Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 244 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 75 125 ... LastLast
Results 481 to 500 of 4867

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #481 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    District 9 este un film care a ajuns cunoscut datorita controverselor, nu neaparat calitatii lui.

    Ce mi'a placut la el:

    - primul film pe care il vad in care oamenii se comporta ca niste cretini cu extraterestrii, nu invers. nu zic ca e un lucru bun, doar ideea m'a amuzat.
    - efectele vizuale.

    Ce nu mi'a placut:

    - story cliseu: tipul tocilar, de birou, ajunge in situatie badass. nu zic mai mult sa nu fie spoilere.
    - felul de filmare: s-a vrut sa para un documentar amator. Nici in documentarele in care alearga astia prin paduri nu am vazut astfel de filmari haotice.
    - finalul. sec rau de tot. pur si simplu te face sa te gandesti ca suntem blestemati.
    - constructia personajelor: majoritatea aveau un joc actoricesc... ieftin. Doar personajul principal parea sa fie un cretin total, cum ii cerea rolul.
    - felul in care sunt considerati si concretizati extraterestrii.
    - senzatia de mass world creata doar fugar, prin secvente cu populatie masiva sau alte chestii de genul. Multimea respectiva era pur si simplu.. de decor, sa para, nu ma facea cu nimic sa simt cu adevarat senzatia de aglomeratie.
    - cel ami mare minus: acest film nu mi-a transmis absolut nici un mesaj. Nimic. nici de bine, nici de rau... ABSOLUT NIMIC. Am ramas dupa el la fel de impresionat cum am ramas dupa Postal.. and that was a ****ty movie.
    Mie finalul mi-a inspirat ca va fi o a doua parte a filmului .

  2. #482 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Night at the Museum2 // Night at the Museum: Battle of the Smithsonian


    Nota 10!
    Attached Images Attached Images night_at_the_museum_battle_of_the_smithsonian-450x672.jpg

  3. #483 SP
    Member Cata25's Avatar
    Twilight 8/10
    L-am văzut �nainte să citesc cărțile, deci probabil din cauza asta �i dau o notă așa de mare
    Attached Images Attached Images twilight-2.jpg

  4. #484 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Year One (2009) Nota 5/10 merita vazut o data.

  5. #485 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Bourne Ultimatum- la fel de bun ca primele doua

  6. #486 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    Year One (2009) Nota 5/10 merita vazut o data.
    Doar ce l-am vazut si eu si sunt foarte de acord cu mentoria. Filmul merita sa-l vezi doar sa nu zici ca l-ai ratat. Slabut film, gras actor

  7. #487 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    eh, aici eu tin sa te contrazic. eu am ajuns in contact cu filmul printr-un trailer pe un DVD. m-a intrigat apoi ieri l-am luat sa ma uit la el. nici o controversa aici. deci clar pe mine m-a atras calitatea. Peter Jackson nu cred ca are nevoie sa lanseze controverse inainte de film.
    Eu zic ceva general si tu ma contrazici cu ceva personal. Se cam bate cap in cap...


    ce este asa de sec in asta? dimpotriva este plin de semnificatie.
    Din pacate, finalul este altul, mai exact



    cel mai mare minus al tau este cel mai mare plus al meu: filmul are un mesaj complex:
    Wrong.


    Iti multumesc ca imi respecti opinia.. dar daca e asa, respecta pana la capat. Ce pareri am eu despre un film, un joc, o melodie sunt pur subiective si nu reflecta decat parerea MEA dupa ce am acordat intreaga mea atentie acelui joc. Prin urmare, mi se pare lipsa de respect orice contradictie de dragul de a fii contradictie. Puteai face foarte frumos un review al tau in care sa iti exprimi parerea despre film dar mai frumos suna cand contrazici pe cineva....

    Sincer, nu am nimic cu tine.. dar asta e parerea mea si simt nevoia sa o apar, cum simti tu nevoia sa aperi filmul.

  8. #488 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    stick it : 10/10 . A chick with a BMX that goes to gymnastics academy and a lot of girls in tights . si mai e si f nostim .what more could you ask for ?

  9. #489 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Sincer, nu am nimic cu tine.. dar asta e parerea mea si simt nevoia sa o apar, cum simti tu nevoia sa aperi filmul.
    ai dreptate, ne-am exprimat amandoi parerile subiective la adresa acestul film, mi se pare un lucru normal sa se intample pe un forum.

  10. #490 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    A chick with a BMX
    - that's cool!

  11. #491 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Next Day Air (2009)

    next_day_air.jpg

    Two inept criminals are mistakenly delivered a package of cocaine and think they've hit the jackpot, triggering a series of events that changes ten people's lives forever.

    Gen: Actiune & Comedie
    Merita un 7/10.

  12. #492 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    HEAT

    10/10 Recomand pentru cine nu a vazut !

    Unul daca nu cel mai bun film de actiune pe care l-am vazut !
    Am impresia ca misiunea Three Leaf Clover din GTA IV e inspirata din scena asta :

    Attached Images Attached Images heat.jpg

  13. #493 SP
    Junior Member BladeBV's Avatar
    Year One
    6/10 si asta pentru ca, de obicei, imi plac filmele cu Jack Black.
    O comedie fara pretentii si nimic mai mult.


    Attached Images Attached Images year-one.jpg

  14. #494 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by MisterJuice View Post
    HEAT

    10/10 Recomand pentru cine nu a vazut !

    Unul daca nu cel mai bun film de actiune pe care l-am vazut !
    Am impresia ca misiunea Three Leaf Clover din GTA IV e inspirata din scena asta :

    YouTube - Heat Bank Robbery [TRUE HQ]

    Dupa filmu asta a fost inspirat Emil Matasareanu.Dupa moartea lui a fost gasita caseta in video.

    ghost of girlfriends past -7/10

  15. #495 SP
    Member octav's Avatar
    The Godfather-1000/10...cel mai tar3e film pe care l-am vazut vreodata...este superb

  16. #496 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Management (2009)

    6.7/10

    + comedie
    + romantic
    + Rachel Green

    manageament2.jpg manageament1.jpg

  17. #497 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Weekend cu mama.

    Nota: 9.0

    Un film prea bun sa fie facut de romani.
    Attached Images Attached Images afis-weekend-cu-mama-jpg2.jpg

  18. #498 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    The Vampire Diaries Episode 1 ....foarte frumos serial spre deosebire de True Blood.
    Friends Season 3 Episode 3
    Fringe Season 2 Episode 1

  19. #499 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Goal 3.
    4/10 - Mult prea lacrimogen si fotbalul a fost in plan secund in film...

  20. #500 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Scent of a Woman

    9.5

    Superb, cel mai bun film care l-am vazut in ultima vreme, si nu am vazut de mult un film bun.Al Pacino de nota 10.DeadlyGod, din cauza ta m-am apucat de el dupa ce am vazut 20 de secunde din scena care ai postat-o la ''fav movie scene''.

    Scent of a Woman (1992)

    ---------- Post added 20-09-2009 at 03:26 AM ----------

    Scarface

    9.8

    Fara cuvinte, un film care merita vazul la maxim(1080P).Nu ma asteptam nici pe departe ca un film facut in 1982 sa fie atat de bun.A intrat in TOP 3 la mine.

    Scarface (1983)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 244 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 75 125 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts