Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 718 of 788 FirstFirst ... 218 618 668 708 716 717 718 719 720 728 768 ... LastLast
Results 14,341 to 14,360 of 15756

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #14341 SP
    Member eneea's Avatar
    Si eu am avut aseara probleme cu MP in max payne 3...

  2. #14342 SP
    Junior Member raio's Avatar
    Ce acumulatori imi recomandati pentru un controller de xbox 360 ?

  3. #14343 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Sanyo, Powerex maha, 2500-2700 mha, sunt suficienti! conteaza foarte mult incarcatorul, pentru ca un incarcator bun mentine viata acumulatorilor in conditii bune, unul prost ti-i va distruge rapid.

  4. #14344 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

  5. #14345 SP
    Member eneea's Avatar
    Mie mi-a placut foarte mult defense grid, ep rintre cele mai bune jocuri arcade de pe xbox...
    O sa le incerc si pe astea doua, Crackdown nu am jucat deloc, iar Dead RIsing am jucat doar DS2 Off the record

  6. #14346 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Crackdown a fost demential la vremea lui... nu ma mai saturam de el. Crackdown 2 a fost o dezamagire completa (pt. mine cel putin).
    Dead Rising merge de fun... lots of fun. And zombies. Lots of zombies!

  7. #14347 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    E confirmat, Crackdown și Dead Rising 2 sunt jocurile gratis din această lună! Mai mult, Dead Rising 2: Case Zero va fi oferit gratis membrilor GOLD!

    Xbox Live's Major Nelson � Games with Gold for August: Crackdown, Dead Rising 2 & DR2: Case Zero :

  8. #14348 SP
    Member Harilip's Avatar
    daca fac rost de un cod de 48 de ore ca sa descarc respectivele jocuri, o sa functioneze si dupa ce expira goldul?

  9. #14349 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Nu devii gold cu acel cod de 48 de ore. Ai doar drepturi sa te joci.

    ---------- Post added 01-08-2013 at 15:46 ----------

    Ciuciu Crackdown - This item isn's available tra la la.

  10. #14350 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Cum mama %#*^ pot sa atasez si eu un card la contul de Xbox.Ma chinui de doua zile si nu reusesc.Am cautat tot felul de solutii etc. dar nimic nu da rezultat.In momentul actual am un card Visa si contul este pe UK.Bag datele cardului iar la billing information bag o adresa din UK, dar cand dau Send, imi arata o eroare.

    Aveti vre-o idee ce ar putea fi?

  11. #14351 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Nu atașa cardul la contul de UK, atașează-l la contul de paypal și cu paypal cumpără de pe xbox.com!

  12. #14352 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    @Marinake - Nu poti sa atasezi card pentru ca tara/regiunea contului de Xbox Live nu coincide cu cea a cartii de credit/debit.

    @Scofield91 - Eu nu am putut atasa nici macar contul de PayPal. Am contactat serviciul de asistenta, si dupa o discutie de aprox. 20 de minute au ajuns la concluzia ca fie migrez cont-ul pe Romania (cu posibilitatea de a pierde din continutul achizitionat, subscriptie and stuff), fie folosesc un card britanic.

  13. #14353 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Si ce ai facut?

  14. #14354 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    @Alexandru: Eu am contul de paypal atașat, iar acela conține adresa de România. Chiar mă surprinde faptul că la tine nu a mers...

  15. #14355 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    ^ Stiu ca este ciudat, pentru ca am un prieten care a reusit deasemenea sa ataseze contul de PayPal.. insa, poate sunt eu mai ghinionist. (am incercat de mai multe ori)

    @Marinake - Ce sa fac.. am renuntat dupa mai multe incercari. (cumpar redeem code-uri pentru Gold/MS Points)

  16. #14356 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Am cont de US, Paypal si Visa de la BCR. Works like magic...

    Mai incearca si vezi unde gresesti, sa ai bani in cont, eventual....pana mea nu mai imi aduc aminte dar si mie imi daduse initial o eroare, vezi ca mailul de inregistrare de pe Xbox sa coincida cu mailul de Paypal, vezi sunt multe variabile care pot duce la o eroare de atasare a unui card/cont paypal la xbox, incearca sa le elimini pana sa incerci sa atasezi.

    Spre exemplu Paypal-ul pana nu este verificat (iti trage 1-2$ din cont, primesti un cod care il introduci la ei pe site, apoi iti vireaza banii inapoi) nu poate fi atasat niciunui site pentru a face plati, eu din cauza asta am ajuns sa am internet banking si sa mai dau 5 lei pe luna in plus....

    Si asa mai departe...

  17. #14357 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Nu neaparat, eu am mail de xbox diferit fata de cel de paypal, si am card atasat de ro, merge fara probleme pe cont US sa cumpar cu paypal.

  18. #14358 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Am purtat discutiile astea acum vreo 2 ani. Bottom line, Marinake, este ca acel card nu iti va merge. Nu pot sa iti spun de ce, dar orice vei face nu iti va merge atasat. Asta nu inseamna ca nu poti sa iti atasezi paypal, sau alt card.

    Sumarul discutiilor in legatura cu aceasta problema, pt a nu mai lungi prea mult posturile pe tema asta:

    - Merge atasat card de Romania pe contul de UK, dar cu adresa de UK cand se baga datele cardului. Daca nu iti merge, acel card va fi refuzat( motivele sunt un mister, nu tine de faptul ca e card de debit sau credit, daca e Visa sau Mastercard, daca e BCR sau Alpha). Incearca cu mai multe, daca ai posibilitatea. Eu am incercat mai multe, funny era ca initial mi-a atasat un card, apoi l-am sters, apoi cand l-am adaugat din nou nu a mai vrut neam sa il ia
    -Merge atasat paypal la xbox, daca nu, incearca din nou, pana reusesti.

    Recomandarea mea este in sa nu va atasati nimic, mie mi-au spart contul printr-un exploit la Fifa 12( pe care nici nu il aveam), si mi-au consumat toate punctele pe care le aveam pe cont si au mai si cumparat de toti banii pe care ii aveam pe paypal. De atunci, doar carduri valorice atunci cand vreau sa iau ceva, plus OBLOGATORIU acel pass din 4 taste de pe controller, de fiecare data ca sa ma pot loga pe live.

  19. #14359 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    It's imposibile. Am incercat de 10 ori (cel putin) atat de pe consola, cad si de pe xbox.com. (probabil ca e o problema singulara, avand in vedere ca pe Microsoft Store (unde vand ei licente Office/Gold/MS Points) am reusit sa atasez contul de PayPal, insa pe Xbox Live nu.

  20. #14360 SP
    Junior Member luci927's Avatar
    Nu este nimeni din Cluj care are dvd-rw Ihas?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1152 Last Post: 11-06-2024, 08:50
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts