Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 559 of 788 FirstFirst ... 59 459 509 549 557 558 559 560 561 569 609 659 ... LastLast
Results 11,161 to 11,180 of 15756

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #11161 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by TheStalker View Post
    salut. am si eu cateva intrebari
    mi-am comandat ieri un xbox de pe amazon uk si as vrea sa stiu daca gasesc un adaptor de priza din uk pe europa la vreun magazin din buc de genul brico store, hornbach, media galaxy sau cel mai bine iau de pe okazii cu 10 lei ?
    legat de xbox live, probabil o sa-mi fac un gamertag nou. pe ce regiune ? uk ? sau, se poate pe america ? de unde cumpar redeem code ? daca iau de la baiatul care vinde aici pe site, o sa fie ok ?
    multumesc
    Fa ti pe uk,iar coduri poti sa iei de aici, eu am luat mereu si pt ps3 si pt xbox,platesti prin paypal si iti vin in cel mult 5 min pe mail
    http://electronicfirst.com/

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  2. #11162 SP
    Junior Member TheStalker's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Fa ti pe uk,iar coduri poti sa iei de aici, eu am luat mereu si pt ps3 si pt xbox,platesti prin paypal si iti vin in cel mult 5 min pe mail
    Electronic First - Fast and Secure Email Delivery of Gaming Cards

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
    multumesc pentru raspunsuri !
    si mai am o intrebare: consola fiind din uk, pot sa-mi cumpar hdd de 250gb din us ?

  3. #11163 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Dupa aproape 3 ani de folosit intens, Xbox-ul meu 60GB Premium si-a dat astazi duhul printr-un (inevitabil cred) RROD. Azi ma duc sa imi cumpar alta, oricum vroiam sa imi iau un Slim.

    Spuneti-mi si mie va rog cum fac sa imi transfer profilul pe cea noua pentru ca habar nu am. Vreau sa plec sa vad ce gasesc sa imi cumpar si vreau sa stiu ce trebuie sa mai iau. Va multumesc anticipat!

  4. #11164 SP
    Junior Member LEADER PLESCAR's Avatar
    vesnica pomenire

  5. #11165 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Multumesc pentru raspunsul prompt prietene. Am rezolvat, am inteles ca imi trebuie un transfer cable.

  6. #11166 SP
    Junior Member vali_org's Avatar
    Aleluia

  7. #11167 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Janquis View Post
    Multumesc pentru raspunsul prompt prietene. Am rezolvat, am inteles ca imi trebuie un transfer cable.
    Lamureste-ma te rog si pe mine cum transfer profilul, just in case, am si eu exact aceasi consola care iese din garantie
    Fara sa transferi profilul se poate acesta recupera pe o noua consola? Contracost parca?

  8. #11168 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Man acum m-am intors, mi-am luat un Xbox Slim + un transfer cable. Imediat ce ma lamuresc si eu, te lamuresc si pe tine.

  9. #11169 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Ultima oara cand m-a interesat chestia asta, nu era niciun cost. Poti sa-ti descarci profilul pe orice consola, gratuit.

    Daca iti schimbi consola, trebuie transferata licenta pentru content, de la o consola la alta. Asta se face online (tine doar de licenta efectiva), nu copy/paste cu transfer cables, stickuri si alte chestii.. Transferring Content Licenses to a New Console - Xbox.com Acolo contul tau are asociat numarul consolei vechi, trebuie doar sa introduci id-ul noii console si poti descarca iar toate chestiile cumparate.

    Daca poate confirma cineva care chiar a facut chestia asta, ar fi perfect.

  10. #11170 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu e nevoie sa va salvati profilul, doar sa dati "Recover Gamertag". E gratis, schimbarea gamertagului e contra cost.

    Transferul licentelor: pe site dai "Start the license transfer now." si in maxim 30 minute dai sign in pe consola noua. Mergi la "Download History" si downloadezi item-urile. Atat, acum licentele sunt asociate consolei noi. O data la 121 de zile se poate face acest transfer.

  11. #11171 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Ok, @nameless_fear, paul si AndyZ ti-au raspuns la intrebare. Exact asta am facut si eu. In prima faza mi-am copiat profilul de pe hdd-ul vechi cu ajutorul transfer cable-ului, dupa care am intrat pe xbox.com/drm. Acolo copii licentele dupa vechia consola, dupa care te loghezi pe consola noua cu profilul pe care il aveai si pe consola veche si iti transfera toate licentele pe consola noua. Simplu!

  12. #11172 SP
    Junior Member adutzu89's Avatar
    care e treaba cu RROD la xbox 360 ?poate cineva sa imi explice putin mai detaliat?
    ce inseamna?
    de ce apare?
    cat de grea e procesul de reparatie?

  13. #11173 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar

  14. #11174 SP
    Junior Member bonescorpion's Avatar
    Salut!Am dat si eu din intamplare pe google peste "download center" are cineva experienta cu el? e bun?e legal?

  15. #11175 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by bonescorpion View Post
    Salut!Am dat si eu din intamplare pe google peste "download center" are cineva experienta cu el? e bun?e legal?
    E ori scam ori sunt jocuri piratate, una din doua... eu ti-as recomanda sa uiti de el

  16. #11176 SP
    Junior Member SirXtrem's Avatar
    Am si eu o intrebare , la Call of Duty WaW cum imi pot descarca mapele ?Imi trebuie neaparat silver sa le cumpar ?

    ---------- Post added 28-10-2011 at 08:10 PM ----------

    A si mai am o intrebare,pe xbox arata ca imi pot cumpara cu 1 euro 1 luna gold, dar am dat sa cumpar ca aveam 1 euro in paypal dar nu merge modalitatea de plata prin paypal,daca bag cardu sa platesc de pe el merge ?Si cel mai interesant bag cardu lu taica-miu si 1 euro daca trage de pe el nu-i nimik...dar daca trage mai mult ma omoara taica-miu s-au dupa 1 luna nu iti trage automat ?

  17. #11177 SP
    Junior Member nfs_fifa's Avatar
    Salutare am si eu o intrebare. Daca cumpar un joc second hand si are online pass-ul folosit, il mai pot folosi eu online? Sa ma orientez numai dupa jocuri sigilate?

  18. #11178 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Nu il mai poti juca online. Cel mai bine e sa cauti jocul sigilat, ca sa fii sigur. Si vezi sa aibe tipla originala.

  19. #11179 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Sau cauti jocuri la preturi in asa fel incat daca la pretul jocului sh mai adaugi si pretul celor 800 de puncte microsoft care te costa pentru online pass sa para o afacere buna, sa nu te duca peste pretul jocului original.
    Joc SH+800MP < Joc sigilat => Deal

    ---------- Post added 29-10-2011 at 12:37 PM ----------

    Pentru darkpaul13 si cei care vor sa-si cumpere un xbox 250 gb varianta matte!
    "Salut, in caz ca nu ai observat, momentan este o oferta pe amazon pentru xbox destul de avantajoasa!
    Xbox slim 250 gb (matte edition)+Battlefield 3+Abonament gold 12 luni+Cablu hdmi la pretul consolei. In total cred ca te duce la 10 milioane si putin. Practic platesti doar consola, iar restul vin la pachet gratis!
    Link "

  20. #11180 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cum este cu garanţia la consolele cumpărate de pe amazon uk?

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1152 Last Post: 11-06-2024, 08:50
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts