Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 51 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 ... LastLast
Results 741 to 760 of 1019

Thread: The Last of Us (Original)

  1. #741 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by bonescorpion View Post
    Sfanta maica Precista, a venit si momentul asta
    The Last of Us PS3 | ALTEX
    Deja e 24 de lire pe Amazon. E chiar mai rentabil sa il iei de acolo.

  2. #742 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Am inceput si eu sa-l joc.. Superb.. Pt mine easily in Top 3 generatia actuala.

  3. #743 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pana il termini devine numero uno.

  4. #744 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    2*

  5. #745 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    2*
    Sunt sigur ca te referi la GTA V ca la jocul numarul 1, judecand dupa profilul tau. Ei bine, in joc despre tiganiada negrilor din SUA, jmekeri de jmekeri mafioti, nu se ridica, nici macar privit prin microscop, la profunzimea povestii din The Last of Us.

  6. #746 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Îmi place la nebunie combat-ul, gun play-ul nu-ți permite sa te plimbi pe harta ca Rambo, iar close combat-ul e delicios. Îmi place cum au dozat numărul de inamici, dar și muniția disponibila, destul cât sa te chinui sa nu irosești gloanțele și sa existe tensiune. După părerea mea au atins un balans perfect intre lupte și elementele de puzzles.

    E bine ca nu au recurs la momente în care sar monștri pe tine din senin, de prea multe ori încât la un moment dat din horror se transforma în banalitate.

    Stealth-ul și cover mode sunt excelente, la fel și inventory-ul.

    Ce nu mi se pare ideal e listening mode, cam overpowered. Ar fi putut încerca o varianta în care sa ți se indice din ce direcție vine sunetul, în loc de "wall hack"-ul actual. Si cealaltă chestie dubioasa e cum coechipierii trec prin fata inamicilor sau se lovesc de ei, fără niciun efect. Deh, probabil ca altfel ar fi fost extrem de frustrant...

    Sunt și niște mici plot holes, dar per total în ciuda acestor mici imperfecțiuni, TLOU reprezinta unul din motivele majore de a lua un PS3 these days..

  7. #747 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Sa bagi si pe Survivor mode dupa ce il deblochezi, este o experienta.

  8. #748 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    AndyZ what OEE said.Joaca pe survivor unde nu ai listen mode si supply drop low si atunci ai sa vezi

  9. #749 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Gata run-ul pe Normal, putin sub 15 ore. Ma apuc de Survivor. Oricum am jucat stealth si am incercat sa nu irosesc munitia aiurea in primul run, sper sa fie fun, nu frustrant..

    Ce pot sa zic, TLOU este pe exact gustul meu:
    - atmosfera post-apocaliptica + decorurile;
    - gameplay realist (in ideea ca de unul singur n-ai nicio sansa sa supravietuiesti Rambo-style, iar resursele vor fi foarte limitate) si stealth foarte bine realizat;
    - inamicii nu sunt cu tonele (again, nu-mi plac jocurile in care omori mii de inamici, prefer situatiile mai realiste).. aici pot sa spun ca nu m-au incantat prea tare portiunile din joc in care a parut situatia un pic trasa de par (Winter, anyone?), dar nici nu te-ai plimbat cu orele fara sa ai un pic de combat.. mi s-a parut bine echilibrat raportul explore/combat
    - gun play-ul, un pic haotic, asa cum imi imaginez ca ar fi si in realitate.. iar munitia limitata a facut totul si mai palpitant;
    - personajele - excelente, cred ca imi voi aminti de Joel si Ellie mult timp de-acum incolo; story interesant;

    Am dat si peste un glitch in portiunea Winter (m-am trezit fara inamici si....fara decor!) si de niste mici comportamente dubioase ale AI-ului, care uneori alearga ca idiotul intre aceleasi 2-3 cover-uri.

    Per total: masterpiece. TLOU a reprezentat 30-40% din decizia de a-mi lua PS3 acum chiar inainte de next-gen, and I was not disappointed.

  10. #750 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    DLC-ul singleplayer va fi dezvaluit in cadrul evenimentului de lansare pentru PS4: https://twitter.com/geoffkeighley/st...34965162725376

    World premiere of THE LAST OF US story DLC from @naughtydog this Thursday during #PS4ALLACCESS live on Spike TV and online at 11 PM ET
    Oare ne pregatesc o versiune a jocului pentru PS4?

  11. #751 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  12. #752 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu sper sa vad un joc nou pt PS4, TLOU arata bine si pe PS3

  13. #753 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    Da' cine a spus ca trebuie portat de Naughty Dog?

  14. #754 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    M-am apucat si eu astazi de minunatia asta de joc.....4 ore nu m am oprit din jucat
    Abia astept sa incerc multiplayer-ul, add chyna008 sa jucam impreuna

  15. #755 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    The Last of Us va ramane pe PS3. Punct

  16. #756 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am jucat si eu astazi cateva ore TLOU, nestiind prea multe detalii despre acest joc nu reuseam sa inteleg de ce este atat de laudat.
    Acuma inteleg .

  17. #757 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    in ultimul clip pentru ps4 apare un logo

  18. #758 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Teaser pentru DLC-ul singleplayer:


  19. #759 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Sunt foarte curios care va fi pretul acestui dlc pe UK. . .

  20. #760 SP
    Member ununou's Avatar
    Quote Originally Posted by Bizzare View Post
    Sunt foarte curios care va fi pretul acestui dlc pe UK. . .
    Nu conteaza

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 51 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-09-2013, 09:54
  2. Replies: 0 Last Post: 01-04-2013, 07:49
  3. Replies: 0 Last Post: 15-07-2012, 14:52
  4. Replies: 0 Last Post: 30-06-2012, 15:24
  5. Replies: 0 Last Post: 25-05-2012, 09:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts