Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 146 of 244 FirstFirst ... 46 96 136 144 145 146 147 148 156 196 ... LastLast
Results 2,901 to 2,920 of 4865

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #2901 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    The King's Speech - 9.5/10
    Genial. Singurul minus este ca nu prea merge revazut fara sa te plictisesti, calitate ce o au doar filmele de nota 10 . In rest, o capodopera.

  2. #2902 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Limitless - 8/10 - Dincolo de limite (2011) - IMDb

    Foarte misto film Subiectul deosebit de interesant si scenariul foarte bun fac toti banii. And in the end.. it makes you wonder
    Attached Images Attached Images limitless-2010.jpg

  3. #2903 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    American History X

    9/10

    Chiar daca l-am vazut de 10 ori, de fiecare data mi se face pielea de gaina. Edward Norton isi joaca exceptional rolul de neo-nazist. Pacat ca doi actori incredibil de talentati nu prea au avut succes si aici ma refer la Stacy Keach si Edward Furlong. Anyway, daca nu l-ati vazut, go watch it! NOW!
    Attached Images Attached Images american-history-x.jpg large-american-history-x-blu-ray3.jpg

  4. #2904 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Limitless 9/10
    -e cel mai bun film vazut de mine anul acesta.
    Attached Images Attached Images limitless-442697l.jpg

  5. #2905 SP
    Junior Member shinorbi's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    -30-40% din film e alb-negru
    Three words: Japanese Uncut Version. Versiunea internationala este alb-negru, in felul acesta au incercat sa cenzureze sangele. Ca efect e mare diferenta intre color si alb-negru.
    Enjoy!

    P.S. Despre Kill Bill 1 vorbim, am dat eu quote aiurea.

  6. #2906 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    V For Vendetta
    - l-am vazut mai demult insa am zis ca mai bag dvd-ul in comp si ii mai dau o tura NOTA 9/10
    un film excelent insa care il face pe V sa para omul bun chiar daca in comicuri era mai mult rau


  7. #2907 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides - 6.5 / 10

    Un film slab, foarte slab...cel mai slab din "serie". Nu inteleg de ce l-au facut. A fost gandit ca o trilogie, trebuia sa-l lase asa. Batalia finala din 3 a meritat fiecare banut. Acum... nimic. Actiune din parti, aventura din parti, multa vorbarie, multa "actiune" are loc pe vapor. Cateva efecte reusite. Efecte 3D lipsa. A devenit o comedie pentru copii, cu comicul de situatie in cel mai josnic nivel, pentru a fi inteles si de catre copii de pana in 10 ani (cu 1-2 fraze cu 2 intelesuri). Este doar un alt film de difuzat pe PRO TV, duminica de la 10.

    Daca nu era Jack (si sirenele), nu era film.
    Attached Images Attached Images pirates-caribbean-stranger-tides-2011.jpg pirates-caribbean-4-wallpaper-3.jpg pirates_of_the_caribbean_on_stranger_tides_2011_01_movie_poster_wallpaper_background-1920x1200.jpg

  8. #2908 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Pirates Of the Caribbean: On Stranger Tides - 6/10

    Sunt de acord cu razvanrazy, filmul a fost slab, au fost cateva scene care trebuiau sa fie amuzante dar doar copii de 10 ani din sala radeau . Efectele 3D nu au fost cine stie ce in comparatie cu Avatar, au fost cam 2 scene 3D care aproape te-au facut sa incerci sa le prinzi, in rest praf. Nu recomand filmul, chiar daca cele 3 filme din trecut au fost grozave, acesta este un esec.
    Attached Images Attached Images pirates-caribbean-stranger-tides-official-album-cover-400x400.jpg

  9. #2909 SP
    Member antifacat's Avatar

  10. #2910 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    El Orfanato (Orfelinatul) 9/10

    Nu imi plac filmele horror. Dar Orfelinatul a reusit sa ma tina impins puternic in canapea pana la final. Nu are sange si chestii scarboase, dar te atinge psihic. Cel mai bun horror sau thriller pe care l-am vazut. Daca il vedeti si noaptea, putine sanse sa adormiti linistiti. Un super film.
    Attached Images Attached Images el-orfanato.jpg el_orfanato.jpg

  11. #2911 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    văzut la Cinema Florin Piersic
    Piraţii din Caraibe: Pe ape şi mai tulburi
    cu un amic... ca suntem şomeri şi nu avem bani de Mall.... 9/10 sincer a fost ok filmul la ce aşteptări (niciuna) aveam de la el... o sa ne ia ceva vreme pana c�nd o sa-l �ndrăgim ca şi pe restul dar na... e ok... sper sa se facă continuare... ca si in cazul lui Indiana Jones... nu ar strica sa mai vad aventuri cu personajul Captain Jack Sparrow
    Attached Images Attached Images pirates-caribbean-stranger-tides-518387l.jpg

  12. #2912 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    The Black Dahlia - 7 / 10

    LA Noire mi-a facut o pofta nebuna sa revad acest film. Un film cu o atmosfera superba, un film din care s-au inspirat destul de mult scenaristii pentru LA Noire (foarte multe detalii mici se regasesc in joc).

    Un film facut dupa fapt real (ca falpte, nu ca personaje), bine jucat, foarte bine filmat si recreeaza o atmosfera noire adevarata.

    Recomand tuturor celor care joaca/termina LA Noire (veti gasi personaje din joc in acest film).
    Attached Images Attached Images black-dahlia-original.jpg 20black-20dahlia-202006-20movie-20posters.jpg

  13. #2913 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 7.5/10
    Cam slab filmul, cateva faze amuzante si ..atat. Cel mai mult mi'au placut sirenele
    Attached Images Attached Images pirates-caribbean-stranger-tides-movie-poster-02.jpg

  14. #2914 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Harry Potther and the Deathly Hollows Part 1 - 8 / 10

    Am asteptat destul de mult pana l-am vazut, ca m-am luat dupa toata lumea care mi-a spus ca este lung si plictisitor, ca pana si cel dinaintea lui (care nu a avut pic de actiune si a fost cel mai slab din serie) ar fi mai bun ca asta, asa ca nu prea am avut tragere de inimia.

    Ce pot spune. Actiunea a inceput in film, dupa app 10-15 minute si...nu s-a terminat pana la sfarsit. Un film surprinzator de bun, un scenariu matur, cu multe decoruri (ma super saturasem de castelul minunat), cu multa actiune, multe efecte speciale (unele foarte bune, altele nu prea) cu majoritatea interpretarilor destul de bune, cu actori buni si pentru cine a urmarit toate filmele (meee ) este un film care chiar merita vizionat si asteptat sa apara si partea 2 (dar in mod clar nu e cazul de vazut in 3D).

    Ca un foarte mare minus, nu-mi place deloc cum s-au maturizat Harry si Drako. Din pustii simpatici care erau la inceput, au ajuns 2 "barbati" urati, britanici si super slabanogi.
    Attached Images Attached Images harry-potter-deathly-hallows-part-ii.jpg

  15. #2915 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 5/10

    Nu mi s-a parut un film amuzant. Nu mi-au placut personajele noi. Nu am ras deloc. Iar la final, am simtit ca ceva a lipsit. O poveste slaba si m-am plictisit inspre final. In comparatie cu primele filme, acesta e chiar prost, nu slab.

  16. #2916 SP
    Member TheSpider's Avatar
    Action | Adventure | Fantasy
    tu te astpetai sa vezi o comedie?

  17. #2917 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by TheSpider View Post
    Action | Adventure | Fantasy
    tu te astpetai sa vezi o comedie?
    Tu ai vazut primele 3 parti din seria asta? Stii cum sunt primele 3 filme? Eu zic sa le vizionezi cu atentie inainte de a mai vorbi aiurea.

  18. #2918 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Se7en (1995) - 9/10
    +++povestea
    +nenumaratele idei geniale
    +Morgan Freeman
    +diferitele rasturnari de situatie
    +sfarsitul

    -personajul jucat de Bradd Pit (he was a total douche..in sensul ca injura o gramada si nu era mai deloc calculat. El era gen shot this, kill this, break this etc)

    Reservoir Dogs (1992): 11/10
    +povestea incredibil de complexa si de interesanta
    +personajele de care ajungi sa te atasezi sau sa le dispretuiesti (daca faci chestia asta la un film de o ora jumate, atunci inseamna ca e un film foarte bun )
    +muzica
    +atmosfera
    +discutiile alea despre tot felu de nimicuri care faceau filmul asta asa de bun (chestie specifica filmelor Quentin Tarantino)
    +apare si Quentin in film
    +it`s a Quentin Tarantino movie for Gods sake (nici nu stiu care mi-a placut mai mult: asta sau Pulp Fiction. Oricum nu conteaza pt ca ambele sunt in top 5)
    +rasturnarile de situatie
    +faptul ca l-am vazut cu niste colegi chiar inante de banchetul nostru. Dupaia am mers toti la costum si toti eram ceva de genu (I`m Mr. White, your mr. orange, he's mr. pink etc ). Acuma la telefon asa ma salut cu unii colegi: "Ce faci Mr. Pink?", "Mr. Blonde, see you at the entrance"

    Deci in orice caz asta e un must see (pt baieti cel putin . prietena mea dupa juma de ora dupa ce a vazut atata sange a zis ca merge acasa cu o colega....nu a vazut Scarface acolo sa comenteze ). Nota 20 de la mine pentru filmul domnului Tarantino din 92 .
    Attached Images Attached Images se7en-1995.jpg l_105236_e5112cae.jpg

  19. #2919 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 8/10

    Bunicel ce pot sa spun... nu a fost asa bun ca primele trei, dar a avut momentele lui... se vede ca l-au facut cu buget redus . In schimb Johnny Depp a fost exceptional!

  20. #2920 SP
    Member TheSpider's Avatar
    Unknown 9.5/10
    foarte tare filmul,foarte tare povestea...mi-a placut ca te tine in suspans si nu este previzibil

    @tudyniuz da am vazut cel putin 2 din filme,dar mi se pare irelevant sa spui ca nu ti-a placut pt ca nu a fost amuzant

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 146 of 244 FirstFirst ... 46 96 136 144 145 146 147 148 156 196 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts