Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 312 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 189 239 ... LastLast
Results 2,761 to 2,780 of 6237

Thread: Mturk (Amazon)

  1. #2761 SP
    Junior Member wilson's Avatar
    Cand intru azi in contul meu vad asta:

    We have detected that your Amazon Payments account cannot be used with Amazon Mechanical Turk
    Click 'Continue' to sign in with a different account or create a new one.


    Ce naiba e asta? Am un singur cont si ala cu date corecte (Romania).

    ---------- Post added 22-06-2010 at 02:15 PM ----------

    Se pare ca si-a revenit. Nu-mi mai apare mesajul si pot sa dau accept la hituri. Ciudat ca atunci cand imi aparea chiar am dat logout si m-am relogat de mai multe ori si aceeasi chestie. Oricum, m-am linistit...

  2. #2762 SP
    Junior Member Fragrance's Avatar
    Și mie-mi scria unavailable la account balance..probabil lucrări de mentenanță

  3. #2763 SP
    cRs
    Banned cRs's Avatar
    Quote Originally Posted by Pastilutza View Post
    Nu ii spuneti...lasati puturosul sa caute cateva pagini in urma.

    Off: Imi place mentalitatea ta, de ce sa ajuti omu cand ii poti zice simplu google it sau in cazul nostru cauta in 100 si ceva de pagini

    On: wilson sunt probleme de la ei stai relax nu e ban

  4. #2764 SP
    Member AccenT's Avatar
    Am o nelamurire: ieri am facut mai multe hit-uri din categoria "Choose the best category for this Clothing & Accesories product", astazi am primit un mail ca mi-a respins calificarea. Intrebarea este: de ce? Toate hit-urile au fost validate.

  5. #2765 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Voi ce hit-uri mai faceti?

  6. #2766 SP
    Junior Member TudorI's Avatar
    Asta de exemplu, se face destul de rapid /3centi. Am facut 400 de hituri in 2 ore.


    https://www.mturk.com/mturk/preview?...RBQF4QS1KTY589

  7. #2767 SP
    Member SpitFire's Avatar
    24% TVA-ul, perfect.

  8. #2768 SP
    Junior Member Fragrance's Avatar
    Văd că m-a prins dimineața
    Grab em while you can:
    5cenți/hit & 10sec max per hit.

    https://www.mturk.com/mturk/preview?...1WY9YJSCYS1X60


    La fel, 5cenți/hit, dar puțin mai migăloase:
    https://www.mturk.com/mturk/preview?...ZCXW787VRJMXJ0

    2cenți/hit..simple
    https://www.mturk.com/mturk/preview?...ZZ0TCZTMYXNX0Z

  9. #2769 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    @Fragrance : merci man pt hit-uri , chiar is super. De as putea ti-as da simai multe thanks-uri . Am doar o intrebare la primele hit-uri alea de la dolores labs , nu stiu de ce nu ma lasa sa mai fac hit-uri . Am facut numai 11 si dupaia mi-a scris asta :
    Thanks for your hard work!

    You have completed all of the work that you can for this task. Please check back again in the future. We are always adding new jobs and would love to have your help.
    .
    Si merci inca o data O sa ma uit si peste celelalte hit-uri .

  10. #2770 SP
    Senior Member Walkman's Avatar

  11. #2771 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    A cumparat cineva un lucru cu banii de pe Mturk? Si in cat timp a venit? Pt. ca vreau sa vad daca merita sa pierd timpul cu hit-urile.
    Also.. daca in 30 de zile nu iti accepta/ refuza hit-ul primesti banii automat?

  12. #2772 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    @naz . eu mi-am cumparat niste carti cu banii de pe mturk . Primele doua au ajuns in 2 sapt , iar a 3a a ajuns in 8 zile parca . De asemenea , dudel si-a cumparat cu banii de mturk un ps3 slim si vreo 6-7 jocuri (Am i`m not kidding . ne-am jucat pe consola si o parte din jocuri mi le-a imprumutat mie ) . Desci merita sa pierzi timpu .
    Eu de o ora tot fac hit-uri cu "is this a web page " 330 paa acuma . Oricum nu ma opresc pana nu fac 1000 . Poate strang 100 si ceva de dolari si imi cumpar niste exclusve-uri sau poate ii pasterz pt PS move pe cand o sa apara . who knows

  13. #2773 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Stie cineva un distribuitor de pe amazon care trimite in Europa si are jocuri PAL? Ca cele NTSC nu merg decat daca sunt Region Free

  14. #2774 SP
    Banned mturk's Avatar
    salut. am facut si eu pe mturk 18$, dar am avut prea multe rejecturi de la tamedia cu cele 24h si am renuntat la el. am incercat sa`mi comand o sapca..totul bine, pana cand imi cere codul la gift certificate. nu stiu unde e, iar pe amazon spune ca ti`l trimite pe mail..eu in 3 zile de cand am transferat banii nu am primit nici un cod..ccum pot sa fac rost de claim code? acum operez de pe alt cont unde am intampinat un captcha retard: ImageBam - Fast, Free Image Hosting and Photo Sharing ImageBam - Fast, Free Image Hosting and Photo Sharing am incerct: subtractors, subtrictors, subirictors. nimic din astea nu se potriveste si e enervant ca nu se schimba, deja mi`a blocat de 2 ori contul. va rog niste sugestii la ce cuvant ar putea sa fie

  15. #2775 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Stie cineva un distribuitor de pe amazon care trimite in Europa si are jocuri PAL? Ca cele NTSC nu merg decat daca sunt Region Free
    Nu exista.

  16. #2776 SP
    Banned mturk's Avatar
    nu vad butonul de edit, am rezolvat cuvantul. va rog niste pareri despre cum sa obtin claim code

  17. #2777 SP
    Junior Member Fragrance's Avatar
    Ce ai la current balance pe amazon se adaugă atunci c�nd comanzi produsul.

    Shipping & Handling: $..
    Promotion Applied: -$..

    Total Before Tax: $..
    Estimated Tax: $..
    Total: $..
    Gift Certificate/Card: -$.. (banii de pe amazon) .Dacă nu �ți ajung ăștia, ți se vor lua bani de pe card, să suplinească p�nă la prețul total.

    Order Total: $..

    Sper că ai �nțeles.Cel puțin, eu așa i-am dat de cap

  18. #2778 SP
    Banned mturk's Avatar
    la balance imi apare suma de 18$ si ceva centi. cand vreau sa fac plata am 3 optiuni, cu gift card/certificate, cu card amazon si cu card visa/mastercard etc. eu trebuie sa fac cu gift certificate dar nu stiu ce cod trebuie sa bag dupa care sa`i dau apply. banii ajung, ba chiar si ramane 1$ si ceva. nu stiu ce e claim code si cum se poate obtine

  19. #2779 SP
    Junior Member Fragrance's Avatar
    Pur și simplu bifezi gift blabla, dar nu scrii nimic �n c�mpul ăla, proceed to checkout, place order
    Bine, ar mai fi pasul �n care introduci datele cardului.Nu mai știu nici eu exact cum e.Mai bine fă un screenshot.


    @Știe cineva �n c�t timp plătesc/aprobă ăștia de la imagetagger?
    Dădusem peste niște hit-uri bunicele, dar �mi trebuia rația 90, eu av�nd 89 ..aaandd, cu cele c�teva sute făcute de la imagetagger, reparam treaba.

  20. #2780 SP
    Banned mturk's Avatar
    ImageBam - Fast, Free Image Hosting and Photo Sharing unde am incercuit nu stiu ce cod sa bag. topicul asta e cel mai "vorbit" din cate am gasit si m`am decis sa intreb aici, am citit tot topicul ca sa vad multi oameni care au comandat chestii si unu nu`i in stare sa ma ajute!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 312 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 189 239 ... LastLast

Similar Threads

  1. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts