Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 106 of 224 FirstFirst ... 6 56 96 104 105 106 107 108 116 156 206 ... LastLast
Results 2,101 to 2,120 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #2101 SP
    bmm
    Junior Member bmm's Avatar
    buna seara ,stie cineva de unde pot cumpara de la noi e-lichid bun...sa zicem...ce am comandat eu desi am ales trei arome (mallboro mar si tabac) este cam acelasi (ca si gust)...nici o diferenta ...nu mai zic ca-mi da si senzatie de gat uscat ...

    ---------- Post added 28-12-2009 at 10:58 PM ----------

    a probat cineva lichidul eco pur si tigara evolution ?

  2. #2102 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar


    Mi s-a pleostit si glicerina cind am vazut filmuletzele astea...

    Apropo: a vazut cineva pe piatza mustiuce cu filet (insurubabile) !?
    Adica mustiucul sa aibe canale si atomizorul la fel, sa impiedice "transpiratia" lichidelor.

  3. #2103 SP
    Junior Member cicosdinel's Avatar
    RN 4062 sau eCigar are mustiuc insurubabil in atomizor

  4. #2104 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Aha. Dar parca n-am auzit prea multe laude la adresa celor de la First Union.
    Produsele lor se strica exact la o zi dupa expirarea garantiei.
    La mini-tigari mai stie cineva ceva !?

  5. #2105 SP
    Junior Member stavros77's Avatar
    Quote Originally Posted by bmm View Post
    buna seara ,stie cineva de unde pot cumpara de la noi e-lichid bun...sa zicem...ce am comandat eu desi am ales trei arome (mallboro mar si tabac) este cam acelasi (ca si gust)...nici o diferenta ...nu mai zic ca-mi da si senzatie de gat uscat ...

    ---------- Post added 28-12-2009 at 10:58 PM ----------

    a probat cineva lichidul eco pur si tigara evolution ?
    Salut!
    Eu am achizitionat prima data tigara evolution , este de fapt DSE 401, totusi nu o recomand, cartuse mici un pic mai dificil de incarcat, se formeaza mult condens in cartus, treb. sters periodic.Punctele forte doar aroma care data de atomizor si acumulatorul care tine destul.
    Recomand DSE 901 sau Joye 510.
    Lichidul Ecopure intradevar este bun, nu contine propilen glicol.

  6. #2106 SP
    Junior Member CipDV's Avatar
    Ecopure Mild-20mg lichid cu vascozitate mare pe baza de glicerina. Aroma foarte subtila (se pierde deseori si daca atomizorul e un pic obosit ai senzatia ca pufai in gol). Vapori excelenti specifici lichidelor bazate pe glicerina. Infunda atomizoarele de 510 destul de frecvent, crusta se depune rapid pe bobina si performantele scad mai repede la un atomizor nou decat in cazul folosirii lichidelor bazate pe PG. Atomizoarele infundate cu gl. se curata cel mai bine cu apa oxigenata. Se poate adauga cate 1 picatura/refill-cartush de Ecopure in lichidele PG pe care le folosesti pt a obtine vapori mai densi.

    ---------- Post added 29-12-2009 at 06:53 PM ----------

    In rest... cred ca bat recordurile la forjat TE... am terminat un acumulator manual de 510 in 1 luna si ceilalti 2 nu mai au mult. Consum 30-35ml/saptamana lichid. Atomizoare nu am parlit nici unul in timpul fumatului doar in teste de voltaj mai mare/curatire cu burn-out. Acum am trecut pe cutiuta cu 3accu NiMH de 2700 mAh versiunea ieftina si high power. excelenta pt aburit in casa.

    Ma intreb de ce s-au dus asa de repede bateriile de la tigara... 2x TECC si 1X Joye. Ce-i drept le puneam la incarcat in secunda in care se descarcau. cele 2 inca functionale tin cate 20 min acum de pufait (au fost cumparate de 1,5 luni)
    Poate imi dati voi un sfat.

  7. #2107 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Salutare.

    Vreau si eu sa trec la tigari electronice si as vrea sa stiu aproximativ cate cartuse si cati ml consumati intr-o saptamana/luna? Mentionez ca nu depasesc niciodata jumatate de pachet de tigari pe zi.

  8. #2108 SP
    Junior Member CipDV's Avatar
    Mika, de la o jumatate de pachet pe zi poti trece la o super-mini de ex un un "Janty Mini Fogger" si 1 cartus /zi = 5 ron/cartus daca le iei incarcate de fabrica sau 30 lei/ 30 ml lichid = ~2 luni de incarcat cartuse manual cu seringa.

    ---------- Post added 29-12-2009 at 07:58 PM ----------

    Quote Originally Posted by bmm View Post
    buna seara ,stie cineva de unde pot cumpara de la noi e-lichid bun...sa zicem...ce am comandat eu desi am ales trei arome (mallboro mar si tabac) este cam acelasi (ca si gust)...nici o diferenta ...nu mai zic ca-mi da si senzatie de gat uscat ...
    Man,
    lichidele astea din cate am vazut si eu au nevoie de rabdare din partea noastra.
    - Da-le 2-3 zile sa se "aseze" si sa descoperi paleta individuala de arome.
    - Curata vata din cartush inainte de refill pentru a preveni contaminarea.
    - Fumeaza o zi intreaga aceeasi aroma.

  9. #2109 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by stavros77 View Post
    ...bun, nu contine propilen glicol.
    Cine vrea cu propilen glicol poate amesteca cu arome de cozonaci de la penny.
    Din acelea de 25ml, vanilia e buna, vreo saptezeci de bani sticlutza, 75% PG.
    Glicerina plus ce-am scris mai sus iese o "chestie" zero-nicotin garantat.
    Nu recomand acelea la ministiclute (esente), alea sint uleiuri de cozonaci.

  10. #2110 SP
    Junior Member RaduRek's Avatar
    ....HAPPY NEW YEAR..... Tuturor
    ....si uite asa s-au dus dreq analoagele....forever....
    ...nu uitati de combinatia optima pt. seara asta 60%Whiskey+30%RedBull+10%Glicerina Have a Fun Party everyone.....

  11. #2111 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Bai fratilor, bre tovarashi si stimati concetateni !
    Cititi bunii mei posturile calumea si nu-mi mai dati PM-uri aiurea reprosindu-mi ca nu va merge tigarea ca ati cumparat stiu eu ce lichid de la magazin pe baza de ulei, triacetina si alcool etilic etc de la nustiuce doctor, parca Oetker sau de la nustiuce Bunice (poate stie yoshy, ca de la el s-a inspirat baba sa produca pe viitor doar cozonaci electronici)... Uite ca sint nevoit sa va zic si providerul de la Penny sa stiti exact ce am luat eu si a functionat. Ca GUST - adaos la glicerina pura. Esenta de vanilie la 25ml este onix/secretul bucatarului. Si nu e prima data cind am scris aici in forum providerul. Altceva in afara de marca asta nu am testat. Daca voi cumparati alte lucruri (netestate pe aici) e pe pielea voastra. Si sint slabe sperante sa va iasa "mai mult abur" de la PG-ul continut acolo. Aburul calumea vine din glicerina (daca fumezi doar glicerina pura zici ca bei seu/grasime cu paharu de juma' de ora, asa are gustul). PG-ul mai dilueaza oarecum consistenta vascoasa a glicerinei iar de gust pui arome.

    La multi ani ! (acest mesaj de An Nou trebuia difuzat la "fara cinci" dar din cauza raitingului lu' Tociu si Palade a fost difuzat mai devreme...)

  12. #2112 SP
    Junior Member eugen75's Avatar
    ╔╗╔╗╔══╗╔══╗╔══╗╔╗╔╗
    ║╚╝║║══║║══║║══║║╚╝║
    ║╔╗║║╔╗║║╔═╝║╔═╝╚═╗║
    ╚╝╚╝╚╝╚╝╚╝ • n e w y e a r

    ╔══╗╔══╗╔╗╔══╗
    ╚═╗║║╔╗║║║║╔╗║
    ╔═╝║║║║║║║║║║║
    ║╔═╣║║║║║║║║║║
    ║╚═╣║╚╝║║║║╚╝║
    ╚══╝╚══╝╚╝╚══╝

  13. #2113 SP
    Junior Member RaduRek's Avatar
    Salutari...Glicerina se vaporizeaza la temperauri mai mari decat Propilen Glicolul si este mai vascoasa deci si aburul e mai consistent...facet teste si trageti concluzii inaine de a folosi sau improviza lichide...chiar si un minim test ca acesta va va lamuri in multe privinte ex: pe o tabla sau obiect metalic plat puneti o picatura de PG langa una de G apoi puneti deasupra unei surse de caldura(flacara de aragaz sau o bricheta) observati ce lichid incepe sa fiarba mai devreme....incercati asta si cu lichidele deja preparate...chiar inainte de a le achizitiona.......daca este posibil...

  14. #2114 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Radu, nu m-as juca cu focul. Dar in privinta gustului si a tariei nicotinice as pune o picatura pe deget apoi degetul pe limba.
    Normal, la lichidele sigilate nu poti pretinde de la provider sa le desfaca in fatza ta sa le poti gusta, nu ar fi prea "sportiva" solicitarea.
    Intii cumperi apoi gusti dupa tranzactie, daca lichidul nu ar fi pe gustul clientului e treaba lui, garantat se va indrepta spre alti provideri.
    E si asta un risc dar minim, seriozitatea si increderea conteaza mult pentru unii in Romania.
    E bine sa incerce fiecare apoi sa taca daca nu-i place. Compromisuri...

    O alta modalitate ar fi ca fiecare provider sa aiba mostre / sample-pack's-uri la el. Cine-si permite...

  15. #2115 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Suna cam ciudat dar ma ofer sa preiau marfa (sa o curierez).
    Pentru zona Bucurestii Noi (podul Constanta), piata Chibrit.
    Ma pot ocupa eu de promovare, important e faptul sa scapati voi (mai repede) de marfa.
    Cineva interesat !? PM pls... Tnx !

  16. #2116 SP
    Junior Member crinusandu's Avatar

    Ajutor

    Salut tuturor,

    Daca nu ma ajuta repede nimeni cu o solutie sa scot abur mai mult, voi scoate cu siguranta fum


    Am un J-510 original sau nu, habar nu am. A-si dori sa cumpar de la cine are de vanzare orice o v-a face sa scoata abur mai mult....daca nu ma apuc de inhalat aburul de la fierul de calcat

    .....Multumesc

    ---------- Post added 05-01-2010 at 11:47 PM ----------

    Help my !!!

    Cine se ofera astept o veste .....

  17. #2117 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by crinusandu View Post
    Salut tuturor,

    Daca nu ma ajuta repede nimeni cu o solutie sa scot abur mai mult, voi scoate cu siguranta fum


    Am un J-510 original sau nu, habar nu am. A-si dori sa cumpar de la cine are de vanzare orice o v-a face sa scoata abur mai mult....daca nu ma apuc de inhalat aburul de la fierul de calcat

    .....Multumesc

    ---------- Post added 05-01-2010 at 11:47 PM ----------

    Help my !!!

    Cine se ofera astept o veste .....
    ce e lichide folosesti?la firma ma refer.

  18. #2118 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by crinusandu View Post
    Am un J-510 original sau nu, habar nu am. A-si dori sa cumpar de la cine are de vanzare orice o v-a face sa scoata abur mai mult....

    J-510 e original in felul lui poate. Oricum nu asta-i discutia.

    Daca bateriile sunt bune atunci un atomizor original de Joye510 te scoate din problema.

    Daca schimbi atomizorul si nu rezolvi problema atunci sunt bateriile, ia ceva mai de calitate si eventual verifica si incarcatorul, sa nu fie buba acolo.

    Practic sunt slabe sanse sa scoti ceva bunicel din J-510 doar poate o sa ai noroc sa mearga binisor bateriile.

  19. #2119 SP
    bmm
    Junior Member bmm's Avatar
    buna seara
    astazi am primit comanada formata din tigara evo silver impreuna cu rezervele ecopur cu nivel nicotina regular nivel mediu ...intrebare ...ce gust(aroma) ar trebui sa aiba aburul ca eu am senzatia de carpa arsa ...

  20. #2120 SP
    Junior Member gaivan's Avatar
    Quote Originally Posted by bmm View Post
    buna seara
    astazi am primit comanada formata din tigara evo silver impreuna cu rezervele ecopur cu nivel nicotina regular nivel mediu ...intrebare ...ce gust(aroma) ar trebui sa aiba aburul ca eu am senzatia de carpa arsa ...
    Adica ai cheltuit 200 RON si nici macar nu are gust? La CigStar de banii astia primeai o tigara electronica decenta, cu baterie de rezerva si 15 ml. de e-liquid de calitate (sigilat nu "asamblat" in bucatarie). Eu iti urez happy e-smoking in continuare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 106 of 224 FirstFirst ... 6 56 96 104 105 106 107 108 116 156 206 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts