Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 244 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 74 124 ... LastLast
Results 461 to 480 of 4867

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #461 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Sincer de foarte multa vreme nu am vazut un scenariu atat de bun. Nu doar in stil holywodian, desi are ingredientele de succes(efecte speciale foarte bune,actiune foarte constructiva,elementele care construiesc intriga)...dar cel mai mult de apreciat este acea latura emotionala ce am intalnit-o in E.T sau Artificial Intelligence....care m-a pus pe ganduri din nou de latura destructiva a omenirii!
    Un film extraordinar care are de toate si respecta retea de succes (ritmul alert de documentar la inceput,actiunea predominanata,si mai ales puterea de care de dovada omul in momentele de supravietuire si comuniune in momentele de cumpana, dar si faptul ca se poate convietui).

  2. #462 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    ok, ma bucur ca ti-a placut atat de mult.
    Totusi crezi ca violenta din film, ma refer la modul in care sunt redati extraterestrii, atat fizic cat si comportamental, si oamenii de un rasism dus la extrem (cand efectueaza "avortul" de exemplu), nu este prea extrema si nenecesara.
    Adica imi venea greata sa continuu sa ma uit la film; poate este si asta o realizare, m-a facut sa simt ceva chiar daca nu era ce doream.

  3. #463 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Mie asta mi-a placut cel mai mult: iesirea din tiparul genului tipic unde nu sunt impinse limitele unui film la anumite puncte culminante.

  4. #464 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    bun, vezi ca a fost constructiva discutia ? nu trebuie sa crezi ca vrea cineva sa se ia la cearta doar pentru ca nu intelege ceva. cat de cat m-am lamurit ce ai vazut interesant in film. nu m-ai facut sa ma razgandesc asupra valentelor artistice ale filmului, dar ma bucur ca a prins la lume.

  5. #465 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    bun, vezi ca a fost constructiva discutia ? nu trebuie sa crezi ca vrea cineva sa se ia la cearta doar pentru ca nu intelege ceva. cat de cat m-am lamurit ce ai vazut interesant in film. nu m-ai facut sa ma razgandesc asupra valentelor artistice ale filmului, dar ma bucur ca a prins la lume.
    Imi pare rau ca am rectionat asa la inceput, dar am vazut multe certuri si discutii sarcarstice pe forum. Ma bucur si sper ca pe viitor sa mai putem purta disctuii

    ---------- Post added 09-09-2009 at 05:51 PM ----------

    ea

  6. #466 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Imi pare rau ca am rectionat asa la inceput, dar am vazut multe certuri si discutii sarcarstice pe forum. Ma bucur si sper ca pe viitor sa mai putem purta disctuii

    ---------- Post added 09-09-2009 at 05:51 PM ----------

    ea
    Fiecare are pareri diferite. Deaia ii zice forum , fiecare vine cu ideea/parerea lui.
    Mie District 9 mi-a placut pentru efectele speciale cat si pentru intensitatea dramei.

  7. #467 SP
    is the man! trickz's Avatar
    District 9 este un film care a ajuns cunoscut datorita controverselor, nu neaparat calitatii lui.

    Ce mi'a placut la el:

    - primul film pe care il vad in care oamenii se comporta ca niste cretini cu extraterestrii, nu invers. nu zic ca e un lucru bun, doar ideea m'a amuzat.
    - efectele vizuale.

    Ce nu mi'a placut:

    - story cliseu: tipul tocilar, de birou, ajunge in situatie badass. nu zic mai mult sa nu fie spoilere.
    - felul de filmare: s-a vrut sa para un documentar amator. Nici in documentarele in care alearga astia prin paduri nu am vazut astfel de filmari haotice.
    - finalul. sec rau de tot. pur si simplu te face sa te gandesti ca suntem blestemati.
    - constructia personajelor: majoritatea aveau un joc actoricesc... ieftin. Doar personajul principal parea sa fie un cretin total, cum ii cerea rolul.
    - felul in care sunt considerati si concretizati extraterestrii.
    - senzatia de mass world creata doar fugar, prin secvente cu populatie masiva sau alte chestii de genul. Multimea respectiva era pur si simplu.. de decor, sa para, nu ma facea cu nimic sa simt cu adevarat senzatia de aglomeratie.
    - cel ami mare minus: acest film nu mi-a transmis absolut nici un mesaj. Nimic. nici de bine, nici de rau... ABSOLUT NIMIC. Am ramas dupa el la fel de impresionat cum am ramas dupa Postal.. and that was a ****ty movie.

  8. #468 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    The Sandlot 1 si 2
    interesante filmele
    9/10

  9. #469 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Spread 9/10

    Cui i-a placut Alfie sa se uite si la acesta. Finalul oarecum imprevizibil

  10. #470 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Spread 9/10

    Cui i-a placut Alfie sa se uite si la acesta. Finalul oarecum imprevizibil
    La cinema e Playboy de L.A. , ca sa stie lumea

    ---------- Post added 10-09-2009 at 10:11 AM ----------

    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Inglourious Basterds (2009) - 10/10. Felul cum joaca Brad Pitt rolul de yankeu e prea tare. Accentul in special m-a impresionat.
    Bongiornou )) Criminal , absolut criminal

  11. #471 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Blade 9/10
    Blade 2 10/10
    Blade Trinity 7/10
    Attached Images Attached Images blade.jpg 4_xxl.jpg blade3.jpg

  12. #472 SP
    Member Rblood's Avatar
    Monsters vs Aliens, dragut, merita cel putin un 7/10.
    Attached Images Attached Images ph3xqb56ossk6b_m.jpg

  13. #473 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Juwanna Man 9/10

    Bestial!lol
    Attached Images Attached Images juwannamann.jpg

  14. #474 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Superbad 8.5/10

  15. #475 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    District 9 este un film care a ajuns cunoscut datorita controverselor, nu neaparat calitatii lui.
    eh, aici eu tin sa te contrazic. eu am ajuns in contact cu filmul printr-un trailer pe un DVD. m-a intrigat apoi ieri l-am luat sa ma uit la el. nici o controversa aici. deci clar pe mine m-a atras calitatea. Peter Jackson nu cred ca are nevoie sa lanseze controverse inainte de film.
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    - primul film pe care il vad in care oamenii se comporta ca niste cretini cu extraterestrii, nu invers. nu zic ca e un lucru bun, doar ideea m'a amuzat.
    yeah, oamenii sunt foarte buni la suflet si isi iubesc planeta. pe mine ma amuza cum unii oameni se simt ofensati de film. (sunt multe filme mult mai dure la adresa omenirii, fara sa implice extraterestrii - iti recomand filmul Redacted - Brian dePalma, true story) din potriva, mi se pare foarte plauzibil comportamentul oamenilor in film: weapons first and above all. power, control. "we need to harvest him NOW."

    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Ce nu mi'a placut:

    - finalul. sec rau de tot. pur si simplu te face sa te gandesti ca suntem blestemati.
    ce este asa de sec in asta? dimpotriva este plin de semnificatie.


    Quote Originally Posted by trickz View Post
    cel ami mare minus: acest film nu mi-a transmis absolut nici un mesaj. Nimic. nici de bine, nici de rau... ABSOLUT NIMIC. Am ramas dupa el la fel de impresionat cum am ramas dupa Postal.. and that was a ****ty movie.
    cel mai mare minus al tau este cel mai mare plus al meu: filmul are un mesaj complex:

    iti respect opinia, inteleg ca nu ti-a placut insa simt nevoia sa apar filmul pentru ca mi se pare un film excelent realizat din toate punctele de vedere, are un mesaj profund care transcede aspectul vizual al extraterestrilor. e clar ca este inspirat si din incidentul din 1947 - Roswell. nu cred ca toata lumea o sa aprecieze filmul, este diferit, dovada ca tie nu ti-a transmis absolut nimic. that's ok, asa sunt filmele.
    this movie in final e.. depresiv. m-a "miscat".
    10/10 from my part.
    LE: e pacat ca E.T. este un film mult mai apreciat decat District 9. dar asta e, ne plac happy endings, si scenarii romantice.

  16. #476 SP
    Member octav's Avatar
    2 episoade din The Tudors...este absolut superb serialul asta...are de toate

  17. #477 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Pok�mon The Rise of Darkrai

    <3 Darkrai
    Attached Images Attached Images pokemon-10.jpg

  18. #478 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Van Wilder : Unrated 9/10
    Van Wilder : The rise of Taj 9/10
    Van Wilder : Freshman Year 9.5/10
    Marea Mahmureala 10/10
    X-MEN ORIGINS : WOLVERINE 9.5/10

  19. #479 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Surf's Up 9/10

    + Big Z
    + Cocosu' lol
    + Desene animate

    Nu ia 10 pentru ca e prea scurt

  20. #480 SP
    Member octav's Avatar
    Cash-10/10
    Un film absolut excelent. nu am mai vazut un final atat de imprevizibil de la Ocean's 13

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 244 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 74 124 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts