Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 84 of 244 FirstFirst ... 34 74 82 83 84 85 86 94 134 184 ... LastLast
Results 1,661 to 1,680 of 4867

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #1661 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Shutter Island - 9/10. Martin Scorsesse asta are intr-adevar o minte diabolica. In cateva cazuri parca am vazut mana lui Alfred Hitchcock... nu altceva. Desi nu prea-mi place mie de DiCaprio, e intr-un rol de zile mari. Ben Kinsley also... E un film "altfel" fata de duzina de thrillere din ultima perioada. Si e interesant cum ramai dupa film... cu intrebarea. Dar, nu spun mai multe... merita vazut

  2. #1662 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Norbit 10/10
    Attached Images Attached Images norbit_poster1.jpg

  3. #1663 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Shutter Island - 9/10. Martin Scorsesse asta are intr-adevar o minte diabolica. In cateva cazuri parca am vazut mana lui Alfred Hitchcock... nu altceva. Desi nu prea-mi place mie de DiCaprio, e intr-un rol de zile mari. Ben Kinsley also... E un film "altfel" fata de duzina de thrillere din ultima perioada. Si e interesant cum ramai dupa film... cu intrebarea. Dar, nu spun mai multe... merita vazut
    oricum Shuter Island ramane un film de referinta pentru mult timp de acum inainte. in ultimii ani nici un film nu m-a impresionat, surprins, emotionat cat a facut shuter island. chiar daca a trecut ceva timp de cand l-am vazut, sunt momente cand imi amintesc de el si retraiesc intrebarea de la final.

    PS: doar 9?

  4. #1664 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    9 mi se pare o nota absolut maxima, pentru filmele din zilele noastre.

    Dupa parerea mea, 10 merita DOAR filmele care te fac sa simti ceva, ceva personal, sa te regasesti cu personajul samd. Cel putin eu asa gandesc.

  5. #1665 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    9 mi se pare o nota absolut maxima, pentru filmele din zilele noastre.

    Dupa parerea mea, 10 merita DOAR filmele care te fac sa simti ceva, ceva personal, sa te regasesti cu personajul samd. Cel putin eu asa gandesc.
    da, cred ca ai dreptate. pana la urma vizionarea unui film este o experienta diferita pentru fiecare persoana in parte, depinde de multi factori externi cum te poate influenta/impresiona un film.

    "doar 9?" pai nu am vazut niciun punct slab al filmului in postul lui MonkY si eram putin mirat, ca ma asteptam sa-i acorde 10. poate pentru el 10 e film care se vede o data la 1000 de ani.

  6. #1666 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Ce naiba de intrebare de la final ca eu jur ca nu va inteleg.. Mai clar de atat si il stricau. Normal ca l-au imbracat sa fie mai finut dar acolo e. Cel putin asa mi s-a parut mie. Pentru toate celelalte exista mastercard.

  7. #1667 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Cu mult inainte ca Samuel L. Jackson sa fie in scena... Era domnul Richard Roundtree ca John Shaft
    dragute filmele pentru ani 70... si destul de funky man...
    Attached Images Attached Images shaftposter.jpg shaftbigscore.png shaft_in_africa.jpg

  8. #1668 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    The Number 23

    The Number 23 (2007)@@AMEPARAM@@http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMjcwNzczNDQ0MV5BMl5BanBnXkFtZTcwMTE0NzA0MQ@@._ V1._SX94_SY140_.jpg@@AMEPARAM@@BMjcwNzczNDQ0MV5BMl 5BanBnXkFtZTcwMTE0NzA0MQ@@@@AMEPARAM@@SX94@@AMEPAR AM@@SY140

    10/10- Un film superb regizat de Joel Schumacher (phone booth) alaturi de Jim Carrey. Eu recomand acest film tuturor, indiferent de gusturi, credeti-ma, nu stiti ce pierdeti.


  9. #1669 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Andrew, Monky, sa va uitati si la The 4th kind daca nu l'ati vazut pana acum, e la fel de mindblowing.

  10. #1670 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    The 4th kind - 90/100

    Filmul te pune putin pe ganduri, dar tot am dubii in privinta celebrelor rapiri si experimente facute pe oameni de catre extrateresti.

    Tin sa mentionez ca, cred in existenta alien ilor.

  11. #1671 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    Andrew, Monky, sa va uitati si la The 4th kind daca nu l'ati vazut pana acum, e la fel de mindblowing.
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    The 4th kind - 90/100
    Well... that was fast. lol

  12. #1672 SP
    Member Ayrton's Avatar

  13. #1673 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  14. #1674 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    The 4th kind - 90/100

    Filmul te pune putin pe ganduri, dar tot am dubii in privinta celebrelor rapiri si experimente facute pe oameni de catre extrateresti.

    Tin sa mentionez ca, cred in existenta alien ilor.

    L-am vazut si eu acum.Ii dau nota 95/100.
    M-am speriat foarte tare la unele faze si am foarte multe semne de intrebare.S-ar putea sa nu ma mai culc in seara asta(de frica).

  15. #1675 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    SUNSHINE - 85/100



    Filmul trebuie vazut. Te trezeste oarecum la realitate:


    "At the end of time, a moment will come when just one man remains. Then the moment will pass. Man will be gone. There will be nothing to show that we were ever here... but stardust. "



    "C: Icarus, how close is this to full brightness?
    I: At this distance of 36 million miles, you are observing the sun at two percent of full brightness.
    C: Two percent? Can you show me four percent?
    I: Four percent would result in irreversible damage to your retinas."




  16. #1676 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar

  17. #1677 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Dc pacat ca te-ai uitat abia acum?Ori te-ai apucat de maraciuca?))

    The thin red line 10/10

    + Casting
    + Atmosfera de WW2
    + Felul in care au imbinat natura cu scenele de razboi.

    + Ce iti ramane in suflet dupa ce vezi filmul asta
    + multe si multe alte lucruri

  18. #1678 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Pastilutza View Post
    Dc pacat ca te-ai uitat abia acum?Ori te-ai apucat de maraciuca?))


  19. #1679 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    hot tub time machine - 7 / 10.

    O comedie interesanta, cu stil, dar nimic cu adevarat impresionant si nou. Totusi, iti da o stare de bine dupa vizionare. Recomand
    Attached Images Attached Images hot-tub-time-machine.jpg

  20. #1680 SP
    Senior Member siNcE's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 84 of 244 FirstFirst ... 34 74 82 83 84 85 86 94 134 184 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts