit-o până acum. Efectiv sunt deposedat instantaneu de minge. Zici ca s-a trecut din nou la automatizarea defensivei si lumea doar apasa X non stop. Aveti idee cum joaca unii asa? Nu mai adaug ca pressingul e facut cu minimum 5 jucători.

  16. #2376 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Am zis asa de curiozitate sa incerc.
    Faza e ca seasons pot trece din divizia 10 in 9. Doar ca nu cred ca merita cu echipa actuala. Am cumparat deja din Serie A cu maxim 1000 coins fiecare pe Stefan Radu, Hamsik, Torres, Palacio. Dar am vandut din ei ca oricum pe offline nu ii joc pentru ca nu prea stiu cum sa procedez cu contractele daca expira. Stiu ca trebuie sa iau antrenori cu x% in plus la contracte. Dar oricum ma enerveaza ca am multi jucatori la care au expirat contractile si mi se pare un stress in plus.
    Plus ca am vrut sa vad cum merge marketul. I-am vandut cu maxim 100 coins fata de pretul platit. Nu e cine stie ce afacere.
    Il mai luasem pe Gervinho cu 2000 parca si l-am dat cu 2400.
    Mai degraba bag un sezon offline cu 6 meciuri castigate (6x500 coins = 3000) + 1800 coins rewardul ca am promovat si rezulta un 5000 coins. Momentan nu ma pricep sa scot bani din market.
    Am pana acum 17k coins + Stefan Radu (CB) si Torres (ST). Mijlocas stanga care e mai bun dintre Gervinho si El Shaarawy? Hamsik pare bun si ieftin ca si CAM.
    Martens si Higuain sunt cam scumpi pentru mine acum (5k-6k) pe postul de CM si CF.
    Mai am de jucat si invatat...

  17. #2377 SP
    Member larry92's Avatar
    Quote Originally Posted by dinamovistu View Post
    Am zis asa de curiozitate sa incerc.
    Faza e ca seasons pot trece din divizia 10 in 9. Doar ca nu cred ca merita cu echipa actuala. Am cumparat deja din Serie A cu maxim 1000 coins fiecare pe Stefan Radu, Hamsik, Torres, Palacio. Dar am vandut din ei ca oricum pe offline nu ii joc pentru ca nu prea stiu cum sa procedez cu contractele daca expira. Stiu ca trebuie sa iau antrenori cu x% in plus la contracte. Dar oricum ma enerveaza ca am multi jucatori la care au expirat contractile si mi se pare un stress in plus.
    Plus ca am vrut sa vad cum merge marketul. I-am vandut cu maxim 100 coins fata de pretul platit. Nu e cine stie ce afacere.
    Il mai luasem pe Gervinho cu 2000 parca si l-am dat cu 2400.
    Mai degraba bag un sezon offline cu 6 meciuri castigate (6x500 coins = 3000) + 1800 coins rewardul ca am promovat si rezulta un 5000 coins. Momentan nu ma pricep sa scot bani din market.
    Am pana acum 17k coins + Stefan Radu (CB) si Torres (ST). Mijlocas stanga care e mai bun dintre Gervinho si El Shaarawy? Hamsik pare bun si ieftin ca si CAM.
    Martens si Higuain sunt cam scumpi pentru mine acum (5k-6k) pe postul de CM si CF.
    Mai am de jucat si invatat...
    callejon e ieftin CAM , Palacio foarte bun ST si ieftin . ia-ti jucatori cu PACE , uita-te la raspunsul care ti l-am dat ieri.

  18. #2378 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    deci prietene , in italia ai asa :

    PALACIO , SAU , ROSSI - varfuri ft rapide bune si ieftine ,

    Giovinco si Callejon CAMi ieftini si rapizi si mai e unul - Maximiliano .. de rating 75 - mic si rapid .. pana in 1.000 .. ravagii faci cu el .

    toti astia 5 te costa 10.000 cred . Gervinio e mai bun si mobil ca si El Sha . cat de milanist sunt eu , in jocul asta de la milan il aveam doar pe de Sciglio pe dreapta .

    si sa nu uit - Ogbona fundas ieftin si rapid plus Caceres cu 3.000 ai cuplu de fundasi centrali ff buni .... eu in anglia dau 20.000-30.000 pe ceva echivalent ..

  19. #2379 SP
    Junior Member cRsRO's Avatar
    Intrebare, ce inseamna Basic,Sniper,Maestro,Hunter,Shadow etc. care apar la jucatori,de exemplu ma uitam la Cavani si eram unii Sniper,Basic,Hunter, care e faza cu asta si care e indicat sa il cumperi.

  20. #2380 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    Quote Originally Posted by cRsRO View Post
    Intrebare, ce inseamna Basic,Sniper,Maestro,Hunter,Shadow etc. care apar la jucatori,de exemplu ma uitam la Cavani si eram unii Sniper,Basic,Hunter, care e faza cu asta si care e indicat sa il cumperi.
    daca ii folosesti pe postul lor , si cu liniutze verzi de chemestry poti sa modezi un pic jucatorul adica ii iei din atributele de baza si adaugi la vintea si la defence ceva , nu e mult dar la unii jucatori e esential ..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 119 of 386 FirstFirst ... 19 69 109 117 118 119 120 121 129 169 219 ... LastLast

Similar Threads

  1. FIFA 15 Ultimate Team wager By Slay3r in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 13 Last Post: 02-04-2015, 06:19
  2. Fifa 14 Ultimate Team By Bodonomad in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2014, 11:21
  3. FIFA 14 Ultimate Team - Wager Matches By vladydd2011 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 3 Last Post: 10-04-2014, 12:49
  4. Fifa 11 Ultimate Team By ZeroSkillNoob in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 21 Last Post: 18-04-2011, 10:21
  5. FIFA 10 Ultimate Team DLC By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 08-12-2009, 21:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts