Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 729 of 788 FirstFirst ... 229 629 679 719 727 728 729 730 731 739 779 ... LastLast
Results 14,561 to 14,580 of 15756

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #14561 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Da...

    ---------- Post added 13-09-2013 at 14:36 ----------

    Quote Originally Posted by SWTFU View Post
    CO-OP Season nu e co-op local, e doar co-op impreuna cu un prieten din lista de prieteni din PSN/XBOX LIVE, nu?
    Da
    Poti sa joci in retea dupa ce platesti live pt fiecare user/consola cam 180 pe an abonament ....referitor la jocuri pt kinnect nust doar fifa)

  2. #14562 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by victoraş12 View Post
    bună seara,
    revin cu unele întrebări ptr. dezvoltarea afacerii pe care o deţin:
    1. am un loc de joacă pentru copii şi vreau să instalez câteva cosole.
    2. dacă cumpăr abonamente xbox live pentru fiecare dintre ele acest lucru îmi permite să ofer jocuri în reţea ( de ex pe 5 console acelaşi joc,în acelaşi timp)fără alte costuri suplimentare?
    3. îmi puteţi recomanda câteva titluri foarte populare pentru Kinect?..de preferinţă să fie captivaţi şi părinţi nu doar copii iar numărl de playeri să depăşească 2.
    Cu respect
    1. Care e întrebarea?
    2. Nu poți juca același joc în același timp pe două sau mai multe console, decât dacă ai același joc în mai multe copii fizice sau copii digitale cumpărate separat.
    3. Dance Central e cam singurul + altele de dans. Majoritatea sunt pentru 2 players, nu 3 sau 4.

  3. #14563 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Scofield91 View Post
    Știți vreun site de unde pot lua un abonament pe 3 luni cu cel mult 12-13 lire?
    Daca nu ai gasit inca, vezi in Altex Obor, mai aveau 3 bucati cu pachet de 3 luni la 89 lei.

  4. #14564 SP
    Junior Member raio's Avatar
    Salut,

    Cand misc consola ( orizontal-veritcal ..... ) se aude un zgomot in interiorul ei , e normal sau are vreo problema ?

  5. #14565 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    ^ Daca rulezi un CD/DVD in acest timp, e normal. Doar ca iti faci varza CD/DVD-ul respectiv, si nu e nici prea bine pentru unitatea optica.

    Daca se intampla lucrul acesta in momentul in care consola este inchisa, respectiv aprinsa (dar nu ai nici un CD/DVD in unitatea optica).. e o problema cu respectiva consola.

  6. #14566 SP
    Junior Member Zuuman's Avatar
    Salut !
    Credeti ca pot rula gta 5 pe o consola de 60 gb ( este din 2008 consola) ? Mai am o consola de cu hard de 120. As vrea sa stiu daca il pot rula macar pe una dintre cele 2. Multumesc!

  7. #14567 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De ce nu ar merge? Poti sa joci pe care vrei tu, ce intrebare e asta?

  8. #14568 SP
    Junior Member Zuuman's Avatar
    Pai ma gandeam ca jocul este destul de mare si avand in vedere ca , consolele sunt cam vechi ma gandeam ca nu prea ar rula corect.

  9. #14569 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Nu are nicio legătură. Componentele dintr-un Xbox sunt aceleași de la lansare (cu mici excepții) așa că o consolă din 2005 ar trebui să ruleze GTA V fără probleme, dacă nu a dat RROD până acum.

    Iar dacă dă RROD acum, măcar dă cu GTA V!

  10. #14570 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Am patit ceva la consola care m-a speriat putin , in timp ce ma jucam s-a oprit consola brusc impreuna cu televizorul , dar curentul in casa nu s-a oprit , ca laptopul a mers in continuare si nu am bateria in el . Cand am vrut sa o aprind nu a mers , dar in schimb becul de la sursa era rosu. Am scos sursa din priza si am bagat-o iar si a mers fara nici o problema. De la ce sa fie oare ...?

  11. #14571 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Am patit si eu acum aprox. 2 ani, m-am interesat si cica ar fi fost fie un fake RROD, fie tensiunea slaba.(intensiteatea en. electrice.. nu stiu daca termenii sunt folositi corect) Mentionez ca de atunci n-am avut probleme cu respectiva consola.

  12. #14572 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    am inteles ms frumos , dupa aceea am observat ca a fost o fluctuatie de curent ca si centrala termica intrase pe avarie

  13. #14573 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, n-am mai folosit de mult asa ceva... prin urmarea vin si eu cu o intrebare: cat suporta maximum pe USB stick un Xbox 360? 16GB sau 32GB?
    Also... presupun ca ati testat tot felul de stick-uri... se comporta bine cu cele USB 3.0 sau e un anumit model recomandat (stiu ca la unele spune ca nu respecta requirements-ul si nu le accepta).
    Vroiam sa ma pregatesc de chestia cu GTA V... am ceva USB-uri prin jur, dar am zis sa intreb...

    ---------- Post added 19-09-2013 at 19:01 ----------

    Hai ca am testat un Corsair GT USB 3.0 de 32GB si merge. Ba chiar spune ca accepta standardele (cred si eu, pe USB 3.0 are peste 220MB/s, iar pe USB 2.0 are 33MB/s - la citire). Daca nici cu asta nu merge bine GTA V...

  14. #14574 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Salve boss, din ceea ce se discuta inclusiv pe forumul Rockstar este necesar un USB 2.0 cu viteze cat mai mare de citire (15 Mb in sus). Sau stai cu discul in unitate asa cum faceam pana sa se poata instala jocurile. Si asa am o banuiala ca dvd-rom-ul tau e in stare exceptionala

  15. #14575 SP
    Junior Member victoraş12's Avatar
    bună seara,
    nu ştiu dacă pun întrebarea în secţiunea ideală dar aceasta fiind cea mai vizitată o să vă rog să îmi citiţi expunerea:
    după ceva timp de la achiziţie, am hotărât să introduc codul de xbox live (valabil o lună) cu care a venit la pachet consola.
    Din ce am citit pe altă secţiune a forumului pentru identificare la un momentdat sunt câteva câmpuri care conţin , adresa, oraş, telefon, cod postal...etc.unde e util să pui o adresa de United Kindom. Toate bune până aici, numai că eu am înregistrat numele şi implicit adresa de email pe pagina xboxlive folosind calcuatorul. În această secţiune am introdus ţara România şi toate au fost ok. inclusiv autorizarea emailului precum şi numele de utilizator. Reîntors la consolă am tastat iarăşi acel cod, am ajuns la secţiunea email (totul ok) şi iarăşi la acele date de identificare. Bineînţeles că iar trebuie să fiu în Uk( ca locaţie, tel, cod postal) fiindcă nu-îmi autorizează codul.
    sau poate îmi scapă mie ceva, că sunt sigur că e simpluţ.
    ÎNTREBARE: În această situaţie ce fac?. introduc o adresă de UK sau pot accesa codul de pe computer.?
    Conexiunea net este printr-un router TP-Link iar provaiderul Next-Gen (o firmă derivată din Dolce)
    P.s. am achiziţionat şi un al doilea controller care are şi el un cod xbox live (de 2 zile).După rezolvarea primei probleme( enunţate în întrebare), la introducerea altui cod să mă aştept la aceiaşi operaţiune?
    P.S.S. A III a întrebare. codul este de acces pe cosolă sau pe utilizator? Un alt utilizator după ce îşi creiază profil pe consola mea va putea să acceseze xboxlive sau poate intra NUMAI pe profilul care a autorizat codul?
    Mulţumesc anticipat, respect!

  16. #14576 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Pentru cei ce nu mai au GOLD, incercati asta mie mi-a mers perfect si este foarte ok sa ai o luna gratis, tin sa precizez ca nu am incercat de mai multe ori, poate merge, cei de pe site zic ca au facut si de 3 ori.

    Xbox live gold membership 1 month for free and 2 months for $2 for silver accounts. - Page 5 of 5

  17. #14577 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, stiti vreun loc/site de unde sa iau 3 luni Gold si sa-mi dea codul pe loc ? Nu vreau mai mult de 3 luni momentan (ma intereseaza pt GTA V dar ma gandesc ca poate in 3-4 luni imi iau PS4 si nu o sa mai folosesc X360) si sa pot sa achit cu paypal ? Din pacate robertdinu e in concediu iar la webpredator e mult prea scump (+ are probleme grave de exprimare, probabil credea ca sunt vreun puradel de 12 ani cu bani de la mamica).

  18. #14578 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Eu cu web nu am avut problemeAm primit de la el in avans un cod de 20$ psn si era 1 oara cand lucram cu el

  19. #14579 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiu sincer, dar sa-mi ceara 110 ron pe un cod care la Altex e 80 si sa-mi vorbeasca precum unui pusti de 12 ani, sincer chiar mi-a lasat o impresie proasta si chiar daca il avea la 50 ron, tot as prefera sa dau mai mult in alta parte decat sa iau de la el.

    Nu inteleg chestia asta. Clientul este client, chit ca are 12 sau 50 de ani si trebuie sa i te adresezi respectuos si sa fi in stare sa dai un mail "formal", nu sa raspunzi la un mail formal (defect profesional la mine...) in care am avut mai multe intrebari, cu o propozitie.

  20. #14580 SP
    Member eneea's Avatar
    Din cate am inteles Robert se intoarce prin 30, iar GTAV o sa aiba activat MP doar de la inceputul lunii viitoare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1152 Last Post: 11-06-2024, 08:50
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts