Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 148 of 244 FirstFirst ... 48 98 138 146 147 148 149 150 158 198 ... LastLast
Results 2,941 to 2,960 of 4865

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #2941 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Before i self destruct 7/10
    - Fata de Get Rich or Die Trying este foarte slab, actiune are insa finalul este dezamagitor de aceea iam si acordat 7...

  2. #2942 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Paul - 7 / 10

    O comedie interesanta, cu umor britanic, dar nu numai, cu un extraterestru foarte tare si o poveste interesant spusa.

    Nu pot sa spun ca mi-a placut in mod special, dar nici ca mi-a displacut.

    paul-2011-pcstudioz.jpg003277270d011dc745c68da74964b4da.jpg

  3. #2943 SP
    Member Moromete's Avatar
    ...ooo ce frumos, viitorul luminos, nu uita ca tara te vrea prost(Sarmalele Reci)
    Attached Images Attached Images idiocracy.jpg

  4. #2944 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mars Needs Moms - 5 / 10

    O animatie foarte slaba, aproape deloc comica, cu o realizare ce lasa de dorit si o poveste banala. Un film slab...foarte slab. Regret timpul pierdut pentru vizionare. Nu ofera nimic.

    Dpdv grafic, dezamageste crunt. Din trailer, cum am auzit ca este aceeasi tehnologie folosita la The Polar Express, am crezut ca va fi ceva revolutionar, dar se pare ca este EXACT aceeasi tehnologie folosita acum 7 ani. Dezamagitor.

    mars-2bneeds-2bmoms-2bfilm-2bposter.jpgmars-needs-moms-clip-02.jpg

  5. #2945 SP
    Senior Member tray's Avatar
    X-men first class 9/10
    Un film destul de reusit, se imbina destul de bine actiunea cu umorul, un minus ar fi faptul ca unele evenimente au fost prea previzibile.
    O data cu filmul asta s-a schimbat si scena mea favorita dintr-un film.

  6. #2946 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Fast Five - 9/10
    . That says a lot.

  7. #2947 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    You Got Served: Beat the World - 3 / 10

    Jalnic. Patetic. Praf. Oribil. Pentru o simulare a unei competitii mondiale, 90% din miscarile coregrafiilor sunt miscari de baza, de incepator. Pentru un concurs de street dance, e cam mult break. Coregrafiile alea nu transmit nimic. Sunt doar o succesiune de miscari. Se vede foarte clar si faptul ca au facut dansurile/coregrafiile pe alte melodii decat cele din film, ca nu se potrivesc deloc pe bit.

    S-au axat prea mult pe o amarata de poveste de dragoste (care oricum nu transmite nimic) si au menajat chiar ce nu trebuia. Dansurile.

    Pana si dansul final a fost lipsit de vlaga.

    Primu a fost chiar bun. Chiar foarte bun. Este in top 3 a celor mai bune filme cu si despre dansuri (cel putin pentru mine).

    you_got_served_beat_the_world_ver2_xlg.jpg

  8. #2948 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hangover 2 6/10

    Am ras destul la filmul asta. Pot zice ca e mai bun decat primul. Merita vazut pentru o portie de ras.

  9. #2949 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hangover Part II - 7 / 10

    O comedie buna. Merita vazut.

    2 minusuri am:



    Am ras la el, da doar pentru ca fazele erau amuzante si radea toata sala, nu pentru ca m-a surprins cu ceva.

    hangover-2b2-2bmovie-2bposter.jpg

  10. #2950 SP
    Senior Member boga's Avatar
    The Hangover Part II - 7/10 - The Hangover Part II (2011) - IMDb


    Mi-a placut mult inceputul, dar mi s-a parut ca spre final si-a mai pierdut din haz. Galifianakis e absolut genial si probabil unul dintre cei mai amuzanti omuleti de pe planeta. Daca nu as fi vazut primul Hangover /de nenumarate ori/ probabil ca i-as fi dat o nota mai mare. Oricum, merita vazut la cinema fara probleme.

    hangover-2-zach-galifianakis-poster.jpg

  11. #2951 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Sucker Punch - 6/10 - Sucker Punch: Evadare din realitate (2011) - IMDb

    Un fel de 300 in Wonderland si totodata exemplul perfect de film �all flash, no substance� /or is it /. Hot chicks /mai putin Baby Doll/ si soundtrack bunicel /cu toate ca mi-ar fi placut mai mult niste piese mai vechi si mai old school decat zdranganelile astea alternative/. Cam multe scene slow-mo. Nu m-a dat pe spate, dar nici nu-i rau. E tocmai bun de vizionat acasa

    sucker-punch.jpg

  12. #2952 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Kung Fu Panda 10/10
    - Genial filmul, mie unul mia placut la nebunie are tot ce iti poti dori, actiune, umor, putina drama...
    kungfu-imagini-desktop-2.jpg

    Kung Fu Panda 2 10/10
    - Al doilea film nu dezamageste ba chiar este mai bun decat primul oferind mult mai multa actiune si detalii...
    .film_kung_fu_panda_2.jpg

  13. #2953 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by OxygeN View Post
    Kung Fu Panda 10/10
    - Genial filmul, mie unul mia placut la nebunie are tot ce iti poti dori, actiune, umor, putina drama...
    Attachment 117098

    Kung Fu Panda 2 10/10
    - Al doilea film nu dezamageste ba chiar este mai bun decat primul oferind mult mai multa actiune si detalii...
    .Attachment 117100
    10 la amandoua ? Cati ani ai, 10 ?

  14. #2954 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Defapt daca te uiti la profilul meu ai sa observi ca am 16, din moment ce miau placut mult ambele de ce sa nu dau aceste note.O intrebare, trebuie sa ai 10 ani sa te uiti la asemenea film sau trebuie sa ai 18+ ca sa te uiti la filme gen SAW?

  15. #2955 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by OxygeN View Post
    Defapt daca te uiti la profilul meu ai sa observi ca am 16, din moment ce miau placut mult ambele de ce sa nu dau aceste note.O intrebare, trebuie sa ai 10 ani sa te uiti la asemenea film sau trebuie sa ai 18+ ca sa te uiti la filme gen SAW?
    Nu am spus ca ai 10 ani pentru ca te-ai uitat la film, ci pentru nota care i-ai acordato, primul e de 7-8 .

  16. #2956 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Man dar asta e o parere strict personala, gusturile difera...

  17. #2957 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fiecare da note dupa cum doreste, dar totusi, eu nu vad absolut nimic pe lumea asta de nota 10. Niciun film sau joc nu poate sa primeasca 10 de la mine. Pentru 9 trebuie sa fie perfect.

    On topic:
    Matrix 8/10
    Un film foarte bun, pe care l-am revazut cu gandul ca nu imi va mai placea. Nu m-a dezamagit. Actiune din plin, efecte bine realizate, actori buni si momente memorabile. Recomand oricui.
    matrix.jpg

  18. #2958 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Scarface - 9,9/10

    + Tony Montana
    + Miami
    + Umorul
    + Povestea
    + Elvira

    - Unele scene cam trase de par

    Un film superb, cu multa actiune si o poveste credibila. Unul din putinele filme in care m-a uimit violenta ( in special scena de la inceput, din baie). Tony Montana e un personaj foarte placut la inceput dar spre sfarsitul filmului banii il fac sa se piarda. Merita vazut !
    Attached Images Attached Images scarface.jpg

  19. #2959 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Take me home tonight - 5 / 10

    Din trailer parea chiar tare. M-am gandit direct ca o comedie cu Topher Grace (Eric Foreman) nu are cum sa fie slaba. M-am inselat amarnic. Nici nu stiu daca am zambit la filmu asta. Totu era in trailer, chiar mai mult decat exista in film.

    Un film slab ce chiar nu-l recomand decat daca e ultimu film pe care-l aveti si va super plictisiti.

    take-me-home-tonight-poster.jpgtake-me-home-tonight-268.jpg

  20. #2960 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Easy A - 7.5/10
    Un film..dragut.
    Attached Images Attached Images easy-poster.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 148 of 244 FirstFirst ... 48 98 138 146 147 148 149 150 158 198 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts