Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 26 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 ... LastLast
Results 321 to 340 of 518

Thread: Gran Turismo 6

  1. #321 SP
    Member Mishy's Avatar
    As vrea sa imi cumpar Gran Turismo , dar nu sti pe care sa merg. Sa cumpar 5-ule Academy Edition sau sa iau 6 , ce ziceti?

  2. #322 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    As vrea sa imi cumpar Gran Turismo , dar nu sti pe care sa merg. Sa cumpar 5-ule Academy Edition sau sa iau 6 , ce ziceti?
    Parerea mea este sa-ti iei GT5 Academy

  3. #323 SP
    Member claudiutk's Avatar
    6 are toate masinile + circuitele dlc din 5, plus altele, deblocate, de ce?

  4. #324 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Daca jucati online , tin sa va anunt ca serverele pentru GT5 se vor inchide in may.

  5. #325 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Din cate vad eu au scos acele initiale S si P...cum iti mai dai seama acum daca o masina este Standard sau Premium?

  6. #326 SP
    Member ununou's Avatar
    Daca atunci cand achizitionezi o masina si te lasa sa o vezi la gallery view inseamna ca e premium iar daca nu,atunci este standard.Eu is destul multumit de calitatea masinilor standard,arata oricum mai bine decat in GT5.

  7. #327 SP
    Member roberte's Avatar
    Cine doreste sa participe intr-un campionat GT6 incepand de miercuri ora 21 m-ai sunt 4 locuri disponibile.Se va concura cu RENAULT MEGANE TROPHY '11 518PP si 377BHP.

  8. #328 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by ununou View Post
    Eu is destul multumit de calitatea masinilor standard,arata oricum mai bine decat in GT5.
    Asa este, cele standard parca arata cv mai bn decat in Gt5 insa cu cele premium parca nu mai sunt asa de sigur, ba din contra eu am impresia ca se vad mai frumos in Gt5

  9. #329 SP
    Junior Member bubu23's Avatar
    am jucat FM 4 nu am jucat GT 6 ,si vreau sa imi cumpar o consola si inca nu stiu care (momentan pe xbox sunt axat) si as vrea niste detalii despre GT6 din ce am vazut eu pe youtube
    -sunetul motoarelor este ingrozitor
    -chiar daca are cele mai multe masini par foarte rudimentare,la FM 4 sunt mai detaliate ,par a fi masini dintr-un joc de acum 2-3 ani
    -iar simularea de drive pare si ea artificiala , pe youtube am vazut curse pe ploaie si masina parea lipita de asfalt fara derapaje fara nimic ,chiar si la masinile foarte puternice masina nu sub/supravira deloc iar la FM4 nu o poti tine pe circuit.

    imi poate prezenta cineva niste detalii?

  10. #330 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Motoarele da, suna ingrozitor.
    Masinile sunt 70% degeaba, dar restul de 30% (deci tot mai multe ca in FM4) nu sunt deloc rudimentare si se simt diferente foarte mari intre ele.
    Simularea nu e deloc artificiala, e foarte bine pusa la punct si crede-ma, se simte si cel mai mic grad de umiditate, numai eu stiu cati nervi mi-am facut incercand sa imblanzesc un SLS pe ploaie

    In principiu FM4 poate fi mai fun ca e mai accesibil si mai "familiar", pe cand GT6 este mult mai tehnic si mai "serios", desi are si el momentele lui (vezi lunar vehicle).

  11. #331 SP
    Junior Member bubu23's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Motoarele da, suna ingrozitor.
    Masinile sunt 70% degeaba, dar restul de 30% (deci tot mai multe ca in FM4) nu sunt deloc rudimentare si se simt diferente foarte mari intre ele.
    Simularea nu e deloc artificiala, e foarte bine pusa la punct si crede-ma, se simte si cel mai mic grad de umiditate, numai eu stiu cati nervi mi-am facut incercand sa imblanzesc un SLS pe ploaie

    In principiu FM4 poate fi mai fun ca e mai accesibil si mai "familiar", pe cand GT6 este mult mai tehnic si mai "serios", desi are si el momentele lui (vezi lunar vehicle).
    Chiar nu am vazur nimic pe YT in care sa derapeze macar o masina

  12. #332 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Crede-ma ca nu te-ai uitat cum trebuie sau poate nu sunt asemenea videouri . Dar crede-ma ca sunt multe masini cu care derapezi daca nu stii sa mergi sau daca sunt tunate d'amp*lea. Mai cu seama alea vechi. Dar daca te astepti sa faci drifturi cu toate masinile, atunci tu vrei arcade si nu simulator.

  13. #333 SP
    Junior Member bubu23's Avatar
    tocmai asta e ca nu vreau drifturi , dar am observat ca masinile stau mult prea rigide de asfalt ma uitam la draguri pe highway se loveau de parapet la 300 km /h si nu se rasturna sau sa se suceasca nimic ,mergea mai departe ,am vazut ca in general damageul nu exista ...si grafica e cea mai buna la FM4

  14. #334 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    GT6 nu exceleaza decat la controlul masinii. Ca joc, FM4 e mai bun, dar ca simulator, GT6 e as close as it gets to reality. Si da, damage-ul e praf, desi e mult mai bun ca in GT5.

  15. #335 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Vei lua o decizie logica, informata si recomandata, si vei cumpara Forza. Apoi vei juca Gran Turismo la un amic si il vei cumpara. Apoi iti vei aminti ca trebuie sa postezi anuntul de vanzare pentru Forza, cand faci o pauza si opresti PlayStation-ul

  16. #336 SP
    Member ununou's Avatar
    Cum pot sa ascult in timpul cursei muzica pe care o am pe hdd?N-am gasit nici o optiune,la gt5 era foarte usor.Apreciez daca cineva stie si imi poate spune.

  17. #337 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Parca era in alta subcategorie, dar invecinata, in setari. I-ai facut update-urile?

  18. #338 SP
    Member ununou's Avatar
    I-am facut.O sa caut la setari,acolo nu cred ca am incercat,doar la gallery.

  19. #339 SP
    Junior Member bubu23's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    GT6 nu exceleaza decat la controlul masinii. Ca joc, FM4 e mai bun, dar ca simulator, GT6 e as close as it gets to reality. Si da, damage-ul e praf, desi e mult mai bun ca in GT5.
    poate prin filmari nu se observa asa bine ,si am zis ca mai bine sa intreb pe cineva care a testat ambele jocuri multam
    inca sunt nehotarat

  20. #340 SP
    Member ununou's Avatar
    Mergi pe Forza 4 daca nu vrei simulator real.Si arata putin mai bine d.p.d.v. grafic fata de GT6. Plus ca in Forza 4 nu gasesti masini de "umplutura",o gramada de masini vechi,asiatice.Pana la urma e vorba si de gusturi...Plus ca in GT6 nu au adaugat nu stiu ce selectie de vehicule,cam ce gasesti in GT5 gasesti si in 6.probabil ca mai vor adauga prin update-uri sau dlc-uri;care pe mine m-a enervat la culme ca au adaugat M4(masina P) cu bord standard.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 26 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40
  2. Gran Turismo TV By Bobby in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 01-08-2008, 02:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts