Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5 6 7 8 LastLast
Results 121 to 140 of 146

Thread: Zvon: Sony PlayStation 4 Codenamed "Orbis"

  1. #121 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    HD69...bla bla, procesoare bla bla, bring me new better games,new IP's in full HD la un fps stabil si eu is multumit,case closed.

  2. #122 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Minunata HD6670, corespondenta lui 7670 din Orbis: in Battlefield 3 cu DirectX 11 ruleaza la 28 de FPS media, cu zero antialiasing !!!, zero anisotrophic !!! si medium details !!!
    Sapphire HD6670 Low Profile Graphics Card Review - Battlefield 3
    Imi pare rau, dar trebuie sa o spun, E O MIZERIE pt o consola lansata la finalul lui 2013.
    Stiu, pe consola dedicata se va misca altfel, dar si cifrele alea spun multe...

    Acu se poate inchide thread-ul.

  3. #123 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Eu vreau consola next-gen sa joc titlurile in 4K, nu consola 2011-gen pe care sa rulez jocuri Full HD si asta peste 2 ani.
    Dupa cum ziceam pe pagina trecuta..

    @cryyo Daca scoate 28 FPS-uri e bun, pentru ca asta ar insemna ca in crossfire cu APU sa poata oferi acelasi nr. de FPS-uri, dar probabil cu 2xAA si ceva detalii in plus. Dar asta acum, nu pentru jocurile de peste 2 ani.

  4. #124 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Multi dintre voi uitati un lucru...cand o sa va jucati pe pisi GranTurismo 6, MGS5, God of War 4 si Uncharted 4 sa ma anuntati ca o sa imi fac si eu atunci un pisi pt gaming,pana atunci... PS4 are locusorul pregatit deja

  5. #125 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Multi dintre voi uitati un lucru...cand o sa va jucati pe pisi GranTurismo 6, MGS5, God of War 4 si Uncharted 4 sa ma anuntati ca o sa imi fac si eu atunci un pisi pt gaming,pana atunci... PS4 are locusorul pregatit deja
    Ce are sula cu prefectura !
    Una e sa aduci o critica la un zvon sau altul, si alta e calea pana a renunta la jocurile amintite de tine.

  6. #126 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Si inafara de jocurile exclusive ce argumente mai ai ? Eu unul pot sa traiesc bine-merci si fara jocurile exclusive PlayStation. Dar refuz sa cumpar un produs ramas in urma de anul trecut, pentru ca e clar ca vor sa ne bage pe gat hardware cat mai ieftin care nu va oferi performante, dar singura lor arma e ca au acele titluri exclusive. Mai bine suna configuratia aia de la Valve decat asta, dar n-a fost sa fie.

  7. #127 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Va rog sa nu incepeti un "Console vs PC" ca ne suparam!

  8. #128 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Asta nu e console vs PC. Este performanta vs minciuni de la firme precum Sony. Ce am zis eu mai exact Console vs PC? Eu am zis ca acele componente se gasesc deja pe piata si poti sa-ti faci un PC cu 1500 lei chiar in acest moment care iti va oferi practic aceleasi performante ca o consola, doar ca aia apare peste 2 ani. Eu, dupa cum am zis nu ma intereseaza pe ce platforma ma joc, ca e consola ca e PC ca e tableta etc, dar ma intereseaza sa am o experienta cat mai placuta de joc, iar daca am anumite asteptari acestea sa imi fie confirmate, nu sa ma joc in Full HD in 2020.

    PS: toate GPU-urile pe 28nm vin cu suport 4K, deci nu e vreo inventie Sony/Microsoft. Problema e ca in cazul unui GPU slab, 4K e un vis frumos.

  9. #129 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    minciuni de la firme precum Sony
    Pai care minciuni domne' ca aia n-au anuntat nimic oficial......

  10. #130 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Daca citeai postul meu de pe pagina trecuta ai fi stiut ca fac referire la ei in mod general, iar ca termeni de comparatie am avut PS3-ul.

  11. #131 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Io am dedus ca te referi la urmatoru Playstation.



  12. #132 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Degeaba iti faci PC, daca nu poti sa te joci ce a zis kobayashi ! Degeaba ti-l configurezi sa poti juca in 4k doar jocuri mediocre, parca asa era COD, sau port-uri de pe "mizeria" de Orbis.

    Totusi, pana nu apar stiri ceva mai bine documentate sa speram la mai bine !

  13. #133 SP
    Banned isis's Avatar
    Daniel, 7670 [care nu este decat un 6670 de pe PC rembrand-uit] ruleaza astazi Battlefield 3 in DX11 si 1080p, dar la 28 de fps media, cu zero antialiasing, zero anisotrophic si medium details [vezi atasament].

    Eu sunt de acord ca dorim sa jucam ORICE la 1080p cu 60FPS, dar asta it's not going to happen cu mainstream-uri depasite deja in clipa de fata de problema. Cipuri grafice care sa faca ce vrei tu se afla in Radeon 7970, GTX 580, GTX 680. Alea sunt placi grafice de 1080p 60fps ORICE. Iar 6670 este cam 25% din GTX 580 ca putere.

    De asemenea, in al doilea atasament, performanta solutiei crossfire A8 - 3850 si 6670. 3DMark11, P Score: 2499. High end-ul anului 2012, GTX 680, P Score: 9458.

    Solutia crossfire prognozata a fi in spatele Orbis este in acest moment un sfert din performanta varfului de gama din anul 2012. La toamna vom vedea GK110 care va creste performanta GTX 680 cu vreo 50% si in 2013 cand se va lansa Orbis cred ca vedem de la nVidia arhitectura Maxwell care va dubla ce poate Kepler acum.

    Sexy nu?

    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Stii, ai avut un post in care ai scris ca vrei IPuri noi... toate jocurile alea sunt sequel-uri, si nici nu stim daca vor exista. Plus ca exista alternative, deci un om care se joaca pe PC nu pierde neaparat foarte mult, plus ca are jocuri care nu au un corespondent pe consola (in general jocurile de strategie: Total War, Starcraft etc. si MMOurile).
    De asemenea, mie din cele 4 jocuri nu imi place decat GOW si Uncharted. Altora le poate place doar unu singur. Pierdere uriasa ca nu joci un joc sau doua, nu este la urma urmei. Tot asa cum cei care au doar PS3 nu au suferit chiar atat de rau ca n-au jucat Gears of War. Unora nici nu le-ar fi placut. Acuma daca nu poti juca cateva jocuri, chiar nu e o problema. Alternative sunt peste tot. Si in ultima vreme tot mai multe exclusivitati console apar si pe PC. Din cate am citit, EPIC lucreaza la o exclusivitate PC, pe motor de Unreal 4. Probabil avand in vedere puterea de calcul modesta a noilor console.

    Vezi Alan Wake, Darkness 2, Darksiders 2, Dark Souls, Metal Gear Solid Rising si or mai fii si altele. Apoi SONY a pierdut niste exclusivitati ale lor [vezi Tekken & Co] asa ca in 2012, nu sunt decat o mana de jocuri AAA care nu se gasesc decat pe console si din mana aia de jocuri, nu toate plac la toti. Fiecare platforma are avantajele ei. Si pe PC sunt de asemenea jocuri [in special MMO si strategii chiar misto] care nu exista pe console.

    In 2005, Xbox 360 era mai puternic decat cel mai tare PC de pe piata si in urmatorii 2 ani era la fel de puternic ca un PC mainstream. Asta a propulsat mult vanzarile. Acuma insa, daca zvonurile sunt adevarate, cu hardware modest ma indoiesc de succesul rasunator de care se va bucura. Pentru ca in acelasi pret, in 2014 cand va aparea in magazine, iti vei face un PC care sa fie mai puternic.

    Faza cu consolele a avut un avant puternic dupa 2006, cand producatorii au inceput sa renunte la versiunile exclusive de PC ale jocurilor [Crysis] in favoarea aparitiilor multiplatforma si ulterior, a exclusivitatilor [Alan Wake, Gears of War]. Au mutat platforma master de dezvoltare pe console. De vre-un an situatia se schimba inapoi. Battlefield 3 a avut ca platforma master PC-ul si placile grafice DX11, Alan Wake isi pierde titlul de exclusivitate, EPIC ruleaza la exclusivitati PC, etc.

    Ecuatia e simpla, industria evolueaza, arhitecturile hardware evolueaza, grafica 3D evolueaza si mai nou, constat ca nu mai sta nimeni dupa SONY si MS si dupa HW-ul lor depasit. Developerii si-au depasit conditia de a ramane ancorati in hardware limitat si se muta pe platformele care le ofera posibilitatea sa isi materializeze ideile.

    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Io nu stiu ce cautati pe forumu asta daca tot sunteti atat de impotriva consolelor. Daca sunt atat de praf de ce nu treceti cu totu pe minunatele voastre pisiuri? Oricum, de ceva vreme abundenta de posturi de genul PC>all in toate coltisoarele forumului aduce a ceva putred in Danemarca.
    PC POWA!!! hELL YEAH!!
    Pai sa puna mana sa doteze consola cu hadware adecvat ca poate unii am vrea sa trecem de tot la console sau altii ne dorim sa jucam exclusivitatile de consola la acelasi nivel de detaliu pe care il avem in multiplatforme pe PC.
    Attached Images Attached Images bf3.png a8-3850-gpu-crossfire-6670.png 3dmark11.png

  14. #134 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Multi dintre voi uitati un lucru...cand o sa va jucati pe pisi GranTurismo 6, MGS5, God of War 4 si Uncharted 4 sa ma anuntati ca o sa imi fac si eu atunci un pisi pt gaming,pana atunci... PS4 are locusorul pregatit deja
    Stii, ai avut un post in care ai scris ca vrei IPuri noi... toate jocurile alea sunt sequel-uri, si nici nu stim daca vor exista. Plus ca exista alternative, deci un om care se joaca pe PC nu pierde neaparat foarte mult, plus ca are jocuri care nu au un corespondent pe consola (in general jocurile de strategie: Total War, Starcraft etc. si MMOurile).

  15. #135 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Io nu stiu ce cautati pe forumu asta daca tot sunteti atat de impotriva consolelor. Daca sunt atat de praf de ce nu treceti cu totu pe minunatele voastre pisiuri? Oricum, de ceva vreme abundenta de posturi de genul PC>all in toate coltisoarele forumului aduce a ceva putred in Danemarca.
    PC POWA!!! hELL YEAH!!

  16. #136 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Stii, ai avut un post in care ai scris ca vrei IPuri noi... toate jocurile alea sunt sequel-uri, si nici nu stim daca vor exista. Plus ca exista alternative, deci un om care se joaca pe PC nu pierde neaparat foarte mult, plus ca are jocuri care nu au un corespondent pe consola (in general jocurile de strategie: Total War, Starcraft etc. si MMOurile).
    Da in principal vreau IP-uri noi,dar in acelasi timp vreau si sequel-uri la seriile mele preferate.IP-uri noi sigurat vor veni de la sine,si multe dintre ele vor fi exclusive mai ales de la Sony,deci...fiindca imi spunea si altineva mai sus ca alte argumente mai am?, nu mai imi trebuie alte argumente sa fiu sincer,asta e argumentul absolut pt mine,jocurile,ca doar pt asta imi iau consola. Si da, are si PC-ul cateva exclusivitati,dar vezi tu pe mine nu ma incalzesc cu nimic jocurile de strategie si MMO-urile,nu imi plac si nu le joc,deci automat pc-ul devine nesemnificativ dpdv al gamingului pt mine,si cu asta am incheiat.
    Iar grafic sunt absolut sigur ca jocurile vor arata mult mai bine pe consolele viitoare, cand ma uit la jocuri ca Uncharted,Killzone, GoW3 la cum arata pe actuala generatie invechita de cand lumea si care pe un PC cu aceeasi configuratie nu ar putea rula, pt mine e clar ca next gen-ul va fi tot la fel de frumos si cu jocuri care ne vor da pe spate si grafic si story/gameplay wise

  17. #137 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    eu nu inteleg de ce tot criticati ca sunt componentele depasite..... daca aveti 2 000 lei pt o placa video high end, aveti si 1500 pt o consola noua, pe care nu trebuie sa stati geana cu formatari si drivere, cu optimizari si care face ceea ce stie ea mai bine, ruleaza jocuri.

  18. #138 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Io nu stiu ce cautati pe forumu asta daca tot sunteti atat de impotriva consolelor.
    E cam mult spus. E criticata din dragoste.
    Probabil va fi si foarte accesibila inca de la lansare. Cu hardware-ul care se zvoneste, cum altfel.

  19. #139 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Eu zic sa asteptati sa vedem ceva oficial de la Sony. Ma bucur totusi ca lumea este capabila sa gandeasca (chiar daca o face pe speculatii) asta cu nu va place plecati este no brainer, esti client, nu esti obligat sa accepti orice.

  20. #140 SP
    Member emanuel's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    Si inafara de jocurile exclusive ce argumente mai ai ?
    Pai in primul rand exclusivitatile reprezinta un argument esential. La urma urmei, degeaba ai hardware daca nu ai ce rula cu el. Si la exclusivitati, pc-ul e praf. Iar ca sa nu spui ca vorbesc de pe pereti, sa facem o comparatie:
    - Exclusivitati de calitate 2011 pc: Shogun 2
    - Excl. de cal. 2011 ps3: Uncharted 3, Lbp 2, Mlb 11, Ico& Shadow of the colosus hd; in plus aparute si pe x360 (dar nu pe pc): McC 3, Nhl 12, Fight night Champion, Mk 9, MGS HD collection.

    Dar ca sa iti raspund la intrebare - alte argumente in fav. consolei:
    - no upgrade & system reqerments - Consola am scos--o din cutie, am conectat-o la tv si ma joc. Fara install programs, fara sa ma tem daca noul joc aparut imi va rula, fara sa ma tem ca peste 1 an scot baietii o alta placa video si pc-ul meu de 2000 roni nu va mai suporta noile jocuri.
    - pretul: la ora actuala, o consola o iei cu 1000 roni. Ce pc iti iei cu banii astia, si ce ruleaza ?

    Cat despre specificatiile tehnice ale viitorului ps4 - deocamdata astea sunt zvonuri, mai e mult pana apare consola. Oricum, la cat de bine arata jocurile din generatia actuala, nu imi fac griji pt grafica. La ce-mi trebuie rezolutie 4k, daca ochiul uman abia distinge intre hd ready si full hd pe un panou sub 50' ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 11 Last Post: 30-01-2013, 17:27
  2. Replies: 17 Last Post: 09-01-2013, 16:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts