Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 154 of 244 FirstFirst ... 54 104 144 152 153 154 155 156 164 204 ... LastLast
Results 3,061 to 3,080 of 4867

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3061 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Water for Elephants (2011) - 11/10

    Un film incredibil de bun! Cuprinde dragoste, aventura si actiune. Trei lucruri destul de greu de combinat. O poveste si o desfasurare a actiunii precum nu am mai vazut de mult timp.
    Unul dintre putinele filme care aproape m'a facut sa plang. Stiu ca pare ciudat ceea ce spun dar cei care l'au vazut sau il vor viziona, ma vor intelege.
    Un film la care chiar merita sa te uiti !
    Attached Images Attached Images water_for_elephants_2011_950x632_444270.jpg

  2. #3062 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Harry Potter and The Deathly Hallows Part 2 3D
    8.5/10
    Attached Images Attached Images daniel-radcliffe-harry-potter-deathly-hallows-part-2-trailer.jpg

  3. #3063 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Harry Potter and The Deathly Hallows Part 2 3D
    8.5/10
    cum s-a prezentat 3d? ca eu am vazut cateva scene din film in care efectele erau cam slabute... si sunt curios cum s-a prezentat in 3d

  4. #3064 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Destul de ok, nu a fost ceva spectaculos,a fost... normal.

  5. #3065 SP
    Senior Member axton's Avatar
    The Fighter (2010)-The Fighter (2010) - IMDb"target="_blank">The Fighter (2010) - IMDb

    Un film bun cum nu am mai vazut de multa vreme . Trebuie sa recunosc Mark Wahlberg si Christian Bale au facut o adevarata echipa si faptul ca filmul este bazat pe o poveste reala a fost ... perfect.
    Nota: 10 /10

    The Eagle(2011)-Acvila legiunii a IX-a (2011) - IMDb"target="_blank">Acvila legiunii a IX-a (2011) - IMDb

    Incepe foarte bine insa isi pierde din farmec pe parcurs . Nu este un film rau doar ca ma asteptam la mai mult.

    Nota:7.5/10
    Attached Images Attached Images the_fighter_1287484713_2010.jpg the_eagle_1297451171_2010.jpg

  6. #3066 SP
    Junior Member nebunu1's Avatar
    @axton The Fighter (2010) mi s-a parut o porcarie.
    Uitate la Raging Bull.Taurul furios (1980) - IMDb

  7. #3067 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Wrecked - 6/10 - Wrecked (2011) - IMDb

    Film de genu 'one man show' a la Buried si 127 de Ore cu Adrien Brody in rolul principal. Daca ar fi sa fac o comparatie intre toate trei, as zice ca asta e cel mai slab. Inceputul nu m-a dat pe spate, dar devine mai interesant pe parcurs.

    wrecked-large.jpg

  8. #3068 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A Turtles Tale: Sammys Adventure - 6 / 10

    O animatie monotona, nimic impresionant la ea. As fi preferat sa revad Finding Nemo sincer. Nu are umor, realizarea lasa de dorit, povestea plina de clisee.

    Battle Lost Angeles - 5 / 10

    Un film cel mult mediocru, mult prea SF pentru gusturile mele si prea tras de par. Scenariu interesant la prima vedere, interpretarea actorilor lasa de dorit (am ramas placut surprins de interpretarea lui Ne-Yo ) si nici efectele nu sunt cine stie ce.
    Attached Images Attached Images poster.jpg sammys.adventure..secret.passage-tf.org-free-2010.jpg battle-los-angeles-movie-poster-03.jpg battle-los-angeles1.png

  9. #3069 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Solstice 9/10
    e cam slow dar sincer mie mi-a placut!
    Attached Images Attached Images solstice-2007-free-tf.org-free-up.jpg

  10. #3070 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    The Longest Yard (2005)
    Nota : 8,5/10
    Un film amuzant care,zic eu, merita vazut cel putin odata . Sandler si Chris Rock au fost ca intotdeauna extrem de amuzanti si sarcastici,reprezantandu-si rolurile de puscariasi foarte bine.Deasemnea, a fost foarte placuta aparitia celor din wrestling precum Kevin Nash,Khali etc.
    Attached Images Attached Images poster.jpg

  11. #3071 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Harry Potter and The Deathly Hallows Part 2 Imax 3D - 9/10
    Frumos mod de a pune capat acestei francize... foarte antrenant, cat toate celelalte la un loc, dar totusi dramatic.

    X-men: First Class - 5.5/10
    Patetic... plictisitor, la jumate ma rugam sa se termine mai repede... actiune foarte putina. In schimb cateva faze comice bune, dar cam atat.

    ---------- Post added 25-07-2011 at 12:29 AM ----------

    Eternal Sunshine of the Spotless Mind - 9.5/10
    Oscar scrie pe el!

  12. #3072 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    atunci c�nd Lassie se combina cu Hannibal Lecter copilul lor ar fi acest film
    THE Breed 6/10 nu e ceva minunat... eu mai mult m-am uitat la el pentru actriţa din rolul principal (ea) a şi cică e o producţie Wes Craven (pentru cei care spune ceva numele)
    Attached Images Attached Images breed-391317l.jpg

  13. #3073 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Death Race ( 2008)

    Nu e un film grozav, insa e plin de actiune si momente intense, mai ales in timpul curselor.Jason Statham ( personajul in film ) seamana prea mult cu cel din Transporter, dar presupun ca nu e un lucru rau. In fine give it a try !

    NOTA : 7.8/10

    http://en.wikipedia.org/wiki/Death_Race_(film)
    Attached Images Attached Images deathrace2d.jpg

  14. #3074 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Eu i-as da un 6.5/10, dar in rest is de acord cu antevorbitorul meu L-am revazut si eu acum doua zile pe Cinemax si, pentru ceea ce-si propune, chiar e un film bunicel. Din pacate, marea majoritate a personajelor interpretate de Statham seamana intre ele. Dar pentru mine asta nu-i un lucru rau, ba din contra.

  15. #3075 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Quote Originally Posted by nebunu1 View Post
    @axton The Fighter (2010) mi s-a parut o porcarie.
    Uitate la Raging Bull.Taurul furios (1980) - IMDb
    Este opinia ta , mie personal mi-a placut "The Fighter" . Dar iti multumesc pentru recomandare , l-am mai vazut (Raging Bull) si cred ca o sa-l revad acum ca mi-ai amintit de el.

    Si ca sa nu fiu offtopic :
    Ironclad (2011) -Ironclad (2011) - IMDb"target="_blank">Ironclad (2011) - IMDb

    Un film ok ca si actiune , dar nu m-a "prins " ... Ca si observatie scenele de lupta nu sunt rele deloc si actorii si-au facut treaba.

    Nota : 7.9/10 ( foarte aproape de un 8 ! )

  16. #3076 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quarantine 2 Terminal sequel la Quarantine care e remake-ul american al filmului spaniol REC care a avut si ala o continuare care a fost mult mai faina decat asta... 5/10 un film mediocru care nu aduce nimic nou...dacă va plac filmele cu zombie atunci aruncaţi un ochi peste acest film dacă nu... skip it...
    Attached Images Attached Images quarantine_2_terminal_1307772740_2010.jpg

  17. #3077 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    http://www.imdb.com/title/tt0109040/ 8/10
    Ace Ventura - Un nebun �n Africa (1995) - IMDb 7/10
    2 comedii geniale,cam prostesti pe alocuri dar mie imi plac. Nu le mai vazusem de mult timp si mi s-a facut pofta de ele.

  18. #3078 SP
    Junior Member nebunu1's Avatar
    Am facut si eu o lista pe imdb.
    Astept pareri, si sa imi spuneti ce filme mai pot adauga.
    IMDb: The 25 best ENDING MOVIES OF ALL TIME - a list by alex_zipper18

  19. #3079 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Resident Evil: Degeneration 7/10

    Am avut chef sa vad o animatie cu zombie si am decis sa vad acest film. Pana la urma nu m-a impresionat dar nici nu pot sa zic ca regret ca l-am vazut. Soundtrack destul de OK, animatii decente, un plot "subtire". Sunt sigur ca se putea si mai bine...

  20. #3080 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    The Time Machine - 8 / 10

    L-am vazut prima data cand a aparut, in 2002 si l-am revazut, pe bucatele, in weekend pe PRO TV. Este un film superb, o adaptare foarte buna dupa opera lui H.G. Wells. Efectele sunt destul de bune (desi sunt sigur ca o readaptare prin 2012 ar rupe tot ce exista, la ce efecte avem acum ) iar interpretarea actorilor este surprinzator de buna. Povestea este excelenta.

    Recomand cu cea mai mare caldura.
    Attached Images Attached Images 29207-204742.jpg time-machine-3-1024.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 154 of 244 FirstFirst ... 54 104 144 152 153 154 155 156 164 204 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts