Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 157 of 312 FirstFirst ... 57 107 147 155 156 157 158 159 167 207 257 ... LastLast
Results 3,121 to 3,140 of 6237

Thread: Mturk (Amazon)

  1. #3121 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Au mai bagat si acu' vreo 3-4 zile la fel.
    https://www.mturk.com/mturk/preview?...Z68WSJX04RSZNZ
    Spor.

  2. #3122 SP
    Manager paul's Avatar
    "Is this a web page? Easily decide if the image is a webpage." - https://www.mturk.com:443/mturk/sear...A1CTI3ZAWTR5AZ

  3. #3123 SP
    Junior Member nekalexys's Avatar
    https://www.mturk.com/mturk/preview?...592WEZH4YFPZ3Z - "Is this a web page? Easily decide if the image is a webpage."

  4. #3124 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    In cam cat timp ajunge un colet ? Primul mi-a venit in 1 sapt, dar acum il astept pe al 2-lea de 15 zile si inca nu a aparut..

  5. #3125 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Sus in dreapta ai butonul http://www.amazon.com/gp/css/homepag.../ref=topnav_ya si dupa aia da pe Your Orders si vezi estimarea.
    Drumu dureaza 10-20 de zile da' mai sunt intarzieri. Si cateodata is permanente intarzierile.
    2 jocuri nu mi-au venit nici azi desi la 2 luni dupa prima comanda mi-o trimis altele de inlocuire.
    Nici alea nu o mai venit

  6. #3126 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Cam mare estimarea: Delivery Estimate: August 23, 2010 - September 8, 2010. Nu m-as mira sa nu mai primesc nimic..

  7. #3127 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    N-ai de ce sa-ti faci griji inca ...
    Nu prea am auzit de altii sa nu le ajunga coletele si oricum eu zic ca toate se ascund la oamenii de la posta romana ...
    Comanda facuta vineri:
    Delivery Estimate:August 30, 2010 - September 15, 2010


  8. #3128 SP
    Junior Member Slater's Avatar
    Eu n-as fi asa sigur. Nu de alta, dar din 3 comenzi de pe Amazon anul acesta am primit pana acum doar una. De la Hitgaming Video Games am comandat Amazon.com: Guitar Hero III: Legends of Rock: Playstation 3: Video Games@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/51smsnSdCHL.@@AMEPARAM@@51smsnSdCHL pe 22 aprilie, dar nu mi-a ajuns nimic acasa. Prin 20 iunie mi-au facut refund - mare lucru!
    Ultima comanda am plasat-o in 26 iunie, de la VP Games Amazon.com: PlayStation 3 Bluetooth Headset: Video Games@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/41n12aWyN7L.@@AMEPARAM@@41n12aWyN7L cu delivery estimate 13-28 iulie. Inca n-am primit nimic si sincer nici nu cred c-o sa-mi vina ceva la posta.
    Asa ca mare grija de unde cumparati si inarmati-va cu muuuulta rabdare

  9. #3129 SP
    Member Szergiu's Avatar
    POATE ATI GRESIT VOI CEVA...
    MIE PANA ACUM DIN VREO 20+ DE COMENZI MI AU VENIT TOATE...
    ei pe ce baza fac refund?
    ca am auzit ca unii romanasi dau refund doar sa primeasca al doilea produs...cu toate ca pe primul l au ridicat...

  10. #3130 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Normal ca fac. Roofus de ce o zis ca nu mai trimite in romania ? lol
    Quote Originally Posted by DevilBringer View Post

    Unfortunately we can no longer ship to Romania due to the high amount of fraud and non received orders we have received. It is too much of a risk with little yield.
    adio roffus

  11. #3131 SP
    Member Szergiu's Avatar
    nasol..
    traim in romania...
    multi incearca sa fure...sa insele...etc
    userul amazon nu trimite inafara sua?sau trimite in germania italia...(tari mai dezvoltate)
    ma refer la electronice
    https://www.mturk.com/mturk/preview?...S5CWJG76Z74RPZ
    is this a fuc..ing web page?

  12. #3132 SP
    cRs
    Banned cRs's Avatar
    Am si eu o intrebare pot cumva sa folosesc banii de pe 2 conturi diferite pentru a cumpara un produs? Adica pe un cont am 400 pe altu am 40 pot sa cumpar de exemplu ceva de 440? Si daca da cum? Multumesc anticipat

    LE: si daca primesc coletul ca si gift trebuie sa mai platesc taxele vamale si TVA-ul?pentru acel produs?

  13. #3133 SP
    Member Szergiu's Avatar
    mie cei de la electronica direct mi au spus ca e cam ilegal sa puna pachetele ca gift...deci ced ca intra la evaziune fiscala
    conteaza mult valoarea declarata...
    si banii de pe un cont pe altu nu cred ca se pot transfera...
    era paul parca ...spunea ca el a reusit...dar nu inteleg cum

  14. #3134 SP
    Junior Member Slater's Avatar
    Nu am gresit nimic. De la VP Games am primit un colet la timp la aceeasi adresa pe care am trecut-o pentru celelalte comenzi.
    Asa ca nu vad care ar fi problema.
    Sunt foarte curios sa aflu unde se "pierd" aceste pachete.

  15. #3135 SP
    Member Szergiu's Avatar
    as paria ca ajung in regula pana in romania...
    si la posta...se fac disparute...
    astept si eu 2 pachete...1 bricheta zippo si un laser verde de 50mw

  16. #3136 SP
    Member Szergiu's Avatar

  17. #3137 SP
    cRs
    Banned cRs's Avatar
    ce mai hit-uiti? In afara de is this a webpage... ca de la un timp observ ca numai la ore incomode le baga....

  18. #3138 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Este acolo o casuta cu search.
    Fa dolores...iei 25 de centi pe hit.

  19. #3139 SP
    Member eecode's Avatar
    Quote Originally Posted by Szergiu View Post
    mie cei de la electronica direct mi au spus ca e cam ilegal sa puna pachetele ca gift...deci ced ca intra la evaziune fiscala
    conteaza mult valoarea declarata...
    si banii de pe un cont pe altu nu cred ca se pot transfera...
    era paul parca ...spunea ca el a reusit...dar nu inteleg cum
    Daca eu iti trimit tie acum un Chrysler din statele unite in Romania ca "cadou", crezi ca tu nu vei plati vama? Te asigur ca da, tot vei plati indiferent ca scrie sau nu GIFT.
    Paul cred ca dormea cand afirma acest lucru. Daca vrei sa-ti strecori banii de pe amazon e posibil sa mearga atunci cand iti faci un cont de vanzator, pui un produs, ti-l cumperi tot tu, si primesti banii pe contul de vanzator de pe care ar trebui sa mearga sa scoti prin orice card (cred). Eu alta varianta mai plauzibila nu vad (nici asta nu am incercat-o, dar ma gandesc ca ar merge).



    Quote Originally Posted by Szergiu View Post
    as paria ca ajung in regula pana in romania...
    si la posta...se fac disparute...
    astept si eu 2 pachete...1 bricheta zippo si un laser verde de 50mw
    In Romania ajung in regula. Pachetele din statele unite sunt urmarite prin track number, fiecare pachet are un cod pentru a i se depista zona unde se afla. Daca ar ajunge in Romania si posteritele ar fura ceva, ar raspune penal deoarece ultima data coletul a fost intrat in posta iar semnatura destinatarului nu exista. Confundati posta cu vama!

  20. #3140 SP
    Junior Member sota's Avatar
    nu prea mai sunt deloc hit`uri bune

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts