Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 15 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 161 to 180 of 282

Thread: MTB - Ram Bikes - Street/Dirt

  1. #161 SP
    Member verde's Avatar
    pai l-a scos destul de rapid ,in vreo 2 saptamani.

  2. #162 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  3. #163 SP
    Senior Member tray's Avatar
    de ce e asa la moda sa stai cu chilotii la vedere?

  4. #164 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    C�t timp sunt curați și colorați nu văd unde e problema

  5. #165 SP
    Member verde's Avatar
    So? nimic nou pe aici? nimeni nu mai are biciclete? of of ce lume de oameni comozi.

  6. #166 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu am făcut modificări minore lol - mi-s pe drum piesele.

  7. #167 SP
    Member zNowkid's Avatar
    Si la mine o schimbare, dupa o perioada de un an pe umf .A meritat asteptarea.
    Dar as avea o mica intrebare.Am observat ca roata se misca putin in fata, la anumite impacturi ( de exemplu bunny hop ) , iar lantul incepe sa atinga cadrul.O solutie, anything
    Attached Images Attached Images dsc00949z.jpg

  8. #168 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by zNowkid View Post
    Dar as avea o mica intrebare.Am observat ca roata se misca putin in fata, la anumite impacturi ( de exemplu bunny hop )
    ...păi str�nge-o bine (n-ai joc?). Cum adică se mișcă �n față?

    Quote Originally Posted by zNowkid View Post
    iar lantul incepe sa atinga cadrul.O solutie, anything
    ...mai scurtează-l. Vezi să nu fie prea �ntins că n-are rezolvat nimic apoi.

    Și...n-ai cam multe distanțiere? (parcă văd 3)

  9. #169 SP
    Member zNowkid's Avatar
    Sunt 3 distantiere de 10 mm.E prima oara cand tai o furca si am zis sa las atat momentan ( si stiu ca maxim 30 mm, mai mult nu). Am strans cat am putut eu de tare, si lantul era intins bine.Dupa cateva sarituri, deja lovea cadrul. Si nu, nu am joc.

  10. #170 SP
    Member verde's Avatar
    Quote Originally Posted by zNowkid View Post
    Si la mine o schimbare, dupa o perioada de un an pe umf .A meritat asteptarea.
    Dar as avea o mica intrebare.Am observat ca roata se misca putin in fata, la anumite impacturi ( de exemplu bunny hop ) , iar lantul incepe sa atinga cadrul.O solutie, anything
    superb

    frumoasa schimbare in bine ,daca roata se misca in fata posibil sa ai joc in furca sau in butuc ,cat despre lant ,incearca sa scoti o za ,si sa incerci asa oricum vad ca roata e slammed deci poti incerca sa o tragi in spate ,deoarece deasta ai drop-out-uri orizontale.inca ceva ,lantul e nou? daca da atunci inseamna ca s-a intins si trebuie treasa roata mai in spate

    P.S.: daca nu merge sa scoti o za ,incearca sa o inlocuiesti cu una halflink dupa ce ai scos-o

    Succes la trick-uri.

  11. #171 SP
    Member zNowkid's Avatar
    multumesc pentru sfaturi.am tras roata iar si momentan nu mai am probleme .
    multumesc la fel "verde" .

    now the good stuff .

  12. #172 SP
    Member verde's Avatar
    cu placere ,inca ceva ,verifica daca headsetul iti e strans ,deacolo poate provenii jocul.

  13. #173 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...sper ca m�ine să-mi ajungă kit-ul și să-mi fac fr�na


    ---------- Post added 01-09-2010 at 01:21 PM ----------

    ascultati da cu sonor) - Galerie video - dirtbike.ro

    ...ia la el mă! lol - e funny dar nu-mi place faza de la final

  14. #174 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...no mi-a ajuns Bleed Kit-ul de c�teva minute bune, now let's get to work!

    ---------- Post added 02-09-2010 at 06:00 PM ----------

    Esteeeeee! Mi-a ieșit din prima!
    ...așa-s de m�ndru lol

    (mă bucur așa deoarece alaltăieri am venit cu ea de la service și mi-a zis că-i varză fr�na...și eu am refuzat să cred asta... - mi-am luat propriul meu kit și m-am convins singur de cum stă treaba ).

  15. #175 SP
    Member verde's Avatar
    si eu astept dupa piese.urasc romanica.

  16. #176 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Astazi ma plictiseam si am incercat bmx-ul unui prieten si am ramas fara cuvinte.Cred ca in maxim 2 luni imi fac unul pe bucati.

    Eu m-am dat toata viata pe role si nu stiu absolut deloc care e treaba cu bmx-ul...sper sa invat repede.

    In prima faza vreau sa stiu si eu cateva firme bune pentru piesele de BMX.Unele o sa le iau dupa Amazon iar furca o sa fie una Haro(mai multe detalii nu stiu despre ea).

    Multumesc.

  17. #177 SP
    Member zNowkid's Avatar
    De ce nu ai incercat si un MTB ?

  18. #178 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Ehhhh...de cand eram mic imi placeau bicicletele mai mici.


    Oricum o sa ies prin aceasi zona prin care te dai si tu.Acum au inceput comenzile:d....aveam 20 de dolari pe amazon si mi-am luat Amazon.com: Animal Edwin DeLarosa BMX Bike Grip - White: Sports & Outdoors@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/41etbdKOvtL.@@AMEPARAM@@41etbdKOvtL.

    Sper ca sunt bune.

  19. #179 SP
    Member verde's Avatar
    da.sunt bune.sunt aproape cele mai bune de pe piata ,acum depinde si de preferinte.
    posteaza aici pe thread inainte sa cumperi ceva ,sa te sfatuiesc.
    BTW.Furca haro ,NU!

  20. #180 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Am gasit un BMX cu piese random dar de calitate,Animal,Haro,Kmc,Maxxis etc...Totul ma costa 300 roni pentru ca e un prieten foarte bun si nu mai are timp sa se dea cu el(s-a angajat).
    Partea naspa e ca trebuie sa imi cumpar un cauciuc pe fata si o camera si sa schimb headset-ul daca vreau sa sar prea tare pentru ca s-ar putea sa cedeze.

    Uitati la ce cauciucuri m-am uitat si la ce camere.

    Amazon.com: Kenda Schrader BMX Bike Tube - 20 x 1.75 / 2.125: Sports & Outdoors@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/41tWqoxlnVL.@@AMEPARAM@@41tWqoxlnVL

    Amazon.com: Kenda MX K50 BMX Bicycle Tire - 20 x 1.75: BikeSomeWhere@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/41cXJzfkv-L.@@AMEPARAM@@41cXJzfkv-L

    @Verde,da'mi id-ul tau daca e sa mai vb pe mess...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 15 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 23-06-2011, 14:39
  2. A closer look: noile bikes din Burnout By MonkY in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 24-08-2008, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts